Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962238 razy)

Offline Scooty1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1700 dnia: Lipiec 31, 2016, 15:31:01 »
Jak u mnie zakładasz sluchawki to w ogole słabo przylegają, kabina nie jest dzwiękoszczelna a na dodatek czasem badania sie wykonuje przy niedomknietych drzwiach. To jest niedopuszczalne zebym ja słyszał o czym mówia panie w gabinecie i wszelkie inne dzwięki. Mam ubytek słuchu ale głuchy nie jestem i mi to zrobie dużą różnice jeżeli będę miał doskonałe warunki bo u mnie to być albo nie być w PSP a to mój 8 raz.

Offline michalsz04

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1701 dnia: Lipiec 31, 2016, 17:22:09 »
Jeżeli wszystkie badania u Laryngologa przeszedłem sprawnie jedynie miał minimalną uwage do przegrody ale powiedział że tego prawie nie widać ale musi to odnotować jako " niewielkie skrzywienie" i ogólnie zdolny, to myślicie że na komisji bedzie z tym wielki problem? pewnie bedzie to zależne od widzi mi sie komisji xD

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1702 dnia: Lipiec 31, 2016, 20:01:20 »
Jeżeli wszystkie badania u Laryngologa przeszedłem sprawnie jedynie miał minimalną uwage do przegrody ale powiedział że tego prawie nie widać ale musi to odnotować jako " niewielkie skrzywienie" i ogólnie zdolny, to myślicie że na komisji bedzie z tym wielki problem? pewnie bedzie to zależne od widzi mi sie komisji xD

według nowego zapisu jak zle trafisz to bedzie problem.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1703 dnia: Sierpień 10, 2016, 12:15:37 »
witam , czy podczas badan lekarskich pod dostaniu się do służby PSP z ulicy lekarz może sie doszukać i przyczepić jak zobacz blizny po operacjach więzadeł krzyżowych w obu kolanach , oprócz nich sprawność 100 procent i bdb wyniki w naborze? mozna prosić link z rozporzadzeniem badan tj. co badaja itp , na czym uwalają

pozdrawiam

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1704 dnia: Sierpień 10, 2016, 15:15:01 »
witam , czy podczas badan lekarskich pod dostaniu się do służby PSP z ulicy lekarz może sie doszukać i przyczepić jak zobacz blizny po operacjach więzadeł krzyżowych w obu kolanach , oprócz nich sprawność 100 procent i bdb wyniki w naborze? mozna prosić link z rozporzadzeniem badan tj. co badaja itp , na czym uwalają

pozdrawiam

Mam proźbę ,mógły ktoś z was jeśli posiada lub wie gdzie można znaleść ustawe według których lekarze oceniają badania do sa psp mogłby ją udostępnić ?

Znalezione kilka stron wstecz  :kwit: ,a na forum było już zamieszczane kilkadziesiąt razy wystarczy poszukać  :kwit:

Nie byłem tam nigdy i nie wiem kto przeprowadza badania, ale zasada jest taka, że osoba starsza pierwsza podaje rękę, więc wchodząc uśmiechasz się miło i mówisz "dziędobry", jeśli Ci  poda rękę, to oczywiście ściskasz jak najmocniej  :szalony:


http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001898 tutaj jest rozporządzenie, co kto bada, ktoś wyżej pytał.

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1705 dnia: Sierpień 11, 2016, 06:01:01 »
dokładnie nie ma co tam kozaczyc kto to ja nie jestem :P

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1706 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:20:27 »
kto robił badania do slużby w PSP Rzeszowie na ul. Krakowskiej , szpital MSWiA , mam kilka pytań ?

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1707 dnia: Sierpień 12, 2016, 10:30:05 »
kto robił badania do slużby w PSP Rzeszowie na ul. Krakowskiej , szpital MSWiA , mam kilka pytań ?

Masz pełną skrzynkę.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1708 dnia: Sierpień 15, 2016, 17:49:23 »
witam a sa roznice w badaniach miedzy szkołami aspirantów a naborami z ulicy ?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1709 dnia: Sierpień 15, 2016, 18:37:24 »
Nie, ta sama ustawa dotyczy szkol I naborow do komendy

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1710 dnia: Sierpień 16, 2016, 07:32:08 »
dokładnie ustawa jest jedna i ta sama dla wszytskich czyli kazdy ma jednakowe  badania jedyna roznica to tka ze nie ktore msw nie robi audigramu tylko lekarz szepcze i każe powtórzyć :P

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1711 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:50:50 »
nie bardzo chce mie sie wierzyć w to co mapisałeś, ponieważ bardzo duzo ludzi z tego co w ostatnich czasach pisza odpada na audiogramie.


Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1713 dnia: Sierpień 16, 2016, 18:01:50 »
no ustawa ustawa ale mam kolege ktory teraz robil badania w msw z naboru i pani szeptala mu a nie mial audiogramu :P

Offline Bartosz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1714 dnia: Sierpień 17, 2016, 11:43:55 »
U mnie na audiogramie w Poznaniu zakładałem słuchawki które na dodatek tłumiły dźwięki z zewnątrz. Dodatkowo siedziałem w kabinie, no pomijam że sama okolica jest cicha. A jak to wyglądało u Ciebie?

Jakiś czas temu robiłem badania słuchu, nie do PSP. Pomimo powtarzania badania wyszedł mi dosyć spory jak na mój wiek ubytek.
W trakcie badania słyszałem rozmowę osoby badającej z kimś postronnym i inne hałasy.
Następnie, już prywatnie powtórzyłem audiogram w innym miejscu i sterylnych warunkach. Wyniki nadal bez rewelacji, ale już inne badania jak np rozumienie ze słuchu zdałem 10/10.
Lekarka stwierdziła, że za bardzo się koncentruję i generalnie jestem zdrowy w 100%....
Głuchy się nie czuję, moje wyniki wyglądają jak poniżej, ale do PSP to chyba za mało... ?

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 12:05:44 wysłana przez Bartosz »

Offline artmax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1715 dnia: Sierpień 17, 2016, 15:08:07 »
takie same badania jakie są podane na pierwszej stronie przechodzi się w obecnych czasach? jesli nie, to czy mógłby ktoś podrzucić aktualne?
z góry dzięki!
 

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1716 dnia: Sierpień 17, 2016, 16:07:49 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 20:54:05 wysłana przez peter_92 »

Offline Intrude96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1717 dnia: Sierpień 17, 2016, 22:12:15 »
orientuje się ktoś z was jakie zdjęcie RTG klatki robione jest podczas badań w MSW? Małoobrazkowe czy pełnowymiarowe lub boczne? z góry dzięki za odp/

Offline samsung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1718 dnia: Sierpień 18, 2016, 00:32:49 »
Cześć. Mam Pytanie, czy jest ktoś kto został odrzucony na komisji MSW za zahamowanie zatokowe albo za pobudzenia przedwczesne nadkomorowe ?
Mam niemiarowość oddechową co według kardiologów jest rzeczą normalną u ludzi młodych, wysokich, trenujących sport jednak dla komisji jest to zaburzenie rytmu serca dyskwalifikujące mnie ze służby. na ponownym badaniu Holtera EKG nie mam zahamowań zatokowych jednak mam pobudzenia przedwczesne nadkomorowe jednak są one w stopnie 1% na całą dobę badania. Czy za takie coś może mnie komisja odrzucić ?

Dodam tylko tekst z rozporządzenia w sprawie wykazu chorób i ułomności
Nieliczne pobudzenia przedwczesne nadkomorowe, nieliczne pobudzenia przedwczesne
komorowe, bloki przedsionkowo-komorowe I stopnia z wąskimi zespołami komorowymi,
izolowane bloki jednowiązkowe, izolowany niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa,
niewielka bradykardia lub tachykardia u ludzi młodych mogą być traktowane jako wariant
normy.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1719 dnia: Sierpień 18, 2016, 17:28:35 »
odwołanie kolego nie przyniosło skutku ?

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1720 dnia: Sierpień 18, 2016, 17:42:04 »
odwołankooo :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 09:55:04 wysłana przez bobek998 »

Offline samsung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1721 dnia: Sierpień 18, 2016, 23:37:04 »
Czekam na komisję odwoławczą, w przyszłym tygodniu mam badanie holtera i echo serca.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1722 dnia: Sierpień 19, 2016, 17:10:57 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 22:27:07 wysłana przez bobek998 »

Offline prorok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1723 dnia: Sierpień 20, 2016, 19:02:25 »
WITAM
jak wyglądają badania w Katowicach ??

Offline Scooty1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1724 dnia: Sierpień 21, 2016, 19:04:50 »
odwołałem się od decyzji komisji lekarskiej i komisja odwoławcza dała "zdolny" i teraz moje pytanie, czy w takim razie jak już jestem zdolny a w czasie przyjmowania do pracy wzięli na moje miejsce kolejną osobę z listy która zaczeła szkolenie, to czy ja mam zagwarantowane miejsce w PSP czy to odwołaniu psu w dupe za przeproszeniem?