Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962192 razy)

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1275 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:24:52 »
Co do wzroku to wszystko jest w ustawie. O ile mnie wzrok nie myli (a potrzebuję korekcji :D ), to wreszcie na górze zauważyli, że społeczeństwo ma tendencję do posiadania wad wzroku, które nie są żadnym problemem dla zainteresowanego, i zezwolili na korekcję szkłami. Tzn. nie zawsze, jest napisane w ustawie kiedy przechodzi się badania z np. soczewkami.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1276 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:44:49 »
Panowie i Panie,
Już kiedyś o to pytałem, ale zapytam jeszcze raz, bo może ktoś z Was też posiada to co ja i bardziej orientuje się jak to wygląda z oceną zdolny czy nie :) Mam stopę płaską koślawą, czyli inaczej płaskostopie koślawe. Byłem już u dwóch lekarzy ortopedów i obydwoje powiedzieli mi, że to w żaden sposób mnie nie dyskwalifikuje i ja się z tym zgadzam, bo nie upośledza to mojej sprawności, dużo biegam, dużo chodzę i jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, żeby mnie bolały nogi po dłuższych przechadzkach czy biegach. Ale ja mogę sobie mówić, a lekarz orzekający może stwierdzić inaczej. Musicie mi pomóc, bo trochę jestem w dołku, bo poświęcam się przygotowaniom do straży w 100% swoich możliwości i nie wyobrażam sobie, żebym został odrzucony z powodu czegoś takiego :wall:
Co o tym sądzicie?

Zdolny.
Chociaż zależy w jakim stopniu masz powyginane te kostki :szalony: w moim przypadku kostki koślawe są, ale w niewielkim stopniu, przy czym odcisk stopy w normie/lekko pronujący (ważne!).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1277 dnia: Styczeń 29, 2015, 07:47:33 »
Jak ktoś będzie przechodził badania po zmianie tej ustawy niech da znać jak było.

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1278 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:56:25 »
Chlopaki jezeli dzis bym sie zapisal do dopieru w czerwcu mam zabieg prostowania przegrody i teraz pytanie do was, jak sadzicie? Lepiej jest zostawic to, wiedziec ze nie przejdzie sie komisji i po komisji ma sie jakis okres czasu na odwolanie prawda? Wtedy bym zrobil ten zabieg, na ktory teraz bym się umówił? Jak sądzicie?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1279 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:04:55 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 18:51:01 wysłana przez rabbitv »

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1280 dnia: Styczeń 29, 2015, 17:32:21 »
Jak ktoś będzie przechodził badania po zmianie tej ustawy niech da znać jak było.
Można wiedzieć co się zmieniło?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1281 dnia: Styczeń 29, 2015, 18:17:06 »
ustawa ws. chorób i ułomności. Przegroda musi być prosta idealnie inaczej dostajesz niezdolny

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1282 dnia: Styczeń 29, 2015, 18:26:20 »
ustawa ws. chorób i ułomności. Przegroda musi być prosta idealnie inaczej dostajesz niezdolny
Panowie nie przesadzajmy z tym że musi być idealnie prosta bo strażak-ratownik to nie pilot odrzutowca  :szalony:
Osobiście mam nadzieję że lekarze będą po staremu podchodzić do przegrody. Robiłem zabieg korekty przegrody nosowej ale on nie polegał na totalnym wyprostowaniu gdyż wiązałoby się to dużą ingerencją w nos oraz długim czasem dochodzenia do siebie. Mnie po prostu udrożniono jedną dziurkę delikatnie bez ingerencji w struktury kostne, a tylko w chrząstkę.

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1283 dnia: Styczeń 29, 2015, 18:39:20 »
Nie bez przyczyny kolego zmienili. Chcą większy przesiew zrobić. Też miałem korekte robione pod rekrutacje w zeszył roku i sam lekarz mi powiedział że nie mam prostej, ale drożną i powinno być ok. Jestem więc w takiej samej sytuacji jak Ty. ale tak czy siak wole dmuchać na zimne :huh:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1284 dnia: Styczeń 29, 2015, 19:55:33 »
Za nie dlugo będzie lepiej iść na pilota niż do PSP :rofl: A tak na poważnie to trzeba by przechodzic operacje plastyczne żeby mieć idealnie prosty ładny nos, a nie każdego na to stac  :szalony:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline matiosy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1285 dnia: Styczeń 31, 2015, 15:51:22 »
Tak patrze na te nowe rozporządzenie i nie mogę znaleźć zespołu gilberta (przewlekła hiperbilirubinemia) ,czyli super ;]
Ja nianiol :)

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1286 dnia: Styczeń 31, 2015, 18:39:24 »
Szlak myślałem że obejdzie się bez korekty byłem u laryngologa i lekkie skrzywienie >< pani doktor ma mi wypisać skierowanie i na szczęscie na nfz będzie polecacie jakiś konkretny oddział na ślasku?:P

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1287 dnia: Styczeń 31, 2015, 19:16:26 »
Ale się wszyscy spięli na te przegrody. Myślę że najlepiej będzie pójść do najbliższego laryngologa orzecznika MSW i on jasno odpowie.

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1288 dnia: Styczeń 31, 2015, 20:46:17 »
Hmm tak czytam i czytam i sam zaczynam miec duże wątpliwości..

Mam leciutka wade wzroku mianowicie -0.5 (nie widze ostatniej linijki na tej tablicy ) oraz mam lekko przegrodę krzywą ale drożna ;/ i nw czy startować czy nie ;/  Ucze sie fizy ostro chemia jest banalna , biegam podciagam sie i tu nagle takie rzeczy wychodzą.. ;//
Chemia to moja broszka ^^

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1289 dnia: Luty 01, 2015, 08:31:08 »
Zgodnie z nowym rozporządzeniem wzrokiem nie musisz się martwić :D A przegroda to czas pokaże jak to będzie.
Myślę, że delikatne skrzywienia będą przechodzić, bardzo mało osób ma idealnie prostą przegrodę.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1290 dnia: Luty 01, 2015, 10:57:48 »
Koledzy co oznacz A  B C w tych tabelkach ???

Juz nie trzeba znalazlem
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2015, 11:09:34 wysłana przez mistrz »

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1291 dnia: Luty 01, 2015, 11:24:10 »
a jakie nowe rozporządzenie ?:) Moge wiedziec o co chodzi ? Bo tak mi zaaalezy żeby sie dostac zejeeeeny musze to zrobic ! ha xd
Chemia to moja broszka ^^

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1292 dnia: Luty 01, 2015, 12:46:15 »
a jakie nowe rozporządzenie ?:) Moge wiedziec o co chodzi ? Bo tak mi zaaalezy żeby sie dostac zejeeeeny musze to zrobic ! ha xd
Chłopaki pisali że zmieniło się na temat przegrody nosowej musi być prosta, poda ktoś nowe rozporządzenie?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1293 dnia: Luty 01, 2015, 13:33:31 »
Błagam ludzie, trochę zaangażowania, nowe rozporządzenie pojawiło się w tym temacie, wystarczy 2, góra 3 minuty i zostanie przez Was odnalezione. Uprzejmie proszę o nie zarzucanie mnie wiadomościami o nowe rozporządzenie, bo skoro niektórzy mogli znaleźć to i Wy możecie. Wykażcie choć odrobinę zaangażowania, skoro rzekomo Wam zależy.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1294 dnia: Luty 01, 2015, 16:52:04 »

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1295 dnia: Luty 01, 2015, 18:48:43 »
Dziękuję znalazłem wczesniej :) i dolaczam sie do kolejnego pytania.co.oznaczają te litery A B C , bo nie wyjasnione;/
Chemia to moja broszka ^^

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1296 dnia: Luty 01, 2015, 18:59:39 »
Nie mam pojecia, Ciebie interesuje grupa IV jesli ubiegasz sie do PSP. I wsytepuje tylko Z, N.
A-zdolny do sluzby wojskowej
B-czasowo niezdolny

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1297 dnia: Luty 01, 2015, 19:10:21 »
a no tak nie zauwazyłem ^^ na fonie przeglądałem.

Hmm.. to ciekawe jak będą respektować tą przegrode.

Jak się ma ostrość wzroku do wady? Bo tam pisze o tym np. 0.8
Chemia to moja broszka ^^

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1298 dnia: Luty 07, 2015, 15:20:07 »
Bylem dzisiaj u laryngologa. Musze zrobic tomograf zatok i na zabieg. Prywatnie 4tys . Nfz doktor mowil do roku. .. ile u was sie czeka...????? w woj slaskim badz w innych..?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1299 dnia: Luty 07, 2015, 15:52:01 »
Podkarpackie, Sanok 4-5tyg. Info sprzed roku, jak teraz to nie wiem.
Rzeszów na Szopena około 4-5 miesięcy. Krosno chyba jeszcze dłużej.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2015, 15:55:38 wysłana przez Basior7776 »