Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962057 razy)

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 13, 2012, 13:32:42 »
a więc powinienem dać radę.
Orientuje się ktoś z was jak wygląda sprawa przegrody nosowej u laryngologa? czy jest jakaś tolerancja na skrzywienie przegrody czy każdy kto ma nawet lekko skrzywioną przegrodę jest wysyłany na operacje? Pozdrawiam  :straz:
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 13, 2012, 13:49:54 »
Miałem małe skrzywienie i kazali zrobic...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 13, 2012, 13:59:21 »
Miałem małe skrzywienie i kazali zrobic...

ja wiem ze musze poddac sie zabiegowi. tylko mam pytanie, bo zabieg mam zamowiioony na 22 sierpnia(wczesniej nie dalo rady). czy to aby nie za pozno?? jak dlugi czas wyznaczaja na usuniecie wady?

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:08:51 »
Czyli jak na komisji u jakiegoś lekarza wyjdzie, że jest się niezdolnym, to daja czas na zrobienie zabiegu czy od razu wpisują niezdolny ?

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:14:27 »
Czyli jak na komisji u jakiegoś lekarza wyjdzie, że jest się niezdolnym, to daja czas na zrobienie zabiegu czy od razu wpisują niezdolny ?

przy skladaniu papierow w czewie pytalem w sekretariacie czy byly kiedykowleik takie przypadki. i dowiedzialem sie ze wyznaczaja termin na ususniecie wady. pytalem kolegi tez co skonczyl aspirantke w krk i mowil ze u nich po 1 tygodniu unitarki dopiero koles przyjechal po zabiegu-takze w krk chyba mozna sie dogadac;p tego sie trzymam bo inaczej odpadam

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:15:29 »
przegroda nosowa ma byc drozna z tego co wiem kazdy czlowiek ma w jakims stopniu ja skrzywiana
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

maciekm90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #306 dnia: Lipiec 13, 2012, 16:22:27 »
chłopaki, jest opcja, że mając zabieg na przegrode o 19 w środe a psychologa w czwartek miał wystarczającą jasność umysłu?? da radę to jakoś zrobić żeby miało ręce i nogi??

pomóżcie, doradźcie coś..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #307 dnia: Lipiec 13, 2012, 16:23:38 »
Człowieku ty nie wiesz co mówisz ten zabieg nasteopnych pare dni jest najgorszy... Odradzam takie ułożenie dni
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

maciekm90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 13, 2012, 16:25:36 »
no właśnie nie mam pojęcia, dlatego pytam... mógłbym laryngologa mieć potem, tylko się boję że mnie udupią od razu na laryngologu i nie dadzą czasu na korektę...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 13, 2012, 16:26:52 »
Mi dali 21 dni... na poprawienie a dowiedziałęm sie dzien po psychotestach ze mam przegrode do zrobienia
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

maciekm90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 13, 2012, 16:30:53 »
kolego a powiedz mi jeszcze gdzie miałeś badania i kiedy to było??

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 13, 2012, 23:39:20 »
Czy mogę prosić o napisanie konkretnych lekarzy jacy będą nas badać (okulista, dermatolog, laryngolog, i ...)

z góry dzięki

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 14, 2012, 11:09:43 »
kardiolog pulmonolog psycholog neurolog lekarz medycyny pracy

poznanikkarol

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 15, 2012, 12:26:37 »
Przeżywacie jak stonka wykopki... te badania... W poznaniu wygląda to tak. Przychodzisz na badania, dostajesz karteczkę, wykaz lekarzy (ok 12) jest was tam 10osób i chodzicie po szpitalu i zaliczacie lekarzy. Najlepiej podzielić się po 5 osób... Część idze np od 8:00 neurolog a druga piątka np na EKG i i na zmianę tak... kto skończy pierwszy tych dwóch to szybko na morfologię bo tam kolejka obowiązuje (a tak wszędzie bez kolejek)  i do 14 macie wszystkich lekarzy. Na końcu Psychiatra/psycholog... bo to najdłużej te testy itp...
Jak ktoś czegoś nie zdąży to na drugi dzień musi iść na danie badanie, które nie zdążył...  Na końcu tą całą karteczkę oddaje się Komisji i woła każdego i mówi, czy ZDOLNY, czy NIE !!
Jeśli ktoś będzie miał z czymś problem to wam powiedzą jak mi 2 lata temu (SKORO PAN WIEDZIAŁ ŻE MA WADĘ SŁUCHU TO PO CO SKŁADAŁ PAN PAPIERY. Przyjdzie list Niezdolny do służby) i tyle.

Możesz się jeszcze tego samego dnia odwołać do Komisji, załatwiać szybko operację, po operacji wchodzisz jeszcze raz na to badanie które nie przeszedłeś, jak je przejdziesz pomyślnie OK jesteś w szkole, ale do września musisz zdążyć. Ja ze swoją operacją czekałem 1,5roku i nie szło szybciej. Gadałem z zast. komendanta czy jest możliwość rozpoczęcia edukacji w szkole to mówił, że pierw musisz mieć pozytywną opinię od Komisji MSWiA i jeśli zdążysz z tym do 1go września nie ma problemu... nie wiem... Jak jest w Krakowie czy w Częstochowie...

Ale ja też tam minimalnie mam skrzywioną przegrodę, lekarz powiedział ...."NIEE przegroda OK nie jest to skrzywienie większe niż w stopniu upośledzonym tu przegroda jest OK) a okulista ? Też na jedno oko miałem -0.5   powiedziała mi że ten rząd muszę przeczytać bezbłędnie...(a to był 3 od dołu, kura by to przeczytała) więc tolerancja jest spoko... tylko JEBAN** słuch który nie był kurrrr duży.... w tym roku u mnie pizda kocia bo ostatnia szansa była i zabrakło mi 12pkt. Gratki tym co się powiodło i nie bójcie żaby !

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 15, 2012, 16:55:58 »
No i to jest odpowiedź z jajami ;)

Dzięki bardzo bo mi to dużo wyjaśniło :)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 15, 2012, 18:11:13 »
bez kitu.. bo jestem osrany jak h..j ale po takiej odpowiedzi aż chce się szybko tam jechać załatwić i z głowy.

Offline BuzZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Na koniec świata i jeszcze dalej...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 15, 2012, 18:40:18 »
ja mam takie pytanie, jak lekarz sprawdza czy przegroda nosowa jest prosta czy krzywa?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 16, 2012, 09:45:11 »
Wkłada do nosa takie jakieś szczypce, kombinerki czy cuś, nie wiem jak to nazwać, rozchyla tym nos żeby lepiej widzieć, swieci  i "na oko".

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 16, 2012, 09:48:38 »
Te szczypce to się "wziernik" czy jakoś tak chyba nazywa :D

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 16, 2012, 17:41:20 »
Orientuje się ktoś ile osób odpadało w poprzednich latach na badaniach psychologicznych w MSWiA Katowice?  :straz:
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:40:14 »
nikt:)

asdafa

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:54:58 »
mam takie pytanie jeszcze co do komisjii koncowej mam wszystkie badania cala obiegowke ide do nich daje im to i oni juz nic mnie nie badaja? tylko stwierdza ZDOLNY/ NIE ZDOLNY ??

chińczykkk

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 16, 2012, 19:26:39 »
komisja przegląda, Twoją obiegówkę i sprawdza ją czy gdzieś lekarz Ci napisał jakąś wadę. Jesli ich brak to luz jesli tak to powiedza przykre słowa. Oni juz nie badają. Ewentualnie jesli masz jakis tatuaż to sprawdza jakich rozmiarów i w jakim miejscu. A tak to oni tylko wypisują.
Na tych psychologach mało kto odpada nie ma czego sie bać :)

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 16, 2012, 20:16:17 »
Mam pytanie co do badań w Katowicach. Czy u okulisty tablica jest podświetlana do czytania, czy zwykła tekturka z napisanymi cyferkami ? Spotkałem się z tablicami, które są podświetlane, po prostu lekarz podświetla cyfrę którą masz przeczytać, a nie pokazuje "kijkiem" drewnianym.
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 16, 2012, 22:27:02 »
Panowie mam pytanie. Do ilu procent utraty żucia można miec?

Ząb
8
7
6
5
4
3
2
1
 
wartość procentowa
0
12
11
7
7
6
3
4
  i czy nadal obowiazuje taki system oceny utraty poszczegolnych zębow???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 22:46:20 wysłana przez bartekZ »