Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 966208 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1775 dnia: Październik 23, 2016, 12:29:39 »
Odwolalwm sie pozytywnie i mam orzeczenie ze jestem zdolny do sluzby. Wczesniej jak mnie komisja uwalila to wzieli kolejna osobe z listy i on pojechal na szkole. Odwolanie obronilem niedawno. Etat mi sie nalezy?
Moim zdaniem tak.  Nie jest twoją winą, że komisja popełniła błąd.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jaworrrek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1776 dnia: Październik 23, 2016, 13:36:24 »
Panowie jesli ktos z Torunia (kujpom) wie mniej wiecej jak wygladaja badania to prosze o kontakt:)

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1777 dnia: Listopad 01, 2016, 19:42:03 »
Słyszał ktoś coś o zmianach w rozporządzeniu w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu?

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1778 dnia: Listopad 02, 2016, 20:00:53 »
@Amfoteryk.

Zdaje się, że dalej obowiązuje http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001898

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1779 dnia: Listopad 03, 2016, 19:07:29 »
@Amfoteryk.

Zdaje się, że dalej obowiązuje http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001898

Wiem, wiem, po prostu usłyszałem niepotwierdzoną informacje, że mają być jakieś zmiany.

Podczas badań laboratoryjnych bilirubina jest badana z krwi czy moczu?

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1780 dnia: Listopad 03, 2016, 19:48:44 »
Z krwi

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1781 dnia: Listopad 03, 2016, 20:09:31 »
Z krwi

Hmm, też tak myślałem, lecz widziałem wyniki badań laboratoryjnych kolegi (kandydat na strażaka PSP) i była badana bilirubina, ale tylko w moczu. Badania były robione półtora tygodnia temu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:44:31 wysłana przez Amfoteryk »

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1782 dnia: Listopad 03, 2016, 20:26:01 »
Z krwi

Hmm, też tak myślałem, lecz widziałem wyniki badań laboratoryjnych kolegi (kandydat na strażaka PSP) i była badana bilirubina, ale tylko w moczu. Badania były robione półtora tygodnia temu.

Dziwne, ja kończyłem badania 3 tygodnie temu i wyniki bilirubiny z krwi były.

Offline Michuro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1783 dnia: Listopad 10, 2016, 18:18:38 »
Witam, w rozporządzeniu MSWiA jest napisane: "Przewlekłe choroby, wady wrodzone i nabyte gardła, krtani, tchawicy upośledzające sprawność ustroju" oraz wyjaśnienie "Do § 31. Według tego paragrafu należy kwalifikować blizny gardła, krtani, tchawicy, nieżyty błony śluzowej gardła, krtani, przerost migdałków podniebiennych." Jak mam to rozumieć w odniesieniu do chorych migdałków, które kwalifikują się do usunięcia? One dyskwalifikują mnie do służby w PSP? Jeśli tak to czy ich usunięcie tez niekwalifikuje mnie do służby w PSP? W wyjaśnieniu napisane jest ze blizny gardła się to wliczają. Czy to chodzi o blizny po operacji chorych migdałków? Szukałem coś na ten temat na forum i w googl ale niestety nic nie znalazłem, bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Offline Intrude96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1784 dnia: Listopad 11, 2016, 00:31:00 »
Witam, zwracam się do was z pytaniem czy jeżeli zostanie się odrzuconym na jednej komisji MSWiA
z powodu przyznania się do pewnego zabiegu to jest to gdzieś zapisywane w systemie i idąc na komisję do innego szpitala MSW będą wiedzieli o tym, że zostałem odrzucony kiedyś na komisji i z jakiego powodu, jeżeli tym razem to ukryję? z góry dzięki za informację.

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1785 dnia: Listopad 17, 2016, 10:42:54 »
koledzy mam takie pytanie czy u psychologa jest tylko rozmowa i rozwiązywanie testów czy jest jeszcze coś innego np ciemnia, wirometr ipt

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1786 dnia: Listopad 17, 2016, 13:03:50 »
koledzy mam takie pytanie czy u psychologa jest tylko rozmowa i rozwiązywanie testów czy jest jeszcze coś innego np ciemnia, wirometr ipt

Tablice Ishihary, wirometr, stereometr, badanie czasu reakcji...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Piotr Pomorskie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1787 dnia: Listopad 21, 2016, 16:08:26 »
Witam wie ktoś jak komisja lekarska bada strażaków na pomorzu czepiają się mocno kandydatów do PSP

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1788 dnia: Listopad 21, 2016, 16:36:28 »
Nie wydziwiają i nie czepiają się, w porównaniu z komisja w Katowicach powiedziałbym nawet, że bardzo luźno podchodzą do tematu.
Oczywiście ślepego, głuchego czy koślawego nie puszczą ale nie szukają dziury w całym i nie uwalają dla widzimisię.

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1789 dnia: Listopad 21, 2016, 16:39:21 »
Podwyższony poziom bilrubinny dyskwalifikuje kandydata, a co  jeśli jest to rodzinne np obaj bracia mają podwyższoną bilirubinę i jest to genetyczne? wtedy też odrzucą?  :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1790 dnia: Listopad 22, 2016, 06:14:39 »
Wtedy warto zrobic sobie prywatnie badania, ktore potwierdza ze jest to genetyczne  - kolega tak zrobil i mial spokój :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

sorbent

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1791 dnia: Listopad 22, 2016, 08:48:04 »
Kilka osób, które już są w służbie miały podwyższony poziom Bilirubiny i co roku problemy na badaniach - chodzili chyba z pół roku na specjalistyczne badania i uzyskali dokument potwierdzający że mają zespół Gilberta - i już na badaniach się ich nie czepiają. Nie wiem jak to jest na przyjęciu. W moim przypadku (dwa razy miałem podwyższoną) okazało się, że dieta i badania z przypadku tzn. a jestem z dziećmi u lekarza oznaczę sobie bilirubinę (8 zł) - i była w normie. Jak czekałem na badania ogólne to się chyba tak stresowałem, że zawsze lekko podwyższona. Pozdrawiam.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-genetyczne/zespol-gilberta-przyczyny-objawy-i-leczenie_37606.html

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1792 dnia: Listopad 22, 2016, 10:57:51 »
Gdzie najlepiej w Warszawie zrobić badania lekarskie do testu sprawności fizycznej? Skończył mi się termin ważności zaświadczenia, które złożyłem w dokumentach do naboru i do czwartku potrzebuję nowego. Poradzicie coś?

Offline mikezd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1793 dnia: Listopad 22, 2016, 11:07:15 »
http://osrodekzdrowiawiazowna.pl/
Nie jest to może sama Warszawa ale zrobia od razu.

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1794 dnia: Listopad 22, 2016, 21:36:29 »
Dzieki za odpowiedź :)

Offline Adad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1795 dnia: Listopad 23, 2016, 07:11:47 »
K
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 21:15:26 wysłana przez Adad »

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1796 dnia: Listopad 23, 2016, 16:00:00 »
Ale była sieka  w W-wie.jeszcze takiej nie widziałem.nie wiem ile dziś było osób ale zostało chyba 13.

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1797 dnia: Listopad 23, 2016, 16:23:37 »
a co dzisiaj było? 50 i 1000?

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1798 dnia: Listopad 23, 2016, 16:49:35 »
Tak.sorry pomyliłem wątki.proszę moderatora o przeniesienie do nabór z ulicy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 16:53:20 wysłana przez arecki222 »

Offline Piotr Pomorskie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1799 dnia: Listopad 23, 2016, 22:09:43 »
witam panowie jak byście mogli pomuc byłbym bardzo wdzięczny mam na 1000m czas 2.58 czas na 50m 6.05 drążek na maksa harvard test 98 także też bardzo dobrze jestem wysportowaną osobą przszedłem wszystkie badania oprócz EKG komisja stwierdziła że mam obniżony rytm serca i skierowałą mnie na kolejne badanie EKG Holter po tym badaniu Holtera kazali mi się wstawić ponownie na komisję którą mam w poniedziałek ..... Dlaczego jej nie mogę przejść z tego względu że jestem tak wydolny ???? proszę panowie o pomoc szybką a co do poniedziałku dam wam znać werdykt komisji Pozdrawiam