Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962194 razy)

q-bash

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:50:25 »
Wiesz pewnie każdy by tak chciał:P ja myślę że to w który dzień będziemy zdawać sprawnościówkę dowiemy się z pisemka. Albo wg numerów startowych albo wg nazwisk. Teraz pozostaje tylko czekać na list :rolleyes:

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2008, 22:27:51 »
Q-bash my juz mamy po egz. ja musze jeszcze czekac na maturke, moge piszczec z bulu z moim wynikiem ale zobaczymy.
A tak do info nie wie ktos jak z badaniami jest??Bo trwaja jakis czas nawet z 2 tyg bo to od lekarzy zalezy jak sie termin umowi ale mi chodzi o kwestie czy szkoła zapewnia zakwaterowanie na czas badan czy samemu trzeba sie o to martwic?Jezeli ktos jest pewien na 100% to niech da znac bo przypuszczac to ja tez sobie moge :P

q-bash

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 19, 2008, 16:17:09 »
szkoła nie zapewnia żadnego zakwaterowania, jesteś zdany tylko i wyłącznie na siebie... Tak jak mówiszFcraptor pozostaje nam teraz czekać. a czekanie najgorsze. Obyśmy się spotkali na zamczysku;)

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 19, 2008, 17:27:28 »
Szkoda :( ale dziekie za info :) tez chciał bym sie tam spotkac z wami:)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 05, 2008, 09:28:40 »
Mam pytanie i proszę o wyrozumiałość :)

Gdzie mógłbym sobie zrobić bardzo podobne lub takie same badania jak do SGSP ?
I pewnie zaraz ktoś odpowie:
-w szpitalu / ośrodku zdrowia

Ale chodzi mi o to czy jest jakiś "zestaw" badań za ,które się płaci lub nie i ,które mogą potwierdzić zdolność do pełnienia służby w PSP ??


Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:01:24 »
Ja dokładnie nie wiem gdzie dokładnie mozna zrobic taki zestaw? bo nie wiem czy sa takie ale moge ci dac liste badan jakie trzeba zrobic, jak zrobisz wszystkie i bedzie wszedzie pozytwynie to masz pewnosc ze nie odpadniesz na nich :)

A powiedzcie kto wie na 100% czy badania na ktore wysyła nas uczelnia SGSP sa dla nas darmowe??

Offline Brevis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • oby do przodu
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:09:05 »
ale moge ci dac liste badan jakie trzeba zrobic, jak zrobisz wszystkie i bedzie wszedzie pozytwynie to masz pewnosc ze nie odpadniesz na nich :)

mógłbym prosić o liste tych badań? z góry dzięki

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:18:12 »
Ja dokładnie nie wiem gdzie dokładnie mozna zrobic taki zestaw? bo nie wiem czy sa takie ale moge ci dac liste badan jakie trzeba zrobic, jak zrobisz wszystkie i bedzie wszedzie pozytwynie to masz pewnosc ze nie odpadniesz na nich :)

A powiedzcie kto wie na 100% czy badania na ktore wysyła nas uczelnia SGSP sa dla nas darmowe??

Jakbyś mógł to rzuć mi  tę listę
GG: 4364246
e-mail : seretsu@op.pl

z góry dzięki  ^_^

q-bash

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:31:56 »
cytuję z forum SGSP:


To tak najpierw jet internista co Ci zbada ciśnienie, obsłucha cię i takie podstawowe pierdoły, spyta się o wage wzrost itp, potem masz okuliste to wiadomo czytanie liter z daleka, czytanie tekstu czcionką około 6 (na oko), tam barwy i przy takiej maszynie bedą Ci zaglądać do nich, potem masz neurologa to karze Ci stanąc zamknąć oczy i wykonoywać różne dziwne ruchy typu dotknij lewą ręką środkowym palcem czubka nosa, i bedzie Cię lał młotkiem po stawach . Potem jest ortopeda czyli postawa, kręgosłup i się spyta o złamania, potem laryngolog, zajrzy do nosa, gardła, ucha, badanie słuchu, potem spirometria, czyli bedziesz dmuchał w rure , no i rentgen klatki piersiowej, EKG(te 2 rzeczy są potrzebne np. do spirometri), jeszcze został kardiolog, wiadomo obada EKG i Cie posłucha, no i badania laboratoryjne krwi i moczu, acha no i psychiatra jeszcze ale to pikuś, powiesz że nie ma patologii w rodzinie i już  hehe chyba wszystko ale ręki sobie nie dam uciać

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 30, 2008, 09:13:19 »
Może napiszcie z jakimi przeciwwskazaniami lekarskimi się spotkaliście...

Wie ktoś może czy łuszcyca nim jest ?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 30, 2008, 22:49:28 »
Do tego dochodzi dermatolog mnie jak badali (co prawda do policji :fiuu:) to az sam sie zdziwilem ze leca na taka masowke praktycznie wpadasz do gabinetu i wypadasz z pieczatka u okulisty bylem w soczewkach i po przystawieniu pieczatki pytam sie czy do strazy byly by jakis problem  powiedziala ze wszystko w normie  :cooo:

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 22, 2008, 22:34:41 »
 :rofl: ale nie które pytania są śmieszne wręcz głupie wystarczy po czytać a wiec powiem tak zdarza się za idąc na badania przechodzisz je bez ale dla czego bo w tych czasach lekarz nie ma czasu badać wiec daje pieczątkę i jak zawsze się pyta chorował pan miał pan jakieś operacje itd. ty mówisz nie i po sprawi  tak za zwyczaj jest u każdego decyzja po lekarzu należny i tak do komisji lekarskiej a po komisji do twojego komendanta a jak komendant cie wysłał już na badania to i tak już jesteś w 98% w straży i zasada rób to co robiłeś i robisz a będzie dobrze nie oszukuj

Offline mxrider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2008, 21:42:19 »
Panowie-małe pytanie o złamania...
jakie złamania dykfalifikują? Bo nie wierze ze ktoś z szyną w nodze będzie dopuszczony.
Ja np mam podwójne zlamanie obojczyka(obyło się bez drutowania)wystaje on trochę ponad normę ale jestem sprawny jak przed wypadkiem czy otopeda będzie sie mógł czepnąć tego wystawania?
Dodam ze lekarz sportowy nie widzi żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportów....

Cytuj
jakie złamania dykfalifikują?
- Takie też!
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2008, 22:44:55 wysłana przez Ajax »

Offline denzel998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 13, 2008, 08:24:12 »
Witam,

 a tak wogóle ile czasu zajmuje przejście wszystkich badań..?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 13, 2008, 09:08:58 »
Nie ma regóły
czasem uda się to w ciągu kilku dni a czasem kilku tygodni.
Zależy w której poliklinice robisz badania.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 13, 2008, 20:49:53 »
Nie ma regóły
czasem uda się to w ciągu kilku dni a czasem kilku tygodni.
Zależy w której poliklinice robisz badania.

Nie no bez przesady  nie strasz ludzi kolego jak masz marta dzonek ale zazwyczaj w 80%-90% przypadków to mosisz miec 2 dni .Malo  kto wie ze z obiegowkami to wchodzi sie poza kolejnoscia do lekarzy :rofl:   

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 13, 2008, 22:50:48 »
Fakt!
Cytuj
Nie ma regóły
czasem uda się to w ciągu kilku dni a czasem kilku tygodni.
Przesada!!!
Zwykle 2-3 dni wystarczą i czytaj, kiedy przyjmują kandydatów - zwykle w określonych dn., godz. bez kolejki. -_-
Pozdr.
Ps. No i te regóły >  ^_^ Ech  :krzyk:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline denzel998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 14, 2008, 08:08:46 »
Tak mi się wydawało, że to nie może tak długo trwać.. Przecież muszą wszystkich przebadać i mieć kandydatów do wysłania na kurs.. Wielkie dzięki za odpowiedzi.. ;)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 14, 2008, 08:48:37 »
Dlatego piszę że zależy to od miejsca. Osoby, które miały komisję w Łodzi wiedzą o czym mówię.
 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline denzel998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 14, 2008, 14:23:16 »
a ktoś z szanownego grona przechodził badania na Wołoskiej w Wawie..?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 14, 2008, 16:38:04 »
Na Wołoskiej przy dobrej organizacji czasu i jeśli lekarze nie są akurat na urlopach to badania trwają 2-3 dni.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 14, 2008, 20:35:08 »
Moja rada dla osob ktore beda takie badania przechodzic .Jak juz sie dostaniecie i bedziecie skierowani na 7:00 rano na badania do  :szalony: psychologa nie chodzcie po lekarzach sami zbierzcie sie w grubke z chlopakami co  tez przechodza badania i wierzcie mi ze pojdzie sprawniej jeden zatrzyma kolejke na pobieraniu krwi drugi u laryngologa itp. Grupkami lekarze raz dwa was obskocza i beda wam dziekowac bo im tez sprawniej to pojdzie (a i wiadomo ze jak sie bada 6-go z koleji to i w rutyne mozna wpasc moze oko na co przymknie albo przeoczy  :wacko:  )

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 14, 2008, 20:40:44 »
Malo  kto wie ze z obiegowkami to wchodzi sie poza kolejnoscia do lekarzy :rofl:   
Tak ale w wyznaczonych godzinach tylko. Dla każdego lekarza inne są te godziny. Przynajmniej w Poliklinice MSWiA w Gdańsku. ^_^
Si vis pacem, para bellum

Offline milosz123jc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Ochotnik
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 22, 2008, 21:31:33 »
mam pytanie mówicie że niektórzy lekarze przepuszczają tak po macoszemu pieczatka i już? a propo spirometrii to wystarczy aby byłóa w normie? i czy lekka astma dyskfalifikuje kandydata do psp

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 23, 2008, 00:02:55 »
czy można zrobić sobie badania prywatnie i wysłać wyniki do komisji lekarskiej. oczywiście chodzi mi o wyniki pozytywne/



Tak mozna isc do weterynarza i on zrobi wszystkie badania  :wall:

Ludzie myslcie troche