Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962154 razy)

Offline firemanklwz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 03, 2014, 10:12:37 »
Witam, mam do was koledzy pytanie, odnośnie stomatologa na komisji ? Chodzi o to ze mam jakieś tam wyrwane zeby, i kilka plomb. Czy wiecie na jakiej podstawie się oblicza procentowo zgryz ? Ponoć istnieje tak tabelka w ktorej każdy ząb ma swój zakres procentowy ? :straz:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 03, 2014, 11:11:51 »
Witam, mam do was koledzy pytanie, odnośnie stomatologa na komisji ? Chodzi o to ze mam jakieś tam wyrwane zeby, i kilka plomb. Czy wiecie na jakiej podstawie się oblicza procentowo zgryz ? Ponoć istnieje tak tabelka w ktorej każdy ząb ma swój zakres procentowy ? :straz:
Procentową utratę zdolności żucia oblicza się według poniższej tabeli:
 ząb                          1 2 3 4 5  6   7
wartość procentowa 4 3 6 7 7 11 12

Przy obliczaniu wartości procentowej zdolności żucia bierze się pod uwagę nie tylko zęby brakujące, ale również zęby pozbawione antagonistów.
Przykład obliczania: brak zębów
765 I 6 = 41%
 65  I
Całkowity brak zębów jednej szczęki stanowi utratę 100% zdolności żucia nawet przy zachowaniu wszystkich zębów
szczęki drugiej.

Więcej informacji: http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-159-1050
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 04, 2014, 22:00:13 »
koledzy czy ktoś słyszał że posiadając zespół Gillberta ale wątroba zdrowa itd przedstawiając komisji w MSWIA papiery ze szpitala ze można pracować w Straży komisja przepuściła takiego delikwenta??  dzięki wielkie bo to bardzo ważne.

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 04, 2014, 22:19:56 »
może być priv NAPRAWDE BARDZO WAŻNE ALBO JAKIŚ SPOSÓB ŻEBY TO "POKONAĆ"!!!!!

Następną naprawdę ważną informacją jest to, że powinieneś przeczytać regulamin ze szczególnym zwróceniem uwagi na:
- by nie pisać CapsLockiem
- nie pisać post po poście - używać funkcji modyfikuj
- korzystać z opcji Szukaj
- przed zadaniem pytania spróbować przeczytać kilka stron wstecz postów....
Reszta jest banalna....
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 00:30:27 wysłana przez robn »

Offline Anim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 06, 2014, 08:45:42 »
do kogo w rzeszowie udać się najlepiej żeby sprawdzić przegrodę nosową?

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 06, 2014, 12:42:21 »
Najlepiej to do laryngologa.

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 06, 2014, 14:01:18 »
Mnie czeka prostowanie przegrody. Gdzieś mi mignął post o tym. Gdzie krócej się czeka na zabieg. W Rzeszowie na Szopena? Ktoś pisał, że do Sanoka pojechał robić zamiast tam.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 06, 2014, 16:48:02 »
Ja będe miał w Sanoku u dr. Drozda ;)
Na przełomie roku byłem u niego prywatnie (wizyta 70zł) i zabieg załatwił mi na końcówkę lutego ;)
Tzn. dzwoniłem na laryngologię do szpitala i tam mi ustalili termin. On tylko skierowanie wypisywał. Tam są sami rutyniarze także spokojnie. Kolega ostatnio na dniach miał przegrodę w Sanoku prostowaną i mówił że masakra bo miał bardzo skrzywioną. Dostał morfinę na znieczulenie  :rofl:
Miałem mieć na Szopena w Rzeszowie ale lekarz u którego byłem zachorował na raka i termin z listopada przesunął się na styczeń. Moja ciotka pracuję tam w szpitalu i po rozeznaniu w grudniu dowiedziała się że jeszcze do pracy nie wrócił także doszedłem do wniosku że nie ma sensu czekać.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2014, 16:52:34 wysłana przez Basior7776 »

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 06, 2014, 17:16:49 »
To do laryngologa mam dopiero za miesiąc. Będe dzownił gdzie krócej, ale w sumie nawet bez różnicy. Może być nawet zaraz po egzaminach, byle by przed badaniami ;]
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #859 dnia: Luty 06, 2014, 18:37:20 »
To do laryngologa mam dopiero za miesiąc. Będe dzownił gdzie krócej, ale w sumie nawet bez różnicy. Może być nawet zaraz po egzaminach, byle by przed badaniami ;]
to przyjeli cie z krzywa przegroda i kazali ja.zrobic.w trakcie nauki?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #860 dnia: Luty 06, 2014, 19:41:10 »
Nieee. Ulali mnie za co innego na badaniach.
Dlatego startuje jeszcze raz. Przegrode mam krzywą, ale drożną. Dla własnego komfortu chce zabieg zrobić.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #861 dnia: Luty 06, 2014, 22:17:35 »
Nieee. Ulali mnie za co innego na badaniach.
można wiedzieć co było nie tak?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #862 dnia: Luty 07, 2014, 07:09:56 »
Nieee. Ulali mnie za co innego na badaniach.
Dlatego startuje jeszcze raz. Przegrode mam krzywą, ale drożną. Dla własnego komfortu chce zabieg zrobić.
aa juz teraz sobie przypomnialem :-) ja tEz mam drozna ale robie w razie czego i 14 lutego mam zabieg na przybyszewskiego w poznaniu. tylko to jest n :wall:AjgorsE Ze nie mozna cwiczyc przez miesiac po tym :wall: a zrobiles ta operacje przez ktora cie odrzucili?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #863 dnia: Luty 07, 2014, 07:37:58 »
Ja ten zabieg jeszcze w sierpniu zrobiłem.
Po tygodniu już na boisku biegałem.
Ordynator kliniki - kardiolog stwierdził brak przeciwskazań do zawodu.
Co prawda jeszcze przez 4 miesiące miałem takie pojedyńcze zawiechy serca, które wychodziły na holterze, ale w niczym mi to nie przeszkadzało.  No a wszystko się zagoić musiało.
2 miechy temu byłem u jednego z lepszych kardio w polsce co robi takie zabiegi w Warszawie.
Też stwierdził brak przeciwskazań, więc luz.
4 razy w tygodniu siłka + 2x interwały i aeroby. 
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #864 dnia: Luty 08, 2014, 08:21:57 »
Ja juz jestem po zabiegu. Łeb mnie boli i nos mam jak kartofel ale zobaczymy jaki efekt jak mi dziś setony z nosa wyjma i do domu wypuszcza :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 08, 2014, 09:32:26 »
Ja juz jestem po zabiegu. Łeb mnie boli i nos mam jak kartofel ale zobaczymy jaki efekt jak mi dziś setony z nosa wyjma i do domu wypuszcza :)
Ja miałem farta bo obyło się bez setonów, tylko zwykły opatrunek na nos żeby krew nie leciała. Do tego w obu dziurkach miałem "płytki stabilizujące" przez tydzień (duże plastykowe płytki przyszyte do nosa). Płukałem nos solami około 6 razy dziennie i polecam zamienny preparat FIXSIN bo jest sporo tańszy a takie samo działanie. Po porządnym płukaniu płytki odejdą bez problemu! Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności fizycznej!:)

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #866 dnia: Luty 08, 2014, 11:43:42 »
Przemissimo ile czekałeś na zabieg? na wykonanie operacji?

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #867 dnia: Luty 08, 2014, 13:42:33 »
Przemissimo ile czekałeś na zabieg? na wykonanie operacji?
Umówiłem się na prywatną wizytę, po obejrzeniu mnie i po tym jak powiedziałem, że staram się do szkoły strażackiej i bardzo mi zależy udało mi się ustawić termin za 1,5 miesiąca. Miałem operacje w Kajetanach - Światowym Centrum Słuchu gdzie na mojej sali czekali na zabieg 1 rok, 1,5 i kolega 2 lata. Czyli miałem sporego farta ale myślę, że patrzyli przez pryzmat tej straży i dlatego się tka szybko udało.

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #868 dnia: Luty 08, 2014, 15:30:22 »
Ja juz jestem po zabiegu. Łeb mnie boli i nos mam jak kartofel ale zobaczymy jaki efekt jak mi dziś setony z nosa wyjma i do domu wypuszcza :)
to jedna nocke sie jest w szpitalu tak?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #869 dnia: Luty 08, 2014, 15:43:59 »
Hej, opisze jak wyglądało to u mnie.
Jakiś rok temu zgłosiłem się do lekarza, kazał się odzywać na tydzień przed tym kiedy będzie mi pasował zabieg.
W środę 15.01 byłem u laryngologa. Ustaliliśmy zabieg na czwartek 23.01, więc czekałem nie za długo bo trochę ponad tydzień. O 8:00 zgłosiłem się do szpitala, o 13:00 miałem zabieg. 24.01 rano wyciągnęli mi wszystko z nosa, tj. sączki, tampony czy jak to kto nazywa. Ja byłem w szpitalu do poniedziałku 27.01,więc 4 dni. Wyszedłbym wcześniej, ale w niedzielę nie ma wypisów. Tydzień po zabiegu wróciłem do treningów. Zwolnienie z wf-u dostałem na 30 dni, lekarz powiedział, że nie tyle po to, żeby się nie wysilać, co po to, żeby nie dostać w nos ;)

Offline Luigi4444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 08, 2014, 17:53:39 »
Chłopaki a jak z tatuażami, co prawda nie mam w widocznym miejscu ale słyszałem że może być problem znacie jakieś osoby które mają tatuaże i jak przeszli komisję lekarską dokładniej psychologa ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 08, 2014, 19:53:53 »
Jak nie jest w widocznym miejscu i nie zawiera treści wulgarnych czy zabronionych to przejdziesz bez problemu.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 09, 2014, 08:17:18 »
U mnie było tak: czas oczekiwania na zabieg 2miesiace (w innym szpitalu 4  :wall: 5.02 zakwaterowanie w szpitalu, 6.02 zabieg (trwał on godzine), 8.02 usunięcie setonow z nosa i wypis do domu. Jakbym został jeszcze dobę dłużej to bym musiał jeszcze na plecy zostać bo na tak niewygodnym i starym łóżku to ja w życiu nie spałem (jeśli można te drzemki przerywane bólem nosa i głowy snem nazwac). Narazie skrzepy w nosie nie pozwalają na swobodne oddychanie ale myślę że to się szybko zmieni i wrócę do treningów szybko :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 09, 2014, 12:57:08 »
Hej, opisze jak wyglądało to u mnie.
Jakiś rok temu zgłosiłem się do lekarza, kazał się odzywać na tydzień przed tym kiedy będzie mi pasował zabieg.
W środę 15.01 byłem u laryngologa. Ustaliliśmy zabieg na czwartek 23.01, więc czekałem nie za długo bo trochę ponad tydzień. O 8:00 zgłosiłem się do szpitala, o 13:00 miałem zabieg. 24.01 rano wyciągnęli mi wszystko z nosa, tj. sączki, tampony czy jak to kto nazywa. Ja byłem w szpitalu do poniedziałku 27.01,więc 4 dni. Wyszedłbym wcześniej, ale w niedzielę nie ma wypisów. Tydzień po zabiegu wróciłem do treningów. Zwolnienie z wf-u dostałem na 30 dni, lekarz powiedział, że nie tyle po to, żeby się nie wysilać, co po to, żeby nie dostać w nos ;)

juz myslalem ze przez 30 dni bede musial sie lenic takze ciezko by bylo pozniej odzyskac forme a tak to calkiem spoko ;)) a powiedz mi jeszcze ile czasu minelo od operacji aby nos wrocil do wygladu z przed operacji w sensie po jakim czasie mogels sie pokazac na ulicy?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 09, 2014, 13:14:19 »
Od razu jak wyciągnęli mi z nosa wszystkie sączki, nie miałem opuchniętego czy coś, chociaż po zabiegu taki się wydawał, ale były to tylko te tampony i przez nie wyglądał jak nos boksera. O wygląd nie masz co się martwić, w moim przypadku nic się nie zmieniło, ani nie miałem opuchniętego. ;)