Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962659 razy)

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1325 dnia: Luty 26, 2015, 08:40:01 »
A jak wygląda sytuacja gdy laryngolog/inny lekarz mnie odwala. Jest jakieś odwołanie bodajże? jak to dalej wygląda?

Offline Sroka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Jestem w SA PSP. Posiadam testy z pełnymi rozwią.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1326 dnia: Luty 26, 2015, 08:45:24 »
Jest odwołanie i albo ci przejdzie albo nie mojemu koledze się udało odwołać od decyzji psychologa i dzięki temu jest na szkole

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1327 dnia: Luty 26, 2015, 09:21:07 »
W ciągu 14 dni od orzeczenie można się odwołać od decyzji Wojewódzkiej komisji lekarskiej do Okręgowej komisji lekarskiej

Offline Tinkoff

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Cel: CS PSP Częstochowa
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1328 dnia: Luty 26, 2015, 10:13:45 »
no nic ;) trzeba się skonsultować z jakimś specem i zobaczymy bo już u jednej byłem ale wysłała mnie dalej. Nie mam problemu z drożnością ale kilka lat temu grając w siatkówkę miałem zderzenie z kolegą i wtedy nieco to zaniedbałem i gdy teraz poszedłem dla ciekawości sprawdzić przegrodę po zdjęciu okazało się, że jedna ze stron jest grubsza- tak to ujmę w prostym języku (jest to efekt w/w zderzenia) w drożności mi to nie przeszkadza ale na komisji może być różnie, bo laryngolog od razu wychwycił patrząc na nos, że coś jest nie tak.....

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1329 dnia: Luty 26, 2015, 23:28:45 »
Co w sytuacji gdy np mamy zły wzrok i krzywą przegrode? Wchodzą wtedy w grę 2 odwołania?

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1330 dnia: Luty 26, 2015, 23:29:37 »
podbijam pytanie dotyczące odwołań . a konkretnie chodzi mi o to że jak mnie któryś lekarz uwali to czy jest szansa żeby w tym czasie zrobić szybko przegrode  albo laserową korekte wzroku i żeby sie to zdążyło zagoić i dostać się na unitarke ? może którys z was zna kogoś z takim przypadkiem osobiście i może sie podzielić informacjami jak to wygląda bo wiem ze była o tym mowa  ale nikt dokładnie niewie jak to jest z tymi odwołaniami

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1331 dnia: Luty 27, 2015, 06:47:47 »
Czytajcie nowa ustawe jeżeli chodzi o wzrok to są zmiany...
Chemia to moja broszka ^^

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1332 dnia: Luty 27, 2015, 07:49:23 »
Na unitarkę przychodzili czasem po 2, 3 tygodniach od rozpoczęcia się jej, właśnie dlatego że ktoś przeszedł zabieg laserowej korekcji wzroku.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1333 dnia: Luty 27, 2015, 08:12:47 »
podbijam pytanie dotyczące odwołań . a konkretnie chodzi mi o to że jak mnie któryś lekarz uwali to czy jest szansa żeby w tym czasie zrobić szybko przegrode  albo laserową korekte wzroku i żeby sie to zdążyło zagoić i dostać się na unitarke ? może którys z was zna kogoś z takim przypadkiem osobiście i może sie podzielić informacjami jak to wygląda bo wiem ze była o tym mowa  ale nikt dokładnie niewie jak to jest z tymi odwołaniami

Uwazasz ze w 2 tyg. Wroci ostrosc wzroku  :szalony:

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1334 dnia: Luty 27, 2015, 09:18:43 »
Miałem ten zabieg i u mnie ostrość wróciła po 3 dniach a po 2 tygodniach nie było już śladu po zabiegu.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1335 dnia: Luty 27, 2015, 13:43:51 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 18:48:22 wysłana przez rabbitv »

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1336 dnia: Luty 27, 2015, 15:25:26 »
Na unitarce na dzień dobry pada pytanie o zdrowie kandydatów, czy muszą coś brać albo czegoś unikać (bo czasami można przejść badania z różnymi niedogodnościami) - wtedy mówisz co i jak, i może Cię wysłuchają :P Tak przynajmniej było na unitarce w SGSP i nie było problemu np. z soczewkami ;p Tylko każdy musi sobie radzić sam.

Offline eras1111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1337 dnia: Marzec 03, 2015, 09:57:01 »
czy jesli w dziecinstwie mialem astme, moga byc jakies problemy przy badaniach , czy lepiej sie tym nie chwalic lekarzowi? ;D

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1338 dnia: Marzec 03, 2015, 10:49:45 »
nie chwalić :D im mniej wie tym lepiej śpi :) :straz: no chyba ze ta astma przeszkadza Ci w normalnym funkcjonowaniu to dla wlasnego bezpieczenstwa lepiej nie isc do PSP :) ale skoro sie uniekatywniła i nie masz z nia problemu czyli u lekarza zdrowy i nigdy nie chorowałem :)

Offline eras1111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1339 dnia: Marzec 03, 2015, 14:44:15 »
no wlasnie juz slad po niej zaginal.. prowadze raczej sportowy tryb zycia i nie mam juz problemu z dusznoscia czy czyms.. aczkolwiek z tego co pamietam w ksiazeczce zdrowia jakas wzmianka o astmie mojej chyba jest. mnie osobiscie nie przeszkadza pytanie tylko czy lekarzowi PSP rowniez nie bedzie :D

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1340 dnia: Marzec 05, 2015, 21:27:46 »
Kiedyś pisałem ze korzystałem z strony gdzie są kolejki na oddziały podane. Dzisiaj ją znalazłem
http://kolejki.nfz.gov.pl/
Dodam ze są to oficjalne kolejki, więc czasami jak się "posmaruje" to lepiej pójdzie :)

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1341 dnia: Marzec 06, 2015, 01:20:54 »
Czy istnieje możliwość zrobienia "próbnych" badań prywatnie ? Na zasadzie uderzyć do jakiegoś lekarza, który w tym siedzi, żeby zbadał kadydata pod kontem własnie naboru do PSP

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1342 dnia: Marzec 06, 2015, 12:59:52 »
Wszystko jest możliwe. Oczywiście jeżeli sobie za te badania zapłacisz.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1343 dnia: Marzec 06, 2015, 15:23:39 »
Za lezy o jakich badaniach mowa. Wszystko jest mozliwe.. do kazdego specjalisty prywatnie to troche pojdzie z kieszeni..

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1344 dnia: Marzec 06, 2015, 17:35:47 »
a ewentualnie jakie konkretnie badania wchodzą w gre ? Z tego co czytałem to różnie. Ktoś oświeci ? :)

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1345 dnia: Marzec 06, 2015, 17:58:42 »
Sam sobie odpowiedz. Skoro zadales takie pytanie hm?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1346 dnia: Marzec 07, 2015, 08:01:20 »
a ewentualnie jakie konkretnie badania wchodzą w gre ? Z tego co czytałem to różnie. Ktoś oświeci ? :)
przeczytaj w ustawie na temat badań do PSP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1347 dnia: Marzec 11, 2015, 15:36:37 »
witam mam do tych którzy już przechodzili badania w msw do sapsp lub sgsp albo są zorientowani dokładnie jakie badania są u okulisty  czyli co jest oprócz tablicy z cyferkami i testu na daltonizm czyli jakie są inne testy ( książeczki ) , z okularami 3d itp. bardzo prosze jeżeli sie ktoś orientuje tylko  dokładnie ile tych testów jest i jakie one są  :straz: z góry dziękuje

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1348 dnia: Marzec 11, 2015, 18:42:53 »
to zalezy od oklulisty bo 1 powie przeczytaj tablice przeczytasz dobrze daje pieczątke ze oki i nastpeny :D a trafisz na 2 ktory bedzie drązył temat i badał i badał takze nie ma reguły na to :)

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1349 dnia: Marzec 11, 2015, 18:48:16 »
wiem ale czy orientuje sie ktoś taki właśnie kto miał taki nie do końca super wzrok i jakie mu dawali pokolei testy   ^_^