Autor Wątek: Nowy samochód  (Przeczytany 18396 razy)

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2007, 11:10:12 »

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 23, 2009, 07:44:19 »
Witam koledzy mam pytanie jak kupowaliście nowy samichód czy mieliscie wybór chodzi mi o to że za takie pieniądze jak zarząd oferuje np Forda Transita z 200 litrów wody kupił bym Iweko co ma 1000 litrów tylko nie będe miał dotacji i całą kasę własną .To jest  :wall: chore

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2009, 09:02:43 »
Faktycznie wyboru nie ma, a w sumie jedynym powodem jest ta kasa  :angry: bo Ford kosztuje około 130tys a takie iveco ponad 200tys ;/

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 24, 2009, 13:04:56 »
koledzy co proponujecie kupić nowego forda czy za tą cene jakiś urzywany z zagranicy  :huh:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 24, 2009, 13:11:55 »
Kolejne schody, zarząd daje dotacje do karosażu lub do nowych aut więc dotacja do używki odpada. Wiadomą sprawą jest że co innego nowy lekki "pusty" ford a używane GBA. To raczej jest indywidualna decyzją uzależniona od specyfikacji terenu, jednostki itd.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2009, 17:38:26 »
No właśnie wszystkie wyjazdy co mieliśmy w tym roku to taki ford by sie nie nadał bo było potrzeba raczej zawsze dużo wody min 1000 lit to były pozary bo wypadku nie było ale czy na wypadek w którym może płonąć auto dyspozytor zadysponuje samochód z 200 lirami wody bo ja wątpie a jak zadysponuje to dwa  :huh:Wszystko chodzi o kase bo jak byśmy mieli ze 400 tyś to by się kupiło 4x4 i by był i do lasu i do wypadku :o

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 24, 2009, 20:06:29 »
Kolejne pytanie jakie się nasuwa to czy będziecie mieli fundusze i w jakiej wysokości na zakup używanego, bo wiadome że samorząd chętniej się dokłada do nowego  :-\ oraz czy znajdzie się kierowca z C

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:08:41 »
Do używanego u nas dokłada się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i jeśli faktycznie jeździcie tak jak piszesz z wyjazdami to możne warto poszukać używanego -tu zawsze jest spory wybór i spokojnie można coś dopasować w zależności od środków jakimi się dysonuje. 

Ale wracając do pierwszego pytania -
Witam koledzy mam pytanie jak kupowaliście nowy samichód czy mieliscie wybór chodzi mi o to że za takie pieniądze jak zarząd oferuje np Forda Transita z 200 litrów wody kupił bym Iweko co ma 1000 litrów tylko nie będe miał dotacji i całą kasę własną .To jest  :wall: chore

to myślę, że jest szansa też powalczyć o nowy innego typu - trzeba pogadać z ludźmi z ZOW ZOSP RP, przedstawić Waszą sytuację i argumenty i wspólnie poszukać wyjścia. Nawet jeśli macie obiecaną dotację tylko na samochód lekki i taki był przewidziany to wg obecnie obowiązującej normy łapią się samochody do 7,5 tony (http://pl.wikipedia.org/wiki/Samoch%C3%B3d_po%C5%BCarniczy) więc takie Iveco Daily z 1000 litrów spokojnie się łapie. Są jeszcze MITSUBISHI CANTER, Mercedesy Vario  i może jakiegoś Ducato dałoby się zrobić na 750 litrów.  Oczywiście Wy lub gmina będzie musiała zapłacić więcej, bo dotacja jest z tego co pamiętam stała dla danej klasy samochodu, niezależnie od ceny.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 25, 2009, 08:35:22 »
Rozmawialśmy już z zarządem woj. i oni dacą nam dotacje ale tylko do forda bo robią przetrg i raczej na 100% wygra stolarczyk z fordem .Rozmawialiśmy z firmą Bocar co robią to Iveko że nasz ZW ZOSP tak sprcyzuje to zamówienie że nie są w stanie wygrać . Apropo kierowców o mamy w jednostce 2 z C bo mamy Dafa 40-letniego i chcemy bo wymienic właśnie bo narazie wszystko chodzi ale jak szczeli to już będziemy pogrzebani.Mam takie pytanie czy do urzywanego też możemy sie domagać  dofinansowanie np. z ochrony srodowiska ,zarządu dróg... acha a czy ktos kupował auto  w Thoma i jak tam można ię dowiedzieć ceny odpiszą po polsku  :huh:

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 26, 2009, 12:26:39 »
Koledzy macie moze wniosek do Funduszu ochrony środowiska i do pzu proszę o przesłanie orson66@wp.pl z góry serdeczne dzięki

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2009, 20:09:42 »
Czołem druhowie.
Nasza jednostka w tym roku kupowała nowy samochód z "dotacji" ZOSP
Wierzcie iż jest to droga przez mękę.
Z uwagi na uwarunkowania terenu wóz musiał spełniać pewne warunki, dostaliśmy SPECJALNE POZWOLENIE od zwiąku na przeprowadzenie we własnym zakresie przetargu. I wszystko wydawało się takie proste, jednak... dotacja naszego kochanego związku jest śmiesznie niska, z umowy (związek daje X, urząd gminyY OSP Z) wszyscy się wywiązali, jednak do auta brakowało ok. 100 tyś. PLN, które musieliśmy sami zdobyć.
Dodatkowo mimo nacisków by wybrać konkretną firmę (która robi szajs, nie porządną zabudowę) my wybierając inną straciliśmy dotację do przyznanego sprzętu ratowniczego.
Jednym słowem CUDEM praktycznie mamy ten nowy samochód, bardzo się z niego cieszymy i wierzymy, że nie zmarnowaliśmy tych pieniędzy, które ludzie nam ofiarowali na ten cel.
Podsumowując. Moim zdaniem Związek w obecnym stanie jest komunistycznym tworem, który wcale ochotnikom nie pomaga, ale rozkazuje i w obecnej sytuacji prędzej, czy później MUSI upaść!!!
Pozdrawiam i wszystkim, którzy ubiegają się o dotacje w związku życzę DUŻO szczęścia i powodzenia.
Czołem.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 24, 2009, 22:49:50 »
Można wiedzieć jaki samochód i w jakiej firmie kupowaliście ?

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2009, 10:41:28 »
To żadna tajemnica MAN TGM 4x4 u Stolarczyka

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 11:12:09 wysłana przez hose »

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 27, 2009, 18:08:26 »
a jaką firmę wam narzucili?

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 28, 2009, 12:56:21 »
Nie że narzucili, ale stwarzali silne naciski. Nie będę uprawiał antyreklamy.

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 10, 2009, 21:49:14 »
"By inni mogli żyć.."

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 11, 2009, 12:28:09 »
Czyli jednak nie wszyscy kupują szajs. A nam za MANa zabrali dotacje na sprzęt

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:45:54 »
http://zosprp.pl/?q=content/przekazanie-samochodow-ppoz-w-wielkopolsce :) tylko pozazdroscic :P
Dokladnie. I taka jedna maszyna trafila do jednostki obok mnie ..  Ogladalem i jest czego zazdroscic.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:55:02 »
Do końca br. roku MAN TGM 13.290 ma stanąć u mnie w OSP także można powiedzieć, że jednak nie jest tak najgorzej  -_-
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 11, 2009, 16:32:50 »
Piękne te MAN-y. Przydał by się taki w mojej jednostce za wysłużonego ponad 30-letniego Mercedesa.
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 11, 2009, 17:44:22 »
Wierzcie na słowo że jest to extra maszyna.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 01, 2010, 15:16:34 »
Czy ktoś z was starał się o dotację na samochód z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej? Jeśli tak to z jakim skutkiem.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 01, 2010, 15:40:38 »
Tak, kilkakrotnie i to nie tylko samochód ale i centralne i docieplenie - efekt statystycznie pozytywny :)

Tylko, że to nie była dotacja a kredyt w jakiejś tam (sporej) części umarzany.

Dla mojego województwa tu możesz poczytać: http://www.wfos.lublin.pl/bip/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=63
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 15:44:39 wysłana przez Sylwek »

Smyczek

  • Gość
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 01, 2010, 18:00:15 »
Witam. Nie wiem czy w dobrym wątku ale mam pytanie do kolegów czy ktoś z was orientuje się czy można się starać o nowy samochód z jakiś projektów unijnych jeżeli tak to gdzie uderzyć i z czego napisać, dodam że moja jednostka jest z woj. wlkp z góry dziękuje

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nowy samochód
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 01, 2010, 22:01:13 »
Sylwek
Wiem że można otrzymać pożyczkę (umarzalną) lub dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sami taka otrzymaliśmy w 2009r.
Moje pytanie jest o Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.