Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961925 razy)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 29, 2012, 21:53:58 »
Jak jest ze skrzywioną od urodzenia przegrodą nosową
oraz jak ktoś ma liszaja naskórnego na plecach (takie czerwone krostki miejscami ) ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 21:48:04 wysłana przez robn »

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 13, 2012, 15:07:27 »
Mam pytanie do tych którzy  mieli juz te badania badz wiedza, a mianowicie bylem wczoraj sobie zrobic echo serca UKG wyszlo mi ze mam nieklasyczne wypadanie płatów zastawki mitralnej i trojdzielnej malego stonia i czy mnie to juz przekresla? patrzylem na rozporządzenie i sam juz nie wiem. Robia na tych badaniach UKG?

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 18, 2012, 23:46:55 »
Mam pytanie odnośnie przegrody nosowej. Jezeli mam krzywą przegrodę nosową to dyskwalifikuje mnie to na komisji lekarskiej
?? Jest taka ewentualnosc, ze lekarz wpisze jakies termin an ususniecie wady?? Jak patrzą w ogole na sprawe krzywej przegrody nosowej?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 19, 2012, 00:05:14 »
Mam pytanie odnośnie przegrody nosowej. Jezeli mam krzywą przegrodę nosową to dyskwalifikuje mnie to na komisji lekarskiej
?? Jest taka ewentualnosc, ze lekarz wpisze jakies termin an ususniecie wady?? Jak patrzą w ogole na sprawe krzywej przegrody nosowej?

Zależy jak bardzo jest skrzywiona. To wszystko zależy od lekarza, który będzie cię badał na komisji. "Zwykły" laryngolog może ci powiedzieć, że masz prostą przegrodę, a lekarz MSW może cie odrzucić. Wszystko zależy od drożności. Mogą cię odrzucić, ale nie muszą. Podobno często dają możliwość przeprowadzenia korekcji, a nie od razu odrzucają.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 19, 2012, 11:07:01 »
Tylko że w szpitalach czeka się około rok na operację, ja w klinice prywatnej będę robił i tu ok 2-3 miesiące się czeka, dziś dostanę termin. Więc nie bardzo jest kiedy wyprostować.

sorbent

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 19, 2012, 12:04:12 »
Tylko że w szpitalach czeka się około rok na operację, ja w klinice prywatnej będę robił i tu ok 2-3 miesiące się czeka, dziś dostanę termin. Więc nie bardzo jest kiedy wyprostować.

no nie wiem, szpital w Oławie po mniej więcej miesiącu czekania normalnie mi przegrodę zrobił. Poszukaj może innych szpitali gdzie są wolne miejsca.

Mnie lekarz MSWiA w 2000 roku dopuścił (badanie drożności ok) i po 11 latach pani laryngolog mnie namówiła - po zabiegu faktycznie lepiej się oddycha tak więc ja osobiście polecam - nawet tak dla wygody tylko

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #281 dnia: Kwiecień 19, 2012, 14:22:16 »
Mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy taką sytuację, że sprawdzam listę rankingową- dostałem się. Ile czasu mija od ogłoszenia wyników do wyznaczenia terminu komisji lekarskiej?? Bo można by tak ustalić termin zabiegu, że w sytuacji kiedy się dostaję idę już na komisje z prześlicznym noskiem;p heh Tylko to zależy od wlasnie tego czasu pomiedzy wynikami a komisją.

Bonusr

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #282 dnia: Kwiecień 26, 2012, 15:05:15 »
mam pytanie odnosnie badan lekarskich.
planuje za rok startowac w naborze do aspirantki co wiaże sie z treningiem. ale obawiam sie o zdrowie. wiadomo trzeba byc calkowicie zdrowym. nie chcial bym caly rok ciezko trenowac zeby potem okazalo sie ze nie spelniam wymogów zdrowotnych. Jest mozliwosc zrobienia takich badan na wlasną ręke?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #283 dnia: Kwiecień 26, 2012, 18:30:11 »
Mam jeszcze jedno pytanie. Załóżmy taką sytuację, że sprawdzam listę rankingową- dostałem się. Ile czasu mija od ogłoszenia wyników do wyznaczenia terminu komisji lekarskiej?? Bo można by tak ustalić termin zabiegu, że w sytuacji kiedy się dostaję idę już na komisje z prześlicznym noskiem;p heh Tylko to zależy od wlasnie tego czasu pomiedzy wynikami a komisją.

No jak ja końcem czerwca zdaje się jest ogłoszenie wyników(do 4 lipca świadectwa składać), w ciągu pewnie tygodnia-dwóch tygodni info, druga połowa lipca badania zdaje się. A czekanie na operację różnie, ktoś wyżej pisał, ze czekał miesiąc, ja dziś dostałem termin na 26 czerwca, gdzie nie gdzie rok. A po zabiegu od razu nie jesteś też zdolny do funkcjonowania, tak do 3 tygodni powrót do normalności trwa mi powiedzieli, więc odpada.

maciekm90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 12, 2012, 15:24:54 »
panowie mam pytanie. na co zwraca uwagę dermatolog podczas badania??

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 12, 2012, 17:18:18 »
Też mam małe pytanie chodzi mi o badania ale do OSP podobne są jak do PSP czy do np CSPSP...?? Czy jednak to nie to samo...:)?? Jak mógłby ktoś opisac to będę bardzo wdzięczny ;)

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 12, 2012, 17:23:16 »
u mnie do osp na badaniach jest: neurolog( zdrowy pan? jaka kat wojskowa? ma pan prawko? proszę patrzeć na palec i palcem z zamkniętymi oczami do ucha i nosa), laryngolog(uszy, nos, gardło, stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami, szept do ucha i tez dotykanie uszu i nosa z zamkniętymi oczami), okulista (czytanie, kolorki, 3D), spirometria, krew, mocz, i ostatnio nawet psychologa musiałem zrobić... hehe nawet jakbyś nie miał jednej nogi to do osp przejdziesz... haha
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 17:35:22 wysłana przez cymber »
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 12, 2012, 17:43:23 »
Haha ^^ nie no widzę że problemu z badaniami nie bd ^^. Prawie identyczne jakie kiedyś do szkoły  miałem :D

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 12, 2012, 18:42:13 »
W osp u nas ciśnienie, wzrok, słuch a i tak jakbym był ślepy jak kret i głuchy to bym przeszedł:D Badania w OSP pic na wodę przecież, tak samo jak np na prawko, albo komisja wojskowa. Do szkół pożarniczych są na poważnie.

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwiec 01, 2012, 09:55:48 »
Mam pytanie odosnie  przegrody nosowej. Gdzie wykonywaliście zabieg?? byłem u laryngologa i powiedział mi, ze to trudny zabieg i musi go przeprowadzic doswiadczony lekarz zeby nie bylo zadnych komplikacji. polecacie jakies kliniki?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwiec 01, 2012, 10:18:53 »
Ja bede miał w klinice asklepios w Rzeszowie. Szpital Chopina  w Rzeszowie tez pewna miejscówka,( jak chcesz za rok sie do SGSP dostać, bo w tym roku z terminami to nie ma szans).

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwiec 01, 2012, 10:40:54 »
polecam Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie , czekałem jakieś 3 miesiące zabieg perfekt. miałem 3 razy nos złamany a lekarz mistrzostwo świetna robota. Bolało mnie jakieś 20h od zabiegu później wszystko spoko bez bólu i komplikacji. a miał byc tak strasznie. Zabieg w znieczuleniu miejscowym, naprawdę znośny (mało pamiętasz)

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwiec 01, 2012, 12:18:30 »
Ja mam mieć znieczulenie ogólne(narkoza)

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwiec 01, 2012, 13:32:56 »
Ja bede miał w klinice asklepios w Rzeszowie. Szpital Chopina  w Rzeszowie tez pewna miejscówka,( jak chcesz za rok sie do SGSP dostać, bo w tym roku z terminami to nie ma szans).

Próbuję się dostać ale do częstochowy. Muszę tak to wszystko ułożyć żeby termin zabiegu wypadał miedzy testami z wiedzy a badaniami lekarskimi. Badań, bez zabiegu nie mam szans przejść. Tak powiedział lekarz. "założyłbyś maskę podczas akcji i wywinąłbyś orła po 5 minutach z taką przegrodą".

Offline Haribo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #294 dnia: Czerwiec 02, 2012, 15:19:03 »
Ja też tak właśnie myślę dostosować laserową korekcję wzroku, myślę, że na taki zabieg nie będę musiał aż tyle czekać :D

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwiec 21, 2012, 00:25:43 »
Witam! Panowie w tym roku startuje do CS PSP i mam pytanie odnośnie blizn na ciele. 5 lat temu miałem operacje nerki. Oczywiście nerki mi nie wycieli i funkcjonuje po operacji normalnie, zabieg przynisł pozytywne efekty. Obecnie jestem pod kontrolą poradni urologicznej i co roku robie badania kontrolne. Lekarz mów, że wsztstko jest ok. Badanie USG, scyntygrafia, krew, mocz, kreatynina wszystko w normie nie ma z tym żadnych problemów. Wiec moje pytanie brzmi czy jeśli uda mi sie dojść do komisji lekarskiej to będę miał jakies problemy z jej zaliczeniem? Mam kompletna dokumetacje z tych 5 lat wyniki z przez operacji jak i po. A odnośnie blizny jest wydaje mi się ok. Po operacji nie zrobiły mi sie jakieś zrosty czy coś w tym rodzaju. Blizna nie przeszadza mi, nie boli ale niestety jest;/ Jej wielkość ok 8cm na lewym boku. Ogólnie to nawet jej nie widać już. Na WKU nie robili mi żadnych kłopotów i powiedzieli że to nic nie szkodzi tylko mam odnotowane, że miałem zabieg i jest blizna. Wiec panowie jeszcze raz czy ktoś może miał podobny problem lub posiadza jakieś info. A i jeszcze jedno urolog powiedział mi, że nie widzi żadnych przeciwskazań odnośnie pracy strażaka.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #296 dnia: Lipiec 12, 2012, 19:28:58 »
Panowie takie pytanie, czy u laryngologa wykonywana jest audiometria?

maciekm90

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #297 dnia: Lipiec 12, 2012, 21:02:11 »
też mam pytanie odnośnie badania u laryngologa. byłem ostatnio i wyszło że mam delikatnie skrzywioną przegrode, nie przeszkadza mi w oddychaniu. czy jest opcja że poprawie ją po komisji jeśli bedzie potrzeba, czy od razu mnie uwalą?? proszę o pomoc, spotkał się ktoś z tym?

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #298 dnia: Lipiec 12, 2012, 21:48:27 »
Panowie,chciałbym się upewnić,ponieważ kiedyś wyczytałem na forum,że u okulisty w Częstochowie trzeba przeczytać na tablicy przynajmniej 3 linijkę od dołu? dobrze pamiętam? czy inaczej to wygląda? będę wdzięczny za odpowiedź  :straz:
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:28:48 »
Tak kolego, z tego co mi wiadomo to tak właśnie jest. Czyli ostrość 0,8 na każde oko czyli jednym okiem musisz przeczytać tą linijkę. Jeszcze chyba dodatkowo jest warunek, że przy tym 0,8 trzeba przeczytac ostatnią przy pełnej korekcie.