Autor Wątek: Szkolenia  (Przeczytany 1376 razy)

Offline aspirancik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Szkolenia
« dnia: Marzec 22, 2024, 06:48:33 »
Witam, nie mogłem znaleźć tego wątku więc założyłem nowy.

Jak w waszych komendach wygląda oddelegowanie strażaka na takie szkolenie? Dostajecie delegacje i godziny w dniu po za służba?

Pytam, bo jestem skierowany na szkolenie, które trwa 5 dni. Z tego 3 dni wypadają mi w czasie wolnym od służby i dostałem informację, że nie będę miał za to godzin tylko delegację na czas dojazdu na szkolenie.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2024, 07:14:45 »
Na ten moment sytuacja wygląda tak jak piszesz, są komendy gdzie komendanci specjalnie nakazują wysyłać osoby, które mają w półrocznym wolną służbę (na szczęście nie ma ich za wiele), bo zrobią na tym wielkie oszczędności  :rofl:

Aktualnie przepis wygląda tak:
Cytuj
W celu rozliczenia, w przyjętym okresie rozliczeniowym, wymiaru czasu służby strażaka skierowanego na naukę
do szkoły lub ośrodka szkolenia Państwowej Straży Pożarnej, w kartach ewidencji czasu służby ewidencjonuje się jako
czas służby czas w wymiarze odpowiadającym wymiarowi czasu służby określonemu w harmonogramie, o którym mowa
w § 12 ust. 1.

A po planowanych zmianach (pewnie od 1 lipca jak dobrze pójdzie) ma wyglądać tak:
Cytuj
W celu rozliczenia, w przyjętym okresie rozliczeniowym, wymiaru czasu służby strażaka skierowanego na naukę do szkoły, na przeszkolenie lub na studia niezbędne do wykonywania zadań służbowych, w kartach ewidencji czasu służby ewidencjonuje się jako czas służby czas uczestnictwa strażaka w zajęciach wynikających z programu nauczania. W okresie uczestnictwa strażaka w zajęciach wynikających z programu nauczania, kierownik jednostki organizacyjnej ustala w harmonogramach służby, o których mowa w § 12, jako dni i godziny służby dni i godziny określone programem nauczania.

Tylko już brzmi to zastanawiająco, bo w aktualnym przepisie jest wprost zapis o nauce w szkole lub ośrodku, a w nowym interpretacje mogą być różne i ciekawi mnie jakie będzie tam podejście do kursów, szczególnie że wymagać to będzie zgodnie z przepisem zmian w harmonogramie półrocznym w trakcie roku.