Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961946 razy)

Offline komin96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1525 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:32:12 »
Wzrok do naprawy
ale odrazu po zabiegu poszedł na komisje ?
bo to by była dobra opcja bo mam zabieg 12  a papiery do 30 musze dostarczyć :P

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1526 dnia: Sierpień 03, 2015, 15:50:57 »
Kolega na drugi dzien po zabiegu mial pełna ostrość widzenia, spokojnie powinienes zdazyc.

Offline komin96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1527 dnia: Sierpień 03, 2015, 22:10:08 »
dzięki razzor mam nadzieje że zobaczymy sie na unitarce :D

Offline kowaldaniel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1528 dnia: Sierpień 04, 2015, 23:44:22 »
witam. w tym poście chciałbym was poinformować jak wygląda temat chłopka odrzuconego na przegrodzie nosowej oraz audiogram upośledznie dźwieku na wysokich tonach. komisja 15lipca była. wszystko przechodzę super gdy na audiogramie wychodzi te upośledzenie i otolaryngolog mowi mi ze musze zrobić operacje. Lekarz orzecznik zreszta bardzo spoko niespodziewałem się takiej pomocy z jego strony i wyrozumiałości. mowi mi że jak zrobię przegrodę to mam przyjechać jeszcze raz. po 3 dniach od komisji jestem juz po operacji. jadę z kompetem dokumentów 3 sierpnia i dostaje zdolność. rozmowa z lekarzami normalna. oni maja swoja prace i okreslaja to widełki i nikt po za nie nie wyjdzie bo raz straci robotę albo gorzej prawo wykonywania zawodu :).

Offline komin96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1529 dnia: Sierpień 05, 2015, 16:29:17 »
A gdzie to robiłes te badania w jakim mieście ?

Offline El Ninio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1530 dnia: Sierpień 05, 2015, 18:18:08 »
Ktoś coś przed psychologiem? Prosze o jakieś porady jak przejść badanie, za pierwszym razem sie nie udało, po odwołaniu mam nadzieje ze sie uda? Kto dostał Z podzielcie sie co pisaliscie?

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1531 dnia: Sierpień 06, 2015, 16:51:11 »
Prawdę. Jedyny a zarazem najlepszy sposób na prawidłowy wynik badania.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1532 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:01:09 »
Prawdę. Jedyny a zarazem najlepszy sposób na prawidłowy wynik badania.
Mam wielu znajomych którzy mówili prawdę o sobie i się uwaliło. Trzeba po prostu obrać sobie tok odpowiadania aby mieć odpowiednie cechy jak odwaga, sprawiedliwość, komunikatywność, towarzyskość, stabilność emocjonalna i wiele innych które są pożądane w służbach mundurowych a szczególnie w straży.

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1533 dnia: Sierpień 06, 2015, 21:41:26 »
dokładnie jak powiedział Basior7776 jakbym chciał mówić tylko prawde to pewnie dzisiaj miałbym niezaliczonego psychologa , obrać jeden kierunek i sie go trzymać to podstawa  :straz:

Offline Ervix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1534 dnia: Sierpień 06, 2015, 21:46:02 »
Zgadzam się z tezą dwóch przedmówców. Trzeba sobie przed testami u psychologa ustalić czy sie jest towarzyskim, rozgrywkowym, czy łatwo sie okazuje emocje itp. A przy rozmowie z psychologiem trzeba konkretnie odpowiadać na pytania, trzymać się ciągle jednej wersji, zero kombinowania.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1535 dnia: Sierpień 06, 2015, 22:31:06 »
To co nakłamiesz na testach, musisz dalej skłamać na rozmowie ;)
Najciężej chyba kłamać że jest się komunikatywnym i rozmownym bo to jest naturalna zdolność, ale jak to się ma to już z górki ;)

Offline kiksu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Cel: SA PSP 2017
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1536 dnia: Sierpień 06, 2015, 23:23:16 »
Co było najtrudniejsze waszym zdaniem na teście u psychologa ? :D

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1537 dnia: Sierpień 07, 2015, 18:06:05 »
Tylko psycholog jest właśnie po to, zeby przesiac osoby, które nie pasują do profilu strażaka, kłamstwo nie jest dobrym pomysłem wg mnie, ale to nie jest temat na takie dywagacje.

Offline Sebastianovsky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1538 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:55:56 »
Jest ktoś na forum kto przeszedł badania z wadą wzroku -1?

Offline adeptadr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1539 dnia: Sierpień 13, 2015, 17:13:41 »
Mam pytanie do chłopaków z Poznania: czy jakis list jeszcze do nas przyjdzie tak jak na przyklad jest to w cspsp z tym co mamy zabrac na unitarke itd(ewenetulanie czy juz takie listy dostaliscie)? pozdrawiam i zycze milego odpoczynku do pierwszego wrzesnia

Offline pawo89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1540 dnia: Sierpień 24, 2015, 13:43:49 »
Witam wszystkich!

Jako początkujący forumowicz, chciałbym pomóc wszystkim, którzy dostali skierowanie na badania lekarskie.
Mi osobiście temat ten przysparzał wiele stresów (jak się okazało, zupełnie nie potrzebnie).
Opiszę po kolei, jak co wyglądało, badania robiłem w MSW w Lublinie, ul. Spokojna 3 w dniach 18-20 sierpnia 2015.

1.   Ze skierowaniem z Komendy, udajesz się na 2 piętro, pok. 71 do wojewódzkiej komisji lekarskiej, mówisz, że jesteś kandydatem do PSP. U nich zostawiasz skierowania i dostajesz obiegówkę.
2.   Z obiegówką udajesz się na poziom -1 do rejestracji, gdzie dostaniesz skierowania na poszczególne padania oraz listę gabinetów do odwiedzania.
3.   Po rejestracji przechodzisz drzwi obok (poziom -1) do laboratorium (WAŻNE: BĄDŹ NA CZCZO ORAZ MIEJ ZE SOBĄ MOCZ) i robisz badania krwi. Wyniki będą tego samego dnia u internisty, nie musisz ich odbierać. Badania laboratoryjne zrobisz do 9.30.
4.   Po badaniach krwi robisz pozostałe badania:
- spirometria, parter, gab. 35
- audiometr, 2 piętro, gab. 63
- EKG, 1 piętro, gab. 47
- zdjęcie klatki piersiowej, parter, gab. 40
      5.    Po wykonaniu wszystkich badań zaczynasz chodzić po lekarzach, ja zacząłem od psychologa bo najbardziej się stresowałem.
    - psycholog , parter, gab. 16 i 18.
Na różnych forach czytałem, że jest naprawdę ciężko, tu wcale tak nie było, psycholog składał się z 3 części: 305 pytań, odpowiedzi TAK/NIE/i środkowa nie wiem (pytania przeróżne typu: czy masz koszmary, czy mówisz przez sen, czy wolałbyś pracować jako księgowy czy jako nauczyciel, dokończ ciąg liczb, itp.) 2 część: Matryca RAVENA, dokładnie ta sama: http://www.avlisad.com.ar/test/index.php 3 część: kwestionariusz, gdzie wpisujesz o sobie wszystko, doświadczenie zawodowe, czym zajmują/zajmowali się rodzice, czy żyją, czy jest rodzeństwo, dlaczego do PSP, itp. 
   - psychiatra, parter, gab. 24 i 25. Po psychologu idziesz do psychiatry. Krótka 2 minutowa rozmowa, dlaczego do PSP, czy ktoś w domu chorował psychicznie.
   - stomatolog, 2 piętro, gab. 68. Wizyta 3 min, siadasz na fotel dentysta w ciągu kilku sekund rzuca okiem na Twoje zęby.
-chirurg, 1 piętro, gab. 54. Wizyta 5 min, rozbierasz się do majtek, stajesz prosto, pokazujesz lewą i prawą stopę, pyta o złamania i pobyty w szpitalu. WAŻNE: przed wizytą u chirurga musisz mieć zrobione prześwietlenie klatki piersiowej. Zdjęcia nie dostaniesz, pielęgniarka niesie je do chirurga.
   - internista, 1 piętro, gab. 7. Wizyta 8 min, rozbierasz się do pasa, mierzy ciśnienie, patrzy na wcześniej zrobione EKG, pyta czy nie boli brzuch i czy chorowałeś.
   - neurolog, parter, gab. 32. Wizyta 10 min, starsza, miała Pani doktor, pyta czy nie boli głowa, czy nie mdlejesz. Wizyta tyle trwała, bo obsługa komputera szła nieco gorzej  ^_^
   - okulista, 2 piętro, pok. 66. Wizyta 6 min, czytasz z bliska tekst, z daleka literki, czytasz z książeczki kolorowe cyfry i w ciemni zagląda w oczy.
   - laryngolog, 2 piętro, gab. 64. Wizyta 3 min, zagląda w ucho lewe i prawe, do nosa i patrzy na wcześniej zrobiony audiogram.
Tyle  później czekasz na decyzję KOMISJI LEKARSKIEJ.

PAMIĘTAJ: komisja pracuje od 8:15, wcześniej nie ma sensu iść 1 dnia bo i tak nic nie załatwisz bez obiegówki, idź na czczo, żeby zrobić krew, zrób badania przed wizytą u lekarzy bo nic u nich nie załatwisz, bądź miły dla ludzi, mów, że jesteś kandydatem do PSP i proś, żeby Cię wpuścili na 2 min. Pacjenci się denerwują, bo czekają po kilka miesięcy do specjalistów a kandydaci się po chamsku wbijają.
Mam nadzieję, ze komuś tym pomogę  -_- Badania zrobiłem w 2 dni

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1541 dnia: Sierpień 24, 2015, 17:31:26 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:58:11 wysłana przez zyraf »

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1542 dnia: Sierpień 24, 2015, 18:55:42 »
Jak obecnie wygląda sprawa z podwyższoną bilirubiną? Przepuszczają?

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1543 dnia: Sierpień 24, 2015, 19:38:00 »
z tego co wiem bilirubina podwyzszona daje N  :wall:

Offline matioza1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1544 dnia: Sierpień 24, 2015, 23:06:04 »
Jeżeli bili lekko podwyższona to nie robią problemów, wystarczy się nie wyspać i zjeść trochę tłustego i bili może wyjść podwyższona.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1545 dnia: Sierpień 24, 2015, 23:48:07 »
Jak wygląda temat z badaniami w Gdańsku? Doktory bardzo się czepiają czy mają ludzkie podejście? Jak wiadomo różnie z tym bywa i w jednym miejscu kandydat zostanie odrzucony a w drugim osoba z podobnymi "wadami" z jak się uśmiechnie i pogada to przejdzie  :rolleyes:

W Gdańsku na spokojnie. Nie czepiają się wiele, chociaż badają raczej dokładnie... Ja nie miałem żadnych problemów z obiegówką, przy czym dodam, że nie stwierdzono żadnych poważniejszych wad, które mogłyby mi przeszkodzić w służbie (typu EKG, przegroda, wady postawy etc.).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1546 dnia: Sierpień 31, 2015, 17:49:26 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:58:19 wysłana przez zyraf »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1547 dnia: Sierpień 31, 2015, 18:19:51 »
Gdzie i jak wygląda badanie kandydatów z naboru z "ulicy" w Gdańsku. Stawiam, że tam znajduje się odpowiedni szpital MSW z przychodniami.
Kandydaci z naboru również mają psychologa?

Obiegówkę oraz psychologa (oczywiście, że psycholog jest; czemu miało by go nie być dla kandydatów z naboru?) załatwia się kompleksowo w szpitalu MSW przy ulicy Kartuskiej.

Co do opisu co, jak i u kogo opisałem jakiś czas temu po przejściu psychotestów oraz komisji lekarskiej - poszukaj, a na pewno gdzieś to znajdziesz (w tym wątku, albo w "Nabór z ulicy jak wygląda ?".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2015, 18:23:22 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1548 dnia: Sierpień 31, 2015, 18:25:17 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:58:23 wysłana przez zyraf »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1549 dnia: Sierpień 31, 2015, 18:38:01 »
Mam kolejne pytanie może znacie na nie odpowiedź.

Czy można badania robić w innym szpitalu MSW?
Tak się składa, że jako ratownik medyczny pracuje w MSW Kce a dostałem się do straży w Gdańsku  :mellow:  Czy będą respektować badania/opinie stąd? Ktoś z Was miał kiedyś podobną sytuacje?

Wątpię. Skierowanie jest do konkretnego szpitala. Zadzwoń do kadr, może coś uda Ci się załatwić. -_-

Gratulacje :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.