Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962059 razy)

Offline kandydatka_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3075 dnia: Wrzesień 25, 2020, 09:50:43 »
Wydaje mi się, że raczej ciężko, aczkolwiek możesz spróbować. Oni raczej jak sam widzisz bazują na tym co napisał lekarz w MSW, a nie na tym co prywatni lekarze napisali, dlatego myślę, że będą chcieli zbadać od nowa.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3076 dnia: Wrzesień 25, 2020, 10:18:18 »
Pewnie po odwołaniu poproszą Cię jeszcze raz na komisję żeby zbadał jeszcze raz lekarz. Czyli za jakieś 2 miesiące. Ale jeśli dostałeś N tzn ze coś wykryli i w rozporządzeniu musi być zapis że z tym nie możesz dostać zdolny

Offline karosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3077 dnia: Wrzesień 25, 2020, 13:05:39 »
Czy jest ktoś kto przechodził komisję lekarską w Gdańsku?

Offline jjlukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3078 dnia: Wrzesień 25, 2020, 14:57:26 »
Wydaje mi się, że raczej ciężko, aczkolwiek możesz spróbować. Oni raczej jak sam widzisz bazują na tym co napisał lekarz w MSW, a nie na tym co prywatni lekarze napisali, dlatego myślę, że będą chcieli zbadać od nowa.
Pewnie będzie tak jak piszesz. U mnie to jest o tyle dziwne, że pani doktor wpisała paragraf, który w konsekwencji daje mi N. Ale jak sama powiedziała, na moim miejscu by się odwołała i może będzie ok. Generalnie to jakby kwestia interpretacji. Badania, które robiłem prywatnie, robione niezależnie w dwóch miejscach problem wykluczają. I nie jest tak, że szukałem lekarzy, którzy wpiszą mi to co chce ;). Byłem ciekawy czy wszystko ok, bo po wizytach w MSW sam zaczynałem wątpić czy wszystko ze mną ok ;).

Offline kandydatka_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3079 dnia: Wrzesień 26, 2020, 12:08:25 »
Pytanko, jest tu ktoś, kto odwołał się od opinii okulisty i dostał na komisji odwoławczej Z ?

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3080 dnia: Wrzesień 26, 2020, 12:23:59 »
Jak tam audiogram wam poszedł? 1 kiedyś byłem na takim darmowym i niezbyt dobrze wyszlo

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3081 dnia: Wrzesień 26, 2020, 23:09:48 »
Czyli słaby masz słuch. Laryngolog może się przyczepić

Offline Dastardly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3082 dnia: Październik 01, 2020, 10:28:10 »
Po pół roku latania po komisjach dostałem w końcu list. Niestety centralna podtrzymała decyzje rejonowej o nadciśnieniu (nie chcieli mi przybić gabinetowego, mimo ze holter w normie). Teraz pytanie o to kiedy mogę znów iść na nabory? Czeka mnie rok przerwy? Jeśli tak to od której daty? Od orzeczenia rejonowej w kwietniu, od orzeczenia centralnej w czerwcu czy od dnia otrzymania listu, czyli dzisiaj?

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3083 dnia: Październik 01, 2020, 13:24:38 »
Rok musisz czekać. Tzn na pewno tak jest jak psycholog nie puści ale wydaje mi się że jak każdy inny lekarz. Pewnie od daty wystawienia orzeczenia przez CKL ale mogę się mylić

Offline Dastardly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3084 dnia: Październik 01, 2020, 15:51:46 »
Jak dzwoniłem dzisiaj do sekretariatu ckl to babka była zaskoczona moim pytaniem. Mam zadzwonić jutro to się dopyta, ale jej nic nie wiadomo o rocznej przerwie :huh:

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3085 dnia: Październik 01, 2020, 21:47:07 »
Być może tak jest tylko z psychologiem ale nie wiem dokładnie

Offline Dastardly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3086 dnia: Październik 02, 2020, 10:42:02 »
Już się dowiedziałem w CKL jak to wyglada. Rok przerwy jest liczony od daty badań psychologicznych. Wiec w moim przypadku psychologa przeszedłem w lutym, a kolejne badania kardiologiczne miałem w kwietniu i w czerwcu, to na kolejny nabór mogę już iść w okolicach lutego. Innych badań lekarskich tez się to tyczy. Data wyjściowa jest zawsze psycholog.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3087 dnia: Październik 02, 2020, 14:59:51 »
Czyli i tak musisz czekać rok od badań psychologa jeśli nawet nie zdałeś kardiologa czy chociażby okulisty?

Offline Dastardly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3088 dnia: Październik 03, 2020, 14:56:06 »
Czyli i tak musisz czekać rok od badań psychologa jeśli nawet nie zdałeś kardiologa czy chociażby okulisty?

Dokładnie tak jak piszesz.

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3089 dnia: Październik 05, 2020, 20:02:15 »
Czy badania do wojska różnią się od tych do straży? Jak z podwyższonym TSH?
Cel: PSP

Offline kamil150592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3090 dnia: Październik 15, 2020, 14:36:43 »
Panowie mam taki pytanie, jestem po badaniach do psp, teraz czekam 2 tygodnie na wyniki, wszystkie badania przeszedłem pozytywnie ale na morfologii trzy pozycje nie zmieściły mi się w normie i teraz czy jeżeli lekarz nie widział przeciwwskazań to czy komisja może się przyczepić do tej morfologii, czy w ogóle oni maja wgląd w te wyniki czy to tylko jest dla lekarza?
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3091 dnia: Październik 15, 2020, 15:46:09 »
Komisja ma Twoje wszystkie dokumenty i przegląda je i zazwyczaj podpiera się opinią lekarzy specjalistów. A jaki lekarz Ci powiedział że jest ok? Duże te powyżej normy i jakie te badania?

Offline kamil150592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3092 dnia: Październik 15, 2020, 16:24:25 »
MPV miałem nieznacznie podwyższone, neutrofile poniżej normy i było coś jeszcze powyżej normy ale nie pamiętam co to było, nie zrobiłem sobie zdjęcia wyników

Offline kamil150592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3093 dnia: Październik 15, 2020, 16:32:40 »
morfologie i przeswietlenie klatki piersiowej sprawdzał mi internista, powiedział ze bilirubina w porządku, jak go zapytałem o te pozycje przekroczone to powiedział ze on nic do tego nie ma.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3094 dnia: Październik 15, 2020, 23:35:41 »
Nie znam się na tyle żeby tutaj coś Ci konkretnego powiedzieć. W komisji siedzą ludzie którzy nie znają się na wszystkim. Internista jak podpisał że też dla niego jest ok to może nie jest to aż tak bardzo przekroczono że możesz być niezdolny. Nie pójdziesz na komisję i nie dostaniesz odpowiedzi to się nie przekonasz. Mpv to może być nawet zbyt mało żelaza w organizmie

Offline kamil150592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3095 dnia: Październik 16, 2020, 10:55:46 »
Z tego co czytałem w internecie to możne być niedobór witaminy B12, dla pewności zrobię sobie morfologie prywatnie i pójdę do lekarza na konsultacje. W takim razie nie pozostaje nic innego jak czekać 2 tygodnie na orzeczenie, dam znać na forum jaki wynik, dzięki za odpowiedz

Offline msem1994

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3096 dnia: Październik 20, 2020, 09:04:36 »
Witam. Mam na zdjęciu rtg opis pogłębiona lordoza, tylozmyk, lumbalizacja. Miał ktoś coś takiego? Jak do tego podchodzi komisja?

Offline kamil150592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3097 dnia: Październik 20, 2020, 21:14:20 »
Dzisiaj dostałem orzeczenie lekarski, zdolny do służby, czyli lekkie przekroczenie normy na morfologii nie przekreślają kandydatów

Offline DOMIN4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3098 dnia: Październik 20, 2020, 23:22:06 »
Cześć, niedawno wygrałem nabór do PSP.  Dzisiaj otrzymałem skierowanie na badania w Katowicach. Zależy mi na sprawnym opanowaniu tematu i zdobyciu pozytywnego wyniku. Dajcie proszę znać jak to wygląda w Katowicach w praktyce: ile trwa zrobienie wszystkich badań, na co konkretnie się przygotować, czy laryngolog mocno się czepia - często zatyka mi się jedna lub druga dziurka w nosie, nie jest to uciążliwe i nigdy nic z tym nie robiłem a teraz się zastanawiam czy mi nie wyjdzie jakiś problem z tego tytułu.

Offline Tomek1905

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3099 dnia: Październik 22, 2020, 12:34:09 »
Przygotuj się na długą walkę. Na samą obiegowkę czekałem 15 dni. Bo wszystko tylko pocztą. Potem na Głowackiego do przychodni na 2 piętro do medycyny pracy, umawiać psychologa i ekg wysiłkowe. A później załatwiaj resztę co się da, na 1 piętrze, neurolog, okulista, chirurg. Na dole umów rtg i w "podwórku" mocz i krew. Jak coś to pytaj na pw