Na bazie czyjej infrastruktury miałaby straż oprzeć budowę tego systemu?
W oparciu o infrastrukturę wszystkich operatorów - roaming krajowy to nic nowego, tymbardziej zawarcie stosownych umów dających stosowny dostęp podmiotom ratowniczym.
Tego typu rozwiązania może sprawdzą się w mocno zurbanizowanych terenach. Niestety po powiatach nie mają szans zaskoczyć ,na własną infrastrukturę o odpowiednim zagęszczeniu PSP nie będzie stać a cudzej brak
Chyba w innych krajach mieszkamy, bo w Polsce procent pokrycia siecią GSM przekracza 90%... Zmotanie sobie bramki w technologii powiedzmy umownie Push-to-Talk over Cellular (PoC), nawet zupełnie amatorsko, to żaden problem i żaden koszt. A co do reszty, to przecież PSP już idzie ślepo we własną infrastrukturę, właśnie też na terenach zubranizowanych, żeby mieć pokrycie lepsze w cyfrze, zamiast korzystać z sieci komercyjnych, z którymi nie jest w stanie konkurować ani pod względem ekonomii, ani zasięgu.
W 2011 Polkomtel zaproponował dla MSWiA budowę systemu łączności opartego na infrastrukturze GSM. Nic z tego nie wyszło.
Nie wiemy czemu tak wyszło, ale PoC wybija się - w zwłaszcza w rozwiązaniach hybrydowych - w europie dopiero od kilku lat. Może problemem były koszty? Inna bajka, że nie wiem czy chodziło o rozwiązanie tego typu o którym teraz piszemy, czy może coś pokroju kolejowego GSM-R.