Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961910 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #775 dnia: Grudzień 13, 2013, 13:03:24 »
Jakie badania polecacie jeszcze zrobić przed lekarzem w SA? Na czym można jeszcze odpaść? Specjalnie chcę iść do lekarza MSW ale termin na luty dopiero a z tego co czytam to nie ma pewności co powie lekarz więc chyba pójde do zwykłego laryngologa nie z MSW i od razu biore zabieg (kiedyś miałem troche skrzywioną przegrodę nie iwem jak teraz) ale wole nie ryzykować

krew, mocz, laryngolog, okulista, stomatolog no i można przejrzeć sobie tą tabelę.

Zobaczymy co wyjdzie w moim przypadku na wizytach kontrolnych u lekarzy... Chociaż "jakby co" to moim przypadku dobre jest to, że kolejki na zabiegi czy usługi w ogóle w placówkach, które mają podpisany kontrakt z NFZ mnie nie obchodzą (:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2013, 13:07:29 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #776 dnia: Grudzień 13, 2013, 13:44:33 »
krew, mocz, laryngolog, okulista, stomatolog

Zobaczymy co wyjdzie w moim przypadku na wizytach kontrolnych u lekarzy... Chociaż "jakby co" to moim przypadku dobre jest to, że kolejki na zabiegi czy usługi w ogóle w placówkach, które mają podpisany kontrakt z NFZ mnie nie obchodzą (:

Jak miałem robione badania lekarskie przed szkolenie podstawowym OSP to miałem krew, mocz, okulistę, laryngologa, psychologa, spirometrie, ekg ale o stomatologu nie słyszałem - co trzeba sprawdzić? Mieć zdrowe zęby czy krzywy zgryz dyskwalifikuje:D?

Ktoś z rodziny w służbie zdrowia? Ja takie badania jak ekg, spirometria czy inne robię u mamy w pracy która jest pielęgniarką:)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #777 dnia: Grudzień 13, 2013, 16:11:40 »
Stomatolog w przypadku kiedy masz rażące problemy z zębami typu:  przesadnie zepsute, zgnite lub poważnie zdeformowany zgryz. Małe dziurki raczej nie powinny byc przeszkodą :szalony:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #778 dnia: Grudzień 13, 2013, 16:42:26 »
Ktoś z rodziny w służbie zdrowia?

Zasłużony HDK ;)

A do stomatologa i tak na przegląd idę, bo słyszałem, że do ubytków w zębach na przykład się mogą przyczepić, aczkolwiek nie wiem ile w tym prawdy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #779 dnia: Grudzień 13, 2013, 17:01:53 »
Jeżeli masz wielkie ubytki i kompletnie zaniedbane zęby to mi osobiście było by wstyd pokazać zęby  :milcz:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #780 dnia: Grudzień 14, 2013, 16:36:09 »
cześć ;) interesuje mnie, czy dla ludzi z gronkowcem złocistym w nosie jest ryzyko odrzucenia na komisji lekarskiej?

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #781 dnia: Grudzień 29, 2013, 19:57:53 »
Za to moje pytanie brzmi czy implant zęba może w jakiś sposób przekreślić moje szanse na pracę, chodzi tutaj konkretnie o dwa zęby rozmieszczone po ubu stronach górnej szczęki

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #782 dnia: Grudzień 29, 2013, 20:10:40 »
cześć ;) interesuje mnie, czy dla ludzi z gronkowcem złocistym w nosie jest ryzyko odrzucenia na komisji lekarskiej?
Do dobrego laryngologa idz i jest dobrą maść mój ojciec 3 miesiące ją stosował i sie pozbył tego badziewa. Jak znajde moze recepte albo nazwę tej maści to ci wyśle.

Offline fcbdz19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #783 dnia: Grudzień 30, 2013, 14:23:57 »
Za to moje pytanie brzmi czy implant zęba może w jakiś sposób przekreślić moje szanse na pracę, chodzi tutaj konkretnie o dwa zęby rozmieszczone po ubu stronach górnej szczęki

W tym roku dostałem się do CSPSP. Do testów uczyłem się z myślą, że nie przejdę stomatologa, bo miałem podobny problem.
W kwietniu miałem wwiercany implant dolnej jedynki, a 4 dni przed badaniami zakładaną koronę, która była założona tymczasowo i mogła odczepić się podczas badań i nie do końca to się zagoiło :D Podczas zakładania implantu uszkodzili mi drugą jedynkę, którą miałem leczoną kanałowo. Dodatkowo mam porcelanową koronę górnej jedynki na sztyfcie ze złota, ułamaną większość górnej dwójki, mleczną czwórkę i 3 zęby leczone normalnie, jeszcze do tego lekko krzywy zgryz, bo przez niego sobie wybiłem za młodu zęby. Więc miałem powody do obaw, a obyło się bez problemów i dentysta wystawił pozytywną opinię. W jamie ustnej mam: porcelanę, cyrkon, tytan, złoto... jeszcze chyba brakuje tylko izotopów bizmutu i uranu, więc bez obaw. :D

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #784 dnia: Grudzień 31, 2013, 10:58:57 »
dzięki bardzo pocieszające :) w porównaniu z tobą nie wypadam tak zle..oczywiście bez urazy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 11:02:08 wysłana przez Miodziomm »

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #785 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:26:32 »
Nie wie może ktoś bądź sam był przypadkiem, który ma lordozę ? Jest to łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę brzuszną. W Rozporządzeniu MSWiA nie znalazłem żadnych konkretnych info, a chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś to miał, a dostał się na szkołę.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #786 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:37:03 »
Lordozę ma każdy człowiek ze zdrowym kręgosłupem  :szalony:
Określ czy masz hiper czy zanik?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 15:40:46 wysłana przez Basior7776 »

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #787 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:08:29 »
hiper, dot. odcinka lędźwiowego.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #788 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:19:57 »
Ja miałem zanik, miesiąc intensywnych ćwiczeń dzień w dzień i po problemie ;)
Pójdź do dobrego fizjoterapeuty i on Ci doradzi co i jak :)

Offline Raticate616

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #789 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:45:24 »
cześć ;) interesuje mnie, czy dla ludzi z gronkowcem złocistym w nosie jest ryzyko odrzucenia na komisji lekarskiej?
Do dobrego laryngologa idz i jest dobrą maść mój ojciec 3 miesiące ją stosował i sie pozbył tego badziewa. Jak znajde moze recepte albo nazwę tej maści to ci wyśle.

byłbym wdzięczny za nazwę ;)

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #790 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:36:37 »
Ja miałem zanik, miesiąc intensywnych ćwiczeń dzień w dzień i po problemie ;)
Pójdź do dobrego fizjoterapeuty i on Ci doradzi co i jak :)

Dzięki kolego trochę mnie pocieszyłeś :P Choć i tak wydaję mi się że łatwiej skorygować zanik niż hiperlordozę. W najbliższym tygodniu jednak poszukam dobrego fizjoterapeuty i tak jak mówisz będzie wiadomo wszystko na 100%. Jestem jeszcze ciekaw jak sami lekarze na badaniach na to patrzą(Jeśli nie zostanie to do końca skorygowane) czy uważają to za znaczne upośledzenie ustroju czy też przepuszczają osoby z takim problemem jako zdolne  :huh:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 01, 2014, 12:34:06 »
Jeśli mieszkasz gdzieś na południu (podkarpacie, małopolska) to polecam tego pana kazimierzopiela.pl
Ja rehabilitowałem się u dr. Drużbickiego w Rzeszowie, również bardzo dobry fachowiec :)

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:23:40 »
Jak sprawa wyglada u dermatologa. Jesli mam male plamki łuszczycy to da sie przejść czy obrazu niezdolny.  Mial ktos podobny przypadek albo słyszał ?

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 08, 2014, 22:39:21 »
w rozporządzeniu masz o tym. ktos dal lika wcześniej.

A wiecie jak jest z płaskostopiem??

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 09, 2014, 08:46:24 »
Jak sprawa wyglada u dermatologa. Jesli mam male plamki łuszczycy to da sie przejść czy obrazu niezdolny.  Mial ktos podobny przypadek albo słyszał ?

Ogólna zasada i lekazy to: jestem zdrowy nic mi nie jest nie było :) u  mnie z dermatologiem bylo tak, weszłem kazał zdjąć podkoszulke i sie odwuucic i tyle.

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 09, 2014, 11:56:35 »
Jak sprawa wyglada u dermatologa. Jesli mam male plamki łuszczycy to da sie przejść czy obrazu niezdolny.  Mial ktos podobny przypadek albo słyszał ?

Ogólna zasada i lekazy to: jestem zdrowy nic mi nie jest nie było :) u  mnie z dermatologiem bylo tak, weszłem kazał zdjąć podkoszulke i sie odwuucic i tyle.
Dzięki za odpowiedź, mam śladowe ilości tego często nie mam w ogóle, ale lepiej wiedzieć wcześniej czy to nie jest przeszkoda. Żeby nie starać się a później nagle dziękujemy i pozamiatane.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:57:28 »
A wiecie jak jest z płaskostopiem??

A to płaskostopie to upośledza Twoją sprawność ruchową? Odczuwasz ból przy dłuższym staniu czy chodzeniu/bieganiu? Jeśli tak to może być to problem i to dosyć poważny, ba, nawet powód do odrzucenia (na komisji wojskowej dawali za to D). Jeżeli natomiast nie przekłada się to na Twoją ogólną sprawność to nie jest to problem do odrzucenia. Z resztą wystarcz poczytać te tabelki, i wszystko jest jasne. 
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 10, 2014, 15:38:54 »
nie, nie :) wszystko OK tylko po prostu je mam. Na komisji dali mi A tylko dopisali ze mam płaskostopie. I tyle :) czytałem właśnie tabelke ale chcialem od was uslyszec ;)

a chciałem zapytać was jeszcze o przegrode, bo mam krzywą ale gdy nie mam kataru i mam czysty nos to tylko czuje nie wielka roznice przy wciąganiu powietrza przez jedną dziurke. Odrzucą czy prostować?

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 10, 2014, 18:16:11 »
Krzywa przegroda - odpadasz, rób zabjeg jak najszybciej :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:25:38 »
Krzywa przegroda - odpadasz, rób zabjeg jak najszybciej :)

I tak i nie, bo zależy w jakim stopniu ta przegroda jest zdeformowana  i czy przeszkadza w oddychaniu czy nie  -_- komisja jest o tyle specyficzna, że zbyt wiele zależy od lekarzy - jeden może cię przepuścić, a inny skreślić na tej samej rzeczy.
Prosty test: zatkaj jedną dziurkę od nos i dmuchnij z całej siły, potem zatkaj drugą i dmuchnij ponownie. Jeśli nie czuje większej różnicy, to najprawdopodobniej nie będzie to problem na komisji.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.