Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 971137 razy)

Offline konrad rzeszów

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 11, 2009, 12:54:02 »
witam jestem z rzeszowa i chciałbym spytać czy jest tutaj ktoś z moich okolic, wybieram sie w tym roku do szkoły aspirantów i słyszałem że po skończeniu ciężko dostać etat w rzeszowie jak to jest naprawde;>??

q-bash

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 26, 2009, 21:11:02 »
Mam takie pytanko
czy jeśli ktoś ma skrzywienie krgosłupa to nie przejdzie badań i nie zostanie strażakiem

jezeli to "nie uposledza ustroju" czyli jezeli ci to nie przeszkadza w niczym to nie widze przeciwwskazan - ja jestem tego najlepszym przykladem. mam skrzywiony kregoslup i ortopeda mi to wytknal ale mnie przyjeli;)

Offline majkels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • KP PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:30:55 »
  cc
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 22:53:29 wysłana przez majkels »

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 10, 2009, 23:11:05 »
A wiecie czy opinię o zdolności do służby dowiadujemy się na miejscu po badaniach, czy musimy czekać na list z którego dowiemy się czy się dostaliśmy? :gwiazdki:(chodzi o sa/cspsp)

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 11, 2009, 00:02:34 »
W moim przypadku opinie wystawiła komisja lekarska od reki:P trzeba było tylko poczekać pół godziny:)

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 11, 2009, 17:22:27 »
jak zaliczysz wszystkich lekarzy i komisja bedzie pracowała to dostaniesz odp w ten sam dzień 

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 13, 2009, 22:31:18 »
Gdybym się dostał i doszedł do badań psychologicznych to najbardziej bym się obawiał że psycholog spyta mnie czy jestem osobą towarzyską, ja powiem że nie, i mnie wykluczą bo powiedzieli by że osoby nieśmiałe nie mogą pracować w grupach no się z nią nie zgrają. Myślicie że mogło by do czegoś takiego dojść?  :-\

Kogo to... Wiele takich rozważań to czysta teoria!
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 21:52:35 wysłana przez Ajax »

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 14, 2009, 17:10:09 »
bardzo możliwe!ale napewno bedzie chciała się dowiedzieć czego tak jest

Offline Sadzik222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 19, 2009, 17:44:12 »
Ja jestem świeżo po takich badaniach , najważniejsze jest mówienie prawdy i komunikacja musisz wiedzieć po co ty tam jesteś , rozmawiać z psychologiem spokojnie bez stresu,  nie jąkać się , odpowiadać konkretnie na pytania i z sensem .  :straz:
Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go.

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 19, 2009, 17:49:53 »
Das Oguras, poczytaj sobie o "komunikacji niewerbalnej" i "mowie ciała" ty jej możesz mówić jedno a ona wie po twoich ruchach co innego.

Offline Sadzik222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 19, 2009, 18:09:19 »
psycholog i psychiatra nie mają zamiaru cię ukrzyżować i wyrzucić  :gwiazdki:. oni  są po to aby sprawdzić czy jesteś normalny czy nie masz skłonności samobójczych czy się nie okaleczasz . nie musisz byś ideałem . masz zachowywać się tak jak normalny człowiek na rozmowie o pracę . 
Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go.

Offline Fabian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Podchorąży zawsze zdąży
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 02, 2009, 12:41:18 »
Mam takie nietypowe pytanie, może z takim przypadkiem mieliście do czynienia. Psycholog pyta: dlaczego straż? A co jeśli powiem, że m. in. dlatego, że praca pewna i studia nie kosztują, a nie stać mnie na studiowanie np. na polibudzie?

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 04, 2009, 20:34:36 »
a ja mam pytanko :
w sgsp pierw badania czy psycholog :pyt:

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 04, 2009, 20:59:50 »
Z tego co sie orientuje to wszędzie jest tak samo:P czyli Psycholog a potem badania u lekarzy:P

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:46:17 »
w sumie co za różnica, i tak trzeba to przejść i tak, wiec kolejność nie ma większego znaczenia.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:35:53 »
wcale nie jest wszędzie tak samo!dostajesz obiegówke i chodzisz a raczej biegasz :szalony: od lekarza do lekarza i nie zawsze jest to w kolejności jak na obiegówce

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:40:06 »
egon_eg chłopie, koleżanka Kasia się pyta o psychologa! a psychologa na obiegówce nie masz:P
Najpierw jest psycholog bo to badnaie mniej poporostu kosztuje:P a potem sa wszyscy inni lekarze.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 05, 2009, 16:49:03 »
LukaszPO wcale że nie ja psycholga i psychiatrę miałem robionego prawie na końcu!!!a co do tego czy mnie kosztuje czy więcej co to za różnica jak szkoły płacą od razu z góry za ilość miejsc

q-bash

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 07, 2009, 15:48:04 »

Offline kolocek89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 22, 2009, 19:35:13 »
Mam pytanie i prosze o pomoc !
Mam na plecach blizny po trądziku, są duze i mam ich duzo . W rozporządzeniu pisze ze : "BLizny (...) znacznie szpecace" N czyli niezdolny oraz "Blizny nieznacznie szpecące..." Z zdolny . Czy to zależy od lekarza jak oceni te blizny i co mi da ? Miał ktoś na forum podobny przypadek ? Proszę o odpowiedź ! Z góry dziękuję !

Pożąr

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 03, 2010, 16:21:11 »
Proszę o pomoc.
Jak ktoś jest aleegikiem to nie może zostać zawodowym strażakiem/?

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 04, 2010, 19:20:04 »
Mam pytanie i prosze o pomoc !
Mam na plecach blizny po trądziku, są duze i mam ich duzo . W rozporządzeniu pisze ze : "BLizny (...) znacznie szpecace" N czyli niezdolny oraz "Blizny nieznacznie szpecące..." Z zdolny . Czy to zależy od lekarza jak oceni te blizny i co mi da ? Miał ktoś na forum podobny przypadek ? Proszę o odpowiedź ! Z góry dziękuję !

Lekarz zobaczy i stwierdzi czy wielkość tych blizn jest na tyle szpecąca, że nie nadasz się do służby w PSP.
Mój dobry kolega miał po wypadku trzy spore blizny na ramieniu i jedną na przedramieniu, jednak przeszedł bez większych problemów i teraz jest w PSP :D

Proszę o pomoc.
Jak ktoś jest aleegikiem to nie może zostać zawodowym strażakiem/?

A na co masz alergię? W jakim stopniu? Stała czy sezonowa? Na co jesteś uczulony? Jakie masz objawy alergii (czy astma, przewlekły nieżyt nosa itp)?
W rozporządzeniu MSWiA z dnia 9 lipca 1991 r. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych (z pozn.zm.) w załączniku jest wykaz chorób i ułomności. Tam w dziale VII -  Nos, gardło, krtań masz takie pozycje:
-- Przewlekłe alergiczne nieżyty górnych dróg oddechowych nie upośledzające lub nieznacznie upośledzające sprawność ustroju  N /niezdolny/
-- Przewlekłe alergiczne nieżyty górnych dróg oddechowych znacznie upośledzające sprawność ustroju N /niezdolny/
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 04, 2010, 20:09:18 »
No to może i ja zadam pytanie skoro tu tyle fachowców.
Młody chłopak od urodzenia zapalony strażak uparcie dążył do celu, aż tu znienacka dość przykra wiadomość guz rdzenia przedłużonego nieznaczne objawy neurologiczne. Guz nadaje się do usunięcia operacyjnego.  Teraz pytanie czy po zabiegu jeśli chłopak nabierze sił i wróci w pełni do zdrowia czy komisja przy naborze na samym starcie go odrzuci???   

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 04, 2010, 21:00:59 »
Może. Ale wszystko zależy jaka alergia, na co itd.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

gość 345

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 11, 2010, 09:53:02 »
Miałem jakiś czas temu problem z bólem brzucha. W szpitalu stwierdzili, że to kamica moczowodu. Jeśli był to jednorazowy incydent(pobyt w szpitalu 1 dzień) i od ponad 2 lat nie mam żadnych problemów, to uda mi się przejść komisje lekarskie w sapsp? czy wyklucza mnie to z kariery strażaka?

A co jeśli utaiłbym tą wizytę w szpitalu przed komisją? jest taka możliwość?