Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961887 razy)

sorbent

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1500 dnia: Lipiec 02, 2015, 12:04:11 »
Jak ja stawałem na komisji (15 lat temu) to było napisane, że jeśli się miało jakąś historie chorób to należało mieć papiery ze sobą (np.. niedawny zabieg komory nosa - z widocznymi jeszcze śladami).
Czyli jak się nie chcesz niczym chwalić :szalony: to po mojemu lepiej nie pokazywać książeczki zdrowia  :mellow:

Offline tomek333

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1501 dnia: Lipiec 02, 2015, 13:35:09 »
Witam. Jak wyglada badanie u laryngologa? Czy przegroda nosowa ktora jest skrzywiona ale nie wplywa na droznosc nosa nie przejdzie badania?

sorbent

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1502 dnia: Lipiec 02, 2015, 13:58:22 »
Nie wiem jak teraz. Ja miałem wpis, że jest skrzywienie ale bez upośledzenia drożności - Zdolny. To było kilkanaście lat temu. Sprawdź sobie w nowych przepisach (przytaczane wyżej) tam pewnie jest. Ostateczna decyzja i tak należy do lekarza.

Offline matipl04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1503 dnia: Lipiec 07, 2015, 09:47:01 »
Witam, mam pytanko. Orietuje się ktoś co przypadku gdyż ma Cię podwyzszona zawartość % eozynofilow w morfologi? Norma od 0-5 mój wynik 8%. Mam alergię byłem odczulany i nie odczuwam teraz żadnych dolegliwości z tego powodu lecz wynik badania krwi trochę mnie niepokoi. Jak myślicie lekarze mogą się tego czepiać ?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1504 dnia: Lipiec 07, 2015, 12:00:36 »
Przy malych odchyleniach raczej nie robia problemu, zalezy na jakiego lekarza trafisz, ale moze ktos mial dokladnie ten problem to Ci dokladniej powie :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline matipl04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1505 dnia: Lipiec 07, 2015, 19:51:03 »
Właśnie, koledzy strażacy, miał ktoś na badaniach podwyższony poziom eozynofilów? robili z tego powodu problemy?

Offline przemyk.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1506 dnia: Lipiec 13, 2015, 23:11:00 »
Cześć, mam pytania orientuje się ktoś z Was może jak jest z kandydatem do szkoły CS PSP na komisji gdy miał on kilka lat wstecz robioną artroskopię wiązadła w kolanie ?
Czy robią problem o coś takiego ?

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1507 dnia: Lipiec 14, 2015, 00:08:20 »
Witam


Miał ktoś badanie wzroku na nowych zasadach ?? Jaka jest wada dopuszczalna??

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1508 dnia: Lipiec 14, 2015, 07:44:15 »
Ja mialem badany wzrok, chyba 0,5 wada lepszego oka, a 0,8 slabszego, jest to wszystko opisane w rozporzadzeniu, wystarczy poczytac

Co do eozynofilow.. Jesli masz niewielka roznice to moga przymknac oko, to wszystko zalezy od tego co ocenia. Podobnie jest z bliznami- jeden uzna ze sa szpecace, a ktos inny ze nie ;) najwyzej kaza Ci powtorzyc badania, ja osobiscie nie mialem z tym problemow to nie wiem dokladnie jak to jest, ale nawet na podwyzszona bilirubine niektorym nie zwracali uwagi teraz
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1509 dnia: Lipiec 14, 2015, 14:06:41 »
Ma ktoś namiar gdzie prywatnie na terenie śląska przyjmuje orzecznik ortopeda? :gwiazdki: I jak to w końcu z tą skoliozą/skrzywieniem kręgosłupa bo mam wade ale nie przeszkadza mi to w żaden sposób to pisze z/n ale jak oni to oceniają? Miał ktoś już z tym problem? :huh:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1510 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:28:30 »
Jesli masz Z/N to znaczy, ze lekarz moze Ci zaliczyc, ale niekoniecznie. Wszystko zalezy od rodzaju wady i jej skutkow oraz od dobrej woli lekarza
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline geneK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1511 dnia: Lipiec 17, 2015, 23:24:56 »
Witam, jeżeli miałem przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, jednak jestem pół roku po operacji usunięcia polipów i już wszystko jest w porządku to dyskwalifikuje mnie to w naborze do SGSP?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1512 dnia: Lipiec 20, 2015, 11:10:30 »
A jak już coś to pokaż dokumenty z zabiegu. Tam na pewno jest napisane że "wszystko cycuś glancuś i bez komplikacji"  :szalony:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1513 dnia: Lipiec 20, 2015, 12:36:55 »
Jesli nie przeszkadza Ci to w niczym i jestes calkowicie sprawny, nie masz zadnych sladow ani komplikacji, to nie powinno byc przeszkod :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline El Ninio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1514 dnia: Lipiec 24, 2015, 20:51:19 »
Siema. Jak się można odwołać od komisji lekarskiej, głownie chodzi o psychologa ??

Offline papaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1515 dnia: Lipiec 24, 2015, 22:06:57 »
Pamiętam jak rozmawiałem ze znajomymi z poprzednich lat to od psycho nie ma odwołania.

Offline Feys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1516 dnia: Lipiec 26, 2015, 13:30:54 »
Panowie wiecie może czy z przeprostem łokci mogę mieć problem przejść badania? W niczym mi to nie przeszkadza ale jest widoczne kiedy mam wyprostowane ręce (Staram się pilnować i nie prostować do końca ale nie zawsze pamiętam)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1517 dnia: Lipiec 26, 2015, 15:38:43 »
Panowie wiecie może czy z przeprostem łokci mogę mieć problem przejść badania? W niczym mi to nie przeszkadza ale jest widoczne kiedy mam wyprostowane ręce (Staram się pilnować i nie prostować do końca ale nie zawsze pamiętam)
Poważnie?  :rofl:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1518 dnia: Lipiec 26, 2015, 18:28:26 »
Na badaniach oszukasz, ale na sluzbie juz nie :) pamietaj ze pozniej bedzie zalezalo zycie ludzi od tego co zrobisz, jesli cokolwiek Ci to utrudnia, to lepiej odpusc
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline przemyk.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1519 dnia: Lipiec 31, 2015, 22:53:57 »
Witam, orientuje się ktoś z Was jak wygląda już sama komisja ( etap końcowy po interniście ) czy Lekarz orzecznik jeszcze bada czy na podstawie wyników badań wystawia orzeczenie ?  -_-
Pozdrawiam

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1520 dnia: Sierpień 01, 2015, 15:03:42 »
W SGSP po przyjściu ponownie do internisty czeka sie na korytarzu, on wzywa i wypowiada formułkę "zdolny do służby"
Internista jest członkiem komisji i on wystawia opinie mając pelna obiegówkę i badania.

Offline przemyk.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1521 dnia: Sierpień 01, 2015, 22:52:44 »
To chyba do CS PSP na Komisji Lekarskiej w MSW w Łodzi jest inaczej bo byłem już u internisty i teraz mam iść na Komisje gdzie lekarz orzecznik ma wydać werdykt ostateczny i z tego co wiem nie jest to internista i dlatego też pytam czy ten lekarz będzie mnie "oglądał" ( badał) czy po prostu na podstawie wyników z całości wcześniejszych badań wyda decyzje.

Strażak90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1522 dnia: Sierpień 01, 2015, 23:37:31 »
Idziesz do Komisji i tam lekarz orzecznik na podstawie obiegówki stwierdza czy jesteś N czy Z :) . Nic nie bada może zadać kilka pytań odnośnie chorób, aktualnego stanu zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 15:10:43 wysłana przez Strażak90 »

Offline komin96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1523 dnia: Sierpień 02, 2015, 11:10:36 »
Jaka jest sznsa z odwołaniem ?

Strażak90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1524 dnia: Sierpień 02, 2015, 15:11:51 »
Jaka jest sznsa z odwołaniem ?
Zależy od czego chcesz się odwołać :P jeśli od opinii psychologa to nie ma szans. Jak masz problem np. ze wzrokiem to musisz się wyrobić z zabiegiem w określonym przez Komisje czasie. Znajomy po korekcji wady wzroku miał 2-4tyg. L4 i zero wysiłku itp., ale zaraz po zabiegu udał się na Komisję i bez problemu przeszedł, czyli Z.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 15:17:00 wysłana przez Strażak90 »