Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961923 razy)

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 26, 2013, 00:04:11 »
Czyli krzywa, ale w pełni drożna przejdzie?

Ja miałem krzywą ale była drożna a lekarz i tak zalecił zabieg. Chyba lepiej zrobić bo co lekarz to inaczej..
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 26, 2013, 08:44:31 »
A lekarze mają wgląd w historie naszych chorób?

Offline Kubus3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 26, 2013, 09:02:52 »
nie mają wglądu tylko sie pytają Ciebie o przebyte choroby, złamania itp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 09:10:27 wysłana przez Kubus3 »

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 26, 2013, 10:11:08 »
Płaskostopie niby miałem jak byłem mały, a później mi powiedzieli, że nie mam i już sam nie wiem :) Postaram się o skierowanie do laryngologa żeby zobaczył jak to jest z tą moją przegrodą. Dzięki

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 26, 2013, 11:53:02 »
Płaskostopie niby miałem jak byłem mały, a później mi powiedzieli, że nie mam i już sam nie wiem :) Postaram się o skierowanie do laryngologa żeby zobaczył jak to jest z tą moją przegrodą. Dzięki

doszukaj się nazwiska lekarza który bada strażaków w szpitalu MSW czy innej placówce i udaj się właśnie do niego. W moim mieście 2 laryngologów mi powiedziało że "najprawdopodobniej" będę musiał operować nos. Nie dawało mi to jednak spokoju, bo kurde oddycham normalnie i nie mam żadnych nie drożności. Poszedłem prywatnie do lekarza, który bada przyszłych stażystów do PSP. Co prawda zapłaciłem 90 zł za 3 min wizyty jednak Pani powiedziała mi, że niby mam jakiś "kolec" jednak nie przeszkadza mi on w niczym, i nie widzi żadnych przeciwwskazań do pełnienia służby... Także zaoszczędziła mi rocznego czekania w kolejce na zabieg no i sporo bólu z nim związanego...
 

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 26, 2013, 13:32:25 »
Też miałem tzw. kolec ale u mnie bez operacji się nie obeszło. No chyba, że lekarz chciał na mnie zarobić. :P
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline MadJack

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 26, 2013, 14:38:51 »
Witam!
   Otóż mam lekko skrzywioną przegrodę nosową, jednak drożną, robiłem badania z tego tytułu gdyż wcześniej myślałem o karierze pilota wojskowego, a do tego należało mieć przegrodę w stanie idealnym. Wyniki okazały się zadowalające (przegroda drożna), jednak pani doktor zasugerowała jednak operację "żeby nikt nie mógł się przyczepić".  Termin operacji ustalony został na 29. czerwca (po wszystkich testach sprawnościowych) i tutaj rodzi się moje pytanie. Czy jeśli poddam się operacji tego dnia mogę mieć później jakieś problemy na badaniach medycznych, ponieważ lekarz stwierdzi że np. cały czas jest lekka opuchlizna po zabiegowa i on nie może wydać pozytywnej opinii na temat mojego stanu zdrowia? Słyszałem że badania są "gdzieś w lipcu", jednak jest to początek lipca, czy może raczej koniec?
Pozdrawiam.

Offline Skinner

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 26, 2013, 16:47:17 »
MadJack a jesteś zainteresowany SGSP czy SA?

Offline MadJack

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 26, 2013, 16:54:03 »
SGSP

Offline Skinner

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 26, 2013, 17:03:55 »
Wnioskując na podstawie lat ubiegłych badania psychologiczne zaczną się w pierwszy weekend lipca. Zakładając, że wszystko pójdzie Ci dobrze (tj. sprawnościówka i matura), to masz tydzień od operacji do pierwszych badań psychologicznych (tu znów założenia, że jesteś na samym początku listy i u psychologa wszystko pójdzie dobrze), to masz pierwszego lekarza 8 lipca.
Z tego co pamiętam to na badaniach były osoby kilka dni po operacji na przegrodę i aktualnie widuję je w SGSP, jako podchorążych. Ale nie traktuj tego jako zasadę, dużo zależy od podejścia lekarza. Jak widzisz, bardzo dużo niewiadomych i nikt nie da Ci gwarancji, że będzie bez problemu - Twoja decyzja.

Offline Bart94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #510 dnia: Marzec 26, 2013, 17:20:00 »
Mam pytanko do osób, które przeszły już komisję w ostatnich latach. Musieliście brać ze sobą jakąś dokumentację medyczną? Czy o przeszłość pytają i wierzą na słowo?

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #511 dnia: Marzec 26, 2013, 21:01:50 »
Byłem wczoraj u laryngologa.
Sprawdził przegrody i od przodu i od tyłu... :)
Jego ocena była taka jak poprzedniego lekarza:
Przegroda minimalnie skrzywiona ale drożna - nie ma sensu naprawiać czegoś co działa poprawnie.
W rozumieniu ustawy
Cytuj
Przez "upośledzenie sprawności ustroju" w tych wypadkach należy rozumieć trwałe i wyraźnie upośledzenie oddychania przez nos, ze skłonnością do częstych zapaleń przynosowych, ucha środkowego, lub do przewlekłych chorób gardła.
No i tego się trzymajmy podczas komisji lekarskiej.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Borco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #512 dnia: Marzec 28, 2013, 11:26:15 »
Mam takie pytanko: testy w tym roku do SAPSP w Krk sa miedzy 9 a 11 lipca. Czy ktoś mógł by mi powiedziec w jakim terminie po testach są badania lekarskie i psychologiczne? Jest to w przeciagu nie wiem kilku dni czy nie wiem np 2 tyg po? Pytam, poniewaz mam maly zabieg wyciecia torbiela krzyzowego, przez co lekarz pow mi ze bd musial tydzien polezec w szpitalu i nie wiem kiedy sobie ustalic ten zabieg. Wiem, że nie da sie dokladnie okreslic dnia kiedy bd badania ale chce miec jakiekolwiek rozeznanie.

Offline Mateo1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #513 dnia: Marzec 30, 2013, 20:52:37 »
Witam,
Mam niewielką wadę( krótkowzroczność). Jak myślicie ,czy stosowanie środków wspomagających wzrok (np. Klarin, Doppelherz aktiv na oczy) poprawi wzrok,czy raczej spowoduje zahamowanie rozwoju wady?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 30, 2013, 21:11:38 »
Próbowałem, mi nic nie dało. Natomiast ograniczenie komputera i głównie patrzenia w ekran komórki przynosiło efekty.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 30, 2013, 23:16:21 »
Witam,
Mam niewielką wadę( krótkowzroczność). Jak myślicie ,czy stosowanie środków wspomagających wzrok (np. Klarin, Doppelherz aktiv na oczy) poprawi wzrok,czy raczej spowoduje zahamowanie rozwoju wady?
Próbowałem wszystkich wymienionych .... czekaja cie okulary lub laser... A ze jestes kandydatem to laser lub szwindel_soczewki...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 31, 2013, 10:40:23 »
Czemu szwindel_soczewki?

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #517 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:19:21 »
stratując do CSPSP badania powinny być w siedzibie MSWIA w Katowicach ale skoro siedziba jest też w Łodzi to moge tam pójść na badania skoro mam bliżej?
futures the brave!

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #518 dnia: Kwiecień 04, 2013, 08:13:55 »
Lokalna Poliklinika MSW dla szkoły jest w Katowicach i tyle.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #519 dnia: Kwiecień 05, 2013, 00:01:05 »
Lokalna Poliklinika MSW dla szkoły jest w Katowicach i tyle.

z forum ogarnąłem, że średnio 10 dzienne kadetów jest branych do badań d 6 do 14 czy coś takiego, czyli na jeden dzie do Katowic i z głowy?

Pozdrawiam i dziękuje. 
futures the brave!

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #520 dnia: Kwiecień 06, 2013, 14:59:56 »
Czy podczas naboru lub badań sprawdzają orzeczenie komisji lekarskiej wojskowej? Czy tylko potrzebna jest ksiązeczka ze posiada sie kategorie A?

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #521 dnia: Kwiecień 11, 2013, 00:53:33 »
Lepiej mieć je ze sobą, to tylko kartka co Ci szkodzi ją zabrać.
futures the brave!

Offline djzziom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #522 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:44:55 »
Pytanie z  innej beczki.

Testy do SA PSP są w  dniach 9,10,11 zakładając że się ktoś dostanie po jakim czasie zostaje wysłany na badania?

Offline JagAda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #523 dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:26:33 »
To zależy od samych wysyłających, tylko oni sami wiedzą.
Strażak SAM szlabany warszawa !

rychu

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #524 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:06:20 »
Chciałem się upewnić. Czyli jeżeli przeszedłbym jakoś testy sprawnościowe i teoretyczne, a nie przeszedłbym komisji lekarskiej to będę miał ok. miesiąc żeby zrobić sobie odpowiednie zabiegi? I czy w takim wypadku można nie przejść kilku badań?