Służba > Gorące dyskusje strażaków

Brak paliwa na stacjach Orlen

<< < (4/5) > >>

Eqinox:
Z ciekawości można akcyzę na końcowego odbiorcę przerzucić (chodzi mi o obowiązek zapłaty)?

radca:
Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Dodam że w Wawie miał być dramat aż sprawdziłem i wszędzie bez problemu było paliwo.

pb11:
Ponieważ istnieją składy akcyzowe oraz procedura zawieszenia poboru akcyzy.  Obowiązek podatkowy podatnika (osoby fizycznej,prawnej , jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej ) w przypadku produktów akcyzowych wynika ze stanu prawnego  jak i zaistniałego stanu faktycznego.

 Więc tak w określonych sytuacjach  nabywca wyrobów akcyzowych może stać się podatnikiem tego podatku.

Ponadto US przy akcyzie wymagają dochowania należytej staranności jako dobrą praktykę (chroniącą dupy) stosuje się weryfikację dostawcy czy na wcześniejszym etapie obrotu akcyza od nabywanych produktów została zapłacona. 

simek92:

--- Cytat: radca w Październik 02, 2023, 08:08:59 ---Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Dodam że w Wawie miał być dramat aż sprawdziłem i wszędzie bez problemu było paliwo.

--- Koniec cytatu ---

To coś słabo sprawdzałeś, bo nie było paliwa na kilku stacjach Orlenu (oczywiście chodzi o miejsce które sprawdzałeś).

JeszczeStrazak:

--- Cytat: radca w Październik 02, 2023, 08:08:59 ---Panowie bardzo proszę o niedyskutowanie o informacjach wrażliwych dla bezpieczeństwa i obronności publicznie.
Dodam że w Wawie miał być dramat aż sprawdziłem i wszędzie bez problemu było paliwo.

--- Koniec cytatu ---

W Warszawie jest czyli w całej Polsce  :szalony:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej