Autor Wątek: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej  (Przeczytany 10594 razy)

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2023, 14:43:56 »
Czyli komendant będzie "Panem i Władcą" na komendzie. Czy ten kierunek zmian do końca jest dobry?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2023, 15:43:21 »
Czyli komendant będzie "Panem i Władcą" na komendzie. Czy ten kierunek zmian do końca jest dobry?
To patrz na to:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 16, 2023, 16:36:18 »
Uuu rewolucyjny pomysł. Ale możemy sobie teraz gadać i się o to kłócić, ale powiedzmy sobie szczerze, że akurat w takim momencie w jakim jesteśmy to takie zmiany są mało prawdopodobne.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2023, 16:48:26 »
Naprawdę uważacie że to w ogóle nadaje się do komentowania. Przecież cały ten dokument wygląda jak zlepek różnych pomysłów i rozwiązań czasem tak absurdalnych że aż trudno uwierzyć, iż ktoś to zrobił na poważnie.
Osobiście gdyby nie poszło to oficjalnie uznałbym to za fake news.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2023, 16:50:37 »
Szczególnie profesjonalnie wygląda zapis "Kwalifikowany Kurs Zawodowy" na schemacie 😂 W dokumentach takiej rangi raczej nie powinno się popełniać takich baboli, ale cóż, skoro spływają oficjalne pisma z błędami ortograficznymi to o czym my dyskutujemy 😄

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 16, 2023, 17:07:08 »
Czyli komendant będzie "Panem i Władcą" na komendzie. Czy ten kierunek zmian do końca jest dobry?
To patrz na to:
Czyli naczelnik wydziału z 4 osobami "pod sobą" mógłby mieć 12 grupę, a dowódca JRG z 60 cioma strażakami w jednostce max 10... Ciekawe

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 16, 2023, 17:11:01 »
Zebrali się i zrobili nowelizację:
https://www.youtube.com/watch?v=vDt0yeiZu0E

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 16, 2023, 17:16:12 »
Czyli naczelnik wydziału z 4 osobami "pod sobą" mógłby mieć 12 grupę, a dowódca JRG z 60 cioma strażakami w jednostce max 10... Ciekawe
Czy masz 33 podwładnych czy 66 czy 90 to masz tą samą grupę co kierownik sekcji który ma 1... Czego nie rozumiesz?
Naprawdę uważacie że to w ogóle nadaje się do komentowania. Przecież cały ten dokument wygląda jak zlepek różnych pomysłów i rozwiązań czasem tak absurdalnych że aż trudno uwierzyć, iż ktoś to zrobił na poważnie.
Osobiście gdyby nie poszło to oficjalnie uznałbym to za fake news.
I właśnie z tej przyczyny należy go dokładnie przedyskutować bo ktoś to puścił jako coś oficjalnego...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 16, 2023, 18:46:51 »
Ja rozumiem co tam jest napisane, ale nie rozumiem co miał na myśli ten co to wymyślił.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 16, 2023, 19:36:54 »
Ja rozumiem co tam jest napisane, ale nie rozumiem co miał na myśli ten co to wymyślił.
To był sarkazm z tym "czego nie rozumiesz"  :wacko: Mam dziwne przeczucie, że większość ludzi to czytających nie wie co autorzy mieli na myśli i jaki jest cel tego dokumentu bo napewno nie jest nim określenie ścieżki kariery w PSP a wizja systemu opisana w dokumencie jest demotywujaca i bardzo uznaniowa go tego dokument w żaden sposób nie uzasadnia zaproponowanych zmian.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2023, 20:07:45 »
To nawet nie chodzi o to że na ostatni moment to wrzucono tylko co by nie mówić ktoś się pod tym podpisał, polecił rozesłać itd . W tym nie ma najmniejszego sensu, trudno doszukać się jakiejś wizji rozwoju czy też kierunku zmian.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2023, 21:29:43 »
Poświęciłem swój wieczór, żeby przeczytać "ZAŁOŻENIA DO STANDARYZACJI PROCESU NABYWANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH FUNKJCONARIUSZY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Wersja z 8 września 2023 r." - już na pierwszej stronie tytułowej błąd ortograficzny - każdemu się może zdarzyć więc dajmy szanse  :gwiazdki:

Jaki to jest przepraszam bełkot. Nie odniosę się do dokumentu, bo on mnie jeszcze bardziej uświadomił, że osoby, które to pisały żyją w bańce i nie znają realiów "powiatówek".
Tworzymy nowelizację, ścieżek karier, dokumenty, tabelki, grupy, a nie możemy sobie poradzić z zachęceniem młodych ludzi do nauki w Apoż, czy to inż, czy szumnie zapowiadane ratownictwo medyczne. Organizujemy 3-4 nabory i nic, robimy nagonki na poziomie KW i dalej nic, kierujemy strażaków, którzy się godza na te studia, a potem sami rezygnują bo..... uwaga TO SIĘ NIE OPŁACA  :straz: łał  :straz:. Ale oczywiście dalej Ci co są w bańce to odrzucają. Nie widzą problemu, że jest brak chętnych do biura, ludzie wolą się zdegradować, aby nie tyrać w prewencji i konfrontować się z kierownikami budów, rzeczoznawcami, nadzorem, branżystami. Za jakie grzechy siedzieć na 9-11 grupie, chodzić 8 godzin, a będąc na 7 i przytulić 2x w roku nadgodziny i dorobić poza służbą, a przede wszystkim mieć spokojną głowę. To samo można powiedzieć o wydziale do spraw OSP (kiedyś operacyjna), dzisiaj z operacyjną nie ma to prawie nic wspólnego  :gwiazdki:, użeranie się z OSP, łaskawie i grzecznie wszystko im tłumaczyć bo jak nie to poskarżą się do swojego KW. Dalej Dowódcy JRG, którzy na PICIE mają często mniej jak średniego stażu dowódca sekcji, taka sama sytuacja.... Zaczną wojować z podwładnymi to Ci mogą tak namieszać w grafikach chorobowymi, krwią, nie odbieraniem telefonów, że taki D-ca zostanie sam jak palec, znaczy sam razem z harmonogramem warszawskim  :gwiazdki:
Przecież młodzi podoficerowie to widzą, młodzi aspiranci, po co im SGSP czy tam APoż, gdzie potem skończą w biurze i im się pogorszy, finansowo i psychicznie... Młodzi trzymają się pazurami starszych ratowników bo po godzinach dorobią i jeszcze na tym lepiej wyjdą. Jeszcze nowy przepis kwalifikacyjny, który kompletnie nie zachęca do kształcenia i podnoszenia kwalifikacji...
Możemy sobie zmieniać system kształcenia, tabelki ze stanowiskami, ale póki podział nie zacznie zazdrościć KASY biurowym NIC sie nie zmieni, póki nie będzie rywalizacji w przejściu "do biura" nic się nie zmieni. Niestety tu chodzi tylko o KASĘ. Służba już się skończyła, PSP jako instytucja zaczyna być normalnym zakładem pracy. A i w tym dokumencie brakuje mi.... wpływu ZZ na ścieżkę kariery  :gwiazdki: :rofl:

Pozdrawiam - biurowy.

« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2023, 08:37:35 wysłana przez młody16 »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 16, 2023, 22:08:42 »
No ale priorytetem jest zlikwidować SPO i SPK zamiast wprowadzić normalne zasady naboru.
Bo w sumie ludzie, którzy zainwestowali dziesiątki tysięcy aby zdobyć wyższe wykształcenie są niegodni nosić oficerskich pagonów.
Tylko komu zależało aby zlikwidować zapis o kierunkach studiów przydatnych w służbie?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 16, 2023, 22:21:50 »
No ale priorytetem jest zlikwidować SPO i SPK zamiast wprowadzić normalne zasady naboru.
Bo w sumie ludzie, którzy zainwestowali dziesiątki tysięcy aby zdobyć wyższe wykształcenie są niegodni nosić oficerskich pagonów.
Tylko komu zależało aby zlikwidować zapis o kierunkach studiów przydatnych w służbie?
Nie ma mowy w tej "ścieżce" o likwidacji SPO (SPK tak) i jest nowe SPRZ...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 16, 2023, 23:32:06 »
40 parę stron dokumentu wartości papieru toaletowego, a rozwiązanie można by już było napisać na pierwszej stronie: przechodzisz do biura na wyższą grupę - dostajesz ekstra kasę zdecydowanie większą niż na PB. I da się to zrobić, przykład posłów i samorządowców gdzie kasa znalazła się ot tak, nie wierzę, że nie da się znaleźć kasy do PSP.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2023, 09:25:41 »
młody 16 opisał kwint esencję dzisiejszej PSP...Niestety awans = obniżka dochodów, czyli PATOLOGIA!!!
Już ktoś to napisał, że stażystami biura/wydziały stoją...a tu już droga w kierunku dna (oczywiście nie z winy tychże stażystów), a komendanci którzy podpisują wszystko nie są w stanie wyłapać choćby błędów ortograficznych, co jak się okazuje występuje już na szczeblu KG  :gwiazdki: 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2023, 16:04:00 »
40 parę stron dokumentu wartości papieru toaletowego, a rozwiązanie można by już było napisać na pierwszej stronie: przechodzisz do biura na wyższą grupę - dostajesz ekstra kasę zdecydowanie większą niż na PB. I da się to zrobić, przykład posłów i samorządowców gdzie kasa znalazła się ot tak, nie wierzę, że nie da się znaleźć kasy do PSP.
@simek92 mądry z ciebie facet więc Ci trochę pomogę ścieżka kariery nie ma na celu naprawić sytuacji w PSP... I to wprost z tego dokumentu wynika komu na pomóc ale czytaj miedzy wierszami to raz. Dwa to nie nie da się tak jak w przypadku posłów i samorządowców.... Bo samorządy znalazły kasę w swoich budżetach a w komendach tego nie ma więc sorry...  Co do posłów to jest ich nawet na tle naszego systemu codziennego garstka... Co do PSP naprawdę uważam, że w przyszłym roku bez poważnych zastrzyków finansowych u nas braki będą na rekordowym poziomie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 18, 2023, 10:45:24 »

Nawiązując do Twojego posta konfrontując z Q&A Komendanta: Panie Eqinox czy to jest jakaś prowokacja? Ja wielokrotnie się pytam gdzie brakuje pieniędzy…. I proszę Pana nikt się nie odzywa. Ja zweryfikuję tą informację. Bo jak ktoś mnie kłamie…. Ostatnie osiem lat to rozkwit Straży Pożarnej…. I obawiam się że może nie być kolorowo jeśli pójdziecie do wyborów i dokona się złego wyboru  bo jedna z partii ma w programie przeniesienie nas pod samorządy.


Coś w tym stylu bo z pamięci jadę :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 18, 2023, 11:16:42 »
Nawiązując do Twojego posta konfrontując z Q&A Komendanta: Panie Eqinox czy to jest jakaś prowokacja? Ja wielokrotnie się pytam gdzie brakuje pieniędzy…. I proszę Pana nikt się nie odzywa. Ja zweryfikuję tą informację. Bo jak ktoś mnie kłamie…. Ostatnie osiem lat to rozkwit Straży Pożarnej…. I obawiam się że może nie być kolorowo jeśli pójdziecie do wyborów i dokona się złego wyboru  bo jedna z partii ma w programie przeniesienie nas pod samorządy.
Nie jest to prowokacja bo chodzi o to, że np. braki w nadgodzinach finansowane były z rezerwy budżetowej a to 44 mln... Nie wiem ile wyniosły tzw. środki ukraińskie ale na pewno kilkadziesiąt milionów...
U mnie w województwie nie brakowało bo zasilenia były jeszcze od wojewody i to co kwartał nam dorzucał (wiem o co najmniej jeszcze jednym województwie gdzie wojewoda dorzucił kilka mln).
Moje obawy wynikają z tego czy będzie tak w przyszłości  :wacko:
A żeby było w temacie wątku bo moderator @pb11 jest strasznie rygorystyczny to w ścieżce kariery wyraźnie jest określone manko w kasie Apoż w perspektywie kilkuletniej czyli 4 mln zł rocznie  :wacko: Swoją drogą niezły paradoks ta Apoż zmniejszą liczbę szkolonych strażaków (o 50%) w związku z powyższym PSP powinna im dorzucić 4 mln rocznie bo się zadłużą  :rofl: To tak jak by szpital zmniejszył liczbę łóżek o połowe i chciał od NFZ za to dodatkowej kasy   :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2023, 11:32:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 25, 2023, 13:18:42 »
Nawiązując do Twojego posta konfrontując z Q&A Komendanta: Panie Eqinox czy to jest jakaś prowokacja? Ja wielokrotnie się pytam gdzie brakuje pieniędzy…. I proszę Pana nikt się nie odzywa. Ja zweryfikuję tą informację. Bo jak ktoś mnie kłamie…. Ostatnie osiem lat to rozkwit Straży Pożarnej…. I obawiam się że może nie być kolorowo jeśli pójdziecie do wyborów i dokona się złego wyboru  bo jedna z partii ma w programie przeniesienie nas pod samorządy.
Nie jest to prowokacja bo chodzi o to, że np. braki w nadgodzinach finansowane były z rezerwy budżetowej a to 44 mln... Nie wiem ile wyniosły tzw. środki ukraińskie ale na pewno kilkadziesiąt milionów...
U mnie w województwie nie brakowało bo zasilenia były jeszcze od wojewody i to co kwartał nam dorzucał (wiem o co najmniej jeszcze jednym województwie gdzie wojewoda dorzucił kilka mln).
Moje obawy wynikają z tego czy będzie tak w przyszłości  :wacko:
A żeby było w temacie wątku bo moderator @pb11 jest strasznie rygorystyczny to w ścieżce kariery wyraźnie jest określone manko w kasie Apoż w perspektywie kilkuletniej czyli 4 mln zł rocznie  :wacko: Swoją drogą niezły paradoks ta Apoż zmniejszą liczbę szkolonych strażaków (o 50%) w związku z powyższym PSP powinna im dorzucić 4 mln rocznie bo się zadłużą  :rofl: To tak jak by szpital zmniejszył liczbę łóżek o połowe i chciał od NFZ za to dodatkowej kasy   :rofl:

Niech zrobią więcej brygadierów z Pań i Panów od angielskiego, matematyki itd.  :rofl: Odnośnie ścieżki rozwoju to podzielam zdanie @pb11, że gdyby nie poszlo to oficjalnym torem do opiniowania w komendach, to uznałbym to za fake i to deep fake.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nowelizacja ścieżki rozwoju zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 26, 2023, 16:07:26 »
W Policji zmodyfikowali ścieżkę kariery, wymagania dla kandydatów i szkoleniowke w tym grupy a efekt jest taki, że szukają ludzi na olx....
https://m.olx.pl/oferta/praca/policjant-sluzby-prewencyjnej-CID4-IDWntKR.html
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.