Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 966258 razy)

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1300 dnia: Luty 07, 2015, 16:45:08 »
Bylem dzisiaj u laryngologa. Musze zrobic tomograf zatok i na zabieg. Prywatnie 4tys . Nfz doktor mowil do roku. .. ile u was sie czeka...????? w woj slaskim badz w innych..?
Sorry że tu piszę ale
@karol54 usuń wiadomości ze skrzynki bo masz pełną!
Cel: PSP

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 07, 2015, 17:22:34 »
Usunieta....:)to nawet nie jest zle z tym terminem

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 07, 2015, 22:51:26 »
Ja też byłem w Sanoku, ale czekałem 3 miesiące ze względu pewnie takiego ze mnie ordynator nie kierował tak jak Basiora :P
W Krośnie rok. Ciekawą stronę widziałem gdzie są kolejki na oddziały napisane. coś takiego istnieje więc kto chce niech poszuka w netach :P

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 07, 2015, 23:32:53 »
Poszukam narazie w slaskim moze bedzie szybciej

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 08, 2015, 13:30:12 »
Ja czekałem w Gliwicach 2 miesiące i było po temacie :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 08, 2015, 16:45:01 »
normalna niedrożność, czyli tak zwany cykl nosowy, która składa się z faz „zatkania” (obrzęku) i „odetkania” w nosie. Jest to typowe zjawisko, które polega na cyklicznym powiększeniu naczyń krwionośnych wewnątrz nosa i ich obkurczeniu. Cykl nosowy trwa zwykle od jednej do czterech godzin, w zależności od osoby. Zwykle jedno nozdrze jest bardziej „zatkane” niż drugie, co łatwo można sprawdzić, przykładając palec do jednej dziurki w nosie i wydmuchując powietrze drugą. Powtórzenie tej czynności na drugim nozdrzu wyraźnie wskazuje inną ilość powietrza wydostającego się z nosa. Nie oznacza to jednak, że taka sytuacja jest stała. Po zakończeniu jednego cyklu następuje zmiana. Na przepływ powietrza w normalnej niedrożności wpływ ma kilka czynników, między innymi pozycja ciała. Podczas leżenia na boku nozdrze znajdujące się na górze staje się bardziej „otwarte”. Nos może zostać „zatkany” także na skutek przeżywania silnych emocji, którym zwykle towarzyszy obrzęk nerwów w nosie. Niedrożność nosa może pojawić się również na skutek zalegania wydzieliny w jamie nosowej.

Myślicie że takie coś jest do przejścia na komisji? Bo praktycznie cały czas tak mam że przez jedną dziurkę przepływa mniej powietrza bo tak jakbym miał tam jakiś katar.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 08, 2015, 19:53:46 »
Mam taką samą przypadlosc pomimo tego ze jestem po prostowaniu przegrody a lekarz powiedzial mi kilka dni temu ze jest pełna drożność. Mogą to byc tez objawy alergiczne.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 08, 2015, 19:58:22 »
Chyba w tym temacie odpowiadałem na analogiczne pytanie. Przejrzyj kilka stron wstecz - może trafisz ;)

W każdym bądź razie jest to do przejścia (przy czym moja przegroda była "książkowa").
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 08, 2015, 20:03:58 »
zrób wymaz z nosa ja mam to samo i okazało się że są jakieś bakterie pani doktor dała antybiotyk nie przeszło i teraz jakaś szczepionka w tabletkach  :wall:

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 08, 2015, 20:07:21 »
Sprawdzałem o 16 i w lewej dziurce powietrze szło bardziej z oporem, sprawdzam teraz po bieganiu i w sumie obie są dobrze drożne. Ludzkiego ciała nie da się określić przepisami  :kwit:.

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 08, 2015, 23:07:41 »
Działu, u mnie identycznie, a laryngolog dopiero za 2 miesiące... :/ Ale nie będę robił prywatnie na razie, są specyfiki udrazniajace nos... ;p

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 09, 2015, 10:29:54 »
Razzor ale za dwa miesiące wizyta i diagnoza czy za dwa miesiące zabieg? :)

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 09, 2015, 11:20:17 »
Za dwa miesiące dopiero diagnoza -.- Jak coś to będę grzał do Sanoka przez pół Polski :D

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 09, 2015, 11:25:42 »
Za dwa miesiące dopiero diagnoza -.- Jak coś to będę grzał do Sanoka przez pół Polski :D
Zastanów sie czy nie lepiej poczekać troszkę więcej i iść gdzie indziej :P
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100203/SANOK/928202687
Byłem w Sanoku i drugi raz bym się porządnie zastanowił jeżeli chodzi o szpital. Chociaż przegroda chyba jest zrobiona dobrze :)

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 09, 2015, 12:00:53 »
Rzuciłem to raczej humorystycznie :D Będę normalnie czekał u siebie na zabieg, tym bardziej, że nie ma pewności, czy dojdę do komisji nawet ;) Ale dzięki za ostrzeżenie! :)

Offline kamil1996g

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 17, 2015, 22:11:31 »
Czy podczas badań lekarskich do Psp, brany jest rozmaz krwi ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 18, 2015, 12:05:17 »
Czy podczas badań lekarskich do Psp, brany jest rozmaz krwi ?
Tak.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Intrude96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 20, 2015, 00:14:16 »
Czy dwukrotnie zwichnięty bark dyskwalifikuje do dostania się do PSP? Czy po artroskopii barku są jakieś przeciwwskazania na komisji lekarskiej w MSWiA do podjęcia  nauki w aspiranckiej szkoły pożarniczej? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)

Offline arekkk95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 20, 2015, 13:35:12 »
na czym polega badanie kręgosłupa? sprawdzany jest tylko odcinek lędźwiowy?

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 20, 2015, 20:35:37 »
Jak to jest z skoliozą bo wszlo mi że delikatne skrzywienie kregosłupa i jedna kończyna niby krótsza ale ot kwestia mm nie ogarnicza to mojej sprawności ? Z/N?

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Chemia to moja broszka ^^

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1321 dnia: Luty 25, 2015, 21:05:44 »
Może ktoś powiedzieć jak jest z tą przegrodą? Dziś byłem u lekarza i stwierdził znaczne skrzywienie przegrody  :o i chciał wypisać skierowanie ale ja się jeszcze muszę zastanowić. Bo na razie nie mam czasu na szpital. :P
Cel: PSP

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1322 dnia: Luty 25, 2015, 21:34:36 »
No niestety wedlug ustawy musi byc prosta..;//
Chemia to moja broszka ^^

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 25, 2015, 21:39:42 »
Jak masz znaczne skrzywienie przegrody to lekarz z pewnością Cię odrzuci. (Przynajmniej powinien)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 25, 2015, 22:53:14 »
Zapomnij, że ze znacznym skrzywieniem przegrody przejdziesz laryngologa. Jeżeli patologia jest rzeczywiście aż tak duża, to nawet nie mówione, że po prostowaniu będziesz w stanie przejść lekarza.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.