Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961896 razy)

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:01:03 »
Jeśli dostaniesz orzeczenie od komisji o niezdolności do służby, to jedynie Cię ratuje odwołanie. Dlatego jak będzie coś nie tak, to lepiej powiedzieć lekarzowi, żeby nic na razie nie wpisywał w kartę o ile będzie taki uprzejmy. Po odwołaniu dostajesz kolejny termin do tego lekarza, który Cię uwalił, o ile odwołanie będzie pozytywnie rozpatrzone.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:05:32 »
Jest jakiś określony czas?

Offline jiray

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 21, 2013, 14:08:40 »
Witam. Jestem kierowcą- ratownikiem w OSP od 3 lat. Mam 30 lat, kurs podstawowy I i II OSP, kurs techniczny i kpp. Staram się dostać do PSP. Mam wadę wzroku -1.5 dioptrii na każdym oku, test isichary ( cyferki kolorowe) to różnie ale nie jestem daltonista bo lampę wilczka przechodze pozytywnie( lampa pokazująca czerwony, zielony i żółty) Mialem też operację barku po nawykowym zwichnięciu. Blizna na barku jest widoczna ale nie jakoś specjalnie. Czy mam szansę przejść badania lekarskie czy z góry jestem skazany na porażkę. Dziękuję za odpowiedź.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 21, 2013, 22:58:42 »
z uwagi na wzrok na obecna chwile jesteś skazany na porażkę bo nie przeczytasz bez soczewek ani okularów drugiej od dołu linijki tekstu. w tej sytuacji ratuje Cie ortokorekcja albo laser.

Offline endomondo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 22, 2013, 15:58:32 »
Cześć Wszystkim,
ostatnio przy okazji badania kręgosłupa wykryto u mnie dyskopatię odcinka szyjnego. Polega to na tym, że dwa kręgi są ze sobą na stałe zrośniete. Przy dotykaniu czuć to zrośnięcie. Jest to schorzenie od urodzenia na które nikt nie miał wpływu oprócz rodziców;) Uraz ten jak wyczytałem może w przyszłości być powodem bólu głowy, nudności itp. Moje pytanie jest nastepujące czy komisja może mnie przepuścić z powodu tego schorzenia?? Czy wogóle się przyznać do tego podczas badania.
Z góry dzięki za odpowiedz

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:04:54 »
Witam. Kiedyś już pytałem o ciśnienie tu na forum ale chciałbym ponowić moje pytanie. Jak jest z ciśnieniem u lekarza? Czytałem po internecie (głownie pisali o policji) ze ciśnienie powyżej 130/90 dyskwalifikuje. Może ktoś już był na komisji i pamięta jakie mu wyszło? I jak na to patrzyli jeśli było za wysokie? Bardzo zależy mi na waszych odpowiedziach...bo jeślibym miał odpaść na takim czymś to może szkoda czasu tracić na przygotowania. Dodam, że ciśnienie mi wyskakuje bardzo różne ale przeważnie 120-140 a to drugie 55-75. Pozdrawiam serdecznie.

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:13:14 »
Mam to jeszcze przed, ale zawsze możesz powiedzieć, że to nerwy ;)
Jeśli to odpowiedź do mojego pytania to troszku nie rozumiem. Co masz jeszcze przed?

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 25, 2013, 08:50:29 »
Tam nerwów nikt nie uwzględnia przy badaniach ;) Po zmierzeniu ciśnienia powiedziałem, że to z nerwów to mi lekarz odpowiedział: "to z jakim cisnieiem będzie Pan jeździł do akcji?" i po gadce było :D

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 25, 2013, 15:00:26 »
Cytuj
Tam nerwów nikt nie uwzględnia przy badaniach  Po zmierzeniu ciśnienia powiedziałem, że to z nerwów to mi lekarz odpowiedział: "to z jakim cisnieiem będzie Pan jeździł do akcji?" i po gadce było.
Tzn jakie Ci cisnienie wyszło? i od razu Cie zdyskwalifikowali?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 16:19:37 wysłana przez robn »

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 25, 2013, 15:38:55 »
Nie zdyskwalifikowali, ale chodziło mi o to, że nikt cie nie bedzie głaskał po głowie i dawał cukierki jak małemu dziecku żebyś się uspokoił.

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 25, 2013, 16:54:50 »
Nie zdyskwalifikowali, ale chodziło mi o to, że nikt cie nie bedzie głaskał po głowie i dawał cukierki jak małemu dziecku żebyś się uspokoił.
aha rozumiem. ale przyjeli Cie? jakie Tobie wyszło?

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 25, 2013, 17:14:30 »
Lekarz powiedzial, że sie w zmiescilem w widełkach i tyle ;)

Offline Bart94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 26, 2013, 15:36:56 »
Mam pytanko do osób, które przeszły już komisję w ostatnich latach. Musieliście brać ze sobą jakąś dokumentację medyczną? Czy o przeszłość pytają i wierzą na słowo?

Ponawiam pytanie... Jakie papiery/archiwa medyczne musieliście brać na komisję MSWiA?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 02, 2013, 11:11:48 »
Czy kat. zdrowia D (z wojska) powoduje, że nie mogę się dostać do PSP (szkoła, nabór z ulicy)??
Czy ktoś może mi wskazać ustawę, gdzie taki zapis może się znajdować??
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 2 listopada 1995 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych. - tu nic nie znalazłem.
Badania przeprowadzają komisje MSW, więc chyba ich nie obchodzi kategoria z MON ? Czy może ktoś potwierdzić?
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 11:26:25 wysłana przez FireMan94 »

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 02, 2013, 14:52:17 »
W czasie składania dokumentów wymagane jest ksero książeczki wojskowej z widoczną kategorią zdrowia, więc jak myślisz czy widząc Twoją kat. komisja(komisja rekrutacyjna) skłonna będzie aby Cię przyjąć? Kiedyś gdzies czytałem, że kat można zmienic stając ponownie na komisji MON, ale pytanie jest dlaczego masz kat D? Ściemniałeś czy jesteś/byłeś chory? (nie odpowiadaj bo mnie to nie interesuje ;) )

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #540 dnia: Maj 02, 2013, 17:45:37 »
Witam. Mam pytanie, jeżeli nosze okulary to jestem natomiast odrzucony przez lekarzy ??

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #541 dnia: Maj 02, 2013, 17:58:56 »
A jaką masz wadę?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #542 dnia: Maj 02, 2013, 18:45:16 »
Przecież bardzo dużo osób robi laserową korekcję wady wzroku, więc kat. D z powodu wady wzroku po zrobieniu korekcji nie powinna być przeszkodą w dostaniu się do PSP...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #543 dnia: Maj 02, 2013, 19:01:00 »
Nie wiem w ogóle dlaczego D ma być z powodu wzroku. U mnie mają -5 i kat. A.

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #544 dnia: Maj 02, 2013, 19:17:44 »
Ja nosze okulary+ , a z tego co pamietam mam wade +3 to raczej mnie dyskwalifikuje czy nie ??

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #545 dnia: Maj 02, 2013, 23:35:54 »
"raczej" tak

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #546 dnia: Maj 03, 2013, 12:35:57 »
To jaki trzeba mieć zakres ??

frosowsky

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #547 dnia: Maj 03, 2013, 13:38:42 »
z tego co czytałem w przepisach do 0.8 D.. Ja na szczęście o to martwić się nie muszę, sam lekarz powiedział mi, że aby się dostać trzeba mieć nieskazitelny wzrok, cóż się dziwić.. taka praca.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #548 dnia: Maj 03, 2013, 13:43:31 »
Praca, pracą, ale od czego są soczewki. Nawet widziałem podchorążego sgsp w okularach  :fiuu:

frosowsky

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #549 dnia: Maj 03, 2013, 13:45:31 »
Wiem tylko jak jest w wymaganiach, dużo zależy też od samego lekarza. I jak się z nim rozmawia, cóż tu się oszukiwać.