Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962008 razy)

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 08, 2014, 22:42:37 »
Kolejne pytanie, na odp na poprzednie nadal czekam ^_^

Czy są wykonywane badania USG na komisji?

Offline tomek333

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 08, 2014, 23:19:48 »
Witam czy orientuje sie ktos jak jest na badaniach lekarskich juz po dostaniu sie do szkoly? Chodzi mi o skrzywiona przegrode nosa. Dostane wtedy czas na zabieg czy po prostu wpisza niezdolny?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 09, 2014, 07:26:19 »
Witam czy orientuje sie ktos jak jest na badaniach lekarskich juz po dostaniu sie do szkoly? Chodzi mi o skrzywiona przegrode nosa. Dostane wtedy czas na zabieg czy po prostu wpisza niezdolny?

Kiedyś już ten wątek się chyba przewinął i wychodziło na to, że ma się 30 dni na odwołanie od orzeczenia komisji. Znaleźć tego nie mogę, więc mogę się mylić...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 09, 2014, 23:09:13 »
Kolejne pytanie, na odp na poprzednie nadal czekam ^_^

Czy są wykonywane badania USG na komisji?
Z tego co wiem to nie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 10, 2014, 00:37:21 »
Kolejne pytanie, na odp na poprzednie nadal czekam ^_^

Czy są wykonywane badania USG na komisji?
Z tego co wiem to nie
Jedynie jako badanie dodatkowe.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 15, 2014, 13:04:22 »
witam,
a wie ktos moze czy badanie Krwi obejmuje ALT oraz AST,
Pozdrawiam

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 15, 2014, 14:30:40 »
To są chyba badania na próby wątrobowe. Wydaje mi się, że robią ze względu na to iż złe wartości mogą świadczyć o żółtaczce czy innych chorobach związanych z wątrobą albo po prostu o uszkodzonej wątrobie ze względu na alkohol, leki czy chociażby złą dietę.

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 19, 2014, 13:38:26 »
Bierze ktoś z Was kreatynę by wspomóc trening?Badają poziom kreatyniny w moczu lub we krwi?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 19, 2014, 14:25:58 »
Bierze ktoś z Was kreatynę by wspomóc trening?Badają poziom kreatyniny w moczu lub we krwi?

Niezależnie od wyników można pogadać z lekarzem, że wyniki są takie a nie inne właśnie ze względu na suplementację. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nawet wziąć ze sobą opakowanie po kreatynie. A nawet gdyby wyszło na badaniach aż tak tragicznie, to jest to związek, który mięśnie mogą przyjąć tylko w ograniczonej ilości, a przy sprawnych nerkach niewchłonięta jej ilość w stosunkowo krótkim czasie powinna być wydalona z moczem. Generalnie, z tego co słyszałem, jeżeli ktoś bardzo obawia się o wyniki, to kreatyna jest odstawiana na 7-14 dni przed zaplanowanym terminem badań, a po tym czasie nie powinno być już po niej śladu. Można też zmniejszyć dawki jakiś czas przez badaniami - jednak jak kto woli...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 19, 2014, 18:16:47 »
Kreatyna podnosi poziom kreatyniny w bardzo nie znacznym stopniu. No chyba, że łykasz po 30g dziennie wtedy można się czegoś obawiać, ale jeżeli jest to standardowe 2x 5g nie masz się czego obawiać, ja od roku jem kreatynę bez przerwy z tym że tylko w treningowe i problemu na badaniach nie ma wiec spokojnie :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 19, 2014, 20:26:02 »
Kreatyna podnosi poziom kreatyniny w bardzo nie znacznym stopniu. No chyba, że łykasz po 30g dziennie wtedy można się czegoś obawiać, ale jeżeli jest to standardowe 2x 5g nie masz się czego obawiać, ja od roku jem kreatynę bez przerwy z tym że tylko w treningowe i problemu na badaniach nie ma wiec spokojnie :)

Zależy od dawki... Jeżeli nasyci mięśnie to odbije się to na badaniach moczu.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 19, 2014, 21:04:49 »
Kreatyna podnosi poziom kreatyniny w bardzo nie znacznym stopniu. No chyba, że łykasz po 30g dziennie wtedy można się czegoś obawiać, ale jeżeli jest to standardowe 2x 5g nie masz się czego obawiać, ja od roku jem kreatynę bez przerwy z tym że tylko w treningowe i problemu na badaniach nie ma wiec spokojnie :)

Zależy od dawki... Jeżeli nasyci mięśnie to odbije się to na badaniach moczu.

Przeczytałeś ze zrozumieniem mój post ??
Domniemywam, że je dawki w miarę normalne, bo jedzenie więcej niż 5g w porcji nie ma żadnego sens.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 21, 2014, 18:23:02 »
Dla uściślenia :) kreatyna znajduje się we wszystkich mięśniach i u każdego człowieka, różnica polega na tym że u każego występuje pod innym stężeniem, u jednych nasycenie kreatyną może wynosić 20% a u innych 80-90% i tylko w pierwszym przypadku jej zarzywanie może przynieść wymierne efekty :) jeśli chodzi o tą drugą grupe to faktycznie, może się to wiązać z niewydolnością nerek i zaburzeniami w ich funkcjonowaniu

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 31, 2014, 00:43:49 »
W jakim czasie, po zabiegu przegrody nosowej, wróciliście do pełni zdrowia?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 31, 2014, 12:53:38 »
2tygodnie i możesz już ćwiczyć bez przeszkód. Tylko trzeba uważać na nos więc sztuki walki bym odradzal :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 31, 2014, 14:49:50 »
No tak jak myślałem, lekarz mówił miesiąc, ale oni to zawsze z zapasem mówią więc 2 tygodnie może wystarczy. Dzięki za info.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 31, 2014, 17:16:11 »
Ja po 3 dniach od wyjścia ze szpitala już na siłowni byłem  :rofl:
Według mnie wszystko zależy od rozległości zabiegu, ja miałem nie wielkie ale po operacji trzymała mnie gorączka przez mniej więcej tydzień + intubacja zdarła mi tragicznie gardło...
 Basen po miesiącu czasu aż się wszystko wygoi ;)

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 31, 2014, 17:33:08 »
A co ze szwami w nosie? bo nie dopytałem lekarza. Są do wyciągnięcia czy się same rozpuszczą? Co prawda w czwartek idę na kontrolę to się dowiem, ale do czwartku kupa czasu, a zżera mnie ciekawość.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 31, 2014, 17:58:18 »
Ja miałem po wyciągnięciu tamponów od razu powiedziane że szwy po tygodniu czasu do ściągnięcia.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 31, 2014, 18:04:46 »
Mi po tygodniu wyciągnęli 3 szfy i wszystko git. Rozpuszczalne były by niewskazane ze względu na wilgotne środowisko jakie panuje w nosie (mogły by za szybko się rozpuścić)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline danielek1212

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 31, 2014, 18:31:45 »
Jak z odczuwaniem bólu itp. przy takim zabiegu? :)
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" :straz:

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 31, 2014, 18:33:57 »
Każdy reaguje inaczej, na pewno podadzą Ci środki przeciwbólowe. Właściwie to najgorsza jest pierwsza noc po zabiegu, potem po wyjęciu tamponów jest luuuz  :mellow:

Podczas samego zabiegu powinieneś byś pod narkozą, więc nic nie czujesz. Nie wiem jak innych, ale mnie na czas zabiegu uśpili :D

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 31, 2014, 18:58:19 »
Przed zabiegiem dostajesz pigułę i masz odlot, budzisz się dopiero po zabiegu z wenflonem na ręce i kroplówką. Pierwsze minuty po przebudzeniu są nie tyle bolesne co ciężko nauczyć się oddychać tylko przez buzię. 2 noce bez snu nie ze względu na ból, tylko na oddychanie buzią, do tego wysychające wargi i przeciekający opatrunek zewnętrzny. Na wargi wazelina, opatrunek co chwilę do wymiany i po dwóch dniach wyciąganie tamponów. Też nie bolesne, tyle co nie przyjemne jak doktorek grzebie Ci w nosie. Po wyciągnięciu setonów kilka oddechów pełną piersią i kilkuminutowy wodospad krwi z nosa. Po wyjściu ze szpitala także nie ma bólu, jedyne co dziwne uczucie, że coś było grzebane w nosie i dalej oddychanie przez buzię, bo nos zatkany tak jakby był katar. Kilka razy dziennie płukanie nosa solą fizjologiczną i delikatne wydmuchiwanie. Z własnego doświadczenia wiem, że około tydzień po zabiegu tak jak ja teraz coraz lepiej oddycham, "katar" przechodzi. Nie wiem tylko co z szwami, bo zauważyłem je w nosie, a lekarz nic o nich nie mówił, w każdym razie dowiem się w czwartek czy mi je wyciągnie czy każe czekać do rozpuszczenia. Ogólnie zabieg bezbolesny, bardziej nieprzyjemny ze względu na oddychanie po zabiegu tylko buzią albo "napatrzenie się" na ludzi kończących się na raka tchawicy, uszu itp. w szpitalu.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1023 dnia: Czerwiec 01, 2014, 15:58:23 »
Nie w każdym szpitalu dają całkowitą narkoze. Z tego co wiem to większość daje miejscowe (sam takie miałem) ból jest lekko odczuwalny ale wszystko zależy od wielkości zabiegu.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1024 dnia: Czerwiec 02, 2014, 13:09:54 »
Witam, robiłem dzisiaj EKG i teraz sam nie wiem,
'niezupełny blok prawej odnogi pęczka hisa' i
'odchylenie osi elektrycznej serca w prawo'

miał ktoś do czynienia z czymś takim ?