Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961875 razy)

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 08, 2011, 14:59:46 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 19:05:55 wysłana przez Petr »

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 08, 2011, 15:31:37 »
Robiłem 3 tygodnie temu badania w Katowicach i zajęły mi 3 dni, więc myślę, że w tydzień się wyrobisz.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:27:00 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 19:06:24 wysłana przez Petr »

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:28:43 »
Tak, nie możesz ale nawet musisz, bo czasu mało:)

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:36:23 »
Najpierw trzeba zrobić badania w laboratorium i rtg oraz iść do psychologa. Dopiero po psychologu można odwiedzać innych lekarzy, chociaż zdarzają się wyjątki
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 09, 2011, 01:12:16 »
Dzięki Keniek.
Fajnie by było jakby dało rade w 3dni to załatwić, ale zobaczymy jak to będzie, byle tylko było Z na komisji.
Powiedz mi jedno, jak oddam do badania  krew i mocz, to muszę czekać na wyniki albo mogę już w tym czasie załatwiać innych lekarzy ?

My z chłopakami jak zaczęliśmy 20 lipca to w dwa dni się wyrobiliśmy. Kwestia zgrania, my w 5 osób zajmowaliśmy kolejki u lekarzy. Po badaniach krwi, moczu i rtg przed psychologiem zrobiliśmy jeszcze neurologa i okulistę:) Bez rtg nie masz co iść do Laryngologa, a bez krwi do weneryczno-skórnych. Komisji nie ma w pt w Katowicach. Ogólnie rozpiskę lekarzy masz poniżej, dali nam to pierwszego dnia jak przyszliśmy:



Brawo 89ziomus, jeszcze może jest nadzieja dla PSP :) - Dobra organizacja wraz z kolegami spotkanymi na komisji i badania moment da się zrobić. Reszta się uczyć a nie narzekać...
Ps. Skoro każdemu dają taką rozpiskę, to skąd tyle pytań o te badania? Mamusie za dużo w młodym życiu niańczyły...  :gwiazdki: :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2011, 11:40:25 wysłana przez robn »
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline pathfimder

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 09, 2011, 14:03:57 »
Czytam te wszystkie posty i widzę że na każdych badaniach jest inaczej. obecnie jestem w Krakowie i udałem się do komisji lekarskiej. Tam otrzymujesz kartę skierowania (obiegowa). Spisane jest tam 10 badan które musisz zrobić (w krakowie kolejność nie ważna).
1. rentgen klatki piersiowej (standardowe badanie rentgenowskie)
2. psycholog (pytania osobiste tak/nie, skreślanie cyfr, i test ravena, następnie rozmowa z 2 psychologami np. dlaczego straż czym się interesujesz, co chcesz osiągnąć poprzez straż i tyle)
3. spirometria (pojemność płuc, pyta się czy palący czy nie palący, ogólnie każdy powinien zaliczyć)
4. chirurg (bada czy masz proste kolana, czy żadna kość ci nie odstaje oraz przepuklinę)
5. okulista (lewe i prawe oko, daltonizm, 3D)
6. laryngolog (słuch, próby błędnikowe-stanie z zamkniętymi oczyma na 1 nodze, przegroda nosowa)
7. neurolog (pyta się o urazy, omdlenia, bada ogólnie koordynację ruchową)
8. dermatolog (ogląda czy nie masz krost, plam itp itd)
9. dentysta (bada ilość zębów i czy są pełne, ubytki wchodzą w grę ważne jest żeby po prostu mieć zęby, jeżeli ich nie masz to liczone jest procentowo, za zęba jest ok 7-11 % a dopuszczana ilość to brak  40% wiec około 3-4 zębów można nie mieć :D)
10. laboratorium (morfologia+romaz, OB, mocz, cukier we krwi, USR HBs, HIV)
11. badanie wewnętrzne + EKG (EKG, serce, ciśnienie, wyniki krwi)
12. komisja lekarska

Mam nadzieję że pomogłem i opisałem wszystko. Z tych wszystkich badań zwrócił bym uwagę na PRZEGRODĘ NOSOWĄ, PRZEPUKLINĘ, PSYCHOLOGA. przynajmniej na tym odpadało najwięcej osób. Badania robi się 3 dni. Jeżeli oddasz krew w 1 dzień to w 2 dzień staniesz już na komisji lekarskiej. Jeżeli nie to badania trwają 3 dni. Mając wszystkie badania udajesz się na EKG. Jeżeli wszystko ok lekarz pracy określa cię jako "zdolnego do pracy w psp" Tak przynajmniej jest w krakowie. Inne miasto inne wymagania. Pozdrawiam i życzę dostania się do PSP.

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 09, 2011, 15:09:52 »
2. psycholog (pytania osobiste tak/nie, skreślanie cyfr, i test ravena, następnie rozmowa z 2 psychologami np. dlaczego straż czym się interesujesz, co chcesz osiągnąć poprzez straż i tyle)

W Katowicach nie było rozmów z psychologami. Tylko jeżeli coś było nie tak z testami psychologicznymi brali na dopytkę. Generalnie jak kogoś brali na taką rozmowę to odpadał (tak przynajmniej opowiadali chłopaki). Ale jak miał coś nie tak z testami to pewnie jakiś problem był.
A pytania dlaczego straż? co chcesz osiągnąć? itd, to wypełnialiśmy po testach kwestionariusz. Na jego podstawie jakiś psycholog miał sporządzić notatkę o każdym z kandydatów.
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

998_

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:18:43 »
Z tymi badaniami to nie jest tak hop koledzy. Na pewno jeszcze zależy od szpitala w jakim robicie, ale jeżeli dojdą wam poprawki typu: dodatkowe badanie wzroku, echo serca, gdzie najbliższy termin badania to 2 tyg. ,a laryngolog przyjmuje 2 razy w miesiącu ( okres urlopowy??) to nie wiem czy tak wszystko w 3 dni da się zrobić;)

sorbent

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 10, 2011, 13:04:03 »
Akurat teraz był nabór u nas w KP (dolnośląskie). Z tego co potem rozmawiałem z kandydatami to najpierw mieli psychologa (test osobowości około 400 pytań tak/nie - do znalezienia w necie), test inteligencji (obrazki, ciągi liczbowe itp. - są w necie za złotówkę nawet można wynik poznać i losowy zrobić). Potem taki mały słownik - tłumaczenie pojęć, wydarzeń czyli test z wiedzy ogólnej. Po tym wszystkim rozmowa z psychologiem - decydująca.
Kto miał pozytyw od psychologa szedł dalej:
Krew i mocz (morfologia, przeciwciała na HIV i wątrobowe, bilirubiny i wiele innych), rtg, spirometr, lekarze różnych specjalności - okulista, neurolog, chirurg, laryngolog, dermatolog, ogólny (TU KAZAŁ PRZYNIEŚC ZAŚWIADCZENIA OD LEKARZY RODZINNYCH O PRZEBIEGU CHOROBY/CHISTORIE CHORÓB) oczywiście jak lekarz napisał, że nie widzi przeciwskazań do służby w PSP to wystarczyło. Jak już cała obiegówka wypełniona to komisja.

a teraz kilka ciekawych zasłyszanych przypadków:
Gość u psychologa siedzi, pani twierdzi, że duszno i prosi go o otwarcie okna - kandydat wykonuje; po chwili pani twierdzi, że przeciąg i prosi o zamknięcie okna - gość wykonuje; sytuacja powtarza się w ciągu 0,5 h kilkukrotnie w końcu pani stwierdza "pan tu okna przyszedł otwierać i zamykać czy do straży się dostać" - wynik niezdolny - łatwa poddaje się wpływowi otoczenia i takie tam!!!
Końcowy lekarz stwierdza, że gościa nie dopuści bo ma alergię - nie ma tego w obiegówce?, ale po perswazjach proponuje wizytę u lekarza alergologa - wizyta krótka, jeden zastrzyk w PLECY - badanie alergologiczne wykonane wynik negatywny cena 300 złotych - dostał się do straży BEZCENNE he he.
Jeden przypadek komory nosowej - dali gościowi czas na zabieg i ponowne zgłoszenie się na komisję.

Powodzenia, ja w straży już 11 lat a badania w Katowicach to juz inna historia he he.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:05:38 »
Panowie a jak komisja patrzy na płaskostopie ?   :huh:

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:26:11 »
Witam!

Mam pytanie do wtajemniczonych ;)
Jeśli nie mam 3 zębów i wychodzi to 33% to czy jeśli wstawię sobie sztuczny ząb to jest to "przywrócenie żucia" ? Pytam bo nie wiem czy dobrze właśnie rozumiem rozporządzenie ;). Liczę na dobrą odpowiedź.


Pozdrawiam  :straz:

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 11, 2011, 01:58:42 »
Tak, jesli masz wstawionego zeba to zdolnosc żucia jest przywrocona.

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 11, 2011, 08:14:19 »
Dzięki bardzo Sylwek za odpowiedź, o to właśnie mi chodziło ;)

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 11, 2011, 08:58:54 »
Panowie a jak komisja patrzy na płaskostopie ?   :huh:

Ortopedy nie odwiedzaliśmy :rofl:

na stopy to jedynie patrzał chirurg i dermatolog;p
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline paulo656

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 11, 2011, 14:32:38 »
w Warszawie w cs mswia żeby odebrać obiegówkę muszę im pokazać ksero dokumentacji lekarskiej czy tak jak kolega parę postów wyżej napisał wystarczy oświadczanie  od lekarza ze jestem zdrowy nie leczyłem się i nie leczę na żadne choroby ma ktos doświadczenie jak jest w warszawie?

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 11, 2011, 17:51:51 »

na stopy to jedynie patrzał chirurg i dermatolog;p
w katowicach jak teraz byliśmy, to spodnie kobitka kazała podwinąć dopiero na komisji, żeby kolana zobaczyć;p tak to u żadnego lekarza nie zdejmowałem innej garderoba jak od pasa w górę;p
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline bonzo19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:28:52 »
mi nawet kolan nie sprawdzali :D u mnie komisja była czym innym zajęta :D

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 11, 2011, 23:09:58 »

na stopy to jedynie patrzał chirurg i dermatolog;p
w katowicach jak teraz byliśmy, to spodnie kobitka kazała podwinąć dopiero na komisji, żeby kolana zobaczyć;p tak to u żadnego lekarza nie zdejmowałem innej garderoba jak od pasa w górę;p
hoho u nas to nawet majteczki trzeba było zdjąc;)))
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 13, 2011, 18:55:26 »
Może pielęgniarki chciały sobie popatrzeć:D W Katowicach jedna była taka fajna...:D widać było, że świeżo po szkole;)
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline rogal5001

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 29, 2011, 17:05:21 »
"Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby (art. 28 cyt. ustawy).

 Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych (art. 29 cyt. ustawy).
"

Moje pytanie jest następujące. Czy osoba która jest sprawna fizycznie, ale nosi aparaty słuchowe mogłaby pracować jako strażak zawodowy?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 29, 2011, 17:35:12 »
NIE - patrz zał. 2 do rozp. Ministra SWiA w sprawie właściwości trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi SWiA - dział V
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 29, 2011, 23:35:37 »

na stopy to jedynie patrzał chirurg i dermatolog;p
w katowicach jak teraz byliśmy, to spodnie kobitka kazała podwinąć dopiero na komisji, żeby kolana zobaczyć;p tak to u żadnego lekarza nie zdejmowałem innej garderoba jak od pasa w górę;p
hoho u nas to nawet majteczki trzeba było zdjąc;)))

89 ziomuś gdzie miałeś badania ?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 30, 2011, 08:40:00 »

na stopy to jedynie patrzał chirurg i dermatolog;p
w katowicach jak teraz byliśmy, to spodnie kobitka kazała podwinąć dopiero na komisji, żeby kolana zobaczyć;p tak to u żadnego lekarza nie zdejmowałem innej garderoba jak od pasa w górę;p
hoho u nas to nawet majteczki trzeba było zdjąc;)))

89 ziomuś gdzie miałeś badania ?
W Katowicach miał :-)

Kurcze sorka  :rolleyes: pomyliłem sie  :wall: Chciałem zapytać strażak_osp gdzie miał

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:05:20 »
W Poznaniu taaki łysy chirurg był;p
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "