Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961912 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #800 dnia: Styczeń 10, 2014, 22:04:37 »
W tej kwestii najlepiej zrobisz jak się udasz do laryngologa i on stwierdzi w jakim stopniu jest przegroda skrzywiona i czy trzeba pod nóż  :szalony:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #801 dnia: Styczeń 10, 2014, 22:56:33 »
W moim przypadku po zwykłej kontroli powiedzieli że jest lekko skrzywiona ale operacji nie wymaga, jak dodałem że chce iść do szkoły aspirantów psp i że na to zwracają lekarze uwagę od razu skierowali mnie do specjalisty na prywatną wizytę i 1,5 miesiąca później leżałem już na stole. Dziś mija 5 tygodniu po zabiegu - czuje się dobrze, ćwiczę już, biegam - OK!

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #802 dnia: Styczeń 11, 2014, 00:16:31 »
właśnie levvy tak sprawdzalem i nie jest az tak zle, tylko troche jest roznicy. ustaliłem wizyte do laryngologa zeby powiedzial co mysli.

Offline Kis!el

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #803 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:37:56 »
Witam Panowie! :)

Widzę, że przygotowania u sporej części z Was idą pełną parą- dobrze wiedzieć, że praca w PSP przyciąga w swoje szeregi ludzi "nie w ciemię bitych".

U mnie też tak jest- a właściwie to było. Chemia, dużo chemii, zacząłem ćwiczyć, w przyszłym tygodniu miałem mieć kontrolę na możliwość przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Wczoraj poszedłem na EKG, po którym nie spodziewałem się niczego szczególnego. Dostałem ładnego kopa, mówiąc kolokwialnie. Przerost lewej komory sercowej. Idę w przyszłym tygodniu na echo serca i tam wszystko się (prawdopodobnie) potwierdzi. Co tu dużo mówić- podłamałem się. Nie wyobrażam sobie pracy gdziekolwiek indziej, a SA PSP była moim życiowym celem. Rozporządzenie mówi jednak wyraźnie, że jestem niezdolny do służby.

Zapewne dowiem się wszyskiego od lekarza po badaniu,chciałem jednak Was zapytać- czy ktoś z Was/ Waszych znajomych miał taki problem? Czy da się to leczyć? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam i powodzenia w testach! :)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #804 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:16:42 »
Witam Panowie! :)

Widzę, że przygotowania u sporej części z Was idą pełną parą- dobrze wiedzieć, że praca w PSP przyciąga w swoje szeregi ludzi "nie w ciemię bitych".

U mnie też tak jest- a właściwie to było. Chemia, dużo chemii, zacząłem ćwiczyć, w przyszłym tygodniu miałem mieć kontrolę na możliwość przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Wczoraj poszedłem na EKG, po którym nie spodziewałem się niczego szczególnego. Dostałem ładnego kopa, mówiąc kolokwialnie. Przerost lewej komory sercowej. Idę w przyszłym tygodniu na echo serca i tam wszystko się (prawdopodobnie) potwierdzi. Co tu dużo mówić- podłamałem się. Nie wyobrażam sobie pracy gdziekolwiek indziej, a SA PSP była moim życiowym celem. Rozporządzenie mówi jednak wyraźnie, że jestem niezdolny do służby.

Zapewne dowiem się wszyskiego od lekarza po badaniu,chciałem jednak Was zapytać- czy ktoś z Was/ Waszych znajomych miał taki problem? Czy da się to leczyć? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam i powodzenia w testach! :)

Spokojnie ;)
Jeśli uprawiasz dużo sportu to masz prawdopodobnie "serce sportowca" ;)
Znajomy właśnie na EKG przy badaniach do SGSP miał taki problem i po echu serca wszystko jednak ok, ale również tak jak Ty osrany był  :gwiazdki:

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 11, 2014, 13:23:01 »
Przerost lewej komory może świadczyc o nadciśnieniu, lub o przebytej chorobie serca z tego co się orientuje..powiedział bym coś więcej na ten temat gdybyś pokazał mi wyniki badań i podstawowe parametry takie jak tętno ciśnienie..

Offline Kis!el

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 11, 2014, 17:26:02 »
Niestety nie mam możliwości zeskanować wyników badań- natomiast przy EKG tętno wyszło mi 83, a ciśnienie 120/65. Nic z tych rzeczy, o których piszecie nie ma miejsca- ani nie uprawiam sportów, ani nie chorowałem na serce.. cóż, dowiem się wkrótce. Jeśli jednak znacie jakieś skuteczne metody walki z tym, (o ile takowe istnieją) to proszę o informację. Z góry dzięki :)

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 11, 2014, 19:14:11 »

Moja rada: jesli macie lub mieliscie jakies urazy ,a ich nie widac.....to oficjalnie ich nie ma,a jesli cos widac to juz oni decyduja czy taki uraz czy wada przeszkadzaja w pelnieniu sluzby. generalnie waznejest ekg .
(sorki za literowki-nie moj komp)
Pozdrawiam

Właśnie co do tej rady, to mam wątpliwości. Ponieważ miałem artroskopię kolana i naderwane więzadło ACL i też nie raz się zastanawiałem czy to zatajać czy nie. Na dwóch komisjach do WATu podałem, że miałem zabieg itd. Owszem, zaczęli grzebać i dawać skierowania do kolejnych specjalistów, ale przeszło. Jednak to zależy od lekarza będącego w komisji.  W końcu jeśli powiem, że nie miałem nic z tych rzeczy, to ktoś może się potem do tego dogrzebać kiedyś tam w papierach, prawda?

Jeszcze jedno. Dobre ćwiczenie na spirometrię (jeśli ktoś się obawia), to po prostu butelka z wodą + słomka i dmuchanko.  :rofl: Mam zapalenie płuc właśnie i to testuję.  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 19:18:43 wysłana przez szymek2102 »
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 11, 2014, 21:21:13 »
PANY mam prośbę ogromną mógłby mi ktoś napisać listę badań które się przechodzi? Ponieważ w miare możliwości porobiłbym sobie i sprawdził czy jest ok. Byłbym wdzięczny bo jak jestem na komputerze to tylko pare minut i fajrant.

Szymon, a powiesz mi jakie miałeś objawy podczas tego zerwania wiązadła? Ja kiedyś bieglem na treningu boksu tajskiego i cos mi sie w kolano stało. Nie mogłem ani wyprostować ani maxymalnie zgiąć. po paru dniach jakoś ból ustał ale, gdy np siedzę na krześle jakiś czas i wstanę i będę próbował wyprostować nogę to jest taki ból pod rzepką i tak juz ok 3 miesięcy.

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 11, 2014, 23:09:34 »
Powiem Ci, że ciężko mi określić jakie były objawy. Jestem bramkarzem i gdy zaczynałem przygodę z piłką, to grało się na różnych boiskach, czesto po prostu piaskowych. To z tym więzadłem "wyszło" podczas operacji, bo nogę miałem stabilną podczas gdy ortopeda mnie badał. Ale bóle kolana były często, strzelanie pod rzepką itd. Generalnie myślę, że skoro trenowałeś tajski boks to lepiej to sprawdzić. Bo nie trudno uszkodzić sobie w takiej dyscyplinie więzadła. A może podczas biegu źle postawiłeś nogę i coś się stało? Lepiej to sprawdź, bo z kolanami nie ma żartów.
Pozdrawiam  -_-
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 11, 2014, 23:30:46 »
byłem u ogólnego dał mi recepte itp. Robiłem prześwietlenie i nie ma żadnych zmian kostnych. Dał mi skierowanie do chirurga ortopedy.
pozdrawiam :)

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 11, 2014, 23:41:34 »
Więzadeł nie zobaczysz na rtg. Ale ortopeda będzie wiedział lepiej jakie środki powziąć  -_-
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:22:10 »
byłem u ogólnego dał mi recepte itp. Robiłem prześwietlenie i nie ma żadnych zmian kostnych. Dał mi skierowanie do chirurga ortopedy.
pozdrawiam :)

Lepiej idź do dobrego ortopedy, porządnie badanie palpacyjne może wiele wykazać :) Jeżeli chodzi o okolicę kolana to lepiej zrobić tomograf i USG. Coś na ten temat wiem, bo jakiś czas temu miałem zwichnięcie rzepki III stopnia, niby średnio poważna kontuzja, tra lala la, ale po skierowaniu na USG właśnie i tomograf wyszło że również doszło do uszkodzeń więzadeł i mięśni brzuchatego i piszczelowego. Od zdarzenia minął rok, po katowaniu nóg na siłowni w ogóle kolana już nie odczuwam (chociaż początkowo ortopeda stwierdził że jest operacyjne). Mam nadzieję, że tego nie wywloką na komisji (a daj Boże żeby dojść do tego etapu... :poklon:)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #813 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:59:09 »
Znając Levy czas oczekiwania na niektóre badania to trzeba się modlić, by doczekał się tej tomografii przed komisją.  :rofl:
 A tak poważnie, nie lekceważ tego. Bo może wyjść faktycznie potem problem.  -_-

Wzmocniłeś Levy mięśnie i mówisz wszystko u Ciebie już z tym kolanem w porządku?
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #814 dnia: Styczeń 12, 2014, 02:00:47 »
Wzmocniłeś Levy mięśnie i mówisz wszystko u Ciebie już z tym kolanem w porządku?

Może nie tyle w porządku, co nie odczuwam go przy wysiłku, klęczeniu czy długotrwałym staniu; od czasu do czasu pobolewa na mocną zmianę pogody ale raczej nic poza tym -_-. Od czasu do czasu, jeżeli wiem, że staw może być narażony na jakieś gwałtowniejsze ruchy profilaktycznie zakładam stabilizator rzepki, jednak też niezbyt często, żeby się nie przyzwyczajać. Zwichnięcia mają to do siebie, że staw nimi dotknięty ma o wiele większą tendencję do podobnego urazu.
Chociaż jak po zdjęciu gipsu poszedłem na konsultację do (podobno) dobrego ortopedy, to dowiedziałem się tyle, że większą krzywdę wyrządziło mi "leczenie" niż sama kontuzja. Chirurg, który przyjął mnie po zdarzeniu, po punkcji założył mi longetę na 5 (sic!) tygodni. Pokuśtykałem z tym dziadostwem 3 i na szczęście chirurg, z którym miałem już wcześniej do czynienia, wrócił z urlopu i zalecił po konsultacji zdjęcie gipsu i zakup ortezy. Spadek masy mięśniowej w tej nodze straszny... Łydka objętościowo do tej pory jest mniejsza. Ruchomość stawu do stanu sprzed wypadku też trwała o wiele dłużej niż byłoby to w przypadku, kiedy ortezę nosiłbym od początku, bo jako że staw był w ogóle wyłączony, zakres ruchów wynosił około 15 stopni.

Połowa sukcesu po wypadku to trafienie na dobrego specjalistę - chirurga, ortopedę czy kogokolwiek innego jak i rehabilitanta, który odpowiednio będzie dobierał i intensyfikował ćwiczenia.

A jeśli chodzi o konkretne mięśnie, to skupiałem się na: prostym uda, obszernym przyśrodkowym, obszernym bocznym , piszczelowym przednim i strzałkowym długim - słowem: okalające rzepkę i odciążające ją.


PS
Znając Levy czas oczekiwania na niektóre badania to trzeba się modlić, by doczekał się tej tomografii przed komisją.  :rofl:
Ludki, oddawajcie krew! :tuba: Bliźnim w potrzebie pomożecie, a przy okazji po oddaniu kilku litrów kolejki nie będą was martwić. :straz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 02:04:20 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #815 dnia: Styczeń 12, 2014, 03:08:44 »
Ludki, oddawajcie krew! :tuba: Bliźnim w potrzebie pomożecie, a przy okazji po oddaniu kilku litrów kolejki nie będą was martwić. :straz:
Słuszna prośba. Sam oddaję, bo to naprawdę szczytny cel. A i nawet się zastanawiam, czy nie zapisać się jako potencjalny dawca szpiku.

A co do gipsu. Mój ortopeda, u którego się leczyłem (lekarz czołowego zespołu piłkarskiego na Pomorzu) powiedział mi wprost, że gips to najgorsze zło dla stawu. Nawet dostałem opr***, że kiedyś używałem opasek uciskowych na kolano - która mi de facto zmniejszała ból.   :fiuu:

Jazda na rowerze to miód dla kolan!
Ale to taki mały offtop.
Pozdrawiam.
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:18:08 »
Właśnie będę musiał zrobić USG.
ostatnio jezdzilem na rowerku stacjonarnym w domu i powiem ze na drugi dzien czulem mniejszy ból. staram sie nie przeciążać teraz kolana i łykam animal flexa na stawy + kompleks witamin i minerały. Czekam aż przestanie bo chciałbym pobiegać troszkę chociaż.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 12, 2014, 16:29:04 »
Właśnie będę musiał zrobić USG.
ostatnio jezdzilem na rowerku stacjonarnym w domu i powiem ze na drugi dzien czulem mniejszy ból. staram sie nie przeciążać teraz kolana i łykam animal flexa na stawy + kompleks witamin i minerały. Czekam aż przestanie bo chciałbym pobiegać troszkę chociaż.

Przy naruszonych więzadłach warto zainwestować w dobrą maść rozgrzewającą do stosowania przed treningiem.
Polecam maść Bengay - śmierdzi jak jasna cholera, ale rozgrzewa jak żadna inna  :wacko:
Oprócz tego Końska maść rozgrzewająca (Herbamedicus), ale Forte. Rozgrzewa również nieźle, a za wiaderko 500 mililitrowe płaci się coś koło 60 blaszek, więc tragedii nie ma.
Do tego przydałaby się maść z diclofenakiem lub ketoprofenem na bóle, do tego (przy wyraźnie odczuwalnym dyskomforcie) zażywałem diflofenac w tabsach, działał całkiem nieźle - aczkolwiek lekarz wypisał mi receptę na ten specyfik.
Warto też zaopatrzyć się przy okazji w wazelinę, w przypadku kiedy maść będzie działać zbyt intensywnie można ją zmieszać z wazeliną właśnie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 12, 2014, 21:27:17 »
Panowie, koledzy :) Wlasnie sie badam, szukam przyczyny bo od jakiegos czasu mialem okazje sprawdzac swoje cisnienie i okazalo sieze mam duze, nie takie jak trezba. Z lekarzem szukamy przechodzac rozne badania jaka jest tego przyczyna. Czy takie cos gdy wyjdzie mi ze trezba leki brac czy cos dyskwalifikuje mnie z bycia strazakiem ? Juz tyle w to zainwestowalem, zdrowa, wysilku, kasy(Ale tu juz nie o to  chodzi), wiec chyba zalamal bym sie gdyby to mnie dyskwalifikowalo.

maciek87

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 15, 2014, 00:10:30 »
jeśli się okaże że np.mam za wysoki cholesterol to wyznaczają mi drugie badanie czy jestem od razu skreślony?? i jak sie ma to z resztą badań?? dzięki za odpowiedź.

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 15, 2014, 19:25:29 »
pytamy bo nam zależy. Tobie to może wisieć bo może jesteś plecakiem i cie to nie obejmuje, wiec jak masz pierd**** swoje mądrości w temacie to lepiej wyjdź. Jak widać niektórzy z tego forum służą pomocą więc nie widzę nic złego w tym, że komuś potrzebującemu więcej informacji udzielą. Nie każdy ma znajomych w PSP, i wie co z czym sie je. fart

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 15, 2014, 20:52:18 »
Nie mam znajomych w PSP tylko po prostu mnie denerwuje pytanie o to samo tysiące razy zamiast przeczytać temat od początku do końca ze zrozumieniem.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 15, 2014, 22:48:32 »
pytamy bo nam zależy. Tobie to może wisieć bo może jesteś plecakiem i cie to nie obejmuje, wiec jak masz pierd**** swoje mądrości w temacie to lepiej wyjdź. Jak widać niektórzy z tego forum służą pomocą więc nie widzę nic złego w tym, że komuś potrzebującemu więcej informacji udzielą. Nie każdy ma znajomych w PSP, i wie co z czym sie je. fart

Jak Ci tak bardzo zależy to idź do specjalistów z MSW, oni Cię dokładnie zbadają i powiedzą na czym stoisz. Na forum to tylko gdybanie  :szalony:
A na innych użytkowników się nie rzucaj, bo lenistwo źle świadczy o osobie.
Mnie nikt sensownej odpowiedzi nie podał na temat żylaków także jadę 30 stycznia do lekarza na konsultacje aby rozwiać wątpliwości.
Także: krzywa przegroda->prostowanie
słabo widzisz->korekta laserowa/ortosoczewki
słabo słyszysz->można oszukać audiogram
W razie pytań odpowiadasz że jesteś zdrowy i nic Ci w przeszłości nie dolegało.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 15, 2014, 22:58:54 »
słabo słyszysz->można oszukać audiogram

Jak można oszukać audiogram i na czym to polega? Słucham mam chyba sprawny raczej ale pytam z ciekawości..

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 15, 2014, 23:08:29 »
pytamy bo nam zależy.
Pytacie, bo nie chce Wam się pójść do przychodni i zarejestrować się do specjalisty

Tobie to może wisieć bo może jesteś plecakiem i cie to nie obejmuje, wiec jak masz pierd**** swoje mądrości w temacie to lepiej wyjdź.
Daruj sobie takie teksty... :milcz:

Nie każdy ma znajomych w PSP, i wie co z czym sie je.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do pobliskiej JRG i popytać chłopaków z ostatnich naborów, jak to wszystko wygląda.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.