Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 968200 razy)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 08, 2011, 19:46:19 »
kup sobie tabletki na astme hehe ;] a tak poważnie to zacznij dużo biegać powinno sie poprawić

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 08, 2011, 22:02:21 »
biegam, jestem bardzo aktywny. Dużo gram w piłkę, siatkówkę, jeżdżę na rowerze. Kolega z OSP, który rok temu przechodził badania też nie zaliczył badania na spirometrze a gra w piłkę w klubie w okręgówce.

No ale oczywiście zastosuję się do zalecenia z bieganiem :) Bo czasami łapię zadyszkę. Dzięki, pozdrawiam ;)

Offline fryt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 17, 2011, 20:32:42 »
Witam.
Może ktoś wie czy wykryty antygen hbs we krwi powoduje nie zdolność do służby?
Słyszałem że do żadnych służb się nie można dostać z tym, ale nie wiem jak to jest z przepisami w psp.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 17, 2011, 20:39:08 »
Coraz bardziej mi to zaczyna przypominać forum medyczne... :gwiazdki:

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 11, 2011, 23:17:54 »
Mam zamiar startować do SAPSP w tym roku ale jedna rzecz mnie martwi bo mam ubytek w uchu a dokładnie (ubytek w błonie bębenkowej) nie bębenku  nie wpływa to na mój słuch , ubytek ma niby sam po jakimś czasie zarosnąć ale już od Lipca troche czasu mineło i nadal jest ubytek a laryngolg każe czekać aż sam on zarośnie bo po co ciąć odrazu ,z tego co słyszałem to na badaniach MSWiA wlewają strzykawkę wody do ucha i potem sprawdzają słuch. Dodam ,że tego ubytku nie można  zobaczyć bo jest gdzieś głęboko i nie może za bardzo tam woda nalecieć. Mógł by ktoś opisać jak wyglądają badania u laryngologa MSWiA ??

Offline piachu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:37:11 »
Witam!
W przyszłym roku chcę starować do SA PSP i mam pytanie - czy jeśli mam krzywe, ale w 100% zdrowe zęby to zostanę odrzucony? Bo w wykazie, jakie wymaganie trzeba spełniać, jest napisane, że zęby muszą być zdrowe, a nie estetycznie wyglądać, ale słyszałem, że za krzywe zęby też odrzucają. Więc proszę o odpowiedź kogoś, kto posiada doświadczenie i przeszedł już badanie.
A drugie pytanie dotyczy wzroku. Byłem u okulisty i mam idealną ostrość wzroku, ciśnie w gałce ocznej, ale mam problem z tablicami Ishihary - nie jestem daltonistą, tylko nie widzę gdy są połączone odcienie zielonego i niebieskiego, a lekarz zdefiniował to nie, jak daltonizm, lecz częściowe nierozróżnianie natężenia kolorów. I stąd moje pytanie - czy te tablice zawsze występują i czy jeden błąd podczas odczytu z nich definitywnie powoduje odrzucenie?
Z góry dziękuje za odpowiedź!

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:48:24 »
Witam, jestem po badaniach lekarskich do przyjecia do PSP od 2.12 do ok 13.12. - Katowice, jeżeli chodzi o laryngologa, koledzy kto ma krzywą przegrodę nosową nima szans na podbicie zdolności przez doktora, było kilka przypadków i chłopaki polecieli z N, byłem też tego przykładem ale zainwestowałem w ten zabieg i mam spokój.
Jeżeli chodzi o wlewanie wody do ucha (niezbyt przyjemne ale cóż...) to jest to tzw. próba błędnikowa i wówczas słuchu nie sprawdzają,zakłada się specjalne okulary na oczy i Pani patrzy czy wlanie wody i jej uderzenie w eeee bodajże w jakiś błonnnik czy cóś takiego, powoduje drganie nerwów w oczach (wyraziła się terminem oczopląs)aa i kręci się w głowie :) słuch sprawdza się na audiometrze-tam nikt do uszu nie zagląda, po prostu się wysłuchuje dźwięków o różnych częstotliwościach (niskie i wysokie tony). okulista, czyta się literki ze znanej kartki, odróżnia cyferki w "magicznej książeczce z kolorami" , i odnajduje na rysunkach elementów będących w trójwymiarze.W okresie w którym ja tam byłem, kto czegoś nie zauważył, odróżnił, zobaczył wpisała N i do widzenia.
Jeśli trzeba to opowiem o innych lekarzach..pozdrawiam

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 26, 2011, 13:12:48 »
no pewnie opowiadaj

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 29, 2011, 16:57:42 »
Psychiatra - cóż nie było żadnego maglowanie mojej mózgownicy, pytanie ogólne o zdrowie i o "poukładanie " w głowie i już. Neurolog - dwa przysiady i dotknięcie palcem nosa, pytania ogólne o zdrowie.Dentysta - sprawdza czy wszystkie zęby są,nie czepiają się plomb, dziur w zębach.dermatolog, sprawdza czy ma się na ciele blizny, ewentualnie choroby skóry,nie wiem czy tutaj za np. łuszczyce lub grzybicę uwalają - tzra sprawdzić w rozporządzeniach i w ich załącznikach.Pozdrawiam

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 25, 2012, 14:01:34 »
Miał ktoś z was badanie błędnika inna metodą niż wpuszczanie wody do ucha ??

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 05, 2012, 23:16:40 »
Panowie strażacy mam takie pytanie ponieważ spotkałem sie z jednym człowiekiem na testach do SA PSP który stosował doping żeby sobie lepiej wypaść na biegach, niestety nie mam z tym człowiekiem kontaktu a chciałbym się dowiedzieć czy na badach później wyjdzie ze ów "dopalacz" się stosowało.

Offline piotrekwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 14, 2012, 20:45:50 »
Mam pytanie do Was.
Dużo z WAS w ostatnim czasie przechodziło badania lekarskie, a mnie czekają w najbliższym czasie. Powiedzcie jak wygląda sprawa jeśli ktoś ma skrzywioną przegrodę nosową ale oddycha przez nos bez problemu ( prawa i lewa strona) i nie odczuwa żadnych dolegliwości z tym związanych. Dzięki z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 18:52:41 wysłana przez piotrekwp »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 14, 2012, 20:48:01 »
Możesz sobie dać spokój z myślą o służbie w PSP

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 14, 2012, 21:59:18 »
cóż jeżeli przegroda krzywa to faktycznie na dzień dobry posprzątane...ale zawsze można skoczyć na zabieg i mieć to z głowy.Co do odróżniania barw hmm... jak dobrze "trafisz" z kolorem u okulisty to myślę,że podpisze ale jeśli zacznie drążyć temat u Ciebie to może być kiepsko.

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 01, 2012, 12:42:30 »
Witam!

Mam pytanie byłem na bilansie kończącym szkołę ponadgimnazjalną i lekarz mi powiedział, że mam kifozę w odcinku piersiowym, czytałem trochę na ten temat i chyba nie jest to aż takie straszne lecz chciałbym się upewnić czy mogę zostać odrzucony przez komisję lekarską przez tą lekką kifozę.
Osobiście bardzo się zdziwiłem, że lekarz stwierdził to schorzenie u mnie, gdyż nigdy nie miałem problemu z kręgosłupem ani z postawą.

Pozdrawiam ;)

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 01, 2012, 16:37:49 »
My nie lekarze:)

ale jak co to przejrzyj to...

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050

Offline wdooweq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 03, 2012, 17:15:40 »
Witam!
A jak wygląda sprawa z tikami nerwowymi? Uwalają, czy nie stanowi to problemu u psychologa?

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 20, 2012, 19:02:07 »
Witam odnosząc się do http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050  Dział I - Budowa ciała punkt 6,7,8. z tego tekstu wynika ze jeżeli ważę 105 kg przy 181 cm wzrostu jestem niezdolny do służby. proszę o odp czy naprawdę zwracają na to uwagę.
Nie przejmuj się tymi tabelkami o otyłości - jakbyś ważył 150, to mógłbyś się przejmować. Ale zrzucenie paru kilogramów na pewno pomogłoby Ci w zaliczeniu testów sprawnościowych. pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 20:29:25 wysłana przez robn »

Offline piotrekwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 22, 2012, 15:28:57 »
Kolego byłem teraz na komisji i pani jedynie zapytała ile ważę i tyle więc zawsze możesz mniej podać tak więc tego się nie bój

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 22, 2012, 17:08:19 »
dzięki za odp. szczęśliwie sprawnościowe mam już za sobą, teraz czekam na wolny wakat.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 26, 2012, 13:00:19 »
Mam takie pytanie, czy badania psychologiczne i zdrowotne na potrzeby wojska bardzo się różnią od tych na potrzeby straży ? Bo badania na żołnierza zawodowego przeszedłem bez problemu, ale nie podejmę chyba służby w woju :D
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 27, 2012, 18:24:56 »
Tak różnią sie bo Strażaków badają lekarze ze szpitali MSWiA tak zwani specjaliści i robią dokładne badania , a kumpel miał w wojsku badania to 2 lekarzy było i tylko ogolny stan zdowia ich badali nic dokładnego słuch sprawdzali szepczac coś.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 27, 2012, 21:40:35 »
Tak różnią sie bo Strażaków badają lekarze ze szpitali MSWiA tak zwani specjaliści i robią dokładne badania , a kumpel miał w wojsku badania to 2 lekarzy było i tylko ogolny stan zdowia ich badali nic dokładnego słuch sprawdzali szepczac coś.

Nie nie nie, nie chodzi mi o badania poborowych, gdzie Ci potem wlepiają kategorię :D Przeszedłem badania dla kandydatów na żołnierzy zawodowych... w sumie 12 specjalistów ( kardiolog, neurolog, psychiatra, laryngolog, okulista etc. ) miałem sprawdzaną przegrodę nosową nawet jakieś śmieszne badania audiomatu że badali od jakiego natężenia słyszysz dany dźwięk, jakieś badania czy mi się nic w oczach nie odkleja, rtg klaty, etc... W szpitalu wojskowym. 2 dni mi to zajęło... Zdrowy jak ryba, nic nie dolega :D I właśnie czy badania strażackie są bardziej rygorystyczne czy już to było raczej maks ( no chyba, żebym pilotem chciał zostać )
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 29, 2012, 21:05:03 »
Jeżeli się ma krzywą przegrodę to nie przystępuję się do reszty badań ? nie dają czasu na jakiś zabieg czy coś ?

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 29, 2012, 21:18:18 »
Czesc mam pytanie, byc moze ktos ma podobny problem i pomoze mi rozwiac moje watpliwosci. Mianowicie wg. ustawy
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050

mam "nieznaczne upośledzenie rozróżniania barw" czyli mam problemy z odczytaniem z tablicy Isihihary bardziej skomplikowanych kółek z obrazkami w życiu codziennym to wygląda tak, że rozróżniam i nazywam bez problemu podstawowe kolory. Podczas badań kilkukrotnych do prawa jazdy okulista "machał na to ręką" jak mu wymieniłem kolory wyrywkowych przedmiotów w gabinecie.

Idąc dalej w ustawie w tabelce, wiersz: nieznaczne upośledzenie rozróżniania barw mam wszędzie: Z czyli zdolny

ale martwi mnie za to wpis pod tabelką:
"Przez "nieznaczne upośledzenie rozróżniania barw" należy rozumieć utrudnienie rozróżniania czterech barw podstawowych, tj. pomyłki przy odczytywaniu pojedynczych tablic z zestawu Ishihary lub Stillinga bądź przedłużony czas odczytu (ponad 3 sek). Nieumiejętność rozróżniania czterech barw podstawowych należy traktować jako "znaczne upośledzenie rozróżniania barw" kwalifikujące badanych jako niezdolnych. Ocena należy do okulisty.
Kandydatów, u których stwierdza się "nieznaczne upośledzenie rozróżniania barw", należy kwalifikować jako niezdolnych."

Więc w tym momencie nie rozumiem tabelka mówi, że jestem zdolny, tekst pod tabelką nakazuje mnie sklasyfikować jako niezdolnego... 

Ktoś się z tym spotkał, jak reagują lekarze na komisji?