Pożarnictwo > Sprzęt

Jak ma być pomalowany wóz strażacki???

<< < (2/4) > >>

Tiger:
"Czerwień sygnałowa" powinna być, tylko co to q..a jest? Nam w sklepie z lakierami poradzili - z ichniego doświadczenia i oka - kolor, w którym w orginale były malowane VW golfy II. Faktycznie, wiele autek strażackich obecnie ma mniej więcej taki odcień. To auto na zdjęciu wydaje mi się zbyt jasne jak na większość typowych aut, które spotyka sie w Polsce. Chociaż widziałem już "pepsy" prawie pomarańczowe - nie podobały mi się, jeżeli chodzi o moje subiektywne odczucie.

toma:
Tu można coś znaleść na ten temat http://www.straz.gov.pl/binaries/pdf/kg%20rozkaz%20numery%20operacyjne.pdf

Sylwek:
Jeśli zamierzacie się przejmować oficjalnymi wytycznych związku co do samochodów to są tu:
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=116
jest tam, że:
"Samochód naley malowac:
- nadwozie w kolorze czerwieni sygnałowej (RAL 3000),
- zderzaki i błotniki w kolorze białym,
- podwozie w kolorze czarnym,"
Myślę, że nikt Wam nie powinien zabronić jeździć samochodem takim jaki macie. Mi tam sie podoba ten Wasz kolor - taka "żarówa" jest chyba dobrze widoczna i to chyba przede wszystkim o to chodzi.

Co do numerów operacyjnych to chyba powinny być białe lub czerwone - białe na karoserii pomalowanej na czerwono, czerwone na żaluzjach... jeśli macie mozliwość dobrac kolor i nie musicie przemalowywać całego smaochodu to na żaluzjach bym zrobił numery w kolorze Waszej karoserii i powinno być git. Czarne to chyba nie są dopuszczone no i chyba by brzydko wyglądały.

Sylwek

pastor:
ja bym go zostawił w kolorach w jakich jest (dobrze widoczna żarówa) tylko ten fuerwehr
(czy jak tam sie to pisze ) bym zmienił na straż a jak chcecie go malować całego to w takim samym kolorze bo się żuca w oczy do tego może być fluorosencyjny lub odblaskowy ...

kurdebabka:
pisząc szczerze to diabli wiedzą jak  nasza góra wymyśliła te kolory ale ja bym się tym nie przejmował i malował po swoiemu ot żeby był strażacki jak większość kolorów pozdrawiam  ^_^

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej