Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962063 razy)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1175 dnia: Październik 22, 2014, 22:00:50 »
Witam ! Mam problem patrzylem ogolnie w temacie wzrok o tym ale tutaj jest o badaniach to też o tym napisze , otóz mam wade -0.5 i nie mam pojecia co z tym zrobic to tylko 0.5 ale lekarz pewno mnie nie dopusci? Co w takim razie zrobic? Zapewne korekta laserowa odpada bo to tylko 0.5
Chemia to moja broszka ^^

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1176 dnia: Październik 23, 2014, 19:42:08 »
Kojarzy ktoś może jak nazywa się badanie na psychotestach polegające na zakreślaniu liczb spomiędzy parzystych i nieparzystych (słynne 2 i 7)?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Strażak90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1177 dnia: Październik 23, 2014, 20:40:27 »
Kojarzy ktoś może jak nazywa się badanie na psychotestach polegające na zakreślaniu liczb spomiędzy parzystych i nieparzystych (słynne 2 i 7)?

Podczepiam się pod pytanie  ^_^

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1178 dnia: Październik 24, 2014, 09:44:11 »
Nie wiem jak się nazywa, ale znalazłem tutaj coś na ten temat, może pomoże:
http://www.policja2009.fora.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego-pzp,83/ciagi-liczbowe,13960.html

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1179 dnia: Październik 24, 2014, 12:29:52 »
Nie wiem jak się nazywa, ale znalazłem tutaj coś na ten temat, może pomoże:
http://www.policja2009.fora.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego-pzp,83/ciagi-liczbowe,13960.html

zasadę działania tego testu znam ;) bardziej chodziło mi o jakiś przykładowy arkusz, na którym można by popróbować.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1180 dnia: Październik 24, 2014, 12:56:38 »
Ajj, to przepraszam za zamieszanie :(
Tak szukam i nie mogę znaleźć, pozostaje chyba poprosić kogoś z rodziny, żeby napisał takie zestawy, a potem samemu je rozwiązywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1181 dnia: Październik 25, 2014, 16:05:16 »
Zawiodłem się na internetach - w jakim języku bym nie szukał i jakich słów kluczowych bym nie użył to nie da rady znaleźć gotowych tablic z 2 i 7 :P

W każdym bądź razie... przechodził ktoś ostatnio badania w ZOZ MSWiA w Gdańsku?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1182 dnia: Październik 25, 2014, 17:35:54 »
Temat przegrody nosowej był wielokrotnie wałkowany, jednak przejrzałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a więc: Czy ktoś z Was miał może taką sytuację, że cały czas ma wrażenie, że jedną dziurką oddycha mu się wyraźnie lepiej - ale nie ma zasady którą - raz jedną, raz drugą? Wiem, że jednym z testów jest podkładanie szkiełka pod nos i wypuszczenie powietrza, no i u mnie właśnie kółka nie będą tej samej wielkości, ale nie ma też zasady, z której dziurki tego dnia będzie lepsze. Ale za to np. jak wychodzę biegać, to już po kilku minutach biegu obie dziurki są 100% drożne. Czekam na wizytę u laryngologa, ale nie wiem ile sobie jeszcze poczekam - dlatego pytam tutaj, czy ktoś już spotkał się z czymś takim, i wie jak lekarz do tego podchodzi?

W internecie wyczytałem, że jedna dziurka jest dominująca, ale nie wiem, czy to aż taka różnica - będę wdzięczny za Wasze opinie :)

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1183 dnia: Październik 25, 2014, 18:46:08 »
Podpinam się do pytania kolegi wyżej ten sam problem byłem u laryngologa powiedzial że przesunięta w prawo o 2,5mm tylko na zabieg to za mało ile możę kosztować prywatny zabieg?bo podobno lekarz medycyny może się do tego przyczepić

Strażak90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1184 dnia: Październik 25, 2014, 19:11:46 »
Seba43
Miałem skrzywioną przegrodę, ale laryngolog nie zwracał uwagi na to ile mm :gwiazdki: jest  skrzywiona, po prostu jest  niedrożność i tyle i sam zaproponował mi zabieg zaznaczam, że na NFZ  :wacko:. Zabieg miałem tego samego dnia co przyjęcie do szpitala i dodatkowo 3 dni na obserwacji i do domu. Prywatny zabieg w tej placówce to koszt 2 000zł.w znieczuleniu miejscowym, tylko nie wiem czy to jest cena samego zabiegu czy też już zabiegu wraz z hospitalizacją.  W moim przypadku najbardziej doskwierała mi przegroda w okresie letnim, gdzie dochodziło do znacznej niedrożności, więc się zdecydowałem i nie żałuję  -_- o wiele lepiej oddycha się i nie zatyka mi nosa w ciepłe dni  ^_^ . Fakt, że sam zabieg jak i zmiana opatrunków (~2m opatrunku w dziurce od nosa) nie jest dość przyjemne, ale do przeżycia.  Przejdź się do innego laryngologa i zobaczysz co ci powie.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 19:32:12 wysłana przez Strażak90 »

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1185 dnia: Październik 26, 2014, 13:02:07 »
Chłopaki nie wchodzicie już trochę w przesadę z tym zdrowiem?  :szalony:
Gdyby tak wszyscy lekarze patrzyli na skrzywienie co do mm to brakło by im kandydatów ;) człowiek to nie robot, rodzice nas dokładnie nie programowali  :rofl:

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1186 dnia: Październik 26, 2014, 13:12:54 »
właśnie do takiego samego wniosku doszedłem.Każdemu coś dolega i gdybym martwił się niektórymi problemami,to do lipca bym osiwiał... :rofl:

Offline Czakk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1187 dnia: Październik 27, 2014, 05:17:06 »
Mam krzywą przegrodę nosową, na całe szczęście jest drożna. Przed komisją lekarską polecam iść prywatnie do Laryngologa i sprawdzić wszystko. Na prześwietleniu zatok wyszło mi skostnienie i krzywa przegroda. Jeśli przegroda jest drożna, to przepuszczają. Sam się bałem przed komisją :)

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1188 dnia: Październik 27, 2014, 14:14:22 »
dzilu, nie chodzi o przesadzanie, tylko o pójście przed ewentualną komisją do laryngologa, żeby się przebadać, tym bardziej, że to coś, co można "poprawić" :D

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1189 dnia: Październik 29, 2014, 19:15:27 »
Jutro psychotesty i rozmowa z psychologiem... jakieś porady?  ^_^ :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1190 dnia: Październik 29, 2014, 19:17:50 »
Nie kłam ;p;p a napewno bedzie git :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1191 dnia: Październik 29, 2014, 20:14:11 »
Bądź sobą :3 I przypadkiem nie mów, że się niczego nie boisz albo, że byłbyś tak dobrym strażakiem, że tragiczne widoki przy wypadkach w ogóle by na Ciebie nie działały, bo się wkopiesz ;)

Trzymam kciuki! :)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1192 dnia: Październik 29, 2014, 20:49:12 »
"Nic mnie nie rusza, jestem moderatorem harda na sadisticu" hahahah  :rofl:

Offline Jarek92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1193 dnia: Październik 29, 2014, 20:54:48 »
Powodzenia Levy, jak będziesz już miał to za sobą to napisz jak było  :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1194 dnia: Październik 29, 2014, 21:08:39 »
Powodzenia Levy, jak będziesz już miał to za sobą to napisz jak było  :)

Będzie raport ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1195 dnia: Październik 29, 2014, 23:32:01 »
"Nic mnie nie rusza, jestem moderatorem harda na sadisticu" hahahah  :rofl:

lepiej się tym nie chwal hehe

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1196 dnia: Październik 30, 2014, 15:42:20 »
No dobra... w porównaniu do tego co się naczytałem przed badaniami to nie było tak strasznie ^_^

Psycholog już na samym początku zaznaczyła, że kolejność badań jest zmieniona ze względu na to, że przede mną badane były jeszcze dwie osoby - więc tym bym się za bardzo nie sugerował.

1. "podstawowy" kwestionariusz. Informacje o sobie, rodzicach, traumatycznych przeżyciach, zaletach/wadach itp. Generalnie nic szczególnego...
2. zabawki: aparat krzyżowy, "3 patyczki", miernik czasu reakcji i chyba to tyle było.
3. rozmowa z panią psycholog (motywacja do służby, dlaczego akurat ta formacja a nie inna, zalety/wady zawodu, co rozumiem przez pojęcie "służba", czy wolałbym wydawać rozkazy czy je przyjmować i dlaczego, skąd pomysł na służbę w straży, przebieg doświadczeń zawodowych itp.). Ogólnie trwało to ponad 45 minut, ale rozmowa przebiegała w miłej atmosferze.
4. test składający się z około 300(?) pytań. 5 odpowiedzi: zdecydowanie się zgadam, zgadzam się, nie mam zdania (albo nie wiem - nie pamiętam już :P), nie zgadzam się i zdecydowanie się nie zgadzam.
5. 2 i 7 :wacko:
6. matryce ravena
... i to by chyba było wsio.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1197 dnia: Październik 30, 2014, 19:34:38 »
Hm... wiele osób odpada ma testach psychologicznych w policji i straży granicznej, a jak to jest w straży pożarnej,  w senie w szkole?

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1198 dnia: Październik 30, 2014, 20:40:30 »
E a jak wygląda komisja lekarska np jeśli mam skolioze (tylko w nie dużym stopniu bodajże) to jest duży problem?;d

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1199 dnia: Październik 30, 2014, 21:15:12 »
Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, nie upośledzające sprawności ustroju - Z Z Z Z
nieznacznie upośledzające sprawność ustroju - N N N/Z Z
znacznie upośledzające sprawność ustroju (garb) N N N N


Z - zdolny, N - niezdolny Z/N N/Z - zdany na łaskę lekarza.