Służba > Gorące dyskusje strażaków

Wybory na Prezydenta RP - 2025 r.

<< < (3/3)

koreks:
@up
Co im szkodziło skasować? To im szkodziło że właśnie większość w momencie osiagnięcia 25 lat służby będzie przed 55 rokem życia, więc według tych zasad musiałaby pracować jeszcze dobrych kilka lat, w najgorszym przypadku nawet 12!

mish3lls:

--- Cytat: zero-11 w Maj 25, 2025, 19:45:15 ---
--- Cytat: Eqinox w Maj 23, 2025, 21:06:00 ---
--- Cytat: zero-11 w Maj 23, 2025, 10:46:40 ---Ty młody naprawdę uważasz, że jest jakaś różnica między jednymi i drugimi?  :wall:
To ci naświetlę, jedni wprowadzili, a drudzy mieli czas 8 lat, aby "naprawić", ale jakoś się nie garnęli. Przypadek?

--- Koniec cytatu ---
Ty naprawdę zrównujesz sytuację?
Przypomnieć ci może, że jedni wprowadzili wymóg emerytalny 25 lat służby i 55 lat życia... A drudzy ten wymóg 55 lat skasowali... Więc jak można tak bezczelnie kłamać!

--- Koniec cytatu ---

Weź pod uwagę że jak ktoś dostaje się do służby w wieku 19 lat bezpośrednio po maturze to min. Emeryturę ma już w wieku 44 lat, a nie jak wcześniej pracowałby do 55. Uważam że to jest ogromna różnica.

--- Koniec cytatu ---

zero-11:

--- Cytat: koreks w Maj 25, 2025, 20:25:16 ---@up
Co im szkodziło skasować? To im szkodziło że właśnie większość w momencie osiagnięcia 25 lat służby będzie przed 55 rokem życia, więc według tych zasad musiałaby pracować jeszcze dobrych kilka lat, w najgorszym przypadku nawet 12!

--- Koniec cytatu ---
Faktycznie zwracam honor. Nowe przepisy mnie nie obejmują, dlatego nie wnikałem w nie do końca i uważałem, że wystarczy spełnić jeden warunek - 25 lat służby lub 55 rok życia, a nie oba naraz.

Radhezz:
No i co, po wyborach, więc już powinno być chłodniej i spokojniej... Także Panowie, czego byście oczekiwali od nowej władzy? Nie mam tu na myśli konkretnie prezydenta, ale w ogóle, jakby były jakieś postulaty do wprowadzenia, to co?

Powrót do emki po 15-tu latach?

Powiem tak: byłoby fajnie (mimo tego że finansowo niekoniecznie), bo służba lekka nie jest, biuro ma ograniczoną pojemność, a zdrowie też nie zawsze dopisuje tak jak byśmy chcieli.

Szkoda tylko że to chyba niezbyt realne przy aktualnych brakach kadrowych w policji - a jak wiadomo takie zmiany musiałyby objąć raczej wszystkie służby mundurowe. Choooociaż... nie wiem czy finansowo da się dużo bardziej uatrakcyjnić służbę, to może więcej chętnych by się "złapało" na wcześniejszą emeryturę  :rofl:

nygus:

--- Cytat: Radhezz w Czerwiec 08, 2025, 13:17:46 ---No i co, po wyborach, więc już powinno być chłodniej i spokojniej... Także Panowie, czego byście oczekiwali od nowej władzy? Nie mam tu na myśli konkretnie prezydenta, ale w ogóle, jakby były jakieś postulaty do wprowadzenia, to co?

Powrót do emki po 15-tu latach?

Powiem tak: byłoby fajnie (mimo tego że finansowo niekoniecznie), bo służba lekka nie jest, biuro ma ograniczoną pojemność, a zdrowie też nie zawsze dopisuje tak jak byśmy chcieli.

Szkoda tylko że to chyba niezbyt realne przy aktualnych brakach kadrowych w policji - a jak wiadomo takie zmiany musiałyby objąć raczej wszystkie służby mundurowe. Choooociaż... nie wiem czy finansowo da się dużo bardziej uatrakcyjnić służbę, to może więcej chętnych by się "złapało" na wcześniejszą emeryturę  :rofl:

--- Koniec cytatu ---
Póki co w UE omawiany jest pomysł dodatkowego doceniania niektórych służb m.in.  pod względem emerytalnym, ale nie dotyczy to PSP. Ciekawe jak to się dalej potoczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej