Autor Wątek: Wybory 2023  (Przeczytany 24014 razy)

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2023, 21:50:04 »
Będzie się działo....

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2023, 21:57:29 »
Nic nie będzie, na stanowiskach sami fachowcy, wyselekcjonowani najlepsi z najlepszych, wiedza i doświadczenie ich obroni :rofl: :rofl:

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2023, 23:22:54 »
Tylko z drugiej strony? Czyli naprawdę nie mamy fachowców?  :rofl: :rofl:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2023, 06:15:00 »
Tylko z drugiej strony? Czyli naprawdę nie mamy fachowców?  :rofl: :rofl:
Może kiedyś zrozumiesz, że na pewnym poziomie słowo "fachowiec" ma inne znaczenie.
Będzie się działo....
Co będzie się działo? Aby kwota podwyżki nie zmniejszyła to jakoś to będzie ...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2023, 07:08:24 »
Nic nie będzie, na stanowiskach sami fachowcy, wyselekcjonowani najlepsi z najlepszych, wiedza i doświadczenie ich obroni :rofl: :rofl:

Przecież obecny tu na forum gen. Grosset mówił na konferencji, że teraz komendanci będą wybierani w konkursach, więc czekamy na tych fachowców, podobnych zapewne do tych co są od lat.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2023, 09:39:29 »
No i dziś jest mały problem. Jeśli koalicja odda straż PSL to nic się nie zmieni, zmienią się twarze, a OSP wróci do epoki kamienia łupanego z zarządzaniem centralnym Związku OSP , haraczami itd. Co z tym związane demokracja wygrała ale jak trafimy znów pod opiekę PSL to najbardziej na tym dostaniemy w d………. . 
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 16, 2023, 13:02:51 »
No i dziś jest mały problem. Jeśli koalicja odda straż PSL to nic się nie zmieni, zmienią się twarze, a OSP wróci do epoki kamienia łupanego z zarządzaniem centralnym Związku OSP , haraczami itd. Co z tym związane demokracja wygrała ale jak trafimy znów pod opiekę PSL to najbardziej na tym dostaniemy w d………. .

Naprawdę uważasz, że nie oni wniosków nie wyciągnęli? Uważam, że się zdziwisz

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 16, 2023, 13:29:29 »
Słuchając co lider PSL opowiadał w kampanii, widząc jak były 01 KG był na ogłoszeniu wyników, jestem pewny że wniosków nie wyciągnięto żadnych  :kwit:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 16, 2023, 13:30:54 »
Tak czy siak PSL będzie w koalicji, czy to z PiS czy z KO, więc przed tym straż raczej nie ucieknie.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2023, 20:05:13 »
Smutne jest to co piszecie, ale prawdziwe niestety. Tak po prawdzie, to dlatego, że nie ma "dobrej władzy", jest ta sama albo inna, ale na pewno nie dobra. Od ponad 30 lat te same gęby na zmianę - czemu ludzie nie wyciągają wniosków?

Ja to akurat obawiam się najbardziej kwestii związanych z bezpieczeństwem szerzej rozumianym niż sama tylko straż pożarna, zwłaszcza jeśli się już zapowiada cięcia w wojsku, w czasach kiedy na Ukrainie wojna konwencjonalna (póki co), a na granicy z Białorusią hybrydowa - za samo dopuszczenie "oszczędności" w takiej sytuacji należy się trybunał stanu.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2023, 20:23:52 »
Ważne, że PiS nie wygrał, inne rzeczy się dla wyborców tej opcji za bardzo nie liczą. Tyle że teraz był wybór między dżumą a cholerą, szkoda że ludzie naprawdę nie myślą i wybierają na zmianę te same gęby.

Offline Prezes91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 18, 2023, 09:05:32 »
Ważne, że PiS nie wygrał, inne rzeczy się dla wyborców tej opcji za bardzo nie liczą. Tyle że teraz był wybór między dżumą a cholerą, szkoda że ludzie naprawdę nie myślą i wybierają na zmianę te same gęby.

Niestety taka nasza rzeczywistość nie ma partii której człowiek by ufał i już od wielu lat trzeba głosować na mniejsze zło. Sytuacja ta będzie trwała dopóki jedna z tych 2 parti największych nie padnie wówczas monopol się skończy. Dlatego też z ostatnio rządzących pratii się nie rozlicza. Wiedzą że bez siebie nie istnieją. A ludzie na wyborach zawsze bedą szli na tych których uważają za mniej złych

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 18, 2023, 13:38:06 »
Coś mi się wydaje, a w zasadzie jestem pewny, że do końca października będzie wysyp raportów o emkę wszelkiej maści osób funkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem 01, 02.
pozdrawiam
ps. myślę, że miotła która działała w latach 2016-2017 okaże się malutką do tej co będzie teraz zmiatała.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 18, 2023, 14:29:58 »
Nie bój się, znam takich co siedzą na stoku 01 od 15-20 lat i x każdym potrafią się ułożyć. Więc jeżeli rządził kiedyś, to może być tak że dalej rządzić będzie. Oczywiście nie liczę tutaj 01 itd na najwyższych szczeblach.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 18, 2023, 16:12:28 »
Coś mi się wydaje, a w zasadzie jestem pewny, że do końca października będzie wysyp raportów o emkę wszelkiej maści osób funkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem 01, 02.
pozdrawiam
ps. myślę, że miotła która działała w latach 2016-2017 okaże się malutką do tej co będzie teraz zmiatała.
Moim zdaniem po tym co dobrowolnie odejdzie to żadnej dużej miotły nie będzie. Przyłożyłem ucho tu i ówdzie i wychodzi, że odejścia będą w skali niewidzianej chyba nigdy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 18, 2023, 17:16:55 »
Potwierdzam powyższą wypowiedź. Szkoda że poza oczywistościami sprawy mają drugie dno, bo są miejsca gdzie 01 i 02 w ostatnich miesiącach dostali bardzo duże podwyżki funkcyjnych, gdy w tym samym momencie mówili podległym, że w budżecie nie ma kasy na ruchy w grupach/dodatkach.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 18, 2023, 20:21:22 »
Coś mi się wydaje, a w zasadzie jestem pewny, że do końca października będzie wysyp raportów o emkę wszelkiej maści osób funkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem 01, 02.
pozdrawiam
ps. myślę, że miotła która działała w latach 2016-2017 okaże się malutką do tej co będzie teraz zmiatała.
Moim zdaniem po tym co dobrowolnie odejdzie to żadnej dużej miotły nie będzie. Przyłożyłem ucho tu i ówdzie i wychodzi, że odejścia będą w skali niewidzianej chyba nigdy.

Pytanie czy teraz jeszcze nie będzie fali odejść "zwykłych" funkcjonariuszy, z obawy o ewentualne ruchy ws. emerytur itp.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 18, 2023, 21:20:16 »
Pytanie czy teraz jeszcze nie będzie fali odejść "zwykłych" funkcjonariuszy, z obawy o ewentualne ruchy ws. emerytur itp.
Szczerze nie dziwie się takim obawom... Ba nawet je rozumiem...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 19, 2023, 19:29:35 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Wybory 2023
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 20, 2023, 07:44:57 »
Ale rzecznik prasowy, nawet takiej "instytucji" jak ZZ mógłby bardziej ważyć słowa, bo ja rozumiem że organizator dobiera sobie zaproszonych gości.