Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961996 razy)

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1650 dnia: Kwiecień 21, 2016, 13:09:24 »
Witam, czy jeżeli mam bliznę na przedramieniu po oparzeniu 2 stopnia to mogą mnie na komisji zdyskwalifikować?  :straz:

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1651 dnia: Kwiecień 21, 2016, 19:28:45 »
Witam. Jesli mam pogrubiony palec caly bialy niewiem moze to grzybica paznokcia to moge zostac odrzucony?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1652 dnia: Kwiecień 22, 2016, 08:36:27 »
Witam. Jesli mam pogrubiony palec caly bialy niewiem moze to grzybica paznokcia to moge zostac odrzucony?
Wydaje mi się że nie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline becamepowerful

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1653 dnia: Kwiecień 23, 2016, 15:42:15 »
Witajcie. Mam pytanie odnośnie tego czy w sapsp na badaniach lekarskich jest robiony test węchu. Mam na myśli to ,czy dostanę jakąś próbkę i będę musiał zgadnąć zapach.  Będę  startował po raz pierwszy , a dwa tygodnie temu złapał mnie ostry katar i całkowicie staraciłem węch pomimo tego , że nos mam drożny.
Uczci­wa po­rażka jest zwy­cięstwem nad każdym który bał się wal­czyć o zwycięstwo .

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1654 dnia: Kwiecień 23, 2016, 15:58:03 »
Witajcie. Mam pytanie odnośnie tego czy w sapsp na badaniach lekarskich jest robiony test węchu. Mam na myśli to ,czy dostanę jakąś próbkę i będę musiał zgadnąć zapach.  Będę  startował po raz pierwszy , a dwa tygodnie temu złapał mnie ostry katar i całkowicie staraciłem węch pomimo tego , że nos mam drożny.
Hahaha pierwsze słyszę  :szalony: nie ma nic takiego laryngolog sprawdza czy masz prosta przegrodę nosową
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline becamepowerful

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1655 dnia: Kwiecień 23, 2016, 16:07:44 »
Dzięki wielkie za odpowiedź , trochę się uspokoiłem :P
Uczci­wa po­rażka jest zwy­cięstwem nad każdym który bał się wal­czyć o zwycięstwo .

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1656 dnia: Kwiecień 24, 2016, 17:36:58 »
Hej, mam pewne pytanie, ponieważ do dermatologa wybrać się mogę dopiero za ok. 2 tygodnie i jestem ciekawy co mi powie...
Czy znajdę tutaj jakiegoś kadeta, który miał wielkiego pieprzyka na ciele? Jak podchodzą do takiego czegoś podczas badań, byłem kiedyś u lekarza ogólnego i podczas ogólnej kontroli powiedział mi że "kiedyś trzeba będzie to wyciąć". Pieprzyk średnicy 1cm, na kręgosłupie, żadnych przebarwień nie zauważyłem.

Pytam bo to właściwie jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy do której mogli by się lekarze przyczepić (najpopularniejsze wątpliwości rozwiane, przegroda i wzrok ok).

Niektórzy zapewne uznają to za pierdółkę, ale jednak chciałbym na pewniaka podchodzić do ostatniej rekrutacji w SA.

Pozdrawiam wszystkich.

Offline barteks123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1657 dnia: Kwiecień 28, 2016, 20:58:15 »
Wie ktoś może czy taka przypadłość jak "niepełny blok prawej odnogi pęczka hiksa" odrazu dyskwalifikuje na badaniach ?
Szukałem po Internecie i zadania są różne :/

Offline mystikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1658 dnia: Kwiecień 28, 2016, 21:22:34 »
Ja mam wlasnie taka przypadłość  i przeszedlem badania normalnie  babka mi napisała  w nawiasie 'serce sportowca'

Offline barteks123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1659 dnia: Kwiecień 28, 2016, 22:31:11 »
Mi właśnie też wyszło na EKG.Kardiolog mówił, że nie ma się czy martwić i to uznaje się  za norme u młodych ludzi, ale wiadomo na komisji różnie bywa. Pocieszyłeś mnie, bo myślałem, że już dupa ;)

Offline maju96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1660 dnia: Maj 03, 2016, 16:30:45 »
Siema
Mam pytanie odnośnie laryngologa mam krzywa przegrodę w postaci listwy przydpodstawowej nos jest DROBNY i to jest do ewentualnej korekcji po 21 roku życia.  Pytanie czy to przechodzi bo nos jest drozny czy ta przegroda mnie znokautuje a może zależy od lekarza?

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1661 dnia: Maj 03, 2016, 18:14:45 »
Zależy od lekarza to Napewno. Idź do jakiegoś lekarza laryngologa i powiedz że chcesz zdawać do straży. Najwyżej Bd się odwolywal i prywatnie szybko zabieg

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1662 dnia: Maj 03, 2016, 19:19:08 »
Panowie a długo czekaliście na zabieg prostowania przegrody nosa na NFZ ..  czy lepiej wybrać sie prywatnie ..

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1663 dnia: Maj 03, 2016, 19:41:31 »
Panowie a długo czekaliście na zabieg prostowania przegrody nosa na NFZ ..  czy lepiej wybrać sie prywatnie ..
Z tego co wiem prywatnie idzie szybciej na NFZ trzeba chwilkę czekać ale też zależy w jakim szpitalu zabieg
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline maju96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1664 dnia: Maj 04, 2016, 14:37:21 »
A jest ktoś taki kto prostowal przegrodę w trakcie badań a później się odwoływał?
I chciałby się podzielić jak to wg wygląda ile czasu jest na odwołanie itp :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 04, 2016, 19:44:42 »
Tylko ze prywatnie to nie są małe koszta. Z tego co ja wiem to obilo mi się o uszy  ok 3-4k
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline maju96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 04, 2016, 19:57:36 »
wiem ze to nie są małe koszty ale to jest inwestycja ( teraz studiuje i na miesiąc mi wychodzi około 1000 wiec wiesz 4000 wydać patrząc na przyszłość to myślę ze ujdzie) :)

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 04, 2016, 23:58:20 »
Aż korci żeby napisać "Było wcześniej przejąc się przegrodą:D"

A tak na serio ja byłem ale na NFZ, czekałem 5 miesięcy potem miesiąc zero aktywności fizycznej i bardzo ostrożne obchodzenie się z nosem. Po operacji masz wizyty kontrolne i jesteś zmuszony do płukania nosa i zatok brrr aż ciarki przechodzą:P
Różnicę widać ale chyba o ironio dzięki temu, że miałem skrzywioną przegrodę mam większą wydolność;)

Offline maju96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 05, 2016, 09:18:18 »
Byłem wcześniej sprawdzić przegrodę u jakiegoś starego lekarz(listopad) wiec na luzie zdążył bym z operacja gdyby mi nie powiedział ze mam prosta :p  Ale coś mnie gryzlo żeby iść jeszcze raz do innego i ten mi powiedział ze jest krzywa w postaci jakiejś listwy ale drożna wiec teraz muszę  coś kombinować jakby lekarz mnie nie przepuscił  ^_^

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 05, 2016, 09:41:48 »
Idź do lekarza, weź skierowanie na zabieg, zapisz się i może w 3 miesiące się wyrobisz :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline baart26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 05, 2016, 14:59:36 »
mam pytanko! teraz w rozporządzeniu jest o tym, że przy skrzywieniu lekkim przegrody, nawet nie przeszkadzającym w drożności dróg oddechowych delikwent na komisiji dostaje BANa, czyli N, czyli niezdolny. Byłem na septoplastyce jakiś czas temu i nie powiem oddycha sie znacznie lepiej, ale nadal przegroda jest po prostu krzywa. Moi drodzy miał ktoś taki przypadek na komisji? jak to wygląda w praktyce? Przepisy zmieniły się bodajże w '14 roku także, jak ktoś niedawno miał taką sytuacje niech poda jakieś info  :huh:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 05, 2016, 16:04:50 »
Byłem na septoplastyce jakiś czas temu i nie powiem oddycha sie znacznie lepiej, ale nadal przegroda jest po prostu krzywa. Moi drodzy miał ktoś taki przypadek na komisji? jak to wygląda w praktyce? Przepisy zmieniły się bodajże w '14 roku także, jak ktoś niedawno miał taką sytuacje niech poda jakieś info  :huh:
Prześwietlenie wykazało, że masz krzywą czy na oko?
Bo na oko to zły rodzaj badania.
Weż na komisję kwity ze szpitala.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 05, 2016, 16:46:56 »
Aż korci żeby napisać "Było wcześniej przejąc się przegrodą:D"

A tak na serio ja byłem ale na NFZ, czekałem 5 miesięcy potem miesiąc zero aktywności fizycznej i bardzo ostrożne obchodzenie się z nosem. Po operacji masz wizyty kontrolne i jesteś zmuszony do płukania nosa i zatok brrr aż ciarki przechodzą:P
Różnicę widać ale chyba o ironio dzięki temu, że miałem skrzywioną przegrodę mam większą wydolność;)
Nie strasz kolego, nie u wszystkich tak to wygląda:)
Ja umówiłem wizytę prywatną w specjalistycznym centrum medycznym, żeby sprawdzić przegrodę. Czekałem kilka dni na wizytę, na sam zabieg max 1 miesiąc z tego co pamiętam.
Oględziny lekarza, diagnoza - przegroda krzywa, dla pewności robimy korektę.
Zabieg w tym samym centrum w ramach NFZ za darmoszkę bo mają podpisaną umowę z funduszem ( na tamtą chwilę były jeszcze punkty z NFZ). Wykonują również takie zabiegi prywatnie, ale mi się udało.
Zabieg wykonany przez tego samego lekarza u którego miałem wizytę.
Zabieg wykonany w ramach "chirurgii jednego dnia". Wyjście do domu tego samego dnia.
Tamponada w nosie, trochę bólu po zabiegu i mało przyjemnie w trakcie a za kilka dni wizyta kontrolna, wyjęcie opatrunków, zdjęcie szwów i chyba jakieś 7 dni bez dużego wysiłku. Tak to pamiętam.
No i było warto...

Offline maju96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 05, 2016, 21:29:35 »
A wie ktoś jak wygląda odwołanie się od komisji  (ile to trwa jaki jest czas do następnego odwolania się ?

Offline damianwlkp1922

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Cel SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 05, 2016, 22:25:06 »
Aż korci żeby napisać "Było wcześniej przejąc się przegrodą:D"

A tak na serio ja byłem ale na NFZ, czekałem 5 miesięcy potem miesiąc zero aktywności fizycznej i bardzo ostrożne obchodzenie się z nosem. Po operacji masz wizyty kontrolne i jesteś zmuszony do płukania nosa i zatok brrr aż ciarki przechodzą:P
Różnicę widać ale chyba o ironio dzięki temu, że miałem skrzywioną przegrodę mam większą wydolność;)
ja po zabiegu prostowania przegrody po 10 dniach robiłem treningi na hali silowe i bieganie w terenie ;S