Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962659 razy)

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 26, 2014, 21:46:44 »
ja zrobiłem spirometrię, EKG, badanie słuchu. Wzrok - mimo lekkiej wady, jak się wytęże hahah jestem w stanie przeczytać cała tablicę ;DD
Wszystkie badania ok.
A jeśli chodzi o przegrode no lekko skrzywiona i nie wymaga zabiegu ponoć, ale skierowanie mam jak coś i maja jeszcze w szpitalu ocenic czy to sie nadaje czy nie.
I chyba tyle z badan, coż wiecej mozna by zrobic..
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 26, 2014, 21:58:23 »
Ok bylen ciekawy co wy robicie dzieki za odp :-)
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline frank789

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 26, 2014, 22:16:28 »
Witam
Mam pytanie odnośnie blizn po operacjach, chodzi tu o zwykłą bliznę (kreska ok. 2,5 cm dł.) w widocznym miejscu na twarzy koło prawego ucha. Patrzyłem na tą tabelkę z chorobami lecz nadal trudno mi ocenić czy takie coś przejdzie.  Może ktoś coś wie lub  słyszał o takich przypadkach, miał z tym jakąś styczność, jak ona ma się do komisji lekarskiej, podczas naboru do szkoły.

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 26, 2014, 22:25:21 »
Blizna to po prostu blizna, pytanie tylko czy nie masz żadnych powikłań/następstw trwałych po tej operacji ?

Offline frank789

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 26, 2014, 22:38:05 »
Nie nie, pozatym wszystko ok, żadnych skutków.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 26, 2014, 22:43:48 »
hehe chłopaki a takie głupie może pytanie mi się nasunęło.. Rozstępy..
Bo coś kiedyś podsłyszałem że do policji nie biorą, bo wiadomo to zaraz z koksami sie kojarzy..
ktoś coś wie na ten temat? jak myslicie, nie ma to zwiazku z służbą w PSP? ;))
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 26, 2014, 22:52:41 »
Frankie to nie masz się o co martwić. Tak samo drążek, rozstępy to rozstępy. Sam je mam i na żadnej komisji nie zwrócono mi o nie uwagi, pewnie ich nawet nie zauważyli.
Myślę, że przesadzacie trochę chłopaki z tymi badaniami... jeżeli nie macie stwierdzonych jakiś wad to nie macie się o co martwić. Chodzą różne legendy o tej komisji lekarskiej po prostu nie wierzcie w nie i tyle.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 26, 2014, 22:54:01 »
oby tak było jak mówisz, że nie bedzie to jakas "kosząca" komisja tylko coś w stylu jak na WKU. ;D
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 28, 2014, 18:53:28 »
Panowie mam takie pytanie. :straz: Jeśli ktoś przejdzie badania i znajdzie się już w szkole to może zdarzyć się  coś takiego, ze znajdą  u niego jakaś wadę, która określa go za niezdolnego do służby i taki ktoś odpada np po roku ?  Czy jak  ktoś się jakoś dostanie do szkoły to już ja spokojnie kończy ? Czy są przypadki ze ktoś odpadł na którymś roku za  to, ze posiadał wadę która określała go jako niezdolnego do służby ?
Dzięki z góry za odpowiedz  -_-

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 28, 2014, 19:13:00 »
Słyszałem o takim przypadku, że w szkole był chłopak który był już na drugim roku, praktycznie kończył już szkołę, zostało mu kilka tygodniu żeby ją ukończyć. Pojechał na akcję czy gdzieś (nie znam szczegółów) i okazało się, że ma padaczkę, która ujawniła się właśnie w tym momencie. Z tego co wiem, szkoły nie ukończył a gdyby dostał ataku będąc już po szkole, normalnie pracując w JRG to miał by rentę. Poprawcie mnie jeśli się mylę, dziewczyna kumpla mi to opowiadała a wiadomo jak jest z dziewczynami...

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 28, 2014, 19:36:50 »
Niemam pojecia.Ale to ciekawa historia i niech ktos doswiadczony sie wypowie  :P
Mi tylko przychodzi do glowy ze zostal by oddelegowany za biurko ale to tylko moje gdybanie

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 01, 2014, 11:24:04 »
Panowie mam takie pytanie. :straz: Jeśli ktoś przejdzie badania i znajdzie się już w szkole to może zdarzyć się  coś takiego, ze znajdą  u niego jakaś wadę, która określa go za niezdolnego do służby i taki ktoś odpada np po roku ?  Czy jak  ktoś się jakoś dostanie do szkoły to już ja spokojnie kończy ? Czy są przypadki ze ktoś odpadł na którymś roku za  to, ze posiadał wadę która określała go jako niezdolnego do służby ?
Dzięki z góry za odpowiedz  -_-

W trakcie nauki raczej nie, chyba że Cię ktoś podpierdzieli :wacko:
Ale na okresowych może być różnie.

Przypadek z wojska: na badaniu przed przyjęciem kandydata do służby nie wykryto nieprawidłowości kręgosłupa. Po kilku latach służby na badaniu okresowym stwierdzono jakąś patologię kręgów, której wcześnie nie zauważono, a która nie pozwalała na wydanie zaświadczenia o zdolności do służby żołnierza - kontrakt rozwiązano.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline ubi666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 02, 2014, 10:52:50 »
witam panowie, mam takie pytanko czy jak mam ukruszonego zeba 1-kę i mam nadlanego to czy mogę mieć jakies problemy na badaniach czy to do SA PSP na zwyklym naborze ? Z góry serdecznie dziekuje ;)

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 02, 2014, 11:39:36 »
no prosze Was, jeśli chodzi o stomatologa to nie ma tak sita. W rozporządzeniu jasno jest napisane że niezdolnym jest ten kto ze względu na ubytki lub brak uzębienia ma zdolność żucia mniejszą niż 50%. Czyli jak masz mniej jak połowę zębów, albo masz wszystkie zęby a połowa to są zgliszcza którymi nie da się żuć to możesz mieć problem  :gwiazdki: :gwiazdki: :szalony: :szalony:

ewentualnie poważne zapalenia czy choroby typu
Cytuj
Przewlekłe zapalenie okołozębia z zanikiem tkanki kostnej przyzębia i częściowym rozchwianiem zębów

ukruszona jedynka napewno Cię nie wykluczy.

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 02, 2014, 12:13:08 »
Panowie mam takie pytanie. :straz: Jeśli ktoś przejdzie badania i znajdzie się już w szkole to może zdarzyć się  coś takiego, ze znajdą  u niego jakaś wadę, która określa go za niezdolnego do służby i taki ktoś odpada np po roku ?  Czy jak  ktoś się jakoś dostanie do szkoły to już ja spokojnie kończy ? Czy są przypadki ze ktoś odpadł na którymś roku za  to, ze posiadał wadę która określała go jako niezdolnego do służby ?
Dzięki z góry za odpowiedz  -_-

W trakcie nauki raczej nie, chyba że Cię ktoś podpierdzieli :wacko:
Ale na okresowych może być różnie.

Przypadek z wojska: na badaniu przed przyjęciem kandydata do służby nie wykryto nieprawidłowości kręgosłupa. Po kilku latach służby na badaniu okresowym stwierdzono jakąś patologię kręgów, której wcześnie nie zauważono, a która nie pozwalała na wydanie zaświadczenia o zdolności do służby żołnierza - kontrakt rozwiązano.

To na badaniach okresowych są badania obrazowe kręgosłupa?(lub stawów, kości itd) DOmyślam się, że przypadek który przytoczyłeś dotyczy osoby z bardzo widoczną zmianą kręgosłupa.
W PSP w przypadku stwierdzenia poważnej patologii daną osobę z reguły kieruje się na stanowisko biurowe lub renta.

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #915 dnia: Marzec 05, 2014, 11:10:01 »
wie ktoś może jakie są progi procentowe żeby zaliczyć spirometrie??

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #916 dnia: Marzec 10, 2014, 13:58:36 »
A jak jest z przepuklina pepkowa. Jak bylem maly to chodziłem do lekarza z nia i podobno zanikla lecz nad pepkiem mam takie male wybrzuszenie czy z tym sie dostane mial ktos podobnie ?

Ponawiam pytanie kolegi, mi dokładnie chodzi o przepuklinę pachwinową, jest możliwość dostania się z nią do SAPSP? Czy może lepiej zoperować i wtedy puszczą?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #917 dnia: Marzec 10, 2014, 21:09:33 »
Dział XI - Układ trawienny

do pracy na stanowiskach ratowników (dotyczy osób bezpośrednio wykonujących zadania ratownicze) / do pracy na stanowiskach specjalistów (dotyczy osób organizujących i nadzorujących działania ratownicze) / w trakcie trwania pracy na stanowiskach ratowników (dotyczy osób bezpośrednio wykonujących zadania ratownicze) / w trakcie trwania pracy na stanowiskach specjalistów (dotyczy osób organizujących i nadzorujących działania ratownicze)

§ 46
1
Przepukliny wszelkich rodzajów
N / N / N / Z
 
2
Przepukliny w bliźnie pooperacyjnej lub nawrotowe
N / N / N / Z:N
 
3
Przepuklina przeponowa lub zwiotczenie przepony, upośledzające sprawność ustroju
N / N / N / N

Ciężko zajrzeć na stronkę podaną kilka postów wcześniej?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #918 dnia: Marzec 10, 2014, 21:14:06 »
Fakt nie pomyślałem o tej stronie, mam do niej link nawet na pulpicie zapisany. Dzięki!

EDIT: Rozumiem z tego, że z wykrytą przepukliną jest N(punkt 1 i 3), ale nie wiem czy dobrze interpretuje punkt 2 tzn. jeżeli przepuklina powróci lub jest w bliźnie pooperacyjnej też jest N, ale jeśli jest tylko blizna pooperacyjna po przepuklinie bez przepukliny to co wtedy?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 21:31:15 wysłana przez wiater »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 10, 2014, 21:43:18 »
ale jeśli jest tylko blizna pooperacyjna po przepuklinie bez przepukliny to co wtedy?

To jest najprawdopodobniej Z, bo blizna nie świadczy o żadnej dolegliwości, co najwyżej o jej (już) braku. No bo co by miało być innego, skoro tej przepukliny już nie ma?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 10, 2014, 22:02:46 »
Hmm w sumie tak, masz rację tylko poszperałem trochę w necie i wyczytałem, że przepukliny jako tako nie da się zlikwidować, operacja polega na "wszczepieniu siatki" dlatego może im chodzić o to, że sprawdzają wszystkie blizny i jeśli któras jest po likwidowaniu przepukliny to N. Nie ma nikt pewniejszych info?

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 12, 2014, 20:37:25 »
Hmm w sumie tak, masz rację tylko poszperałem trochę w necie i wyczytałem, że przepukliny jako tako nie da się zlikwidować, operacja polega na "wszczepieniu siatki" dlatego może im chodzić o to, że sprawdzają wszystkie blizny i jeśli któras jest po likwidowaniu przepukliny to N. Nie ma nikt pewniejszych info?

wiater a może pójdziesz z tym do lekarza i będziesz wiedział na 100%. Drukujesz ustawe i pokazujesz doktorowi - masz jasną sytuacje.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #922 dnia: Marzec 12, 2014, 22:58:27 »
Już nieaktualne, to nie przepuklina, po prostu naciągnięty jakiś miesien w okolicach pachwiny od biegania i gry w piłkę halową.

Offline ochotnik 95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #923 dnia: Marzec 22, 2014, 22:47:42 »
Siemka Pany.
Wykryto u mnie zespol gilberta zrobilem sb badania DNA ktore to potwierdzily moja bili wacha sie od 1.8-2.2. Czy przejde komisje z zespolem gilberta MSWiA?? Co zrobic zeby ja przejsc?
Ta choroba w zyciu z niczym mi nie przeszkadza uprawiam sport polprofesionalnie i nie mam zadnych klopotow
1000 m 2,55 sek
drazek 30 razy
50 m  6.48s

Tu jest wątek http://www.strazak.pl/index.php/topic,22936.0.html
zanim zapytamy - staramy się przejrzeć kilka stron wstecz, czy wątek się już nie pojawił  :wall: :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 23:38:12 wysłana przez robn »

Offline ochotnik 95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #924 dnia: Marzec 23, 2014, 21:57:01 »
No tak ale nikt nie okreslil se jasno ze bede mial badania usg i cala dokumentacje to komisja nie moze nie niczego doczepic.
Chcialbym miec jakis przyklad ze ktos mial dokumentacje i zaswiadczenie od specjalisty i komisja lekarska dala zielone swiatlo. Ze powiedziala ok tylko bili podwyzszona ale wszystko ok wiec jest pan zdolny dol suzby.