Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 784958 razy)

Offline agat99

• Bywalec
  • *
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3160 dnia: Kwiecień 22, 2021, 13:44:47 »
Siemano.
Mam pytanie odnośnie psychologa a mianowicie kwestionariusza z odpowiedziami TAK/NIE. Czy za ten kwestionariusz można dostać niezdolny do służby ? Z góry dzięki.

Offline Adi0

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3161 dnia: Maj 07, 2021, 13:52:52 »
Cześć, mam pytanie odnośnie badań lekarskich w Lublinie, spokojna 3. Ktoś z was przechodził tam w ostatnim czasie badania i wie czy lekarze bardzo się czepiają albo robią  problemy w związku z ciśnieniem, przegrodą itp?
Byłbym także wdzięczny jakby ktoś mógł opisać jak mniej więcej po kolei te badania wyglądają.
z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Robs

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3162 dnia: Maj 20, 2021, 12:11:32 »
Ile mniej więcej trzeba czekać na orzeczenie komisji? ile wy czekaliscie?

Offline TheMazurek92

• Początkujący
  • *
    • BURSZTYNOWA
« Odpowiedź #3163 dnia: Maj 20, 2021, 16:06:30 »
Komisja Poznań, w dniu złożenia dokumentacji do oceny, dostałem też informację że zdolny, praktycznie po 30 minutach, oficjalne pismo dostałem 3 dni później pocztą. Badania robiłem Październik/ Listopad 2020

Offline agat99

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3164 dnia: Maj 25, 2021, 17:50:22 »
Siemanko,
Czy jeżeli na obiegówce wszyscy lekarze dali „zdolna” to czy komisja może mnie uwalić ? Plus na RTG zatok wyszło „polipowe pogrubienie śluzówki w prawej zatoce szczękowej” iść na szybko prywatnie do laryngologa żeby wypisał mi pismo że jest wszystko git ?
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2021, 08:48:10 wysłana przez agat99 »

Offline TheMazurek92

• Początkujący
  • *
    • BURSZTYNOWA
« Odpowiedź #3165 dnia: Maj 25, 2021, 18:00:44 »
Jeżeli laryngolog nie miał żadnych zastrzeżeń, to komisja nie powinna mieć powodu by Cię odrzucić. Od decyzji zawsze można się odwołać, lub sama komisja zleci powtórzenie badań. Np z Bilirubiną tak robią. Ale jak nie masz pewności, możesz zrobić badania.

Offline Marekzpolski

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3166 dnia: Maj 25, 2021, 18:59:30 »
Mi komisja w Bygoszczy dala negatywny za polipowe zgrubienie w zatoce szczekowej. Wiec tak moze.

Offline agat99

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3167 dnia: Maj 25, 2021, 20:30:00 »
Mi komisja w Bygoszczy dala negatywny za polipowe zgrubienie w zatoce szczekowej. Wiec tak moze.

Odwołanie przeszło pozytywnie ?

Offline Marekzpolski

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3168 dnia: Maj 26, 2021, 12:06:25 »
Czekam na odpowiedź i termin komisji w Gdańsku.

Offline adrian01

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3169 dnia: Maj 31, 2021, 19:56:01 »
Witajcie,
Mam pytanie, czy ktoś z was robił w ostatnim czasie komisje w Katowicach?
Jak wygląda badanie u ortopedy?
Pozdrawiam!  :straz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2021, 14:19:03 wysłana przez adrian01 »

Offline Skrzypek94

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3170 dnia: Czerwiec 10, 2021, 13:06:06 »
Jak długo czeka się na list z wynikiem komisji CKL w Krakowie po pozytywnym przejściu badań PZP z odwołania.? Orientuje się ktoś może ?

Offline karol 147

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3171 dnia: Czerwiec 23, 2021, 10:16:59 »
Witam
Dostałem się do PSP z ulicy i moje pytanie jakie badania mnie czekają w Katowicach i mniej więcej ile czasu mnie to zajmie

Offline agat99

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3172 dnia: Czerwiec 23, 2021, 11:42:33 »

Dzisiaj usłyszałam magiczne słowo od komisji „zdolna” także zależy gdzie się trafi

Offline adrian01

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3173 dnia: Czerwiec 23, 2021, 18:04:15 »
Witam
Dostałem się do PSP z ulicy i moje pytanie jakie badania mnie czekają w Katowicach i mniej więcej ile czasu mnie to zajmie

Ja robiłem miesiąc. Odebrałem obiegówkę 28.05, a ostatniego lekarza miałem21.06. Badania - krew, mocz, RTG zatok, RTG klatki piersiowej, psychotesty.
Lekarze: okulista, laryngolog, neurolog, pulmonolog, psychiatra- jak się złapie. Ortopeda, kardiolog, testy u psychologa- rejestracja na konkretny termin. Do laryngologa wymagane RTG zatok, do pulmonologa klatki piersiowej. Do psychiatry niby opinia psychologa ma być, ale mnie się udało ogarnąć bez.

Offline wojtex113

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3174 dnia: Czerwiec 28, 2021, 16:17:33 »
Odwoływał się ktoś od decyzji komisji w Kielcach?
Mam N od laryngologa (zabieg septoplastyki zaplanowany dopiero na koniec lipca). Z tego co się orientowałem wcześniej, to mogę się odwołać od decyzji komisji i oni wyznaczają mi termin na ponowne badanie. Dziś jednak lekarz stwierdził, że jak mi dadzą N to mogę dopiero za rok ponownie przyjść. Orientuje się ktoś jak to powinno wyglądać?

Offline agat99

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3175 dnia: Czerwiec 28, 2021, 16:36:12 »
Odwoływał się ktoś od decyzji komisji w Kielcach?
Mam N od laryngologa (zabieg septoplastyki zaplanowany dopiero na koniec lipca). Z tego co się orientowałem wcześniej, to mogę się odwołać od decyzji komisji i oni wyznaczają mi termin na ponowne badanie. Dziś jednak lekarz stwierdził, że jak mi dadzą N to mogę dopiero za rok ponownie przyjść. Orientuje się ktoś jak to powinno wyglądać?

Masz 14 dni na odwołanie się od wydania decyzji przez komisje. Jeżeli uda ci się przejść zabieg przed kolejna komisja to fajnie. Jeżeli nie to mogą dać negatywne ze względu na krzywa przegrodę nosa, wnioskuje że właśnie o to chodzi i wtedy trzeba czekać rok na przystąpienie do kolejnego naboru i badań. Ludzie w komisji zazwyczaj mówią jak się odwołać

Offline wojtex113

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3176 dnia: Czerwiec 29, 2021, 13:26:03 »
Masz 14 dni na odwołanie się od wydania decyzji przez komisje. Jeżeli uda ci się przejść zabieg przed kolejna komisja to fajnie.

Ponowna komisja to terminy tak jak w ustawie około 30 dni, czy może być taka sytuacja, że dostanę to zaraz na dniach po wniesieniu odwołania?

Offline agat99

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3177 dnia: Czerwiec 29, 2021, 13:45:37 »
Tak, czasami nawet i dłużej

Offline karol 147

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3178 dnia: Lipiec 01, 2021, 10:36:50 »
Witam zacząłem badania w Katowicach i moje pytanie najpierw trzeba zrobić psychotesty zanim się pójdzie do psychiatry?

Offline Tomek1905

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3179 dnia: Lipiec 01, 2021, 10:43:32 »
Tak powinno być. Psychiatra to krótka piłka. Dwa pytania czy się leczyłeś psychiatrycznie i tyle. Gdzie się dostałeś ?