Autor Wątek: Nowy samochód  (Przeczytany 18394 razy)

Offline ester112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 08, 2010, 15:28:17 »
my w tym roku dostalismy man ttg oczywiscie naklejki ma z wfos 85%reszta gmina a na naklejkach jest napisane ze to unia dala te 85% z programu warmia mazury 2007-2012 a jesli juz o man ma moze ktos linki z zdjeciami skrytek z gory dzieki  :fiuu:

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 20, 2010, 22:44:00 »
Czy ktoś z Was otrzymał samochód z jakiegoś projektu dofinansowanego z RPO ??
Czy może orientujecie się czy specyfikacja złożona we wniosku (projekccie) jest wiążąca, i na podstawie takiej samej trzeba później ogłaszać przetarg czy można ją coś modyfikować ???

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 21, 2010, 00:43:34 »
Mogę mówić za moje województwo: dokumenty możesz modyfikować do czasu podpisania ostatecznej umowy ale pod warunkiem, że nie w dół tzn, że "nie umniejszysz wartości projektu".

Tu masz przykładową odpowiedź: http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/103/id:353/

Czy jesteś pewien, że została złożona pełna szczegółowa specyfikacja? Normalnie na etapie przygotowywania papierów ani do podpisania umowy raczej nie daje się szczegółowego SIWZu (najczęściej jeszcze go nie ma) - nie wiadomo co dokładnie się kupi i za ile więc się składa zarys (np piszesz, że średni GBA 4x4 a nie piszesz każdej skrytki jak na przetarg), taki żeby wykazać jaki wpływ będzie miała inwestycja. Wiadomo, że szczegółowy SIWZ pisze się jak są środki zapewnione kiedy to idzie na przetarg.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 21, 2010, 07:47:54 »
Z tego co wiem została złożona ogólna specyfikacja zgodna z normą PN-EN-1846 i tyle... mi też wydawało się że na tym etapie niema takiej konieczności, i wystarczyło tylko ogólnie określić że chcemy średni samochód i tyle, ale byli ważniejsi :-), myślę że po ewentualnej akceptacji wniosku dopiero przy podpisywaniu umowy można będzie to zmodyfikować

Offline grochuadam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 21, 2010, 14:10:27 »
Dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze wyposażone w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof pozyska gmina Opoczno. Ten cel otrzyma prawie 1,5 mln złotych dofinansowania. Środki będą pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pojazdy będą wyposażone w zbiorniki na wodę o pojemności pięciu tysięcy litrów. Wozy będą stacjonowały w jednostkach OSP Dzielna i OSP Wygnanów. Burmistrz miasta Jan Wieruszewski poinformował, że w ramach projektu gmina zostanie zmodernizowany systemu monitorowania zagrożeń środowiska i ostrzegania ludności. Stacje dyspozytorskie systemu zostaną zamontowane w Urzędzie Miejskim w Opocznie oraz w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie. Będą posiadać m.in. funkcje wizualizacji syren na mapach, sterowania syrenami tj: włączanie i wyłączanie alarmów, nadawanie komunikatów głosowych selektywnie bądź do kilku stacji obiektowych jednocześnie. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2010 roku.

Źródło: Radio Plus (Radosław Mizera)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 21, 2010, 20:03:44 »
Z tego co wiem została złożona ogólna specyfikacja zgodna z normą PN-EN-1846 i tyle... mi też wydawało się że na tym etapie niema takiej konieczności, i wystarczyło tylko ogólnie określić że chcemy średni samochód i tyle, ale byli ważniejsi :-), myślę że po ewentualnej akceptacji wniosku dopiero przy podpisywaniu umowy można będzie to zmodyfikować

Mam średnie pojęcie jak to się dokładnie odbywa bo oczywiście robią to ludzie z urzędu gminy ale wszystkie dokumenty uzupełnia się od momentu przyznania dotacji do czasu podpisania umowy. Umowa jest podpisywana jeśli instytucja zarządzająca funduszem po sprawdzeniu stwierdzi, że wszystkie uzupełnione dokumenty są ok. Ze względu na chęć szybkiego przyznawania i rozliczania dotacji okres na dostarczenie dokumentów jest obecnie krótki - u nas 3 miesiące. Radzę więc nie odpuszczać i pracować nad papierami.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2010, 22:40:33 »
W wniosku zawiera się jedynie ogólne dane dotyczące rzeczy na które chce się otrzymać dotację/pozyczke itp. , natomiast  w SIWZ w postępowaniu przetargowym należy owe dane uszczegółowić tak dokładnie jak sie potrzebuje.
 Jeśli natomiast we wniosku ktoś zawrze już szczegóły np. że samochód ma mieć biały zderzak( co nie czyni wniosku złym , więc nikt go nie odrzuci z uwagi na ten zapis) , to to samo musi byc w SIWZ. Jesli się tego nie dopilnuje , lub uzna sie później że zderzak może być czerwony,  to mogą być kłopoty w rozliczeniu owej dotacji/pożyczki.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 06, 2010, 15:09:45 »
Orientujecie się może jak w tym roku kształtują się ceny nowych samochodów ? tanieją czy drożeją ? (podwozia i ewentualnie zabudowy) ?

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 07, 2010, 09:49:30 »
obserwuj kurs euro i ewentualnie dolara bo to ma olbrzymi wpływ na ceny
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline ZgaszeCIE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 07, 2010, 10:20:55 »
W dzisiejszych czasach najbardziej opłaca brać się samochód we Frankach Szwajcarskich, gdyż Frank Szwajcarski ma najmniejsze wahania cenowe na rynku. :stop:

Offline darek57760

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 30, 2021, 20:04:26 »
Witam. Chciałbym trochę odświeżyć temat. Orientujecie się może ile może kosztować nowy gcba? Tak zeby miał 5tys wody. Pozdrawiam.

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 30, 2021, 20:35:39 »
https://remiza.com.pl/gcba-dla-panstwowej-strazy-pozarnej-umowa-podpisana/
Tu masz link z 26 listopada do jednej z ofert dla PSP na GCBA, ceny będą się oczywiście różnić w zależności u "kogo" chcecie kupić i z jakim wyposażeniem, ale punkt odniesienia juz masz.

Offline darek57760

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 01, 2021, 07:04:08 »
Dzięki za odpowiedź

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 02, 2021, 06:59:25 »
Gdzieś miedzy 1-2 mln