Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962153 razy)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #875 dnia: Luty 09, 2014, 13:27:29 »
Od razu jak wyciągnęli mi z nosa wszystkie sączki, nie miałem opuchniętego czy coś, chociaż po zabiegu taki się wydawał, ale były to tylko te tampony i przez nie wyglądał jak nos boksera. O wygląd nie masz co się martwić, w moim przypadku nic się nie zmieniło, ani nie miałem opuchniętego. ;)
dobrze ze tak szybko schodzi opuchlizna bo szybko bede mogl wrocic do codziennych zajec  -_-
dzieki za odp  :straz:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #876 dnia: Luty 09, 2014, 14:32:55 »
U mnie tak samo, lekko widać różnicę, ale to też zależy od "wielkości" zabiegu. Ja miałem trochę kości usuwanej więc też trochę bardziej obolały i opuchnięty nos.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #877 dnia: Luty 11, 2014, 00:50:24 »
Ost pytanko jest znieczulenie miejscowe czy narkoza ?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #878 dnia: Luty 11, 2014, 08:33:27 »
Ja miałem znieczulenie miejscowe więc pelna świadomość i momentami nieprzyjemny ból. Ale da się wytrzymać  :fiuu:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #879 dnia: Luty 11, 2014, 12:49:26 »
Ja znowu narkoza i z tego byłem mega zadowolony.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #880 dnia: Luty 11, 2014, 12:51:22 »
Ktos z was wyjasnilby jakie badania wzroku sa robione podczas naboru na sgsp?

Offline Mlody0894

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #881 dnia: Luty 11, 2014, 15:43:38 »
Witam , mam pytanie jak jest z  badaniami lekarskimi a astmą .  Miałem astme gdy byłem mały ... od ponad 10 lat nie mam objawów i nie biorę żadnych lekarstw , czy dyskwalifikuje mnie to z bycia zawodowym strażakiem ? Sprawność fizyczna  bardzo dobra , wydolność też  , spirometria w normie  ( na potwierdzenie pochwale się ,że przebiegłem maraton ) .

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 11, 2014, 16:56:26 »
Witam , mam pytanie jak jest z  badaniami lekarskimi a astmą .  Miałem astme gdy byłem mały ... od ponad 10 lat nie mam objawów i nie biorę żadnych lekarstw , czy dyskwalifikuje mnie to z bycia zawodowym strażakiem ? Sprawność fizyczna  bardzo dobra , wydolność też  , spirometria w normie  ( na potwierdzenie pochwale się ,że przebiegłem maraton ) .

Jak nie wybadają że miałeś astmę to w ogóle o tym nie wspominasz i przechodzisz, tak chłopaki z SGSP wspominali odnośnie różnych schorzeń :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 11, 2014, 19:28:54 »
W ogóle jeśli się przechodziło jakieś choroby czy kontuzje x lat temu, które w chwili obecnej nie stwarzają nam problemów zdrowotnych to nie widzę sensu, żeby wspominać o nich na komisji, no chyba, że zapytają się o coś konkretnego z naszego życiorysu, bo iść w zaparte, że to nie prawda mimo tego, że coś faktycznie miało miejsce jest strzałem w stopę - pamiętajmy, że komisja ma także dostęp do naszej karty chorobowej (czy jak to się tam zwie).

Nie chodzi mi tu o jakieś poważne schorzenia, które mogą nam przeszkodzić w pracy zawodowej na stanowisku, tym bardziej, że pracować będziemy z innymi, a nasza ułomność zdrowotna może również zaważyć na ich życiu! :tuba: Wszystko z rozumem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #884 dnia: Luty 11, 2014, 21:08:00 »
a nasza ułomność zdrowotna może również zaważyć na ich życiu! :tuba:

Najlepsze podsumowanie, aż mi dało trochę do myślenia ;)

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #885 dnia: Luty 12, 2014, 21:21:10 »
Ponowie pytanie co do wzroku :P
Jakie sa badania dotyczace wzroku?Czy np w sgsp jak i sa psp jest czytanie z tablicy i test muchy? Czy sa jeszcze jakies badania dotyczace wymienionego?

Offline firemanklwz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #886 dnia: Luty 12, 2014, 22:44:26 »
Rysiu, jest czytanie z tablicy, badanie dna oka oraz tablice ishikary.  :fiuu:

Offline Tetris1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #887 dnia: Luty 22, 2014, 01:05:40 »
Wiecie jak sie ma sprawa na badaniach z choroba jaj? Stulejka moze mnie wykluczyc? Zagladaja oni wogle w gacie?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #888 dnia: Luty 22, 2014, 12:29:07 »
Urologa zapewne nie ma na badaniach, ale jeśli lekarz internista zauważy jakieś nieprawidłowości to może Cię odesłać do specjalisty.
Stulejka podchodzi chyba pod paragraf 51, pkt. 1 lub 2 ? http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-159-1050  :kwit:

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #889 dnia: Luty 22, 2014, 14:03:36 »
Moim zdaniem nie podchodzi. Tam jest mowa o cewce moczowej, a stulejka jest problemem ze "skórą" że tak powiem, która nie schodzi do końca ale w żaden sposób nie przeszkadza w oddawaniu moczu.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #890 dnia: Luty 22, 2014, 15:13:28 »
Także, najlepszą odpowiedź da Ci lekarz z MSW :)

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #891 dnia: Luty 22, 2014, 20:28:19 »
Witam !   -_-  mam zamiar startować do SA PSP w Poznaniu.  Mam pytanie odnośnie badan lekarskich. Czy jeśli nie mam 2 paliczków   w 5 palcu   lewej reki to będę miał jakieś problemy z dostaniem pozytywnych wyników badan (  zakładając ze wszystkie inne badania będą pozytywne ?   Jestem praworęczny  a ten mały szczegół w lewej ręce nie upośledza mi chwytu  w zadnym stopniu. W niczym nigdy to mi nie przeszkadzało.  Czy  będą to sprawdzać?  Czy jeśli  sam o tym nie wspomnę, to przejdzie ?  Proszę o porady.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #892 dnia: Luty 22, 2014, 20:52:29 »
Było to już kiedyś poruszane i o ile dobrze pamiętał dyskwalifikował brak więcej niż dwóch dwóch w jednym palcu.


Cytuj
§ 83
1 - punkt
Brak czwartego lub piątego palca ręki prawej lub brak jednego dowolnego palca ręki lewej, z wyjątkiem kciuka - Choroby i ułomności
N - do pracy na stanowiskach ratowników (dotyczy osób bezpośrednio wykonujących zadania ratownicze)
N - do pracy na stanowiskach specjalistów (dotyczy osób organizujących i nadzorujących działania ratownicze)
N/Z - w trakcie trwania pracy na stanowiskach ratowników (dotyczy osób bezpośrednio wykonujących zadania ratownicze)
Z - w trakcie trwania pracy na stanowiskach specjalistów (dotyczy osób organizujących i nadzorujących działania ratownicze)

 
2
Braki palców rąk nieznacznie upośledzające chwyt
N
N
N/Z
N/Z

 
3
Braki palców rąk upośledzające chwyt
N
N
N
N/Z
 
4
Częściowe braki palców rąk bez upośledzenia chwytu
N
Z/N
Z
Z
 
5
Częściowe braki palców rąk z upośledzeniem chwytu
N
N
N
Z/N
 
6
Ograniczenie ruchów palców rąk lub ich przykurcz, bez upośledzenia chwytu
N
N
N/Z
Z
 
7
Ograniczenie ruchów palców rąk lub ich przykurcz, z upośledzeniem chwytu
N
N
N
N/Z
 
8
Zrośnięcie palców rąk lub palce nadliczbowe, bez upośledzenia chwytu
N
N
N
Z/N
 
9
Zrośnięcie palców rąk lub palce nadliczbowe, z upośledzeniem chwytu
N
N
N
N/Z

Cytuj
Do § 83.Za brak palca uważa się: w przypadku kciuka - przynajmniej brak paliczka paznokciowego, w przypadku pozostałych palców - przynajmniej dwóch paliczków.
Przy ocenie lewej ręki u osób leworęcznych można stosować kwalifikacje, jakie u praworęcznych obowiązują przy ocenie prawej ręki.

przy czym

Cytuj
2.Symbole zastosowane w ocenie zdrowia badanych oznaczają:
Z -zdolny do pracy,
N -niezdolny do pracy,
Z/N -zdolny lub niezdolny do pracy na podstawie decyzji lekarza badającego,
N/Z -niezdolny lub zdolny do pracy na podstawie decyzji lekarza badającego.

Czyli najprawdopodobniej będziesz określony jako N (niezdolny)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 21:01:36 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #893 dnia: Luty 22, 2014, 20:54:33 »
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-159-1050
Paragraf 83.
Cytuj
Do § 83.Za brak palca uważa się: w przypadku kciuka - przynajmniej brak paliczka paznokciowego, w przypadku pozostałych palców - przynajmniej dwóch paliczków.
pkt 2-7. Wymagana jest ocena lekarza chirurga ortopedy.
Ortopeda zauważy to najprawdopodobniej NIEZDOLNY  :-\

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #894 dnia: Luty 22, 2014, 22:06:53 »
eh ;( Wcześniej się tym nie przejmowałem, bo nie wiedziałem ze  może mi to  w czymś  przeszkodzić.
W planach tez był start do SGSP  (  przez to na maturze wybrałem fizykę ).
A jeśli tego nie zauważą, i jakoś dostałbym się do szkoły, to nie będę miał w przyszłości przez to problemow ?   Czy całkowicie  nie ma szansy żeby tego nie zauważyli ?
Dzięki Panowie.

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 22, 2014, 22:27:11 »
Ja bym probowal na twoim miejscu. Szanse zawsze sa ;)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 22, 2014, 23:01:16 »
Kolega który studiuje w SGSP mówił że do ortopedy weszli we 3, rozebrali się, kazał im zrobić przysiad, pochylić do przodu i tyle, lecieli dalej z obiegówką :)

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 23, 2014, 15:23:59 »
Dzięki Wielkie za rady  -_-

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 26, 2014, 21:26:47 »
Panowie jakie badania robicie zeby sprawdzic czy ze zdrowiem jest okej aby pozniej sie nie rozczarowac ze mozna bylo cos zreperowac.przed egzaminem ? ja jestem po przegrodzie, dzisiaj mialem badanie sluchu, wzrok mialem badany gdy bylem u lekarza jak zapisywalem sie na prawko C. przed pol maratonem mozna za darmo zrobic ekg.i.chybaos jeszcze takze tez skorzystam. Zastanawiam sie co.jeszcze moge zbadac ?  jakich wy odwiedziliscie lekarzy ?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 26, 2014, 21:36:33 »
Nic więcej Ci nie trzeba. Jak się dobrze czujesz to ok.
Na komisji MSW, laryngolog powiedział, że mam krzywą przegrode, ale drożną. Więc ujdzie.
Wczoraj byłem prywatnie u laryngologa z chęcią żeby mi skierowanie na prostowanie dał, ale stwierdził, że skoro jest drożna, to nie krzywa. Się wyklucza. No i mi raczej nie pomoże już. Także.. nie ma się co tak spinać jak ktoś normalnie oddycha.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!