Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962013 razy)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #950 dnia: Kwiecień 13, 2014, 13:57:26 »
Mam pytanie, czy jak miesiac temu zapalilem marihuane to czy zostanie to wykryte na testach morfologicznych do sgsp?  :straz:

Zwykłe badania raczej tego nie wykrywają. Żeby sprawdzić obecność narkotyków to chyba jakieś specjalistyczne na policji trzeba robić albo w szpitalu.

Offline P!otr3k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #951 dnia: Kwiecień 18, 2014, 14:40:53 »
Witam, czy kandydat z dużą ilością znamion/pieprzyków może być nie przejść komisji? Posiadam ponadprzeciętnie dużo pieprzyków na klatce piersiowej kilka na twarzy i głowie, czy może to mnie dyskredytować u dermatologa? W ustawie chyba nie ma o tym wzmianek, ale nigdy nic nie wiadomo...

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #952 dnia: Kwiecień 18, 2014, 17:55:23 »
Mam to samo Piotrek tylko, że głównie na plecach. Pieprzyk to pieprzyk, nic strasznego tylko warto by było żebyś poszedł do dermatologa żeby sprawdził Tobie te znamiona pod kątem zmian (nie regularnych krawędzi, koloru itp.)

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #953 dnia: Kwiecień 18, 2014, 17:57:15 »
Mam to samo Piotrek tylko, że głównie na plecach. Pieprzyk to pieprzyk, nic strasznego tylko warto by było żebyś poszedł do dermatologa żeby sprawdził Tobie te znamiona pod kątem zmian (nie regularnych krawędzi, koloru itp.)
Dokladnie, ja niedawno miałem jedno wycinane bo wlasnie dermatolog stwierdził ze kształt jest nieciekawy wiec do wycięcia ;D
Z 2tyg przerwy od drązka musialem sobie zrobic ale juz wszystko jest ok, tylko blizna została
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #954 dnia: Kwiecień 18, 2014, 18:07:38 »
U mnie sprawdził i powiedział, że nie ma potrzeby wycinać... szkoda, bo dla mnie mógł by je wszystkie wyciąć w cholerę. Próbuje załatwić przez rodzinnego żeby od razu dał mi skierowanie do chirurga i mam nadzieję, że wytnie mi te największe. @Drążek powiedz mi, spora ta blizna?

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #955 dnia: Kwiecień 18, 2014, 19:51:09 »
U mnie sprawdził i powiedział, że nie ma potrzeby wycinać... szkoda, bo dla mnie mógł by je wszystkie wyciąć w cholerę. Próbuje załatwić przez rodzinnego żeby od razu dał mi skierowanie do chirurga i mam nadzieję, że wytnie mi te największe. @Drążek powiedz mi, spora ta blizna?
Kilka razy wieksza niz znamie które mi wycial ;p
w sumie to jest na razie czerowna plama ( z czasem powinno sie nieco zmniejszyc i zmienic barwe )hehehe także jak nie musisz wycinac ze wzgledów bezpieczenstwa to nie wycinaj...
Jeśli chcesz ze wzgledów estetycznych to pomysl o laserowym usunięciu..
Z tym że to odpada jeśli jest prawdopodobienstwo czerniaka itp
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #956 dnia: Kwiecień 18, 2014, 20:17:24 »
Mhm. Ok. Dzięki, dobrze wiedzieć. Tylko laserowo nie jest chyba refundowane przez NFZ?

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #957 dnia: Kwiecień 18, 2014, 21:59:02 »
Mhm. Ok. Dzięki, dobrze wiedzieć. Tylko laserowo nie jest chyba refundowane przez NFZ?
Na ile się orientuję to już trzeba prywatnie.. podobnie jak usuwanie rozstępów itd ( traktowane jako zabieg kosmetyczny czy coś w ten deseń- wiadomo o co chodzi ) ;D
Ale może ceny laserowego usuwania nie są duże, i może w pakiecie jest kilka haahhaah trzeba by sie rozeznac ;D
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #958 dnia: Kwiecień 19, 2014, 00:02:16 »
Ok. Wypytam rodzinnego jak będę załatwiał skierowanie. Dzięki za info.

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #959 dnia: Kwiecień 19, 2014, 12:19:45 »
Witam mam pytanie odnośnie badań lekarskich w SAPSP. Mam problemy z sercem, a mianowicie wykryto u mnie syndrom WPW. Niby nic groźnego, ale na EKG rzuca się to w oczy. Jak myślicie, czy mogę przez to odpaść na badaniach lekarskich ?

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 19, 2014, 13:51:07 »
pewnie że mozesz
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 21, 2014, 07:43:29 »
Wiecie jak jest moze ze stomatologiem? Zalatwia od reki czy moze niedopuscic za glupote? Mam ząb  madrosci ale nie przeszkadza wiec nie wyrwalem

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:56:23 »
Panowie a ja mam pytanie odnosnie zaparc
Ostatnio nawet czesto mi sie to przytrafialo
Np W ciagu 5 dni dopiero tego ostatniego dnia wydalilem z siebie co trzba bylo.Czy suplementy moga byc przyczyna zaparc? Biore bialko kreatyne i carbo

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:44:39 »
Kukus ze stomatologiem to od reki wchodzisz 2 min i podpisuje (sprawdzi tylko powieszchownie czy dziur nie ma i czy sa wszystkie zęby, ja nie mam 1 a i tak napisala 0% ubytków)
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 21, 2014, 10:03:14 »
Wiecie jak jest moze ze stomatologiem? Zalatwia od reki czy moze niedopuscic za glupote? Mam ząb  madrosci ale nie przeszkadza wiec nie wyrwalem
Mi też ostatnio wyrastają oba na dole. to znak że dużo się uczymy hahahahah
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 21, 2014, 10:39:30 »
Panowie a ja mam pytanie odnosnie zaparc
Ostatnio nawet czesto mi sie to przytrafialo
Np W ciagu 5 dni dopiero tego ostatniego dnia wydalilem z siebie co trzba bylo.Czy suplementy moga byc przyczyna zaparc? Biore bialko kreatyne i carbo
Rysiu, tak mogą być przyczyną :) twoj organizm może nie tolerować któregoś składnika np w kreatynie, albo w białku.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 21, 2014, 11:00:31 »
Panowie a ja mam pytanie odnosnie zaparc
Ostatnio nawet czesto mi sie to przytrafialo
Np W ciagu 5 dni dopiero tego ostatniego dnia wydalilem z siebie co trzba bylo.Czy suplementy moga byc przyczyna zaparc? Biore bialko kreatyne i carbo
Rysiu, tak mogą być przyczyną :) twoj organizm może nie tolerować któregoś składnika np w kreatynie, albo w białku.

Kreatyna sama w sobie jest składnikiem i nie spotkalem sie z zaparciami po niej. Tez biorę kreatyne, aminokwasy i rozne witaminy i suplementy, ale nie mialem do tej pory zadnych dolegliwości. Jedynie jesli za duzo bialka masz w diecie to moze byc przyczyna zaparc. Pij więcej wody, aby organizm byl caly czas dobrze nawodniony, powinno pomoc.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 21, 2014, 11:39:36 »
Tak naprawde nie mam ulozonej zadnej diety.Mam tak szybki metabolizm ze co zjadlem to i tak wydalalem albo na treningu mi wszystko schodzilo.Takze mi powiedzieli ze wlasciwie moge sobie pozwolic na swobode dotyczaca jedzenia.Chyba bede musial  na chwile obecna odloze suplementy do maja i zobaczyc czy beda jakies zmiany.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:47:10 »
Chłopie przecież przy treningu dobrze ułożona dieta to podstawa. Tym bardziej przy stosowaniu suplementów.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:09:42 »
Ile środków przyjmujesz? Jak 2-3 to daj sobie kilka tygodni czasu i odstawiaj na 7 dni po jednym, przy czym przyjmuj pozostałe. Może dojdziesz do tego, który Ci nie służy. Przypomnij sobie też co ostatnio jadłem ciężkostrawnego. Zaparcie przy przyjmowaniu krety czy białka mogło być przypadkowe.

"Kreatyna wywiera oczywiście wpływ na funkcje życiowe. Podawanie zbyt wysokich pojedynczych dawek, przede wszystkim w fazie nasycenia, może wywołać zaburzenia funkcjonowania organizmu w różnoraki sposób."
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline razdwatrzyklasa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:32:09 »
hej a z podwyższoną bilirubiną przyjmą?

Offline razdwatrzyklasa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:39:36 »
Sory za to pytanie, widze że ten temat był poruszany dwie strony dalej :)

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 21, 2014, 16:33:39 »
Panowie a ja mam pytanie odnosnie zaparc
Ostatnio nawet czesto mi sie to przytrafialo
Np W ciagu 5 dni dopiero tego ostatniego dnia wydalilem z siebie co trzba bylo.Czy suplementy moga byc przyczyna zaparc? Biore bialko kreatyne i carbo
Rysiu, tak mogą być przyczyną :) twoj organizm może nie tolerować któregoś składnika np w kreatynie, albo w białku.

Każdy organizm jest inny, jeden może pić mleko i nic, drugi sie napije i mu sie srać chce - taki przykład. Kreatyna jest składnikiem, tylko ze w niektórych "kreatynach" (suplementach) masz dodatek tauryny, dextrozy itp. poza tym zależy jaka forma kreatyny, bo są rózne.

Kreatyna sama w sobie jest składnikiem i nie spotkalem sie z zaparciami po niej. Tez biorę kreatyne, aminokwasy i rozne witaminy i suplementy, ale nie mialem do tej pory zadnych dolegliwości. Jedynie jesli za duzo bialka masz w diecie to moze byc przyczyna zaparc. Pij więcej wody, aby organizm byl caly czas dobrze nawodniony, powinno pomoc.

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 25, 2014, 20:07:25 »
panowie jak wygląda sprawa z badaniem kręgosłupa? czy garb wyklucza całkowicie czy jest szansa z nim przejsc?
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 25, 2014, 21:17:49 »
panowie jak wygląda sprawa z badaniem kręgosłupa? czy garb wyklucza całkowicie czy jest szansa z nim przejsc?

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-159-1050 dział VIII.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.