Autor Wątek: Chirurg na komisji lekarskiej mswia  (Przeczytany 12949 razy)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2007, 13:56:58 »
przy przegrodzie nosowej jesli masz zniszczona mozesz miec problem w oddychaniu w aparacie wiec sadze ze warto nawet dla przyszlej sluzby zycze powodzenia

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2009, 16:31:24 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2015, 10:41:53 wysłana przez franklinn »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2009, 16:54:34 »
Witam!
Jak wynika z Twojego posta - obecnie wszystko jest ok.  -_-
Blizna <po> na pewno nie stanowi przeszkody. Twarzy Ci (całe szczęście) nie zszywali (płk.Kwiatkowski).  :rofl:
Powodzenia!
Ps.Uważaj na ewnt. żylaki.  :pyt: Trochę maja gdzie nie gdzie "hopla".  ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2009, 17:02:51 »
Dziekuje za szybką odpowiedź:)
Jeżeli chodzi o sprawność tej ręki, to wszystko jest oczywiście ok:) Jedyny ślad po operacji, to w tej chwili tylko ta blizna. A żylaków na szczęście nie mam.

Jeszcze jedno małe pytanie: jak oceniają wady postawy? Np. płaskostopie albo wadę  po skręceniu kostki?

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2009, 21:46:13 »
Panowie mam pytanie. Jesli chodzi o tego chirurga to jesli zobaczy w ksiażeczce wojskowej kat. D to co wtedy?? Czy to automatycznie wyklucza??

Zgodnie z art. 34 cyt. ustawy, osobę podejmującą służbę w Państwowej Straży Pożarnej mianuje się strażakiem w służbie przygotowawczej na okres 3 lat. Mianowanie strażaka może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej.


Z kat. D napewno będziesz miał pod górkę i każdy lekarz prześwietli cie o wiele lepiej niz takiego z Kat A a nawet slyszałem o przypadkach odrzucania odrazu bez badan KL MSWiA. stwierdza brak zdolności do pełniena służby opierając sie na wynikach TWKL (Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej ) wyrazonej kat D
Lub proces rekrutacji staje na rozmowie wstepnej w KP lub KM PSP i slyszysz :..."Panom  z kategorią inna niz "A" dziekujemy..."

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 21:49:19 wysłana przez yaskoow »

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2009, 12:03:22 »
witam!
chciałem się dowiedzieć czy mogę mieć jakieś problemy na komisji lekarskiej bo miałem złamaną I kość śródstopia?

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2009, 14:52:33 »
jesli sie zrosla i Cie nie boli to nie ma zadnego problemu ;)) tak Cie nikt nie bedzie przestwietlal rentgenem, chyba ze powiesz ze Cie boli czy cos  ^_^
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Makaradza

  • Gość
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2009, 14:34:40 »
Witam!
Czy mogę mieć problemy na komisji lekarskiej, bo miałem trochę ponad rok temu miałem artroskopie kolana :huh:
Z góry dzięki za info -_-

Offline kolocek89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:17:48 »
Witam wszystkich
Mam problem ze skórą a mianowicie chodzi o blizny . Pare lat temu dostałem tradziku młodzieńczego , obecnie wyleczyłem sie z niego i rzadko kiedy mi "coś" wyskoczy za to pozostało mi wiele blizn (plecy i twarz) niektóre z nich są mało widoczne a niektóre bardziej . Na Komisji lekarskiej MON przyczepili sie do tego ale dostalem kat.A . Wiem ze kategorie w KL MON sa niewspółmierne z kat. KL MSWIA ale prosze o odpowiedz jeśli ktoś wie czy mam szanse przejsc komisje(zamierzam startowac do cspsp w tym roku)Z góry dziękuje za odpowiedz
Pozdrawiam

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:44:49 »

Ps.Uważaj na ewnt. żylaki.  :pyt: Trochę maja gdzie nie gdzie "hopla".  ^_^

A mógłbyś określić dokładniej????  Miałem 3 lata temu operacje związaną z żylakami ale juz wszystko podobno ok. Startuje do SA w Krakowie.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 11, 2009, 19:23:53 »
Mnie intesresuje jak wyglądają badnia u ortopedy. Jest szczegółowy? Ja na badaniach, będe obawiał sie tylko wizyty u tego lekarza... Kilka lat temu miałem kontuzje kolana, wtedy lekarz stwierdził iż nic nie jest, ale zostało troszkę zniekształcone. Na co lekarz stwierdził iż będzie taka moja uroda :huh: Te zniekształcenie mam nadal, ale kolano jest w pełni sprawne i nie mam z nim problemów. Miał ktoś coś podobnego i jak to ortopeda zinterpretował? Ogólnie szczegółowy jest ten lekarz?

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:46:25 »
nie ma chyba ortopedy tylko jest chirurg.jeśli to zniekształcenie nie sprawia żadnych patologi ruchowych to nie powinienieś miec problemów

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Chirurg na komisji lekarskiej mswia
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 12, 2009, 03:52:00 »
wiecznie te kolana.. widze, że nie tylko mnie to spotkało :angry:

wątki się powtarzają, więc jeśli ktoś potrafi  odpowiedzieć na moje pytanie zadane w temacie: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7071.msg133608.html#msg133608

to byłbym niezmiernie wdzięczny i by się też przy okazji kilku innym osobom wątpliwości wyjaśniły ;>

Pozdro
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.