Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962141 razy)

krzywa przegroda nosa

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 06, 2013, 14:50:29 »
Witam, od dziecka ma skrzywioną przegrodę nosową, w wyniku wypadku. Chcę zostać strażkiem PSP. Jak na ten fakt zareaguje komisja lekarska. Jeśli miał ktoś styczność z podobną sytuacją, to proszę o pomoc . Pozdrawiam. LP

Scaliłem Twój post z tym wątkiem, poszukaj w nim odpowiedzi, ponadto poszukaj odpowiedzi w wątku Kto do SA PSP w 2012r. Wiele postów było juz na ten temat. Wykorzystaj opcję SZUKAJ
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 15:55:13 wysłana przez robn »

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 07, 2013, 22:20:02 »
A słuchajcie co jest najpierw badania dotyczące zdrowia (fizycznego) czy psycholog?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 07, 2013, 22:23:51 »
W SGSP psycholog.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:34:59 »
witam.  ja mam pytanie odnośnie laryngologa. Wiem ze krzywa przegroda losowa również uniemożliwia służbę  w PSP. Byłem z moim nosem w laryngolowa w mojej  miejscowości z zapytaniem o mój stan. Powiedział mi że moja przegroda nosowa jest drożna, ale jest lekko zakrzywiona. Nie znał zasad badań przed komisja MSWiA wiec nie mógł mi jasno powiedzieć czy muszę ja operować czy "przejdzie"..
Nastawiłem się juz na operacje. Biore szczepionki przedzabiegowe, ale moze lepiej by bylo  skonsultować się z lekarzem który bedzie mnie badal przy naborze ... hmm

Na badania w dobrym wypadku bede kierowany do Rzeszowa, czy wie ktoś ktory laryngolog   zasiada w tej komisji i gdzie przyjmuje prywatnie  ?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 09, 2013, 12:36:17 »
Raczej w szpitalu mswia w Rzeszowie, a który to nie wiem.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:26:35 »
w sumie chyba to dobry trop :) szpitale juz znajde sobie w googlach. dzieki :)

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:34:22 »
No w Rzeszowie jest jeden MSWiA. Jakby co to w szpitalu na Chopina jest dobry oddział laryngologiczny( z panem doktorem Pogorzelskim, który raz mnie składał i doktorem Szuberem, który mnie skierował na operacje). Ja miałem operacje w klinice Aslkepios w Rzeszowie.No i w psp jestem.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 13, 2013, 23:56:10 »
Mam pewien problem. Byłem u lekarza z powodu przegrody nosowej, chciałem zapytać czy jest na tyle krzywa, że mogą nie dopuścić mnie (choć oddycham normalnie). Powiedział, że jest krzywa, ale tak średnio, że on sam nie wie czy taka może być. I tu jest mój problem, iść na żywioł czy zrobić zabieg na dniach? Słyszałem, że dużo ludzi ma jakieś powikłania, a do sprawnościowego kilka miesięcy więc boję się, że nie dopuszczą mnie przez to.


Ps. Robił ktoś może w Poznaniu? Może kogoś polecić? :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2013, 00:01:23 wysłana przez REEN »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 14, 2013, 08:27:23 »
Powiem ci tak ja mam genetycznie krzywa przegrode i musiałem zrobic bo wpisano mi paragraf przy badaniach
mineło 8 lat i powikłan brak
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 16, 2013, 21:02:52 »
A co będzie jeśli wykryją mi krzywą na badaniach? Od razu odpadam czy dostanę czas na poprawienie jej? Czytałem gdzieś o tym, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 16, 2013, 21:57:18 »
nie beda czekac, niestety wezma nastepnego z listy na Twoje miejsce :/

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 16, 2013, 21:59:06 »
Gówno prawda, piszesz odwołanie.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 16, 2013, 22:41:04 »
o.0 a to nie wiedziałem o tym. I czemu ma służyć to podanie ?  Dadzą Ci czas na zreperowanie nosa czy jak ?

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 16, 2013, 23:13:45 »
A co będzie jeśli wykryją mi krzywą na badaniach? Od razu odpadam czy dostanę czas na poprawienie jej? Czytałem gdzieś o tym, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Dostajesz czas np do 20 któregoś Sierpnia na naprawe wszystkiego i ponowne stawienie się przed komisją. Całkowicie dyskwalifikuje tylko psycholog i psychiatra

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 16, 2013, 23:59:48 »
Le to lajt, nie bede sobie teraz tym glowy zawracal. No nic, dzieki!

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 17, 2013, 09:55:26 »
Le to lajt, nie bede sobie teraz tym glowy zawracal. No nic, dzieki!

no chyba nie do konca taki lajt, bo na zabieg sie troche czeka( 3 miesiace, pol roku a gdzie niegdzie nawet rok... takie mamy NFZ niestety) chyba ze pojdziesz prywatnie. ale to dosc sporo kosztuje. A poza tym przed zabiegiem musisz brac szcepionki minimum dwie, które się bierze jedna na miesiac. Takze moze zabraknac czasu. Lepiej interweniuj teraz jak masz mozliwosc.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 17, 2013, 10:58:31 »
DjDhan o jakich szczepionkach mówisz, ja dostałem skierowanie do szpitala na marzec i nic mi nie mówili o szczepionkach żadnych. Zresztą mojego kumpla w ostatniej rekrutacji do CS nie dopuścił pierwotnie laryngolog, ale załatwił sobie zabieg w ciągu 3 tygodni i został zakwalifikowany.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 17, 2013, 11:44:28 »
Zapewne na wzw b

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 17, 2013, 16:39:56 »
ja akurat dostałem na żółtaczke. Pytałem czy jest obowiązkowa to mi lekarz powiedział że "tak jest "
w 3 tyg zabieg  ? no to mozliwe, ale naprawde trzeba szukac, jak nie w jedym osrodku to gdzies w szpitalach bo terminy naprawde sa obstawione...

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 21, 2013, 00:25:38 »
A ja mam pytanie odnośnie blizn. Blizna po wycięciu wyrostka robaczkowego długości 10-12 cm, nieupośledzająca w żadnym stopniu sprawności ciała stanowi jakieś zagrożenie niezdolnością?
Oraz pytanie czy komisja sprawdza stan kręgosłupa tzn skrzywienia(akurat pytanie dotyczy kolegi bo ma skolioze a dokładniej chorobę scheuermanna ale nieupośledzającą sprawności)choroby kregosłupa itd jakoś szczególnie dokładnie?

Wiem jak to wygląda w rozporządzeniu ale pytanie kieruje do osób które już miały do czynienia z komisją:)

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 21, 2013, 10:48:32 »
A ja mam pytanie odnośnie blizn. Blizna po wycięciu wyrostka robaczkowego długości 10-12 cm, nieupośledzająca w żadnym stopniu sprawności ciała stanowi jakieś zagrożenie niezdolnością?
Oraz pytanie czy komisja sprawdza stan kręgosłupa tzn skrzywienia(akurat pytanie dotyczy kolegi bo ma skolioze a dokładniej chorobę scheuermanna ale nieupośledzającą sprawności)choroby kregosłupa itd jakoś szczególnie dokładnie?

Wiem jak to wygląda w rozporządzeniu ale pytanie kieruje do osób które już miały do czynienia z komisją:)

Kręgosłup raczej nie przejdzie, zależy w jakim stopniu jest "upośledzony", natomiast blizna po wyrostku nie powinna stanowić problemu

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:35:51 »
Ale to jest zdjęcie rtg kręgosłupa na badaniach?BO z tego co wiem to tę lekką wadę widać tylko na dobrych badaniach obrazowych.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 21, 2013, 13:58:03 »
nie, rtg klatki piersiowej jest tylko z tego co pamiętam.

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 21, 2013, 14:35:54 »
Żebyśmy się rozumieli ta wada w żadnym stopniu nie upośledza narządu ruchu i jest leczona.
Rtg klatki to chyba bardziej na podejrzenie gruźlicy. Ok dzięki pozdroo

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 21, 2013, 18:27:57 »
A jak wygląda sprawa z alergiami (sam katar)? Przepuszczają? (kurz i pyłki latem)