Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961836 razy)

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1575 dnia: Październik 20, 2015, 10:13:14 »
Mistrzu ja nie jestem z gumy też miałem urazy i kontuzje jako dziecko czy nastolatek. Mniejsze i większe. Na szczęście w żaden sposób nie wpłynęły na moją sprawność. Nie chwaliłem się nimi od progu a komisja też nie mierzy Cię linijką.
Polecam wyluzować - nakręcałem się jak Ty zupełnie niepotrzebnie. Badania sprawnie i bez problemu. Jedynie warto sobie sprawdzić przegrodę. Ja w życiu nosa nie miałem uszkodzonego więc problemu nie miałem jak ktoś dostał w papę z piąchy albo piłką no to może być różnie.

Offline Patryk261995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1576 dnia: Październik 21, 2015, 14:47:18 »
Cześć :) Posiada może ktoś informacje czy zespół Gilberta przekreśla moje szanse dostania się na SA PSP ? 

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1577 dnia: Październik 21, 2015, 14:55:16 »
Musisz się dowiedzieć co dokładnie sprawdzają lekarze na badaniu krwi. Bo jeżeli wychodzi to przez niezaawansowane badanie krwi to różnie może być.

Offline Patryk261995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1578 dnia: Październik 21, 2015, 15:11:55 »
W ustawie z 2014 roku nie ma jej wymienionej tylko kwestia jak bardzo te badania szczegółowo są robione :) 
Dzięki za odp ;)

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1579 dnia: Październik 21, 2015, 15:57:29 »
Bilirubina jest padana na 100% podczas badań , a możesz ja mieć podwyższona podczas tej choroby

Offline Patryk261995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1580 dnia: Październik 21, 2015, 16:08:07 »
Niby taka pierdoła, bo generalnie na nic to nie wpływa tylko po prostu jest a mogę się pożegnać ...
Dzięki za odp :)

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1581 dnia: Październik 21, 2015, 18:44:14 »
Cześć :) Posiada może ktoś informacje czy zespół Gilberta przekreśla moje szanse dostania się na SA PSP ?
Tak mogą cię odrzucić .masz za wysoką bilirubine? Możesz zbić przed badańiem przeciez
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline Patryk261995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1582 dnia: Październik 21, 2015, 21:53:48 »
No tak średnio 2,0 jest a wiem że norma jest 0,8

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1583 dnia: Październik 22, 2015, 13:12:57 »
Panowie przechodzil ktos z was badania u psychologa w katowicach w PZP ??

Offline bojedydy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1584 dnia: Październik 23, 2015, 15:28:38 »
Witam panowie, mam pytanie odnośnie zębów, otóż mam duże ubytki i chciałbym się dowiedzieć czy dużo jest przypadków odrzucenia przez zęby i czy takie w ogóle są. Jeszcze jedno pytanko związane z rozporządzeniem ,,Braki i wady jamy ustnej i uzębienia z utratą zdolności żucia powyżej 50% upośledzające mowę i stan odżywienia – bez możliwości protezowania i implantowania" - czyli jak jest możliwość protezowania i implantowania to mogą przepuścić?

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1585 dnia: Październik 24, 2015, 14:21:18 »
Cześć :) Posiada może ktoś informacje czy zespół Gilberta przekreśla moje szanse dostania się na SA PSP ?
Tak mogą cię odrzucić .masz za wysoką bilirubine? Możesz zbić przed badańiem przeciez

Jak zbić? :)

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1586 dnia: Październik 27, 2015, 14:53:49 »
Jakies porady na badaniach z psychologiem  :pyt:  :P

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1587 dnia: Listopad 01, 2015, 17:30:11 »
Musisz być konsekwentny jeśli nie lubisz tłumu to nie pojedziesz na plaże tylko do domku w lesie ;) ją takie miałem pytania
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline kruk2204

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1588 dnia: Listopad 07, 2015, 22:16:20 »
Panowie i panie, mam takie pytanie do Was, czy jest możliwość, że gdy dostanę się i obleją mnie na przegrodzie nosowej, abym mógł się odwołać i w tym czasie przejść operację? Czy w ogóle taka opcja nie wchodzi w grę?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1589 dnia: Listopad 07, 2015, 23:02:40 »
Jest taka mozliwosc. Odwolujesz sie, umawiasz sie na zabieg,pewnie prywatnie od reki 4 tys zl. Na fundusz  troche poczekasz. Na koniec stawiasz sie na komisje.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1590 dnia: Listopad 07, 2015, 23:06:30 »
Jest taka mozliwosc. Odwolujesz sie, umawiasz sie na zabieg,pewnie prywatnie od reki 4 tys zl. Na fundusz  troche poczekasz. Na koniec stawiasz sie na komisje.
O ile ktoś poczeka tyle czasu.... Kolejka w NFZ trwa okołu 0,5 roku wiec KM/KP zatrudni innego a u ciebie uzna że oblałeś badania i zreszta bedzie taka informacja wysłana do komendy.
Ten zabieg lepiej robić przed komisją a nie po.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlody123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1591 dnia: Listopad 08, 2015, 09:07:17 »
Chłopaki gdzie można zrobić badania u tego rodzaju lekarzy co w SGSP, żeby nie trzeba było za nie płacić ?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1592 dnia: Listopad 08, 2015, 10:34:57 »
Składasz podanie na jakąś wojskową i jak przejdziesz psychologa to Cię wysyłają do lekarzy do RWKL. Chyba trzeba zapłacić tylko opłatę rekrutacyjną 100zł.

Offline idziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1593 dnia: Listopad 25, 2015, 12:06:10 »
witam, z ilu metrów przeprowadzane jest badanie wzroku i z którego poziomu liter? Pozdrawiam

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1594 dnia: Listopad 25, 2015, 13:00:10 »
Cos kolo 3 -5m .poziom liter zalezy u okulisty. U mnie byl po srodku ostrosc 1.0

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1595 dnia: Listopad 25, 2015, 16:07:46 »
Mam pytanie odnośnie nosa. Szukałem tematu lecz nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie jeśli zostanę wysłany na komisję i okaże się że mam krzywą przegrodę to czy uda mi się napisać odwołanie, zalatwić sobie zabieg i podejść do komisji jeszcze raz ?? Cz lepiej byłoby wcześniej udać się do laryngologa sprawdzić i w razie potrzeby wcześniej zrobić?
Lubelskie

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1596 dnia: Listopad 25, 2015, 17:17:46 »
temat byl juz poruszany na stronie wczesniej... mozesz pisac odwolanie, pytanie czy sie wyrobisz z zabiegiem i dojściem do siebie.. Zawsze takie rzeczy warto robic wczesniej dla spokojnej głowy :huh:

Offline sloikk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1597 dnia: Grudzień 02, 2015, 23:14:10 »
@Solan
Radzę Ci wybrać się wcześniej do laryngologa dla spokojnej głowy. Koszt jednej wizyty prywatnie, którą załatwisz od ręki (u mnie było to 50zł) na pewno się bardziej opłaci, niż robienie zabiegu prywatnie na wariackich papierach. Tak było na moim przykładzie. Pojechałem do laryngologa, stwierdził skrzywienie, zapisałem się na NFZ i tak się złożyło, że 25 listopada miałem ogłoszenie wyników naboru, a 28 zabieg przegrody. Teraz dochodzę do siebie i czekam na badania. Nawet, jeśli nie zdążę wydobrzeć, to odwołując się, na drugi termin na pewno będę już gotowy ;) Pozdrawiam

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1598 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:08:49 »
tak właśnie zrobiłem ;) laryngolog powiedział że przegroda jest prosta, noo lewa komora nosa bardzo minimalnie skrzywiona ale komisja nie powinna się do tego przyczepić i nie ma potrzeby robienia zabiegu. takie były jego słowa. a jaka wasza opinia ??
Lubelskie

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1599 dnia: Grudzień 03, 2015, 16:22:28 »
tak właśnie zrobiłem ;) laryngolog powiedział że przegroda jest prosta, noo lewa komora nosa bardzo minimalnie skrzywiona ale komisja nie powinna się do tego przyczepić i nie ma potrzeby robienia zabiegu. takie były jego słowa. a jaka wasza opinia ??
Dla świętego spokoju możesz zapisać się na zabieg i wtedy masz pewność w 100% ale jak lekarz tak powiedział to może akurat to przejdzie i na komisji przepuści  -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor