Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962182 razy)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #925 dnia: Marzec 23, 2014, 22:06:11 »
Jak miałeś usg i wątroba bez zmian to w porządku dodatkowo na badaniach krwi wszystkie inne parametry związane z wątrobą mają być w normie i jeśli jest to rzeczywisty zespół Gilberta (potwierdziłeś go badaniem DNA, ciekawe...  :szalony: ) to nie powinni się czepić. Najważniejsze to żeby mieć papiery przy sobie i im pokazać wszystko jak na tacy.  :kwit:

Offline ochotnik 95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #926 dnia: Marzec 24, 2014, 17:59:25 »
Siemka. Tak zrobilem sb badania DNA wyszlo pozytywnie. Wszelkie inne badania watrobowe mam wporzadku tylko bili ok 2.0

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #927 dnia: Marzec 24, 2014, 18:41:57 »
Miał ktoś z was kiedyś przebitą błonę bębenkową? Czy ktoś wie czy to na komisji MSWiA przejdzie? Jak już się dawno zrosła?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #928 dnia: Marzec 24, 2014, 19:37:46 »
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981591050
paragraf 16, pkt. 1 i sam sobie odpowiedz.

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #929 dnia: Marzec 30, 2014, 18:31:06 »
Jak to jest na tych badaniach ?  Czy na nich kandydat jest dokładnie sprawdzany według tego rozporządzenia i każdy paragraf z niego jest rozpatrywany ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 30, 2014, 20:30:45 »
Jak to jest na tych badaniach ?  Czy na nich kandydat jest dokładnie sprawdzany według tego rozporządzenia i każdy paragraf z niego jest rozpatrywany ?

Po to są właśnie rozporządzenia.
Z resztą po to powinny być, ale jak to jest w rzeczywistości to bywa różnie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline adamek995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 31, 2014, 00:13:20 »
Siema !

w tym roku startuje do SGSP i chciałem zapytać o pozytywne przejście badań. Mianowicie 4 lata temu chorowałem na wrzody. W wieku 15 lat byłem w szpitalu, wszystko zostało zaleczone i od tamtego czasu nie ma żadnego śladu ani objaw po tym. Razem z wszystkimi badaniami wyszło wszystko ok, ale miałem podwyższoną bilirubine.. Poszedlem dalej w tym kierunku i okazalo się, że mam zespół Gillberta. Teraz moje pytanie, co zrobić ? Czy to, że miałem kiedyś wrzody wyklucza mnie całkowicie z dostania się do szkoły ? Jutro będe miał badania na bilirubine i zobacze co wyjdzie. Co byście radzili, iść do lekarza i poprosić o leki na obniżenie poziomu bilirubiny ? Słyszałem też, że mix cutlera pomaga na chwilowe zwalczenie bilirubiny.. Czytałem gdzieś tutaj, że jeśli udowodni się komisji, że posiada się Zespół Gillberta i jest to choroba wrodzona, a badania wątroby są okej. To przepuszczają..  Czy to prawda ?

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #932 dnia: Marzec 31, 2014, 10:27:53 »
Myślę że tak, z tego co się orientuje tego typu zaburzenia w innym przypadkach dotyczą chorób nowotworowych, jest to związane z ograniczonym odpływaniem żółci z woreczka żółciowego a spowodowane przerostem gruczołu znajdąjącego się przy jego ujściu do dwunastnicy, więc jeśli nie masz typowych objawów takich jak żółknienie skóry i senność to powinno być ok 

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #933 dnia: Kwiecień 02, 2014, 20:32:10 »
Panowie mam sprawe :P Robilem ost badanie ekg i cos tam wyszlo nie tak i pokazelem doktorowi ustawe z rozdzialem "uklad krazenia" ktora opisuje jakie wady serca przechodza a jakie nie i powedzial ze tylko na podstawie ekg nie moze stwierdzic czy mi cos jest czy nie i ze trzeba byloby zrobic dodatkowe badania. I teraz moje pytanie na badaniach do sa psp badanie serca odbywa sie tylko na podstawie ekg czy jeszcze czegos czy jak cos jest nie tak to robia dodatkowe badania?
Pozdro  :straz:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #934 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:00:44 »
Panowie mam sprawe :P Robilem ost badanie ekg i cos tam wyszlo nie tak i pokazelem doktorowi ustawe z rozdzialem "uklad krazenia" ktora opisuje jakie wady serca przechodza a jakie nie i powedzial ze tylko na podstawie ekg nie moze stwierdzic czy mi cos jest czy nie i ze trzeba byloby zrobic dodatkowe badania. I teraz moje pytanie na badaniach do sa psp badanie serca odbywa sie tylko na podstawie ekg czy jeszcze czegos czy jak cos jest nie tak to robia dodatkowe badania?
Pozdro  :straz:

Skoro wyniki wyszły nie takie jak trzeba, a lekarz powiedział Ci, że tylko na ich podstawie nie jest Ci w stanie powiedzieć niczego więcej, to biorąc na logikę całą tą sytuację komisja najprawdopodobniej również nie zadowoli się samym EKG i mogą zlecić kolejne badania.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #935 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:23:01 »
dodatkowym badanie napewno będzie echo serca. Koszt około 100zł. zrób sobie, będziesz dokładnie wiedział co Ci dolega.

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #936 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:27:15 »
Ok dzieki bardzo chlopaki :-)
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline ochotnik 95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #937 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:42:20 »
Siemka panowie dzis kontakowałem sie z komisja MSWiA i potwierdzone jest ze z zespolem gilberta odrzucaja nie nadaje sie taka osoba do słuzby.  :(

Offline schenk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #938 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:47:57 »
Siemka panowie dzis kontakowałem sie z komisja MSWiA i potwierdzone jest ze z zespolem gilberta odrzucaja nie nadaje sie taka osoba do słuzby.  :(

 ja słyszałem różne opinie na ten temat. Nie spróbujesz to się nie dowiesz, może jednak poziom bilirubiny na czas badań będzie w normie i je przejdziesz, a co bedzie potem to się okaże ;) ja próbuje pomimo tego iż mam ten cały zespół. ;)

Offline ochotnik 95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #939 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:28:18 »
Uwazam ze sa male szanse poniewaz mi caly czas trzyma sie poziom kolo 2.0 nie spada nigdy ponizej 1.0 wiec na badaniach wyjdzie ze masz za duzo. i bedziesz musial tlumaczyc sie lub na dalsze badania cb skieruja. ale kto nie probuje tennie ma;P

Offline schenk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #940 dnia: Kwiecień 04, 2014, 19:08:45 »
Też mam taki poziom, ale ja się tak łatwo nie poddam ;) dlatego Ty również próbuj aby osiągnąć swój zamierzony cel:)

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #941 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:04:16 »
jeśli chodzi o psychologa to jest test,tablice revena,wykreślanka i rozmowa ominąłem coś??

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #942 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:38:35 »
Na czym polega wykreslanka?

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #943 dnia: Kwiecień 11, 2014, 12:07:04 »
Jak patrzą na badaniach na trochę podwyższone ciśnienie , mam na myśli około 135, 145 ?

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #944 dnia: Kwiecień 11, 2014, 12:59:48 »
Jak patrzą na badaniach na trochę podwyższone ciśnienie , mam na myśli około 135, 145 ?

Było juz na forum poruszane. W ustawie jest mowa o tym drugim ciesnieniu ze jezeli jest pow 90 to chyba odpadasz. W Twoim przypadku to wydaje mi się, że nikt się nie przyczepi jak coś to powiedz, że się denerwujesz, kawe pileś albo przd chwilą paliłeś papierosa -_- A jak chcesz konkretnej rady to idz do lekarza bo teraz jest na to czas..
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline atkins10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #945 dnia: Kwiecień 12, 2014, 15:36:30 »
Mam pytanie, czy jak miesiac temu zapalilem marihuane to czy zostanie to wykryte na testach morfologicznych do sgsp?  :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #946 dnia: Kwiecień 12, 2014, 16:13:51 »
THC najkrócej utrzymuje się w ślinie. Szybkie testy są w stanie wykryć obecność substancji do 72h od użycia. Jeśli chodzi o krew, to przy umiarkowanie częstym używaniu okres ten wynosi do 2-3 dni od użycia, natomiast przy częstym używaniu - nawet do 2 tygodni.

W przypadku moczu wykrywalność również zależy od częstości użycia: dla pojedynczego użycia - do tygodnia, częste używanie - 10-14 dni, przewlekłe częste używanie - 21 i więcej (do miesiąca).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline atkins10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #947 dnia: Kwiecień 12, 2014, 16:26:46 »
A czy w ogóle wykonywane są badania akurat pod tym kątem?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #948 dnia: Kwiecień 12, 2014, 16:28:22 »
Zainteresowani dowiedzą się w swoim czasie...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #949 dnia: Kwiecień 13, 2014, 09:44:44 »
Mam pytanie, czy jak miesiac temu zapalilem marihuane to czy zostanie to wykryte na testach morfologicznych do sgsp?  :straz:

Ćpun do SGSP?

Trawka to zaraz ćpun tak? A dlaczego taka osoba nie miałaby iść do SGSP?
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D