Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 732774 razy)

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3040 dnia: Lipiec 13, 2020, 10:33:34 »
A w dolnośląskim nie przeszedł. Konieczny zabieg. Pewnie kwestia stopnia tej przepukliny.

Offline Maestro1993

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #3041 dnia: Lipiec 13, 2020, 11:31:17 »
No to widocznie zależy od komisji. Ja nawet żadnego chirurga nie miałem

Offline przemo9696

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3042 dnia: Lipiec 14, 2020, 05:20:38 »
Czy ktoś miał badania do PSP w Katowicach w niedalekiej przeszłości? Mam parę pytań na priv

Offline Radek0401

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3043 dnia: Lipiec 14, 2020, 13:30:48 »
Ja miałem w Katowicach. Co byś chciał wiedzieć?

Offline Baofeng998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3044 dnia: Lipiec 14, 2020, 21:54:16 »
Panowie, takie pytanie. Miał ktos okazje albo odwolywal sie sam od decyzji CKL do sadu administracyjne i prosil o komisje w innym mieście? Ewentualnie slyszal ktos aby komuś udalo sie uzyskac pozytywny wynik komisji po takim odwolaniu?

Online Kapi937

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #3045 dnia: Lipiec 14, 2020, 22:56:21 »
Czego ten Twój przypadek dotyczy, jest całkiem rozbieżny z rozporządzeniem MSWiA w sprawie chorób i ułomności?

Offline Maestro1993

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #3046 dnia: Lipiec 15, 2020, 06:17:16 »
Ja nawet nie wiem czy możesz jeszcze gdzieś się odwołać jak CKL Ci wystawiło nie zdolny  :gwiazdki:

Offline Baofeng998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3047 dnia: Lipiec 15, 2020, 08:54:10 »
Czego ten Twój przypadek dotyczy, jest całkiem rozbieżny z rozporządzeniem MSWiA w sprawie chorób i ułomności?

Komisja w orzeczeniu wpisala mi "staw rzekomy kosci łodeczkowatej-niewielkie ograniczenie ruchomosci nadgarstka". W rozmowie ze mna jednal zaznaczyla ze sam sfaw rzekomy nie jest problemem i nie eliminuje mnie z bycia strazakiem ale dolegliwosci ktore mu towarzysza.

Przed spotkaniem z komisja lekarska bylem u jednego z lepszych specjalistow w naszym kraju (z tytulem prpfesora), ktory zaznaczyl ze mimo niewielkiego ogranczenia ruchomości, to samo zgiecie jest i tak prawidlowe (roznica miedzy peawa a lewa strona to ok 15 stopni w strone zgiecia grzbietowego). Poza tym nie posiadam zadnych nieprawidlowosci, sila miesniowa prawidlowa, nadgarstek jest bezbolesny, supinacja i pronacja przedramienia prawislowa, ruch odchylenia lokciowego i promieniowego prawidlowy.

Dając ten dokument na badaniu, komisja nie odniosla sie do niego w zaden sposob (mialem wrazenie jakby z gpry decyzja byla podjeta aby nie podwazac wczesniejszej decyzji swoich ludzi). Stwierdziła ze ustroj sprawnosci mojego nadgarstka jest ograniczony i nie jestem sprawny fizycznie. Dolaczajac nagrania gdzie wyjonuje roznego rpdzaju cwiczenia (pompki, drazki, cwiczenia ze sztanga, stanie na rękach), usłyszałem od komisji ze sie wycwiczylem i to nie swiadczy o mojej sprawności 😳

Od orzecsenia komisji jest 30dni do odwolania do Sądu Wojewodzkiego Administracyjne ktory może podjąć decyzje o ponownej komisji w innym miescie. Tylko pytanie czy jest sens walczyc czy znow z gory jestem skazany na porazke....

Offline wybaczmi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3048 dnia: Lipiec 15, 2020, 10:21:03 »
Może podpierają się tym, że na obecną chwile nie masz objawów ale co będzie za pare lat ?

Offline Baofeng998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3049 dnia: Lipiec 15, 2020, 11:51:39 »
Nie wspomnieli o tym ani podczas rozmowy ani na orzeczeniu.

Offline AdrKar88

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3050 dnia: Lipiec 15, 2020, 22:09:58 »
 Baofeng998 ja na Twoim miejscu bym spróbował, mając opinię takiego specjalisty i dowody świadczące o tym, że Twojej sprawności fizycznej nic nie brakuje. Komisja, komisją, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie  :P Trzeba walczyć o swoje  :straz:

Offline Baofeng998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3051 dnia: Lipiec 15, 2020, 22:34:52 »
Baofeng998 ja na Twoim miejscu bym spróbował, mając opinię takiego specjalisty i dowody świadczące o tym, że Twojej sprawności fizycznej nic nie brakuje. Komisja, komisją, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie  :P Trzeba walczyć o swoje  :straz:

Dzięki ✌ tez uwazam, ze chyba trzeba walczyc do konca💪🙂

Offline daniello3782

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3052 dnia: Lipiec 19, 2020, 21:20:06 »
Witam :D mam takie pytanie czy ktoś był ostatnio na badaniach wstępnych w Lublinie???

Offline mati913

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3053 dnia: Lipiec 20, 2020, 15:28:55 »
Czy miał ktoś sytuację, że zaliczył wszystkich lekarzy, ale komisja odrzuciła na podstawie dokumentacji od lekarza pierwszego kontaktu?

Offline sovec

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3054 dnia: Lipiec 21, 2020, 13:59:54 »
Witam,
W styczniu miałem komisje lekarską w Lublinie. Uwaliłem na psychologu. Od decyzji psychologa się odwołałem i wyznaczono mi ponowny termin testów w Centralnej Komisji Lekarskiej w Warszawie, które odbyły się w czerwcu. Wczoraj przyszedł list z CKL, gdzie napisane jest ze wyznaczono kolejny termin badania psychologicznego na 24 sierpnia w przychodni MSWiA w Kielcach. Będzie to juz 3 badanie. Ktoś tak miał może? Komenda do ktorej kandyduje jest zdziwiona rozwojem sytuacji. Pani z kadr mówi, że pierwszy raz ma przypadek żeby było wyznaczone 3 badanie.

Offline wybaczmi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3055 dnia: Lipiec 21, 2020, 14:08:22 »
Jakaś podstawa musi być, że zostałeś skierowany po raz trzeci. Dzwoniłeś do komisji z zapytaniem o co chodzi?

Offline sovec

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3056 dnia: Lipiec 21, 2020, 14:20:19 »
Dzwoniłem. Jedyna odpowiedz jaką usłyszałem, że komisja do wydania orzeczenia potrzebuje jeszcze jednego badania i że muszę się na nie stawić. Żadnej bardziej konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem mimo mojego dopytywania.

Offline Maestro1993

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #3057 dnia: Lipiec 21, 2020, 18:47:14 »
A miałeś badania psychologiczne i od razu psychiatrę?
Bo psycholog wystawia opinie a psychiatra też swoją plus to co to co psycholog napisał i daje zdolny bądź nie zdolny do służby

Offline mati913

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3058 dnia: Lipiec 27, 2020, 14:28:14 »
Czy przeszedł ktoś komisję ze zbyt wysokim wynikiem morfologii? Chodzi tu konkretnie o eozynofile 6,9% przy normie 6%.

Offline lukaszm1862

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3059 dnia: Lipiec 29, 2020, 10:58:20 »
Czy ktoś przechodził Badania w Opolu? Mam kilka pytań.