Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961945 razy)

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 15, 2014, 23:12:09 »
tylko nie każdy na takie wycieczki ma czas. koniec off topu -_-
a co do wizyt u specjalistow, to terminy sa zbyt długie.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 16, 2014, 18:06:26 »
słabo słyszysz->można oszukać audiogram

Jak można oszukać audiogram i na czym to polega? Słucham mam chyba sprawny raczej ale pytam z ciekawości..

Odpowiednio wcześniej naciskasz przycisk nawet jeśli nie słyszysz dźwięku ;)

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 16, 2014, 21:03:50 »
Basior no raczej wątpię. Jak mi da 20kHz nacisnę, za chwile da mi 17kHz - nie nacisnę, za chwile nic mi nie da - nacisnę. widać ze się kombinuje i oszukuje więc wątpię ze to by przeszło.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 16, 2014, 21:15:21 »
słabo słyszysz->można oszukać audiogram

Jak można oszukać audiogram i na czym to polega? Słucham mam chyba sprawny raczej ale pytam z ciekawości..

Odpowiednio wcześniej naciskasz przycisk nawet jeśli nie słyszysz dźwięku ;)

Słaba metoda, nie dzięki:)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 16, 2014, 22:55:49 »
Żeby poprawić sobie słyszenie, trzeba odpuścić dyskoteki, słuchanie głośnej muzyki, szczególnie z zestawów słuchawkowych a tym bardziej szczególnie jak się jedzie pojazdem (np pociągiem lub autobusem) i słucha muzyki - nakładają się dźwięki, wzrasta ich natężenie (jak mowiłem szczególnie w pojazdach - mimo, ze tego wcale nie odczuwamy); po miesiącu już jest poprawa, po trzech miodzio. Oczywiście o ile ktoś nie uszkodził sobie słuchu wcześniej dźwiękami powyżej progu. Więcej szczegółów z wujka Google można doczytać...
Z oszukiwaniem może wyjść, że się uda, a jak będzie kumaty laryngolog, to szybko wyłapie oszukiwanie (przecież wie, kiedy jest naciśnięty przycisk)  :wall: :wall: :wall: I po co ryzykować?
EGO = 1 / wiedza

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 16, 2014, 23:10:18 »
Mozna sobie zafundować oczyszczanie ucha z woskowiny. Chłopak który był zemną na badaniach (tyle że do policji) miał złe wyniki z audiometru i babka kazała właśnie zrobić czyszczenie ( koszt ok 150zl ). pomogło i kolejne wyniki miał ok :)

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 17, 2014, 13:37:12 »
Czy ktoś kto dostał się do SA mógłby opisać wizytę u laryngologa, dokładnie mówiąc chodzi o audiogram. Czy wszędzie jest badanie audiogramem? I czy bada on jakość słuchu tylko do 8000Hz ? Jak ktoś nie słyszy od 13kHz może mieć z tym dużo większy problem?

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 19, 2014, 12:57:28 »
A jak jest z przepuklina pepkowa. Jak bylem maly to chodziłem do lekarza z nia i podobno zanikla lecz nad pepkiem mam takie male wybrzuszenie czy z tym sie dostane mial ktos podobnie ?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 22, 2014, 14:14:04 »
Koledzy mam pytanie odnośnie spirometrii, czytając nie które wypowiedzi to kandydaci mają problem z tym badaniem... Jak wygląda dokładnie to badanie oraz jak się przygotować  żeby wszystko było w bardzo dobrze?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 22, 2014, 15:51:36 »
Cytuj
Było już takie pytanie na tym forum. Jakbyś przeczytał nie tylko "niektóre wypowiedzi", a wszystkie to byś wiedział. Ewentualnie jest wujaszek Google.

Gdyby mi wyszukiwarka na tym forum działała to bym nie zadawał pytania... Pytam osób które przechodziły spirometrie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 17:16:25 wysłana przez piotr92strazak »
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 22, 2014, 16:30:19 »
Koledzy mam pytanie odnośnie spirometrii, czytając nie które wypowiedzi to kandydaci mają problem z tym badaniem... Jak wygląda dokładnie to badanie oraz jak się przygotować  żeby wszystko było w bardzo dobrze?
Było już takie pytanie na tym forum. Jakbyś przeczytał nie tylko "niektóre wypowiedzi", a wszystkie to byś wiedział. Ewentualnie jest wujaszek Google.

Ty kolego musisz mieć jakiś problem ze sobą. Napisałeś na tym forum 9 wiadomości z czego w siedmiu z nich zwracałeś innym uwagę że nie czytają wszystkich postów  tylko zadają pytania które już były   >< sam pytałeś o ortokorekcje, a jeśli się nie mylę, a nie mylę się na pewno, jej temat na forum był już wcześniej poruszany.  Także słabo przeleciałeś temat "wzroku".

Piotruś jeśli chodzi o spirometrie ja ja mialem robiona w OSP juz pare lat temu, ale wyglądało to miej więcej tak.
Aparat z rurka, na rurke zakładana dość szeroka końcówka którą łapiesz ustami. Na komende bierzesz maksymalny wdech i na komende z całej siły wypuszczasz powietrze, co ważne przerywasz dmuchanie w momencie gdy osoba badająca powie dość. I w tym ja miałem problem. Skoro mam w ustach końcówke o średnicy nie wiem około 2,5 cm to to powietrze "wypuszczam" w momencie, a osoba która mnie badała mówiła jeszcze jeszcze jeszcze, no ale co jeszcze jak juz powietrza nie miałem  :szalony: no i gdy na sile juz probowalem cos z siebie wydusic, lekko naprawde lekko zaciagałem powietrza a na komputerze odrazu wyskakiwał błąd i badanie trzeba było powtórzyć.

Ale tak jak mówię, ja to badanie miałem z 5 lat temu, może wtedy jeszcze nie umiałem tego zrobić :D

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 22, 2014, 17:32:42 »
DjDhan tak miałeś w OSP  -_- kandydat do PSP ma identyczne badanie tak jak opisał DjDhan czy całkiem inaczej to wygląda? Ja słyszałem że wygląda to tak Lekarz każe normalnie oddychać, potem nabiera się powietrza na 70 % i wypuszcza i od razu nabiera się na max i wypuszcza na max. I tak 3 razy. 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 22, 2014, 17:47:16 »
Gadałem już jakiś czas temu z chłopakami, którzy w ramach naboru byli na spirometrii i badanie wygląda normalnie :straz: a normalny przebieg badania jest opisany chociażby na wikipedii, a żeby bardziej to zobrazować: jutub.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 22, 2014, 20:53:08 »
Ja miałem spirometrie robioną to wyglądało to mniej wiecej tak: klamerka na nos, rurka do ust i oddycham sobie i na komende mocny wdech i wydech. Pani przeprowadzająca badanie dopingowała żeby jak najmocniej powietrze wypuszczać. Ogólnie nic trudnego tylko troche w gardle zasycha -_- Wg mnie jak się kilometr biega w dobrym czasie to spierometria formalność. Tu na forum wyczytałem, że chlopaki czasami po pare razy to badnie pow bo coś nie wychodzi i dmuchali aż do skutku wiec lekarze nie chcą na siłe nikogo udupić :wacko:(chyba..).
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:59:34 »
Koledzy mam pytanie odnośnie spirometrii, czytając nie które wypowiedzi to kandydaci mają problem z tym badaniem... Jak wygląda dokładnie to badanie oraz jak się przygotować  żeby wszystko było w bardzo dobrze?
Było już takie pytanie na tym forum. Jakbyś przeczytał nie tylko "niektóre wypowiedzi", a wszystkie to byś wiedział. Ewentualnie jest wujaszek Google.

Ty kolego musisz mieć jakiś problem ze sobą. Napisałeś na tym forum 9 wiadomości z czego w siedmiu z nich zwracałeś innym uwagę że nie czytają wszystkich postów  tylko zadają pytania które już były   >< sam pytałeś o ortokorekcje, a jeśli się nie mylę, a nie mylę się na pewno, jej temat na forum był już wcześniej poruszany.  Także słabo przeleciałeś temat "wzroku".
Nie wiem czy zauważyłeś, że chwilę później edytowałem post, bo przeczytałem do końca temat "Wzrok" i znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Od tej pory jak czegoś nie przeczytam do końca na tym forum to nie pytam, proste.

Offline boanerg20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #840 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:53:22 »
Witam, jak się ma sprawa z ortodontycznym aparatem na zębach? Czy dyskwalifikuje to kandydata podczas badań?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #841 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:58:15 »
Już mi się nawet nie chce rozpisywać. Krótko - nie.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #842 dnia: Styczeń 28, 2014, 17:39:00 »
aparat sam w sobie nie, zepsuty ząb tak
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 17:42:18 wysłana przez Radar »
Ne quid nimis

Offline Qiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #843 dnia: Styczeń 28, 2014, 21:45:23 »
Dyskwalifikowałyby Cię ewidentne ubytki...sam aparat nie. Przy zepsutym zębie wszystko bd zależało od stomatologa, albo puści, albo powie by takowy kandydat poszedł zrobić sobie tego zęba/y i wrócił ponownie, w końcu ma na badania miesiąc czasu...

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #844 dnia: Styczeń 28, 2014, 23:09:14 »
Zależy jeszcze ile ma się dokładnie ubytków... ktoś jak nie ma jednego zęba nie ma się co obawiać
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #845 dnia: Styczeń 29, 2014, 06:15:09 »
no nie do końca bo jak ktoś nie ma zębów to też nie ma możliwości żucia, wiec  - odpada :D

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #846 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:07:43 »
no nie do końca bo jak ktoś nie ma zębów to też nie ma możliwości żucia, wiec  - odpada :D
No tak  -_- tylko ja akurat mowie tutaj o braku jednego zęba  -_- za brak jednego zęba chyba się nie odpada, no chyba że ktoś nie ma połowy szczeki  :szalony:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #847 dnia: Styczeń 29, 2014, 15:56:31 »
Proszę o kontakt z osobą obeznaną w kwestii słuchu. Głuchy nie jestem, ale na badaniu nie do końca tak wychodzi...  :huh:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #848 dnia: Styczeń 29, 2014, 17:22:18 »
Proszę o kontakt z osobą obeznaną w kwestii słuchu. Głuchy nie jestem, ale na badaniu nie do końca tak wychodzi...  :huh:

Temat słuchu był poruszany kilka stron wcześniej. Nic więcej niż zostało tam napisane się nie wymyśli.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #849 dnia: Styczeń 29, 2014, 18:25:38 »
Dlatego osoby które miały podobny problem a są w SA/CS poprosiłem o kontakt na PW żeby nic zaśmiecać. forum.