Służba > Forum zawodowców

Podwyżki 2025

<< < (5/5)

hasici99:

--- Cytat: K_Firefighter w Marzec 25, 2024, 13:09:36 ---
--- Cytat: pafnucek w Marzec 25, 2024, 11:50:42 ---A pokaż mi ludzi którzy zarabiają takie śmieszne pieniądza mając takie kompetencje jak my. Może służysz w jakiejś Pipidówce ja mając pluton chemiczny i masę czujników, detektorów, analizatorow których często wartość przekracza kilkaset tysięcy złotych zarabiam nie wiele więcej niż pani w lidlu (z cały szacunkiem) chętnych do służby z kwalifikacjami nawet z kat C (nie wspominając CE)coraz mniej bo w prywatnym sektorze zarobią więcej. Obowiązków dokładają a pieniądze za tym żadne. Prześledź sobie jak się skończyły nabory w PL gdzie wymagane było wykształcenie specjalistyczne… np związane z chemią.

Ciągle jesteśmy karmieni wielkimi słowami o służbie, oddaniu i innych bzdurach za które zakupów nie zrobisz. Wiem do jakiej firmy przyszedłem ale mam dość mydlenia oczu po tylu latach służby. Chciałbym zarabiać jak strażacy w cywilizowanym świecie żeby z jednej pracy stać mnie było na godne życie - żadne tam luksusy.

--- Koniec cytatu ---

Yylko bić brawo !!! Zgadzam się z Tobą w 100%. Mam kolegę z którym równo szliśmy w naborze, jemu niestety nie pyklo. Poszedł jeździć za kółkiem i powiedział że sorry ale jedynie co by mnie satysfakcjonowało w tej robocie to tylko czas pracy. Obowiązków multum tak jak mówisz o chemi nie wspomnę u Mnie w KM na rozmowie jak zapytał się chemik ile zarobi to wstał podał rękę i podziękował  :cooo:  :rofl: i powiedział że tyle to doatanie w tydzień 😊

--- Koniec cytatu ---

Kolego wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Podałeś przykład kierowcy, domniemam że międzynarodowego. Biorąc pod uwagę czas pracy i warunki w jakich ma odpoczynek dobowy i weekendowy, kierowca międzynarodowy jest jednym z najgorzej zarabiających zawodów.
Zapytaj kolegi ile z jego wypłaty to czyste wynagrodzenie ujęte do potencjalnej emerytury a ile to diety. Bo osobiście znam kierowców jeżdżących w koło komina z najniższą krajową i resztą pod stołem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej