Służba > Forum ochotników

Powraca megalomania ZOSP i uwłaszczenie OSP

(1/1)

JeszczeStrazak:
Przegląd sytuacyjny
 
Powraca upolitycznienie struktur OSP przez PSL i Harnasia

Szybko idą  :rofl:

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/zmiany-w-finansowaniu-osp-waldemar-pawlak-chce-kontrolowac-srodki/g5bdq3d?utm_source=l.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2

Radhezz:
Akurat zabranie pieniędzy z ZOSP uważam za najlepsze co mogło spotkać OSP od 20 lat co najmniej. Nie czarujmy się, każdy wie jaka to była patologia - dotacje do wykorzystania w sklepach związkowych, na artykuły produkowane przez firmy związane ze związkiem, gdzie ceny też bywały po prostu bandyckie. A teraz stare wraca...

P.S.
Ten artykuł niby tylko cytuje wypowiedzi, ale czuć w nich/nim tendencyjność i/lub nieznajomość tematu...

katopo:
O ile tamte czasy to była bandyterka w wykonaniu ZOSP ale ostatnie lata też były ciekawe jeśli chodzi o rozdzielanie różnego rodzaju dotacji. Kto miał poparcie (oczywiście nie 100%) w pewnej partii to dostawał auta czy kasę z innych źródeł.

ksoniek:

--- Cytat: katopo w Grudzień 28, 2023, 22:46:36 ---O ile tamte czasy to była bandyterka w wykonaniu ZOSP ale ostatnie lata też były ciekawe jeśli chodzi o rozdzielanie różnego rodzaju dotacji. Kto miał poparcie (oczywiście nie 100%) w pewnej partii to dostawał auta czy kasę z innych źródeł.

--- Koniec cytatu ---
No, nie wiem. Dziwne, że pełno gmin gdzie owa partia przegrywała dostawała dotacje? Zawsze jest tak że nie ma dla każdego i później domysły. Ale akurat dzielenie dotacji przez PSP jest najlepszym z pomysłów.

strażakochotnik:
Mnie zaskoczyło to jakimi pieniędzmi dysponował związek z mimo województwie. Nie mam pojęcia co działo się z tymi pieniędzmi, jestem blisko struktur związkowych i przez lata nie miałem wiedz jakie to kwoty. Dodatkowo zarobki astronomiczne na swoich towarach w swoich sklepach, plus spore marże. Jeszcze w tym roku będzie tak jak przez ostatnie lata. W kolejnych latach już ma być po staremu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej