Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 967635 razy)

Offline michariam1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1400 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:19:08 »
Dla wszystkich którzy mają podwyższoną bilirubinę oświadczam, że w nowej ustawie zostało to podciągnięte pod "zespół metaboliczny nieznacznie upośledzający sprawność ustroju" czy coś w tym stylu, takie słowa usłyszałem od lekarz z Wojewódzkiej Komisji z Poznania, także Ci co  mają podwyższona bilirubinę/ Zespół Gilberta nie ma co startować do służb bo i tak nie przejdziecie testów medycznych. Wiem coś o tym, bo sam przeszedłem całe te piekło rekrutacji do SAPSP po czy usłyszałem N. Pozdrawiam :)

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1401 dnia: Kwiecień 29, 2015, 13:04:12 »
słyszałem, że da radę to oszukać poprzez odpowiednią dietę bezpośrednio przed badaniem  ^_^

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1402 dnia: Kwiecień 29, 2015, 13:24:54 »
wszytsko da rade oszukac :D wyjdzie Ci w krwi alergia to udajesz zdziwongo :D i mowisz ze nie mozliwe i ze powtorzysz oni karza powtorzyc pytasz czy w ich szpitalu czy swoim a jak powiedza że w ich to bierzesz lek alergiczny i jest cacy :D a jak pozwola w zwoim zrobic i wyslac to wiadome ze jak prywatnie to bd dobre wyniki :D takze pewnie i tez da rade z bilirubina :) jak sie chce to sie wszystko da :)

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1403 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:11:25 »
...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:39:35 wysłana przez Amfoteryk »

Offline baranero

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1404 dnia: Maj 03, 2015, 20:17:02 »
Dużo tego i nie chce mi się szukać...
Ale ogólnie mam "syndrom białego fartucha", w gabinecie wychodzi mi ciśnienie rzędu 140/80. Kardiolog wysłał mnie na Echo i na holter. Wszystko wyszło w jak najlepszym porządku, lekarka powiedziała mi, że takiego serca tylko pozazdrościć. Na komisji nie będą robić problemów o chwilowe wyższe ciśnienie?

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1405 dnia: Maj 03, 2015, 20:49:24 »
z tego co pisali na tym forum, to podobno każdy na badaniach miał lekko zawyżone. Po prostu stres.

Offline ostatniaszansa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1406 dnia: Maj 04, 2015, 15:36:48 »
Byliście kontrolować przegrodę? Ja dziś byłem, lekarz powiedział mi, że gdyby to on miał mnie przepuścić na badaniu to zrobiłby to, ponieważ skrzywienie jest ale dosłownie delikatne w lewą stronę i w niczym nie przeszkodzi. Ale mówił że mogę trafić na głupka co mnie odrzuci i że mam sam zadecydować co mam zrobić, skierowanie dostałem na zabieg w razie co ale nie wiem co robić.. Pójdę na zabieg to mam 2 tygodnie z głowy w sprawnościówce, a jak nie pójde będę szedł dobrym tempem ale może mnie uwalić, ale nie musi..

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1407 dnia: Maj 04, 2015, 16:32:28 »
90% z tych co tu pisza ma ten problem, w sumie nie widzialem jeszcze nikogo kto by mial krzywa i niedrozna :)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1408 dnia: Maj 04, 2015, 19:44:32 »
2 tygodnie albo i wiecej:) ja mam lekko skrzwiona i nie robie zabiegu;)
Chemia to moja broszka ^^

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1409 dnia: Maj 12, 2015, 17:30:31 »
robil ktos z was juz badania na nowych zasadach ? jak teraz jest z ta przegroda i okulistą po nowych wytycznych?

Offline eras1111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1410 dnia: Maj 13, 2015, 09:44:17 »
Co myslicie: jakby zaraz po egzaminach wyprostowac sobie przegrode. na badania zdaze ,,wydobrzec"? spotkal sie ktos z sytuacja ze ktos odwolywal sie od wyniku badan zeby sobie na szybko to wyprostowac czy to raczej troche dluzsza sprawa?

Strażak90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1411 dnia: Maj 13, 2015, 12:37:07 »
Co myslicie: jakby zaraz po egzaminach wyprostowac sobie przegrode. na badania zdaze ,,wydobrzec"? spotkal sie ktos z sytuacja ze ktos odwolywal sie od wyniku badan zeby sobie na szybko to wyprostowac czy to raczej troche dluzsza sprawa?

Nie wiem jak w twojej okolicy, ale u mnie na zabieg korekty przegrody na NFZ czeka się do 6 miesięcy, a prywatnie około 1 miesiąca. Po zabiegu 2 tygodnie nie możesz dźwigać i przemęczać się, także na szybki zabieg raczej nie masz co liczyć. Oczywiście, każdy organizm inaczej się regeneruje po takim zabiegu, ja akurat już po tygodniu wróciłem do pracy :)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1412 dnia: Maj 13, 2015, 20:25:54 »
Uwalą za wyrośl chrzęstno-kostną na kolanie? Mam takie coś, byłem z tym u ortopedy i powiedział że można wyciąć ale będzie trochę opatrunków i przerwa od aktywności fizycznej, ale nie ma prawa mi to w niczym przeszkadzać i nie przeszkadza, daję czadu praktycznie od zawsze non stop sport,  cięzka sprawa  :fiuu:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1413 dnia: Maj 13, 2015, 22:32:21 »
Chodzi Ci o tego guza na piszczelu?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1414 dnia: Maj 14, 2015, 09:22:54 »
Niee, to jest przy nasadzie kości udowej :)

Offline tomasz513@onet.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1415 dnia: Maj 14, 2015, 13:29:45 »
Mam to samo xd również byłem u ortopedy i również powiedział że w niczym to nie przeszkadza, dodając że spowodowane to jest gwałtownym przyrostem kości w młodym wieku

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1416 dnia: Maj 16, 2015, 01:21:48 »
Cały czas słyszę o tej przegrodzie nosowej że można przez nią polecieć ale czy znacie jakieś osoby które przez to odpadły ? :D  :gwiazdki:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1417 dnia: Maj 16, 2015, 14:39:29 »
Tak, znam. Toteż żadna to legenda...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1418 dnia: Maj 19, 2015, 11:35:45 »
Słuchajcie, a odnośnie brania odżywek i komisji lekarskiej. Przygotowuje się na sprawnosciowke do SGSP i przyjmuję kreatyne i L-karnityne. Czy ewentualnie później mogę mieć podczas jakiś badań problemu z tego tytułu? Ktoś się orientuje? Ewentualnie ile przed powinno się odstawić, by podczas badań było w normie?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1419 dnia: Maj 19, 2015, 12:03:25 »
Kreatyna chyba wpływa jakoś na wątrobę ale w jaki sposób i czy w ogóle to musisz zapytać Google lub ktos inny Ci odpowie. L-karnityna nie wiem...

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1420 dnia: Maj 20, 2015, 00:44:41 »
Kreatyna to suplement diety więc można ją stosować  :szalony:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1421 dnia: Maj 20, 2015, 07:41:58 »
Bierzesz puchę na wszelki wypadek na komisję i po problemie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1422 dnia: Maj 20, 2015, 08:35:46 »
Pucha może nie pomóc, komisja pomyśli że chcesz ukryć jakąś wadę. To jest tak jakbyś pił dzień wcześniej i przyniósł flaszkę na komisję  :szalony:
Znajomy musiał powtarzać badania krwi na RWKL bo dwa dni wcześniej przed pobraniem krwi był na studniówce, dużo tańczył ale w ogóle nie pił. Bodajże aspat skoczył i żadne przekonywania komisji nic nie dały.

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1423 dnia: Maj 20, 2015, 10:28:17 »
Nie, nie, spokojnie, w moim przypadku kreatyna + L-karnityna ma mi pomóc w przygotowaniach, a ewentualne badania będę robił po około 3 tygodniowej przerwie od brania tych supli. Więc myślę, że taki czas spokojnie wystarczy, by unormować wszelkie wskaźniki. To nie doping, czy inne ścierstwo, więc myslę, że będzie okej. Dzięki za odpowiedzi!

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1424 dnia: Maj 20, 2015, 13:42:56 »
W jakim celu wykonuje się prześwietlenie klatki piersiowej? -_-