Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962121 razy)

Offline daniello3782

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3050 dnia: Lipiec 19, 2020, 21:20:06 »
Witam :D mam takie pytanie czy ktoś był ostatnio na badaniach wstępnych w Lublinie???

Offline mati913

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3051 dnia: Lipiec 20, 2020, 15:28:55 »
Czy miał ktoś sytuację, że zaliczył wszystkich lekarzy, ale komisja odrzuciła na podstawie dokumentacji od lekarza pierwszego kontaktu?

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3052 dnia: Lipiec 21, 2020, 13:59:54 »
Witam,
W styczniu miałem komisje lekarską w Lublinie. Uwaliłem na psychologu. Od decyzji psychologa się odwołałem i wyznaczono mi ponowny termin testów w Centralnej Komisji Lekarskiej w Warszawie, które odbyły się w czerwcu. Wczoraj przyszedł list z CKL, gdzie napisane jest ze wyznaczono kolejny termin badania psychologicznego na 24 sierpnia w przychodni MSWiA w Kielcach. Będzie to juz 3 badanie. Ktoś tak miał może? Komenda do ktorej kandyduje jest zdziwiona rozwojem sytuacji. Pani z kadr mówi, że pierwszy raz ma przypadek żeby było wyznaczone 3 badanie.

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3053 dnia: Lipiec 21, 2020, 14:08:22 »
Jakaś podstawa musi być, że zostałeś skierowany po raz trzeci. Dzwoniłeś do komisji z zapytaniem o co chodzi?

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3054 dnia: Lipiec 21, 2020, 14:20:19 »
Dzwoniłem. Jedyna odpowiedz jaką usłyszałem, że komisja do wydania orzeczenia potrzebuje jeszcze jednego badania i że muszę się na nie stawić. Żadnej bardziej konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem mimo mojego dopytywania.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3055 dnia: Lipiec 21, 2020, 18:47:14 »
A miałeś badania psychologiczne i od razu psychiatrę?
Bo psycholog wystawia opinie a psychiatra też swoją plus to co to co psycholog napisał i daje zdolny bądź nie zdolny do służby

Offline mati913

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3056 dnia: Lipiec 27, 2020, 14:28:14 »
Czy przeszedł ktoś komisję ze zbyt wysokim wynikiem morfologii? Chodzi tu konkretnie o eozynofile 6,9% przy normie 6%.

Offline lukaszm1862

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3057 dnia: Lipiec 29, 2020, 10:58:20 »
Czy ktoś przechodził Badania w Opolu? Mam kilka pytań.

Offline Tomek1905

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3058 dnia: Lipiec 30, 2020, 13:43:38 »
Kolego odezwij się na priv, jeśli dostałeś sie z tego naboru do Opola ;)

Offline minik881

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3059 dnia: Lipiec 31, 2020, 16:20:54 »
Hej przeszedl ktos komisje lekarska z duplatkowa zastawka aortalna (BAV) bo komisja kazala mi zrobic badania na podstawie opinii kardiologa i zrobilem i wyszlo ze mam ta duplatkowa zastawke ale dr ktory mi to sparwdzal mowil ze wszystko dziala ok i ze spelnia swoja funkcje ale nie wie jak to potraktuje komisja

Offline mati913

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3060 dnia: Sierpień 08, 2020, 15:08:27 »
Cześć, wiecie jak wygląda sytuacja z bilirubiną w moczu? Wyszedł mi 1mg na badaniu w mswia, chociaż na badaniu, które robiłem prywatnie kilka dni wcześniej bilirubina była nieobecna. Może ktoś powiedzieć jak patrzy na to komisja?

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3061 dnia: Sierpień 26, 2020, 19:14:51 »
Witam,
W styczniu miałem komisje lekarską w Lublinie. Uwaliłem na psychologu. Od decyzji psychologa się odwołałem i wyznaczono mi ponowny termin testów w Centralnej Komisji Lekarskiej w Warszawie, które odbyły się w czerwcu. Wczoraj przyszedł list z CKL, gdzie napisane jest ze wyznaczono kolejny termin badania psychologicznego na 24 sierpnia w przychodni MSWiA w Kielcach. Będzie to juz 3 badanie. Ktoś tak miał może? Komenda do ktorej kandyduje jest zdziwiona rozwojem sytuacji. Pani z kadr mówi, że pierwszy raz ma przypadek żeby było wyznaczone 3 badanie.

Witam,
Powracam do tematu. Byłem na wyznaczonym badaniu w Kielcach. Pani psycholog była zdziwiona, ze jestem badany 3 razy. Wystawiła mi zdolny do słuzby. Warto się odwoływać i próbować.

Offline msem1994

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3062 dnia: Sierpień 27, 2020, 15:37:16 »
Witam, był ktoś niedawno na badaniach w SZCZECINIE ?


Jak to tam przebiega? pytam bo nie widziałem nic na forum .

Dzieki

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3063 dnia: Sierpień 27, 2020, 20:21:32 »
W Szczecinie tak samo jak innych miastach, musisz być zdrowy aby dostać Z - zdolny

Offline arelik123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3064 dnia: Wrzesień 01, 2020, 09:57:09 »
Witam
Czy z lekko skrzywioną przegrodą ale drożną przechodzi się laryngologa ? (komisja Lublin)

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3065 dnia: Wrzesień 02, 2020, 23:00:18 »
Nie jestem pewien, ale jeśli jest drożna to chyba tak. Ale na 100% nie wiem

Offline karosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3066 dnia: Wrzesień 11, 2020, 12:08:38 »
Witam. Czy ktoś zdał psychologa za drugim podejściem w MSWiA w Warszawie?
Ja za pierwszym oblałem i teraz po ponad dwóch latach mam znowu.
Pozdro

Offline Vennegoor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3067 dnia: Wrzesień 15, 2020, 12:24:25 »
Cześć. Mam pytanie, jak długo czekaliście na komisje po oddaniu karty obiegowej. Ponieważ byłem w tamtym tygodniu w Olsztynie, robić obiegówkę i tam jest taki syf, ze to głowa mała. Nie posiadają oni sekretariatu ( nikt nie pracuje na tym stanowisku), wiec oni mówią żeby czekać po prostu. Kiedy rozmawiałem z ludźmi których spotkałem tam w kolejce to powiedzieli mi, ze czekali nawet po kilka miesięcy. Jak to wyglada w innych województwach? Pozdro

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3068 dnia: Wrzesień 15, 2020, 15:53:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2021, 22:06:25 wysłana przez wybaczmi »

Offline jjlukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3069 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:29:48 »
Pytanko. Czy w sytuacji kiedy lekarz w opinii wpisał paragraf, z którego wynika, że jestem niezdolny. A mam wyniki badań i opinie dwóch lekarzy zrobionych prywatnie, że problem nie istnieje to komisja może na tej podstawie zakwalifikować jako Z. Czy konieczne będzie odwołanie i ponowne badanie itd. ?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3070 dnia: Wrzesień 21, 2020, 16:41:14 »
Tylko odwolanie

Offline kandydatka_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3071 dnia: Wrzesień 22, 2020, 10:13:16 »
Pytanko, odwoływał się ktoś z Was od decyzji okulisty w Warszawie, albo miał ostatnio tam badania? Jak tam wygląda badanie? Na luzie, czy raczej chcą zobaczyć więcej niż powinni?  -_-

Offline Fiker135

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3072 dnia: Wrzesień 22, 2020, 11:09:05 »
Był ktoś na komisji w Katowicach? Jeśli wada wzroku jest znikoma 0,5 ale mam astygmatyzm 1.25 oraz 1.75. To jest zdolny/niezdolny? Soczewki korygują do 1.0 ostrość. Lub lekarz da czas na zrobienie korekcji laserem?

Offline karosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3073 dnia: Wrzesień 22, 2020, 14:37:55 »
Czy długo się czeka na psychologa w Gdańsku? Pozdro

Offline jjlukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3074 dnia: Wrzesień 25, 2020, 09:44:26 »
Tylko odwolanie
Dzięki za odpowiedź. A orientujesz się czy centralna komisja może, na podstawie dostarczonych im badań, bo mam zamiar dołączyć wszystko do odwołania, wydać opinie, że tak powiem korespondencyjnie?
Bo panie z komisji rejonowej miały dylemat czy mogą dać mi Z skoro skoro badania wykluczają problem, ale ostatecznie uznały, że ważna jest opinia lekarza wydana przed moimi badaniami. Kazały pisać odwolanie i tam powinno być już ok.
Trochę to dla mnie bez sensu bo to jakby strata czasu i mojego i kolejnych lekarzy i komisji. Ale wiem tez że to nie odosobniony przypadek.