Autor Wątek: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?  (Przeczytany 16766 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2006, 17:36:20 »
Artykuł, który wszystkich (lub prawie) wpędził w panikę jest moim zdaniem kompletnie dezinformujący o emeryturach (przynajmniej jeżeli chodzi o te emerytury strażackie). Przeczytajcie go uważnie i można sie zorientować, że dziennikarz trochę poplątał zebrane informacje.

Ustawa
z dnia ……….
o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
oraz zmianie niektórych innych ustaw

Art. 1. W ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 39, poz. 353, z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:

Cytat:
Ubezpieczonym będącym pracownikami zatrudnionymi w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, przysługuje emerytura, jeżeli spełnili łącznie zastępujące warunki:

Kto powiedział, że w musi być napisane strażak lub policjant ?
A jeżeli tak jest, to dlaczego ten projekt jest na stronie strażackiej „S”.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2007, 09:22:09 »
Kto powiedział, że w musi być napisane strażak lub policjant ?
A jeżeli tak jest, to dlaczego ten projekt jest na stronie strażackiej „S”.
Nikt nie powiedział, że musi być napisane strażak lub policjant > wystarczy, że jest napisane: o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych co przesądza sprawę. ^_^
Związki mają prawo opiniowania wszystkich ustaw dot. pracowników, nie tylko strażackich i prawdopodobnie dlatego projekt przedmiotowej ustawy jest na stronie "S"-ki.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2007, 20:08:27 »
Panie "Nowy' gdzie Pan pracuje? Chyba nie w PSP bo pisząc takie głupoty ośmiesza Pan sam siebie. Wystarczy minimum chęci, aby wiedzieć, że to nie jest nasza ustawa. I każdy strażak - przyszły emeryt  jak i stażysta powinien wiedzieć, że jego emerytura zapisana jest w Ustawie z dn.18.02.1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Transoceanic, Uraniums Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. oczywiście z późniejszymi zmianami. I to ona puki co obowiązuje w służbach  przez nią wymienianych.
Być może nie wszyscy zauważyli, że nie ma już strażaków ubruttowionych, którzy podlegali pod przepisy przywołanej przez Nowego ustawy.
Czasami warto czytać ze zrozumieniem, ewentualnie zapytać kogoś, kto w ten sposób czyta.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2007, 23:17:13 »
piotr 998 czy mógłbyś mi wyjaśnić jak ma się opinia związkowej braci strażackiej do projektu ustawy, która nas nie dotyczy. Dlaczego to akurat my mamy się wypowiadać o emeryturach górniczych, kolejarskich, wolnych zawodów itp., skoro sami zainteresowani wyrazili swoją opinię wcześniej niż przedmiotowy projekt ustawy znalazł się na naszej stronie.
http://www.solidarnosc.org.pl/news/2006/gru/247_06.htm
i dlaczego projekt przedmiotowej ustawy nie jest na stronie „S-ki”, tylko „Strażackiej S-ki”.
Proszę o wyjaśnienia bo jak część szeregowych członków związkowych z terenu chciałbym wiedzieć czy to już są konsultacje społeczne związane ze zmianami w naszych emeryturach czy tylko informacja, że zmiany są przewidywane w innych grupach zawodowych a nam nie grożą. Nie mniej jednak po wypowiedziach piotra998 i sam_go jestem już zupełnie spokojny, całe szczęście, że są ludzie którzy potrafią czytać ze zrozumieniem i w sposób przystępny przekazać to innym.
I pomyśleć, że całe zamieszanie przez jednego dziennikarza, który też nie potrafił czytać ze zrozumieniem.
Bardzo wam dziękuję i pozdrawiam z okazji Nowego Roku.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2007, 11:52:57 »
piotr 998 czy mógłbyś mi wyjaśnić jak ma się opinia związkowej braci strażackiej do projektu ustawy, która nas nie dotyczy. Dlaczego to akurat my mamy się wypowiadać o emeryturach górniczych, kolejarskich, wolnych zawodów itp., ... i dlaczego projekt przedmiotowej ustawy nie jest na stronie „S-ki”, tylko „Strażackiej S-ki”.
Proszę o wyjaśnienia bo jak część szeregowych członków związkowych z terenu chciałbym wiedzieć czy to już są konsultacje społeczne związane ze zmianami w naszych emeryturach czy tylko informacja, że zmiany są przewidywane w innych grupach zawodowych a nam nie grożą.

Związki mają prawo opiniowania wszystkich ustaw dot. pracowników, nie tylko strażackich i prawdopodobnie dlatego projekt przedmiotowej ustawy jest na stronie "S"-ki.
Podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Natomiast za działania "S"-ki, nie będącej jej członkiem, nie będę się tłumaczył. Zgadzam się natomiast z sam_go, że należy dokładniej czytać informację > dziennikarze mają płacone od ilości tekstu, a nie od zawartości merytoryczenej - niestety. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2007, 18:51:47 »
Również nie jestem członkiem tejże organizacji - choś ostatnio sympatyzuję z ich stroną internetową, co ją odwiedzę, nic nie ma, utrzymuje mnie to w błogim przekonaniu, że wszystko w naszej formacji gra - poprostu sielana.

Wg mnie to polega na tym, że panowie z KSP Krajowego NSZZ Solidarności wchodzą w skład Komisji Krajowej NSZZ S i mają wpływ lub wydaje im się że mają wpływ na jakość publikowanego prawa poprzez wyrażanie swojej opinii.

Nie chcę byś zgryźliwy ale jak opiniowane są akty prawne pokazuje przepis dotyczący szkolenia zawodowego. Gol do swojej bramy.

A co dziwne http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/rzecznik-przeszkolenie.htm 29 listopada 2007 roku Związek Pracowników Pożarnictwa wystosował do Rzecznika Praw obywatelskich pismo o treści jak powyżej w linku.
Rozporządzenie było wydane 17.11.2006 w takiej ciszy, że ZZ nic o nim nie wiedziały????????????

No bo gdyby wiedziały że 17 listopada minister podpisał takie rozporządzenie to nikt by się nie wygłupiał z papierem do rzecznika kilka dni później.

HEHE - fajnie, gierki polityczne - proponuję jako przedmiot konieczny do zajmowania wysokich stanowisk w PSP od st. ratownika w górę :)

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 03, 2007, 19:35:01 »
gadu gadu a Ja już podjołem decyzję i po 22 latach z szefa zmiany odchodzę w lutym mam już wszystkiego dość wyjeżdzam do Irlandii Wszystkim wachającym sie zyczę podjęcia trafnej decyzji NARKA  ^_^ ^_^ ^_^

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2007, 13:03:46 »
I powodzenia życzę. A na Twoje miejsce godnego następcy - niekoniecznie zreorganizowanego.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:54:30 »
Minister Ludwik D uspokaja.... ale czy można mu wierzyć ???


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8668708,wiadomosc.html

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2007, 11:42:23 »
Oj szeptacze....
A Kopernik twierdził, że Ziemia krąży wokół Słońca, ale czy można mu wierzyć?.....
Pożyjemy, zobaczymy

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 06, 2007, 16:30:16 »
Minister Ludwik D uspokaja.... ale czy można mu wierzyć ???


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8668708,wiadomosc.html
sznowny panie naucz sie jednego mozna wierzyc tylko jak kasa jest na koncie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:43:41 »
Witam!
Cytuj
Minister Ludwik D uspokaja.... ale czy można mu wierzyć Huh
Wczoraj bodaj ok. 14 była w TV konferencja prasowa Min.Ludwika,p.Surmacza i K-dt. Bieńkowskiego z Policji. Wszyscy o "dziwio" ^_^ mówili niemal jednym głosem, bo jakby inaczej. Pomijając fakty i zażalenia /konflikty/ odnośnie ostatnich wydarzeń w Policji i MSWiA p.Minister stwierdził publicznie, że resort nie szykuje w najbliższym czasie żadnych niekorzystnych dla funkc. Policji zmian emerytalnych, a wręcz odwrotnie płace w ciagu 3 lat mają wzrosnąć średnio coś o ok.780,-zł. Zależy Ministerstwu na tym, by zatrzymać doświadczoną kadrę. Tzn. dotyczy to chyba również PSP - choć w te płace raczej wątpię??? Te wszystkie niedomówienia, plotki to wina mediów i nie doinformowania w Komendach :angry: Skąd <My> to znamy?   Szkoda, że nie było na tej konferencji żadnego z przedstawicieli innych służb MSWiA, a i dziennikarze jakoś wogóle nie poruszali tego tematu.
Inna sprawa to jak długo jeszcze...p.Dorn będzie ministrem tego akurat Ministerstwa? Różnie to już bywało w tym "egzotycznym" kraju - wiele nie potrzeba, a kolejny nic przecież nie obiecywał i zwykle nic nie wie :angry: Przecież to już też dobrze znamy!!! Więc bardzo słuszne pytanie jw.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 19:01:06 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:55:04 »
Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy nato?
Grudzień 06, 2006, 11:01:35 &raquo;
strazak1972
Dopisze do posta kolegi jeszcze jeden nowy wycinek z gazety wyborczej z dnia 5.01.2007 str. 20
Cytat>  Wcześniejsza emerytura .
 Na sam koniec roku ostatnia rzecz, o której powinni pamiętać przyszli emeryci.
31.12.2007r. mija termin składania wniosków osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur . Kto nie zdąży – będzie pozbawiony tego przywileju .Ubezpieczyciel zapowiada , że żadnych ulg nie będzie . O tym kto , może się starać o wcześniejsza emeryturę gazeta pisała już 4.12.2006r.
No Panowie i Panie mam nadzieje że źle to zrozumiałem ale jeśli nie???? To ci przyszli emeryci pamiętajcie o tym , bo szkoda ……
Pozdrawiam   

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:13:30 »
No to składaj wniosek, na co czekasz? Tylko gdzie? Do ZUS? - tam akurat o Tobie nic nie wiedzą, bo podlegasz pod ZER MSWiA (o ile jesteś w PSP). Jeżeli nie to faktycznie powinieneś się pospieszyć.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 07, 2007, 16:31:21 »
Cytuj
Na sam koniec roku ostatnia rzecz, o której powinni pamiętać przyszli emeryci.
31.12.2007r. mija termin składania wniosków osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur . Kto nie zdąży – będzie pozbawiony tego przywileju .Ubezpieczyciel zapowiada , że żadnych ulg nie będzie . O tym kto , może się starać o wcześniejsza emeryturę gazeta pisała już 4.12.2006r.
No Panowie i Panie mam nadzieje że źle to zrozumiałem ale jeśli nie?Huh To ci przyszli emeryci pamiętajcie o tym , bo szkoda ……
Pozdrawiam   

Ciężko, bardzo ciężko przychodzi wielu strażakom myślenie, a ponoć nie boli? Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć, dlaczego tak wielu strażaków nie wie wogóle jakie przepisy go obowiązują?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Emerytury Mundurowe -duże zmiany (Gazeta Wyborca) co wy na to?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2007, 20:49:16 »
A po co zaśmiecać pamięć, bzdurami, prtzecież w razie czego zwali się swoją indolencję na ZZ