Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962624 razy)

Offline Neil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1350 dnia: Marzec 13, 2015, 13:09:05 »
Jestem tutaj nowy, w sumie dziś trafiłem na Forum wcześniej okazji zaglądać tutaj nie miałem. W tym roku zamierzam startować do SA. Z tego co chodziłem po lekarzach z jednym wyjątkiem nie powinienem mieć żadnych problemów na badaniach, mój problem dotyczy laryngologa i nieszczęsnej przegrody. Lekarz mówił mi, że z drożnością nie mam problemu lecz mam jakiś narost białej tkanki w jednej przegrodzie czy coś takiego i mogą mi się przyczepić do tego ale nie muszą bo nie jest to zmiana znaczna. Chciałbym wiedzieć co działoby się w sytuacji gdy dostałbym po dupie w opinii od laryngologa na badaniach i tylko z tym miałbym problem? wiem, że przysługuje mi odwołanie, ale co dalej? przecież z dnia na dzień przegrody nie "naprawię", czy automatycznie mnie to w takim wypadku skazuje na porażkę? czy można w trakcie odwołania coś z tym jeszcze zrobić?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1351 dnia: Marzec 13, 2015, 13:37:56 »
Skoro jestes tu nowy to przeczytaj sobie te kilka stron wczesniej w tym temacie a napewno dowiesz sie wiecej odnosnie Twojego pytania.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1352 dnia: Marzec 13, 2015, 15:58:27 »
Mówiąc krótko, chcesz zostać strażakiem ? Musisz być zdrów jak ryba :)

Offline Neil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1353 dnia: Marzec 13, 2015, 21:08:10 »
Mówiąc krótko, chcesz zostać strażakiem ? Musisz być zdrów jak ryba :)
Nie tacy się dostawali....

Offline Humanista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1354 dnia: Marzec 23, 2015, 18:46:04 »
Jako, że to mój pierwszy post witam całą strażacką społeczność.
Chciałbym się dowiedzieć jak mam rozumieć kategorie "Z/N" w przypadku mojej wady, którą znalazłem prawdopodobnie w podanym niżej wykazie chorób i ułomności. Co lub kto decyduje w takiej sytuacji o tym czy jestem zdolny czy niezdolny do służby kandydackiej? Dodam, iż chodzi tutaj o wrodzoną wadę serca. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tego typu problemami podczas rekrutacji?   

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1355 dnia: Marzec 23, 2015, 18:52:40 »
"Łaska lekarza" :)

O jaką wade serca chodzi? Jeżeli jest poważna to odpuściłbym.
Chemia to moja broszka ^^

Offline Humanista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1356 dnia: Marzec 23, 2015, 20:00:26 »
Chodzi o ASD, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, z tego co wiem jest to jedna z najczęstszych wad wrodzonych. Od urodzenia jeżdżę co parę lat na kontrolne EKG i tyle, na stan sprzed dwóch lat ubytek się zmniejsza lecz nadal istnieje. Żadnych powikłań nigdy w sumie nie odczułem, od dziecka bez problemu uprawiam różne sporty, więc nie przekłada się to w żadnym stopniu na moją sprawność. Kardiolog powiedział mi, że muszę wykluczyć karierę pilota myśliwców oraz nurka głębinowego, na pytanie o PSP stwierdził, że nie uważa że to powód żeby mnie odrzucić, ale "oni mają swoich lekarzy, którzy to ocenią". Co sądzicie?

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1357 dnia: Marzec 23, 2015, 20:01:08 »
mi się wydaje, że zależy to też od stopnia zaawansowania tejże wady. Dlatego przy konkretnym schorzeniu jest Zdolny/Niezdolny
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 20:04:45 wysłana przez Marcing3 »

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1358 dnia: Marzec 24, 2015, 15:50:38 »
Ja na Twoim miejscu bym startował, przy odrobinie szczęścia na komisji mógłbyś z tym przejść.

Ja mam pytanko o zęba, jak pozwolę sobie jednego sku*wiela wyrwać bo już z nim nie wytrzymuję, to nie będzie problemów? :D

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1359 dnia: Marzec 24, 2015, 16:17:09 »
Ja na Twoim miejscu bym startował, przy odrobinie szczęścia na komisji mógłbyś z tym przejść.

Ja mam pytanko o zęba, jak pozwolę sobie jednego sku*wiela wyrwać bo już z nim nie wytrzymuję, to nie będzie problemów? :D

Według mnie tu już nie chodzi o komisje.. jeżeli masz wade wzorku itd a co to przeszkadza startuj! ale jezeli wada serca to ja bym to przemyślał..
Chemia to moja broszka ^^

Offline Humanista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1360 dnia: Marzec 24, 2015, 18:34:45 »
Gdyby ta wada kiedykolwiek by mi w czymś przeszkodziła, kiedykolwiek bym ją w jakikolwiek sposób odczuł to bym się dobrze zastanowił czy to na pewno dobry pomysł, ale nic takiego nigdy nie miało miejsca. Z tego co wiem to ten ubytek ciągle zanika więc za jakiś czas go już w ogóle może nie być. Jeśli mam szansę przejść z tym komisje to myślę, że dużym błędem było by w ogóle nie spróbować.

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1361 dnia: Marzec 24, 2015, 19:15:09 »
Próbuj może się uda i bedzie dobrze :)
Chemia to moja broszka ^^

Offline Ervix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1362 dnia: Marzec 24, 2015, 21:43:06 »
Możecie mi powiedzieć jak wyglądają badania wzroku w szkołach aspirantów?

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1363 dnia: Marzec 24, 2015, 21:52:27 »
podbijam pytanie kolegi wyżej bo też o to pytałem to usłyszałem odpowiedź że zależy jak ktoś widzi dobrze to tylko podstawy sprawdzą i  odrazu zdolny . a jak ktoś ma jakąś wade to ze wtedy szczegółowo wszystko sprawdzają , ile  w tym prawdy niewiem . jeżeli jakiś kadet mógł by sie wypowiedzieć jak dokładnie to sprawdzają to było by fajnie  :straz:

Offline wierzba014

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1364 dnia: Marzec 29, 2015, 22:16:20 »
Witam, mam pytanie odnośnie przebytych urazów. Ponieważ rok temu miałem dość poważny uraz głowy. Czy o przebyte urazy o wypadki trzeba o tym mówić(jak zapytaja to oczywiście trzeba)? Chodzi mi o komisję lekarska w sgsp i w szkołach aspiranckich. Może ktoś Opowiedzieć etap po etapie.

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1365 dnia: Marzec 30, 2015, 14:11:55 »
Coś więcej o tym urazie?:)
Chemia to moja broszka ^^

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1366 dnia: Marzec 30, 2015, 17:37:41 »
Wie ktoś może ile jest dopuszczalna norma do przeczytania tablicy ?? Wydaje mi się czy 2 druga od konca

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1367 dnia: Marzec 30, 2015, 18:43:43 »
teraz sie pozmienialo na plus :) takze mozesz miec wade :) radze przeczytac nowe rozporządzenie :)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1368 dnia: Marzec 30, 2015, 19:01:46 »
Ja czytałem zawsze na jakichkolwiek badaniach 3 od dołu i wzrok był okej, ale jestem w stanie rozczytać całą ;)

Offline Neil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1369 dnia: Marzec 31, 2015, 12:20:19 »
byłem wczoraj u laryngologa wykonującego zabiegi na przegrodę i stwierdził u mnie nieznaczne skrzywienie. Powiedział, że w żadnym zawodzie mi to nie będzie przeszkadzać lecz jeśli chodzi o straż mogą mnie zdyskwalifikować. W chwili obecnej na zabieg się nie zdecydowałem. Czas oczekiwania w chwili obecnej to około 1 miesiąca, w sumie wczoraj chciał mi pisać skierowanie jakbym chciał lecz dałem sobie czas na zastanowienie. Obawiam się jedynie tego, że ten zabieg w znacznym stopniu wpłynie na moje przygotowania do testów itp. więc dlatego się nie zdecydowałem. Stąd też chciałbym wiedzieć jeśli ktoś mógłby mi udzielić takiej informacji czy w razie negatywnej opinii od laryngologa, odwołać się, zrobić ten zabieg i wyrobić się przed unitarką z wszystkimi dokumentami?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1370 dnia: Marzec 31, 2015, 13:59:27 »
po zabiegu ponad 2 tyg zeby nos doszedl. Ja bym sie nie zastanawial

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1371 dnia: Marzec 31, 2015, 14:50:04 »
Każdy jest inny jeden 2 tyg a znam dwie osoby jedna miesiac a druga półtora.. wiec loteria
Chemia to moja broszka ^^

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1372 dnia: Marzec 31, 2015, 17:23:41 »
No to chyba mieli robiona przegrode i usuwane polipy to sie zgodze

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1373 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:33:41 »
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001898

Co oznaczają litery A,B,C i D w kategorie zdolnosci do służby w policji, straży pożarnej itd.
Czy są to po prostu kategorie takie jak na WKU? Jeśli tak to co to właściwie ma oznaczac?
Bo oznaczenia Z, N i Z/N są dla mnie jasne.

Proszę o odpowiedź :)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1374 dnia: Kwiecień 01, 2015, 12:14:32 »
Kandydatów do PSP dotyczy kolumna 7 (grupa IV).