Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961979 razy)

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #675 dnia: Październik 09, 2013, 16:53:04 »
Z tymi lekarzami to jest różnie, jedni mówią że nie lubią uwalać ludzi, inni że uwalają za byle co... Ja też byłem u laryngologa w MSWiA i powiedział, że nie ma problemu lecz nie wiem na kogo trafię jeżeli dojadę z rekrutacją na badania lekarskie. A to by była już patologia, że byłeś u ich lekarza na badaniach i mówił, że nie ma przeciwwskazań a tu jakiś inny Cię uwali... no nie chcę mi się wierzyć w takie coś ale jak wiadomo różnie to bywa.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #676 dnia: Październik 09, 2013, 17:26:08 »
I co Arni tez sie piszesz na operacje?

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #677 dnia: Październik 09, 2013, 18:11:57 »
Ze mną jest taki problem, że mi jakoś specjalnie ta przegroda nie dokucza, to samo powiedział ten doktorek, że mi nie jest potrzebna operacja. Myślę, że pójdę do innego laryngologa i zasięgnę jego opinii a jak się uda to najlepiej na jakimś piśmie czy coś żeby było jakieś zabezpieczeni. Z drugiej strony, cholera panowie czy ja zbytnio nie dramatyzuję? Tak to jest jak się słucha multum historyjek o tej komisji lekarskiej...

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #678 dnia: Październik 09, 2013, 22:37:51 »
Jeśli nabór jest na stanowisko np. ratownik, czy ratownik-kierowca. Myślę że nie interesuje Cię nabór na informatyka, czy kogoś tam jeszcze, tylko na strażaka biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, więc jeśli jakieś choroby wykluczają Cię do aspirantki to w przypadku naboru z ulicy będzie tak samo.


no ale właśnie nie wiem, czy te choroby mnie wykluczają... nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Chodzi mi o to, że mam szpotawość kolan i płaskostopie, czytałem rozporządzenie komisji MSWiA ale nic z niej nie mogę ogarnąć na temat moich chorób i z tego powodu chcę od Was się dowiedzieć czy dostanę się czy nie.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #679 dnia: Październik 09, 2013, 23:08:52 »
Jeśli nabór jest na stanowisko np. ratownik, czy ratownik-kierowca. Myślę że nie interesuje Cię nabór na informatyka, czy kogoś tam jeszcze, tylko na strażaka biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, więc jeśli jakieś choroby wykluczają Cię do aspirantki to w przypadku naboru z ulicy będzie tak samo.


no ale właśnie nie wiem, czy te choroby mnie wykluczają... nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Chodzi mi o to, że mam szpotawość kolan i płaskostopie, czytałem rozporządzenie komisji MSWiA ale nic z niej nie mogę ogarnąć na temat moich chorób i z tego powodu chcę od Was się dowiedzieć czy dostanę się czy nie.

To najlepiej zrobisz jak udasz sie do doktora a nie będziesz się leczył tu na forum. Nikt z nas nie jest lekarzem więc pewności nie bedziesz miał jak ktoś Ci napisze, że komisje przejdziesz. Drukuj ustawe i do przychodni żebyś do nikogo później pretensji nie miał.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 10, 2013, 02:06:36 »
Nie chce się leczyć na forum, po prostu pytam czy moje choroby wykluczają mnie na stałe.
Przecież są rzeczy (choroby), które z automaty odrzucają nas, a są choroby, które jak się ogarnie, da pozytywny efekt przed komisją.
Nie chodzi mi to, np. że lekko ktoś ma ciśnienie podwyższone i coś jeszcze z drobniejszych rzeczy. Trafia do jakiegoś przedziału pkt i udaje mu się przejść przez komisje. A są takie choroby, gdzie od razu jesteś skreślony. O to mi chodzi, a do takich rzeczy nie trzeba chyba być lekarzem, żeby wypowiedzieć się?
Drukować rozporządzenie komisji i do rodzinnego, a on coś pomoże/skieruje dalej?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 10, 2013, 04:10:56 »
Jeśli nabór jest na stanowisko np. ratownik, czy ratownik-kierowca. Myślę że nie interesuje Cię nabór na informatyka, czy kogoś tam jeszcze, tylko na strażaka biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, więc jeśli jakieś choroby wykluczają Cię do aspirantki to w przypadku naboru z ulicy będzie tak samo.


no ale właśnie nie wiem, czy te choroby mnie wykluczają... nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Chodzi mi o to, że mam szpotawość kolan i płaskostopie, czytałem rozporządzenie komisji MSWiA ale nic z niej nie mogę ogarnąć na temat moich chorób i z tego powodu chcę od Was się dowiedzieć czy dostanę się czy nie.


shaolin Piszesz, że masz problemy ze szpotawością kolan i płaskostopiem, ale nikt nie wie w jakim stopniu. Nawet jeżeli nam to napiszesz, to i tak najprawdopodobniej nikt Ci nie pomoże. Nie znamy się na tym, a po co masz żyć w przekonaniu, że wszystko masz okej, lub też nie. Weź rozporządzenie, idź do jakiegoś lekarza najlepiej z MSWiA i on Ci powie, czy przejdziesz badania, czy też nie.

Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że z płaskostopiem, oraz szpotawością można dostać się do straży. Przynajmniej z tego co patrzyłem do rozporządzenia.
 :straz:

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 10, 2013, 08:22:04 »
Panowie zaczekajcie do końca lipca na te pytania. Jak się dostaniecie to będziecie znać wszystkie odpowiedzi. O ile się dostaniecie... bo z reguły najtrudniej przejść testy pisemne :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 10, 2013, 10:16:38 »
Najtrudniej mają Ci którzy liczą na szczęście :p lepiej chuchac na zimne i przygotować sie i zbadać dokładnie :) 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 25, 2013, 21:24:30 »
Czy jesli rok temu mialem badania psychologiczne z wynikiem pozytywnym lecz z braku wakatu nie zostalem skierowany na komisje mswia to teraz gdy bede mial psychologa w tym samym miejscu wspominac cos ? Moge liczyc na jakkas tarfye ulgowa :) ..?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 26, 2013, 14:21:23 »
Prawdopodobnie nie będziesz miał żadnej taryfy ulgowej. Badanie psychologiczne przechodzi się za każdym razem chcąc dostać się do straży. Nikt nie wystawia Ci kwitu, że już przechodziłeś dane badanie i, że jesteś w dalszym ciągu zdolny do służby w PSP.
Podobnie jest z innymi badaniami..., przez rok może się dużo w danym człowieku zmienić.
 :straz:

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 30, 2013, 16:00:44 »
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050
Status aktu prawnego:uznany za uchylony
Witam! Czy może ktoś podać najnowsze rozporządzenie w sprawie wymagań w zakresie warunków fizycznych i psychicznych dla strażaków w sluzbie kandydackiej ??? Pozdrawiam :-)

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 30, 2013, 16:34:33 »
gdzie TY to widzisz że uchylono?

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 30, 2013, 17:10:03 »

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 30, 2013, 17:17:11 »
heh... za późno o kilka miesięcy :) może akurat coś się zmieni ale na lepsze..

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 30, 2013, 17:27:25 »
to chyba jakas sciema, znaczy sie ,ze .. ?

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 30, 2013, 20:18:15 »
heh... za późno o kilka miesięcy :) może akurat coś się zmieni ale na lepsze..

Mam nadzieje :) a zwlaszcza §13 !

Karolu możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?  ^_^

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 30, 2013, 20:23:01 »
heh... za późno o kilka miesięcy :) może akurat coś się zmieni ale na lepsze..

Mam nadzieje :) a zwlaszcza §13 !

Karolu możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?  ^_^

Co dokladnie uchylono, to jakas prawda? czy "bujda'

Offline tomekkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #693 dnia: Listopad 09, 2013, 20:22:14 »
Witam. Chodzę do 3 gim i planuję po liceum startować do CSPSP. Zacząłbym się przygotowywać już powoli sprawnościowo i przykładał się szczególniej do chemii i fizyki. Mam jednak lekką kifozę i lordozę, a po przeczytaniu wykazu chorób nie wiem, czy sobie odpuścić czy jednak byłbym zdolny. Miał ktoś podobną sytuację z kręgosłupem? Jak poszło na badaniach?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #694 dnia: Listopad 09, 2013, 20:55:40 »
Kifozę i lordozę każdy ma, to naturalna krzywizna kręgosłupa :P
Tobie chodzi o odmianę hiper owych krzywizn. W ciągu trzech lat będziesz mógł spokojnie zniwelować skrzywienia ;)
Ja miałem zanik lordozy lędźwiowej i w ciągu pół roku dzięki ćwiczeniom na mięśnie pleców i rozciąganiem mięśni brzucha naturalna krzywizna powróciła ;)
Pójdź do jakiegoś dobrego fizjoterapeuty i on Ci odpowiednio doradzi ;)

tomoatomo

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #695 dnia: Listopad 12, 2013, 22:40:53 »
heh... za późno o kilka miesięcy :) może akurat coś się zmieni ale na lepsze..

Mam nadzieje :) a zwlaszcza §13 !

Karolu możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?  ^_^

Co dokladnie uchylono, to jakas prawda? czy "bujda'

Źle zrozumieliście kolegę,nie spinajcie się, chodzi o to ze to jest od dawna uchylone w 2005 ale tak na prawdę nie ma innego :P, na sejm.gov ten jest jedyny i wynika z na to że on obowiązuje.
Na prawdę myśleliście że politykom chce się takimi rzeczami zajmować ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2013, 22:57:18 wysłana przez tomoatomo »

Damian-kg

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #696 dnia: Listopad 14, 2013, 01:19:37 »
Koledzy mam pytanie, w dzieciństwie miałem przepukline, jestem alergikiem, miałem wyciętą łękątke w kolanie i mam lekkie skrzywienie kręgosłupa ,  czy to wszystko mnie skreśla w trakcie badań przez komisje??

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #697 dnia: Listopad 14, 2013, 15:58:50 »
przepuklina - raczej nie. Jeżeli nie masz dolegliwości z tym związanych obecnie i specjalnych zalecen ograniczających pracę podejmowaną przez Ciebie to nie powinno być z tym problemu
alergik - zależy na co jesteś uczulony, jak się to objawia i na ile intensywne te objawy są
wycięta łękotka w kolanie - nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Jeśli są z tym zzwiązane jakieś niestabilności stawu to może być to problemem
lekkie skrzywienie kręgosłupa - jeżeli nie masz innych dolegliwości z tym związanych, np. bóle pleców, i skrzywienie jest rzeczywiście lekkie to również nie powinno to być problemem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Damian-kg

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #698 dnia: Listopad 15, 2013, 01:43:51 »
Dzięki kolego za żetelną odpowiedź ^_^ ^_^

Sam niewiem, pracuje obecnie w niemczech na stałe , i nie chce żucać pewnej pracy , porzucać mieszkania , przyjeżdżać do polski i przez 4 miesiące się intensywnie uczyć i przygotowywać do sprawnościówki tylko potem aby usłyszeć na komicji "niezdolny" przez to i tamto..... muszę się dobrze zastanowić :gwiazdki:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #699 dnia: Listopad 15, 2013, 08:01:34 »
alergik - zależy na co jesteś uczulony, jak się to objawia i na ile intensywne te objawy są

Skoro ja jestem alergikiem i jestem uczulony na kurz domowy i pyłki a w okresie letnim mam taki okres że kicham i mam zaczerwienione oczy i muszę lykac tabsy to czy lekarz może mnie w takim przypadku nie dopuścić do służby?  Nawet jeśli miałem odczulanie ( dobrych kilka lat w tył) ?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”