Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961839 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 19, 2013, 20:33:51 »
witam czy podczas badań lekarz będzie miał jakieś wątpliwości co do wystającej kości na barku? słyszałem ze to jest tzw objaw klawisza czyli niestabilność w stawie barkowo obojczykowym
Wygląda to tak http://storage.sfd.pl/1/images2009/20090523134705.jpg (zdjęcie zaczerpnięte z pewnego forum)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 19, 2013, 23:24:55 »
witam czy podczas badań lekarz będzie miał jakieś wątpliwości co do wystającej kości na barku? słyszałem ze to jest tzw objaw klawisza czyli niestabilność w stawie barkowo obojczykowym
Wygląda to tak http://storage.sfd.pl/1/images2009/20090523134705.jpg (zdjęcie zaczerpnięte z pewnego forum)

masz tak tylko po jednej stronie czy po obu?
futures the brave!

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 20, 2013, 10:20:06 »
Podzieli się ktoś wiedzą na temat pytań jakie dostawał zarówno u psychologa jak i na rozmowach z lekarzami i strazakami, rozmowach kwalifikacyjnych?
o co pytali?
Czego nie mówić?

co to za rozmowy kwalifikacyjne?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 20, 2013, 10:28:05 »
witam czy podczas badań lekarz będzie miał jakieś wątpliwości co do wystającej kości na barku? słyszałem ze to jest tzw objaw klawisza czyli niestabilność w stawie barkowo obojczykowym
Wygląda to tak http://storage.sfd.pl/1/images2009/20090523134705.jpg (zdjęcie zaczerpnięte z pewnego forum)

masz tak tylko po jednej stronie czy po obu?
po jednej stronie ale nie jest to takie duże jak na zamieszczonym zdjęciu troszkę mniejsze...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 20, 2013, 23:19:32 »
witam czy podczas badań lekarz będzie miał jakieś wątpliwości co do wystającej kości na barku? słyszałem ze to jest tzw objaw klawisza czyli niestabilność w stawie barkowo obojczykowym
Wygląda to tak http://storage.sfd.pl/1/images2009/20090523134705.jpg (zdjęcie zaczerpnięte z pewnego forum)

masz tak tylko po jednej stronie czy po obu?
po jednej stronie ale nie jest to takie duże jak na zamieszczonym zdjęciu troszkę mniejsze...

Gdybyś miał to po obydwu stronach nie było by problemu, jest to wtedy symetryczne i walisz, że taki się urodziłeś ale jak masz to po jednej stronie to zależy jak sie na to spojrzy.

Pierwsza sprawa byłeś już, miałeś komisje wojskową, tam trzeba sie rozebrać jeśli miałeś to zauważyli to mówili coś jak nie to dobrze.

Druga sprawa idź do lekarza rodzinnego i niech da Ci skierowanie do lekarza który zajmuje sie takimi schorzeniami, to nic nie kosztuje, a On Ci powie czy jako poborwy bedziesz miał z tym problem cyz nie, bo jeśli on (ten lekarz) bedzie miał watpliwości to mozesz sobie odpuscic nauke i cwiczenie do PSP, lekarze w MSWIA sa bardziej skrupulatni i dokladni.,

Pozdrawiam.
futures the brave!

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 21, 2013, 08:22:46 »
Chłopie czym Ty się przejmujesz?Że trochę Ci kości widać?To nie jest żadna wada tylko po prostu jesteś taki, pewnie jesteś mega chudy, poćwicz barki(szczególnie boczny i przedni akton) i kaptury a do czasu komisji wada kosmetyczna jeśli nie zniknie to przynajmniej wyraźnie się zmniejszy - ja osobiście bym się tym nie przejmował.

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 21, 2013, 16:31:43 »
też mi się wydaje że może być to spowodowane niską wagą, ja też bym za bardzo się tym nie przejmować ale lepiej idź się przebadaj, i zobaczymy co powie na to lekarz ; )

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 21, 2013, 16:33:58 »
Pytanie pewnie i banalne, ale ważne. Będę robił w poniedziałek obiegówkę na uczelnie wojskowe. Tam oczywiście również jest RTG klatki piersiowej.
Mam nadzieję, że pneumolog czy internista w komisji lekarskiej szpitala MSWiA nie będzie robił problemu na komisji z tym, że RTG mam sprzed 3 miesięcy (oczywiście zakładając, iż się dostałem)?

Wiadomo, jest to szkodliwe badanie i po prostu zastanawia mnie ten fakt. Pewnie niejedna osoba z tym się zmierzyła.
Pozdrawiam
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline Mateo1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 23, 2013, 15:22:59 »
Witam.
Wybieram się do SAPSP w tym roku(2013) i bardzo interesuje mnie jedna kwestia.Chodzi mianowicie o to,iż gdybym pomyślnie przeszedł testy sprawnościowe,pływanie a także uzyskał wynik z egzaminów teoretycznych pozwalający mi byc wstępnie zakwalifikowanych ,a odpadł bym np.na badaniach lekarskich (okulista). Gdybym startował w (2014) roku ponownie to musiałbym od nowa zaliczać egzaminy wstępne(teorię i sprawnościowy) czy wystarczyłoby ,abym poprawił wadę poprzez np.korekcję laserową i byłoby ok? Zdaje sobie sprawę ,ze moje pytanie mogło się już powtórzyć na forum,jednak bardzo chciałbym znać odpowiedz na to pytanie,pozdrawiam

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 23, 2013, 15:30:00 »
Załóżmy,że dostajesz od lekarza okulisty niezdolny do służby,badania są w lipcu w połowie lub pod koniec ,masz czas na korekcje laserową , prawie cały sierpień ci zostaje ,wydaje mi się,że powinieneś zdążyć .Wiem,że dużo ludzi tak robi i się wyrabiają.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 23, 2013, 17:04:22 »
Ale jeśli z korekcją by Ci coś nie wyszło, to w nowym roku musisz przejść od nowa przez wszystkie szczeble rekrutacji.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 23, 2013, 17:26:27 »
kolega wyżej dobrze mówi,więc radzę sprawdź czy kwalifikujesz się wogóle do korekcji

Offline Bart94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 23, 2013, 17:40:50 »
Witam, przechodził ktoś komisję z lejkowatą klatką piersiową?

Mam lekką lejkowatość, jednak lekarz stwierdził, że nie wpływa ona na moje zdrowie i nie ma sensu operować. Doradził tylko basen. Od tamtego momentu ukończyłem kurs ratownika WOPR, płetwonurka P1 oraz kurs podstawowy pierwszego i drugiego stopnia OSP. Oczywiście jako osoba przygotowująca się do egzaminów wstępnych do CS PSP mam bardzo dobrą wydolność (biegi + siłownia).

Znalazłem zapis aktu prawnego http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050, który mówi:

Zniekształcenia lub ubytki kostne klatki piersiowej, nie upośledzające sprawności ustroju - ZDOLNY

A jak to jest w praktyce? Przechodził ktoś komisję z lejkowatą klatką?

Offline miclip88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 23, 2013, 19:15:37 »
witam,
powiedzcie mi jak wyglądają te późniejsze badania w MSWiA? Patrzą może w kartoteke wcześniejszych chorób, itp.? Mam naczyniaka żylnego i nie wiem czy mogą się przyczepić na tych badaniach...

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 23, 2013, 20:53:13 »
kolega wyżej dobrze mówi,więc radzę sprawdź czy kwalifikujesz się wogóle do korekcji

sama kwalifikacja nie wystarczay zeby wszystko bylo ok... jechałem 450km do kliniki tam gdzie są najlepsi specjaliści, wszystko miało być super. Wizyta dzien po zabiegu 3 dni po zabiegu, za tydzien, za miesiac i za pol roku. Jestem juz półtora miesiąca po zabiegu, Wrocław odwiedziłem juz z 6 razy i mimo tego że lekarz ściągał mi jedynie -1,5 D z obu oczu, na lewe oko widze po prostu zle :/ Jak to mi mówi " trzeba czekać żeby coś zdecydować, oko może się regenerować nawet do 6 miesięcy" .... z tym że ja niestety tyle czasu nie mam...

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 23, 2013, 21:23:46 »
O to nieciekawa historia... A tak swoją drogą to podziwiam poświęcenie dla spełnienia marzenia :)

Offline Mateo1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 23, 2013, 22:48:43 »
DjDhan,
Ile czau musiałeś czekać na korekcję laserową(operację)?
Waham się czy na pewno poddać się tej korekcji w najbliższym możliwym czasie.Moja ostrość to 0,6 OL i 0,7 OP(nie noszę okularów) ,a gdzieś wyczytałem ,że "Ostrość wzroku jednego lub obu oczu poniżej 0,8 , nie mniejsza niż 0,5, bez korekcji szkłami" (Z/N),a wiec pewnie okulista podejmuje ostateczną decyzję.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #492 dnia: Marzec 24, 2013, 09:50:15 »
to zależy od kliniki i jej "rozmiarów" w Rzeszowie musiałbym czekać 3 tygodnie. Bo lekarz wykonuje zabiegi tylko raz w miesiącu i tak akurat wycelowałem sobie z badaniem kwalifikacyjnym. We Wrocławiu operują we wtorki i czwartki, a że jest to zabieg prywatny w kolejkach nie czekasz. Także po badaniu kwalifikacyjnym oni czekają na Twój "tak" i kładą Cię na stół.

Co do ostrości no to właśnie na lewo oko mam 0,7 . Nie mówię że nie da się z tym żyć ale nie po to znosiłem tyle bólu i płaciłem takie pieniądze żeby nie było do końca dobrze...
I Druga sprawa to efekt Halo jakiego się nabawiłem... wieczorami moje źrenice przyjmują wielkość 2gr i praktycznie ostrość jest do du*y :/ Nawet siedząc w sali wykładowej 10m od rzutnika, a wystarczy że zasuną rolety i światło nie wpada do pomieszczenia to czuje się tak jakby mi zakładali worek na oczy...

Rozmiar moich źrenic przed zabiegiem wynosił  7mm , efekt halo ponoć jest wzmożony powyżej 8mm, z tym że lekarz mówił żeby się nim nie przejmować bo ściąga mi malutką wadę więc ryzyko Halo jest znikome, bardziej radził mi przemyśleć problem ektazji, która może powstać przez moją cienką rogówkę... Póki co nic na nią nie wskazuje i mam nadzieje, że nic nie wskarze.... :/

Offline Mateo1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #493 dnia: Marzec 24, 2013, 14:34:13 »
A wiec nie do końca tak różowo to się prezentuje...,zapewne istnieje jakieś ryzyko związane z korekcją. Wiem ,ze może to głupie prorokowanie ale jaką +/- mogę mieć wadę wzroku przy ostrości 0,6 i 0,7(mam krótkowzroczność chyba).Czy w ogóle mam jakieś szanse ,aby przejść okulistę? Czy znacie osoby o podobnej do mojej ostrości ,którym udało się przejść? Oczywiście wybieram się do okulisty ,ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat,może kiedyś spotkaliście się z podobną sytuacją ?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #494 dnia: Marzec 24, 2013, 15:40:40 »
krótkowzroczność a wiec  na pewno "-" (około -0,75 do - 1D )  + ewentualny astygmatyzm.

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 25, 2013, 20:57:25 »
Mam pytanie jak to jest z płaskostopiem i krzywą przegrodą nosową? :) Czy jest dopuszczalny jakiś stopień takiego upośledzenia czy nie? :) Może ktoś na własnym przykładzie coś? :) Pozdro

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 25, 2013, 21:56:56 »
płaskostopie przejdzie, krzywa przegroda na pewno nie, jeśli masz krzywą przegrode nosową, upośledza Cie Ona i nie będziesz mógł pracowac z aparatami tlenowymi i lekarze z MSWIA Cie nie przepuszczą.
futures the brave!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 25, 2013, 22:05:10 »
płaskostopie przejdzie, krzywa przegroda na pewno nie, jeśli masz krzywą przegrode nosową, upośledza Cie Ona i nie będziesz mógł pracowac z aparatami tlenowymi i lekarze z MSWIA Cie nie przepuszczą.
Kolego małe sprostowanie Aparatami Powietrznymi nie tlenowymi ^_^
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 25, 2013, 22:20:04 »
Czyli krzywa, ale w pełni drożna przejdzie?

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 25, 2013, 22:42:12 »
... i nie ma juz MSWIA tylko MSW
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!