Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962030 razy)

Offline bartek225

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 08, 2011, 13:25:54 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 11:49:02 wysłana przez bartek225 »

Offline cinas16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 08, 2011, 13:30:53 »
a orientuje się ktoś gdzie najlepiej zorganizować nocleg?

P.S. czemu ktoś zamknął temat o naborze do SGSP?

Offline Grezzy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 08, 2011, 15:05:04 »
no właśnie dlaczego? Panie Adminie nie rozumiem tej decyzji.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 08, 2011, 15:10:42 »

Offline Inf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:36:04 »
O ile mi wiadomo, to u stomatologa są brane pod uwagę tylko ubytki i można mieć jakiś dozwolony procent, jeżeli się go przekracza, to się wylatuje :) Także mając wszystkie zęby nie powinno być większych problemów ;)

Dowiedziałem się tego od osoby, która skończyła SGSP kilka lat temu :)

Offline areka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • ;)
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 19, 2011, 12:39:36 »
Wyszło mi na badaniu rtg zatok że mam torbiel w zachyłku nadzębodołowym prawej zatoki szczękowej. Czy komisja może mnie przez to odrzucić? Przeglądałem rozporządzenie i wnioskuje że nie,

Torbiele jamy ustnej nie upośledzające                    Z
lub nieznacznie upośledzające mowę lub połykanie    N
 Mnie w żaden sposób nie upośledza wiec chyba jest ok. wie ktos może?  :mellow:

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 19, 2011, 19:02:46 »
Koledzy jak wygląda sprawa z przepukliną, lub sprawa z przepukliną po operacji.

Offline kamillo_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 22, 2011, 13:56:49 »
Panie i Panowie, szukałem tu kiedys konkretnego opisu co sie dzieje na komisji lekarskiej i opisu co dzieje sie u kogo. pelnego opisu nie znalazlem ,wiec postanowilem ,ze sam go zrobie i poskladam to w calosc, gdzyz jestem juz po komisji weryfikujacej przydatnośc do sluzby w psp. nie bede opisywal i nei pytajcie "czy przejde czy nie,bo mam...?" itd.  bo to musicie sobie sprawdzic w rozporzadzeniu co dyskwalifikuje a co nie ,a jak wam sie nie chce to na komisji sie dowiecie,bo oni juz sie o to postaraja.
Standardowo na poczatek:
PSYCHOLOG: zaczynamy od wypelnienia 1szej kartki tylko z opisem i pytaniami typu jak sie czuje. Z tym ze z jednej strony mamy w odniesieniu do  chwili obecnej ,a na drugiej ogolnie w zyciu. Pozniej zadanie na czas-w ciagach cyfrowych odnalezc wszysktie 2ki i 7ki .2ki musza miec w sasiedctwie dwie cyfry nieparzyste,a 7 ki musza miec dwiecyfry parzyste, np 129   lub 478 i wtedy takie 2 i 7 skreslamy,na poczatku jest na probe i pani wyjasnia i pozniej na czas. Po tym test 120 pytan gdzie odpowiadamy tak lub nie,i pytania dot. jednego tematu  tylko sprawdzaja czy tak samo odpowiesz jak jest poukladane w roznych szykach. Po tym kwestionariusz osobowy ,i pyt typu ile piw potrzbujesz zeby sie upic,co pijesz,czy masz tatuaze (I WAZNA RZECZ-TATUAZE NIE DYSKWALIFIKUJA CIE Z PRZYJECIA DO STRAZY!!!SAM PSYCHOLOG TAK POWIEDZIAL)jakie chechy pozytywnei negatywne ma miec strazak i dlaczegochcesz nim byc.Po tym test na ukladanie brakujacego obrazka. na koniec krotka pogawedka z psychologiem i dostajesz kartke ,ze przechodzisz lub nie badanie psychologiczne. sugeruje jak wielu poprzednikow :MOWIC PRAWDE!to najlepsza recepta na zdanie.

LABORATORIUM:typowe badanie krwi i moczu + badanie na kile ,hiv itd
RTG: zdjecie rtg klatki piersiowej i zatok ,przy okazji pokazjue czy serce jest prawidlowych rozmiarow
EKG: wiadomo co i jak ,kladziesz sie ,podlacza sprzet i lezysz. po badaniu dostajesz  wydruk i jedziesz dalej .nie przejmujcie sie jak obok wykresu macie opis z  roznymi nieprawidlosciami i patologiami,bo u sportowcow serca wygladaja inaczeji jesli jest to w granicach normy to ok.
CHIRURG:szybko i na temat,wejscie kilka pytan o choroby,pokazac nogi czy nie ma zylakow i blizn i  do wiedzenia
LARYNGOLOG:podobnie, kilka pytan ,sprawdza przegrode ,uszy ,stanac na bacznosc ,zamknac oczy i wszystko
DERMATOLOG: rozebrac sie ,oglada dlonie ,rece,nogi i stopy, zaznacza czy macie tatuaze i wszystko
SPIROMETRIA:badanie pojemnosci i przeplywu powietrza  w plucach,moze byc tak ,ze bedziecie dmuchac kilka razy i nie bedzie wychodzic ,ale badzcie wytrwali :) za ktoryms razem  powinno wyjsc,co nie powiedziane ,ze odrazu za 1szym nie wyjdzie
PSYCHIATRA:u mnie akurat kilka spokojnych pytan o urazy glowy,i korzystanie z poradnii psychologicznych i psychiatrycznych,na wszystko odpowiadamy nie ,spokojna rozmowa
NEUROLOG:sprawdza standardowe odruchy czyli mloteczkiemw kolanko ,popatrzec na palec ,pytania o padaczki urazy glowy utraty przytomnosci itd .jak ok to wpis zdolny i dalej
OKULISTA:pyta o jakies urazy z oczami zwiazane ,czytanie z tablicy,zadanie na daltonizm i w okularach na widzenie przestrzenne,jak widzi ,ze szybko i zdecydowanie to nawet nie odpala maszyny  zeby zajrzec na dno oka
KARDIOLOG:wizyta trwa maks.2min patrzy na ekg i wyniki z laboratorium,jak ok to daje wpis
ORTOPEDA: wejscie ,rozbiorka do majtek ,przysiad ,sklon,na palach stanac kilka pytan i zdolny

KOMISJA: i tu robi sie wesolo. moga podwazyc kazde badanie ktore inny lekarz zatwierdzil jako zdolny i dac na dalsze badania albo wogole odrzucic! czepiaja sie ogolnie wszystkiego takze nie zdiwcie sie jak trzeba bedzie powtorzyc jakies badania. rozbieracie sie do majtek ,10 tys pytan ktore padaly juz wczesniej u innych,pomiar cisnienia,tetna,ogolny przeglad,sprawdzaja spirometrie ekg i reszte badan juz zrobionych. i juz od nich zalezy decyzja czy nadajecie sie czy nie .

Mam nadzieje ,ze ten opis sie komus przyda i uspokoji przed badaniami. nie ma sieczego bac.
Moja rada: jesli macie lub mieliscie jakies urazy ,a ich nie widac.....to oficjalnie ich nie ma,a jesli cos widac to juz oni decyduja czy taki uraz czy wada przeszkadzaja w pelnieniu sluzby. generalnie waznejest ekg .
(sorki za literowki-nie moj komp)
Pozdrawiam

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 22, 2011, 15:33:24 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 19:07:11 wysłana przez Petr »

Offline rodman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 22, 2011, 18:16:05 »
Wielkie THX kamillo_1, podobnie jak Petr, oczekuje na psychologa i te informacje są bardzo pomocne  -_-

Offline chudy21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 22, 2011, 20:17:14 »
Chłopaki a jak to wygląda w tym krakowie??
Jak przyjeżdżamy do Krk to mamy najpierw udać się
do SA PSP po jakąś karte badań czy jak ??

Może mi to ktoś kto jest juz po badaniach w krk  wyjaśnić ???


z góry dzięki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2011, 20:24:25 wysłana przez chudy21 »

Offline chudy21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 23, 2011, 09:09:01 »
jak dostales list to bylo w nim skierowanie na badania do MSWiA wiec tam sie kierujesz a tam dokladnie ci juz pokieruja ;-)


Dzięks LEBydlle  -_-

Offline pathfimder

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 23, 2011, 10:06:47 »
w jakich dniach sa przeprowadzane badania albo kiedy sie kończą?
bo jestem na poczatku listy rezerwowej i nie wiem kiedy sie spodziewac albo czy sie spodziewac

Offline pathfimder

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 23, 2011, 11:26:08 »
ostatnia data na forum jak padła to 5 sierpnia. Wiec albo czekasz ciepliwie albo zadzwon do szkoły i powiwedz ze jestes pierwszy rezerwowy w jaki sposob beda sie z toba kontaktowac i od kiedy do kiedy masz byc gotowy bo sa wakacje i w miare tez bys chcial jakos spedzic. Kiedy sie koncza to nikt nie wie tylko szkoła i moze szpital jak by ktos pytał.
5 sierpien hmmm
no nic trzeba czekac zobaczymy co z tego wyniknie :D

Offline Messi51

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 23, 2011, 23:48:47 »
Miał ktoś może taki przypadek, ze przeszedł wszystkie badania i wyniki krwi byly lekko ponizej normy?? Bo mi sie zdarzyl taki przypadek i pani z komisji kazala powtórzyc badanie w domu i wyslac poczta do szpitala. Myślicie, że jestem skreslony czy cos ?

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 24, 2011, 00:54:40 »
Ja musialem doslac wyniki krwi, a mianowicie wyniki cukru, bo mialem podwyzszony, zrobilem badanie u siebie w domu i wyslalem priorytetem na podany przez Pnia adres i zadzwonilem za 4 dni i Pani powiedziala, ze komisja orzekla ze jestem zdolny i ze wyslala faksem orzeczenie do szkoly. Tez wszystkie badania mialem zdolny, a glukoza podwyzszon i musialem poprawiac.

Offline Messi51

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 24, 2011, 09:10:34 »
To było na komisji w Poznaniu ??? ;) No to jeżeli wyniki są ok, to raczej jestem zdolny tak?

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 24, 2011, 09:14:52 »
To bylo w Katowicach.

Offline Messi51

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 24, 2011, 09:16:44 »
No nic, wyniki wysłałem. Teraz pozostaje mi czekanie ;(

Offline sokolzip

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 26, 2011, 11:13:35 »
Witam
jak chłopaki przebiegają badania w Krk? bo jutro zaczynam i jestem ciekaw czy się wyrobie do końca tygodnia?
pozdro  :straz:

Offline zdzislavo1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 02, 2011, 12:41:45 »
Panwie a jak się ma sprawa z żylakami przy naborze z ulicy miał ktoś jakieś doświadczenia bo mam żylaka i się trochę martwie

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 02, 2011, 13:02:58 »
Znajomego odesłali na zabieg (żylak nogi), po rekonwalescencji stanął przed komisją, wynik pozytywny.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zdzislavo1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 02, 2011, 14:02:29 »
A kolega startował z ulicy ? Ile miał czasu na operacje nogi?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 02, 2011, 14:09:48 »
Tak, startował z ulicy. Z tego co pamiętam, był operowany po 2 tygodniach, a przed komisją stanął po miesiącu od operacji, ale głowy nie dam sobie uciąć.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 04, 2011, 23:03:32 »
Napiszę jak u mnie przebiegał etap w polikinice...

Psycholog - kwestionariusz osobowy w który pyta o szczegóły z waszego życia, później rozmowa z psychologiem odbywa się na podstawie tego kwestionariusza, następnie ok 560 pytań (coś tego typu: http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=129805&t=129805 ), test na spostrzegawczość (wykreślanie odpowiednich liczb w odpowiednich miejscach), test na inteligencje - tablice Ravena ( coś tego typu http://www.iqtest.dk/main.swf te które ja wypełniałem były prostsze ). Po chwili przerwy badania z psychologiem - stereometr ( http://www.youtube.com/watch?v=W8yXVB3bDfM ), dwie tarcze kręcące się z różną prędkością, trzeba było zatrzymać jedną gdy osiągną taką samą prędkość, badanie na szybkość reakcji, tablica krzyżowa, badanie refleksu i na koniec rozmowa z psychologiem (pytania odnośnie kwestionariusza, pytania odnośnie życia, przeszłości, przyszłości, ogólnie luźna rozmowa). Wynik otrzymałem po paru dniach z komendy. Badania psychologiczne mogą się różnić, koledzy mieli z innym psychologiem i badania wyglądały trochę inaczej.
Po jakimś czasie otrzymałem skierowanie na komisję lekarską, wizyta u lekarzy trwa na prawdę krótko, gdyby nie różne godziny i dni przyjmowania lekarzy można by to było zalatwić w jeden dzień. Do zrobienia laboratorium (mocz, krew (między innymi test na obecność hiv)), rtg klatki, ekg, lekarz rodzinny, spirometria, pulmonolog,neurolog, stomatolog, psychiatra, okulista, chirurg. Na końcu komisja która sprawdziła tylko zebrane wyniki badań i zatwierdziła zdolność do służby.